Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

men je EFI začeu svett po tem k sm prevrtu CDI

zdej mam pa rave prklučen in ne sveti več tako da ko boš rave priklučil ne bo svetlo več ;)

Mojster tud to mam pa še useen svet, vidm da bom jest to mogu kšnim bol specializiranim ldem pelat ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je EFI začeu svett po tem k sm prevrtu CDI

zdej mam pa rave prklučen in ne sveti več tako da ko boš rave priklučil ne bo svetlo več ;)

a mojstri spet nabijate o nečem, kar ne veste točno za kaj gre ali imajo novejši rotaxi dejansko ajnšpric? :whistle:

na, prevedte pa sami... EFI - Electronic Fuel Injection

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mojstri spet nabijate o nečem, kar ne veste točno za kaj gre ali imajo novejši rotaxi dejansko ajnšpric? :whistle:

na, prevedte pa sami... EFI - Electronic Fuel Injection

Majstr, dejansko sveti lučka na kateri piše EFI, kaj pomeni newem in itk nima veze. Je pa res, ko prevrtaš cdi posveti, ko priključiš rave pa ugasne, sm biu zravn tko da spizek ne nabija kr neki...

LP

Popravljeno . Popravil Kvasko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mojstri spet nabijate o nečem, kar ne veste točno za kaj gre ali imajo novejši rotaxi dejansko ajnšpric? :whistle:

na, prevedte pa sami... EFI - Electronic Fuel Injection

k prauš da nabijam

a si kdaj probu sam to delat? vrjetn ne jest pa sm tko da ne da nabijam ;)

če ne vrjameš pa prit pogledat ti bom z veselom pokazu

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k prauš da nabijam

a si kdaj probu sam to delat? vrjetn ne jest pa sm tko da ne da nabijam ;)

če ne vrjameš pa prit pogledat ti bom z veselom pokazu

nč na pravm. trdm, de rs-ka nima ajnšprica, ti pa @kvasko pa bodta tok dobra pa poglejta v user manualu kaj v tem primeru kratica EFI pomeni. tistega, kar si predstavljam jest ziher ne. pa če bota pogledova... bota mrbit rešila že pol problema...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nč na pravm. trdm, de rs-ka nima ajnšprica, ti pa @kvasko pa bodta tok dobra pa poglejta v user manualu kaj v tem primeru kratica EFI pomeni. tistega, kar si predstavljam jest ziher ne. pa če bota pogledova... bota mrbit rešila že pol problema...

Ta lučka na rs-ki posvet itk tkoj, ko kej vzamš dol tko da ni razloga za skrb :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta lučka na rs-ki posvet itk tkoj, ko kej vzamš dol tko da ni razloga za skrb :D

electronic fault indicator = EFI ? ok, do zdej sm mislu, de je to oznaka samo za ajnšpric... vidš, tok sm star, pa spet nekej novga vem...

tole sm pa najdu vmes, k mulci nikol nimate časa, mogoče je pa tam kaj zanimivega??? :

(seveda, če mate cajt pogledat)

hiya i got an aprilia rs 125 08 model i just derestricted the cdi and place it back in my bike the bike works fine just one problem the warning light and the efi symbol on the digi dash wont go out.

Comments:

Jan 02, 2009 - by mollrs - on the cdi there is a groove cut into it at one side i drilled thru there its hard to explain without pics, but make sure you disconnect the battery before removing the cdi, look on 125ccsportsbike forum there is alot of good info on they.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta lučka na rs-ki posvet itk tkoj, ko kej vzamš dol tko da ni razloga za skrb :D

if nema_veze then switch_off the lamp... (na bilo koji način) :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nč na pravm. trdm, de rs-ka nima ajnšprica, ti pa @kvasko pa bodta tok dobra pa poglejta v user manualu kaj v tem primeru kratica EFI pomeni. tistega, kar si predstavljam jest ziher ne. pa če bota pogledova... bota mrbit rešila že pol problema...

nimam user manuala :( tko da ne bom mogu pogledat

sm pa že mau isku po netu pa to pa kukr sm najdu je pomen tko k si ti povedu

v praksi mam pa z to lučko takšne izkušne da se pržge za usak drek k premakneš na motorju

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poj mam pa uprašanje za vs kdo bi men to loh zrihtov, k se sam kregate tle neki, kdo več ve, kdo je bl zabit... Nben se nu rudiv pametn, en ma pač več iskušn k ta drug, drugi se še učimo... jest pa raj prašam.

In zato prosm d nej mi zej en razloži cev postopk ko se to poprav, oz. kdo bi mi loh to poštimu ne dab lih nekam v LJ furu pa to... (mam prevrtan CDI, kot sm že reku, jest sm sam ferg dol uzev pa dizo vn pa nazaj not in mi ni nehala svett... sm pa šov še 1x skoz če kj ni prklučen, če pumpa ne de... vse je tko k mora bit, sam k mi gren a živce k svet to, tud pr prodajo bo to motil... vsaj mene bi ;)

zdej pa se skregejte spet predn mi bo kdo dan taprav odgovor :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poj mam pa uprašanje za vs kdo bi men to loh zrihtov, k se sam kregate tle neki, kdo več ve, kdo je bl zabit... Nben se nu rudiv pametn, en ma pač več iskušn k ta drug, drugi se še učimo... jest pa raj prašam.

In zato prosm d nej mi zej en razloži cev postopk ko se to poprav, oz. kdo bi mi loh to poštimu ne dab lih nekam v LJ furu pa to... (mam prevrtan CDI, kot sm že reku, jest sm sam ferg dol uzev pa dizo vn pa nazaj not in mi ni nehala svett... sm pa šov še 1x skoz če kj ni prklučen, če pumpa ne de... vse je tko k mora bit, sam k mi gren a živce k svet to, tud pr prodajo bo to motil... vsaj mene bi ;)

zdej pa se skregejte spet predn mi bo kdo dan taprav odgovor :whistle:

kva nej ti rečem? a na tisti forum z mojega prejšnega posta pa ne bi šel pogledat? a to jest zate naredim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poj mam pa uprašanje za vs kdo bi men to loh zrihtov, k se sam kregate tle neki, kdo več ve, kdo je bl zabit... Nben se nu rudiv pametn, en ma pač več iskušn k ta drug, drugi se še učimo... jest pa raj prašam.

In zato prosm d nej mi zej en razloži cev postopk ko se to poprav, oz. kdo bi mi loh to poštimu ne dab lih nekam v LJ furu pa to... (mam prevrtan CDI, kot sm že reku, jest sm sam ferg dol uzev pa dizo vn pa nazaj not in mi ni nehala svett... sm pa šov še 1x skoz če kj ni prklučen, če pumpa ne de... vse je tko k mora bit, sam k mi gren a živce k svet to, tud pr prodajo bo to motil... vsaj mene bi ;)

zdej pa se skregejte spet predn mi bo kdo dan taprav odgovor :whistle:

Bravoo majstr dobro jutro. Če maš prevrtan cdi lučka SVETI jebiga... ko boš kupu rave pa prikluču bo ugasnila, drugače pa nimaš druge kot da jo vn uzamš al kaj ti js vem... prevrtan cdi, brez rava LUČKA SVETI :D simpl ane :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravoo majstr dobro jutro. Če maš prevrtan cdi lučka SVETI jebiga... ko boš kupu rave pa prikluču bo ugasnila, drugače pa nimaš druge kot da jo vn uzamš al kaj ti js vem... prevrtan cdi, brez rava LUČKA SVETI :D simpl ane :)

sam on ma Rave... whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravoo majstr dobro jutro. Če maš prevrtan cdi lučka SVETI jebiga... ko boš kupu rave pa prikluču bo ugasnila, drugače pa nimaš druge kot da jo vn uzamš al kaj ti js vem... prevrtan cdi, brez rava LUČKA SVETI :D simpl ane :)

Razen če bi preden je odstranjeval CDI odkolipil AKUMULATOR, kokr sm jst razumu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam on ma Rave... whistle.gif

Aja pol je pa druga... Neki 100% nimaš priključen ali pa samo slab stik. Poglej use konektorje če so priklučeni, druzga ti ne znam svetovat... drugače pa lepo na AC pa €€ dat :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja js sm se zlee mal poigrov... odstranu tm 7.5 pa mi je lučka nehala svetit... sam fora je k ne užge poj, sam kontakt da, če odstranš 15 ne da kontakta.. zdej tm zravn maš še 7.5 pa 15 k nista prklučene bi to probov ?? ker mam motor lih odprt pa se igram z njim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja js sm se zlee mal poigrov... odstranu tm 7.5 pa mi je lučka nehala svetit... sam fora je k ne užge poj, sam kontakt da, če odstranš 15 ne da kontakta.. zdej tm zravn maš še 7.5 pa 15 k nista prklučene bi to probov ?? ker mam motor lih odprt pa se igram z njim

zdj smo tko dujel da k daš 1x un konektor dol pr fergu da ga more računalnik aktivirat in pol neha svett ;)

pa k ste tok pošravfal majstri :trance_27_notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo!

imam en problem pri svoji aprilia rs 125 2002 letnik, sm vidu da so ble vibracije motorja že omenjene ampak še vedno nimam odgovora. motor se trese če se peljem alpa če laufa na mestu, pa res ne vem zakaj...

hvala za dogovor-e

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo!

imam en problem pri svoji aprilia rs 125 2002 letnik, sm vidu da so ble vibracije motorja že omenjene ampak še vedno nimam odgovora. motor se trese če se peljem alpa če laufa na mestu, pa res ne vem zakaj...

hvala za dogovor-e

antivibracijska ti ni naštelana vredu. Pelji mojstru enem da ti nastavi. Pred tem pa še preveri šraufe mod tankom če so se odvili vijaki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi loh en prosm napiše kašne ma nastavitve frgazrja (vhst28, euro3...) k mu motor lepo dela pa da ma lepo svečko (barvo) .)

pa če ma un rorčk na filtru, ube lukni udprti, ena zaprta..?

uglavn kr veste napište da si vem pomagat pr nastavitvi mojega, ker mi je zmankalo pameti :D

hvala za odg. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi loh en prosm napiše kašne ma nastavitve frgazrja (vhst28, euro3...) k mu motor lepo dela pa da ma lepo svečko (barvo) .)

pa če ma un rorčk na filtru, ube lukni udprti, ena zaprta..?

uglavn kr veste napište da si vem pomagat pr nastavitvi mojega, ker mi je zmankalo pameti :D

hvala za odg. :worship:

Če odperaš motor oba rorčka na airboxu odpret. Drugač pa kar se ferga tiče... Iglo pust, dvign jo za eno režo. Polarizator mislm d je S45 (original U36), glavna diza pa okol 160-170, šiber je 50 (original 45). Stvar probe. Ni to zdj tko da boš ti tuki vidu aha tkole pa tkole ma da dela, kurac dela se je treba igrt pa probavat. Seveda je pa potrebno saj mal znanja da veš kaj štelaš in saj približno da veš al morš it na več al manj. Pa ne me sprašvt kaj je polarizator ker če tega neveš pol bolj da use pri miru pustiš :D

Lp, Miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če odperaš motor oba rorčka na airboxu odpret. Drugač pa kar se ferga tiče... Iglo pust, dvign jo za eno režo. Polarizator mislm d je S45 (original U36), glavna diza pa okol 160-170, šiber je 50 (original 45). Stvar probe. Ni to zdj tko da boš ti tuki vidu aha tkole pa tkole ma da dela, kurac dela se je treba igrt pa probavat. Seveda je pa potrebno saj mal znanja da veš kaj štelaš in saj približno da veš al morš it na več al manj. Pa ne me sprašvt kaj je polarizator ker če tega neveš pol bolj da use pri miru pustiš :D

Lp, Miha

sj jz use vem kwa pomen pa za kaj se gre. Samo zanimal me je kasne so kj nastavitve pr drugih motorjih, ker sem se ze igral in sprobaval dize od 160 do 180 in use nastavljen kot si rekel. Edino kar me je motilo je bila svecka (imam denso iridium) in sicer so se na njej delale neke bele pikce, drugace pa je bila barva temnejsa. Samo zaradi tega sprasujm kako je pri drugih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo!

imam en problem pri svoji aprilia rs 125 2002 letnik, sm vidu da so ble vibracije motorja že omenjene ampak še vedno nimam odgovora. motor se trese če se peljem alpa če laufa na mestu, pa res ne vem zakaj...

hvala za dogovor-e

mislim da sem imel podobno težavo...če se še prov spomnim, mi je takrat šel un plastičen zobnik...u mašini maš tiste plastične zobnike na gredeh, pa mislim da je meni takrat enega raztrgal in je zto motor pol tresu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če odperaš motor oba rorčka na airboxu odpret. Drugač pa kar se ferga tiče... Iglo pust, dvign jo za eno režo. Polarizator mislm d je S45 (original U36), glavna diza pa okol 160-170, šiber je 50 (original 45). Stvar probe. Ni to zdj tko da boš ti tuki vidu aha tkole pa tkole ma da dela, kurac dela se je treba igrt pa probavat. Seveda je pa potrebno saj mal znanja da veš kaj štelaš in saj približno da veš al morš it na več al manj. Pa ne me sprašvt kaj je polarizator ker če tega neveš pol bolj da use pri miru pustiš :D

Lp, Miha

Lahko men en pove kaj je to polarizator? Pač motor bom kmalu kupil in hočem vedet čim več :rolleyes:

Najlepša hvala za odgovore,

KS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!