Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

Sej dejansko tanova RSka preveč maže. Enako mi je pila 06 odprta kot 08 "zaprta" oljna pumpa. Za kakih 700km je šlo 1 liter olja. Tak da verjetno že v originalu je ta pumpa močno odprta.

Pero je celo dodatno zaprl pumpo. :)

Sej jo bom js tut pomoje če se bo dal kej narest. Olja je več kot dovolj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz mam rsko 2009 letnik sepravi euro 3 mašina in se že kr lep cajt zajebavam z frgazrjam. svečka je skor bela ali siva pa imam dizo 180 ki je baje še prevelika... zanima me kaj je za narest da bo svečka uredu in posledično tudi mašina laufala uredu. povjte če ima mogoče tista tamala diza tak upliv na svečko in to.., ker te pa nisem menjal

hvala za odgovore...:yes:

Maš deblokacijo kompletno narejeno?? (Airbox, cdi, avspuh)?? Na barvo svečke pri polni obremenitvi vpliva glavna diza tko da je to treba naštelat. A maš iglo kaj dvignjeno? 180 bi moglo bit VEČ kot dovolj drugač, če ni kakšnih predelav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš deblokacijo kompletno narejeno?? (Airbox, cdi, avspuh)?? Na barvo svečke pri polni obremenitvi vpliva glavna diza tko da je to treba naštelat. A maš iglo kaj dvignjeno? 180 bi moglo bit VEČ kot dovolj drugač, če ni kakšnih predelav.

ja odprto ma use tko k more bit po tistmu manuelu od aprilie razn nimam tamale dize zamenane, glavna pa je 180. Iglo mam pa cist spuceno ker mi ga drugac pri nizkih obratih zaliva..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja odprto ma use tko k more bit po tistmu manuelu od aprilie razn nimam tamale dize zamenane, glavna pa je 180. Iglo mam pa cist spuceno ker mi ga drugac pri nizkih obratih zaliva..

Dej ti probi iglo za 1 dvignt pa dat notr 165 dizo. Lahko da ti maš prevelko detonacijo z tako ogromno dizo. Probi tko kokr sm napisu pa povej kak je rezultat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej ti probi iglo za 1 dvignt pa dat notr 165 dizo. Lahko da ti maš prevelko detonacijo z tako ogromno dizo. Probi tko kokr sm napisu pa povej kak je rezultat.

no zdj sm naredu tko k si reku in jz ne vidim razlike v voznji. Svecka pa je podobna samo se se kr na njej delajo take belo-sive pikice. Pa ce mi lahko se poves kaj je to detonacija :)

Hvala ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no zdj sm naredu tko k si reku in jz ne vidim razlike v voznji. Svecka pa je podobna samo se se kr na njej delajo take belo-sive pikice. Pa ce mi lahko se poves kaj je to detonacija :)

Hvala ;)

eksplozija ki potiska bat! Povzroči ga iskra na svečki! Pa jebemu kdo je teb dau motor v roke -.-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje,

mogoče ve kateri od vas, kateri je model ROTAX-a je bil na aprilijah, ki je imel štiri vijake za cilinder ? mogoče rotax122?

Štos je v tem, da imam mašino z polini 160 in bi jo rad dal na e-bay... Nekje imam doma še datasheet od mašine, pa ne najdem...

Hvala n LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eksplozija ki potiska bat! Povzroči ga iskra na svečki! Pa jebemu kdo je teb dau motor v roke -.-

Temu se pravilno reče poj ekspanzija/širjenje... Zakaj eni ne znate lepo razložit, ampak sam vi ste najhujši... a ni forum namenjen temu da se povpraša, pozanima, uštima? Mogoče jest narobe razumem :trance_27_notworthy:

+nastane ob stiku zmesi goriva in zraka...

Popravljeno . Popravil Rage1337
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temu se pravilno reče poj ekspanzija/širjenje... Zakaj eni ne znate lepo razložit, ampak sam vi ste najhujši... a ni forum namenjen temu da se povpraša, pozanima, uštima? Mogoče jest narobe razumem :trance_27_notworthy:

+nastane ob stiku zmesi goriva in zraka...

Ja pa naj mu še razložim, kako se na motor usede?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temu se pravilno reče poj ekspanzija/širjenje... Zakaj eni ne znate lepo razložit, ampak sam vi ste najhujši... a ni forum namenjen temu da se povpraša, pozanima, uštima? Mogoče jest narobe razumem :trance_27_notworthy:

+nastane ob stiku zmesi goriva in zraka...

Je res tko k si napisu... sam so določeni izrazi al kakorkol, ki bi jih moral vsak lastnik takega motorja poznat. Ne rečm če maš enga 4 taktarja ker druzga kot mal olje pogledat pa servise delat ni treba, teli rotaxi pa zahtevajo malo znanja ker drugače ti ne znese :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, k v predelavah teh mopedov prov veste, bi loh vedl zakaj se svečka tako obarva... jest njega osebno poznam in tud on nekaj ve od motorjev... tud mi sami šravfamo pa povprašamo majste, kdaj se pa tud za komp usedemo pa kej preberemo, tko k vi (ne rečt da vi ste kr vse znal) :trance_33_sleep: Če bi dav to enmu serviserju rihtat bi ti pa itq po manual nardil (en je zanč pametvov da je največ diza 170... no jest ma 185 ;) in še to neb dobr naštimal pomojm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa naj mu še razložim, kako se na motor usede?

a jz teb razložim kako se ubnaša!!? če normalno prašam zakaj gre pri neki stvari, a to poj pomen da se na nič ne spoznam! mogoče res kšni velik veste samo ni se potem treba norca delat...

drugače pa hvala za razlago:worship:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa naj mu še razložim, kako se na motor usede?

a jz teb razložim kako se ubnaša!!? če normalno prašam zakaj gre pri neki stvari, a to poj pomen da se na nič ne spoznam! mogoče res kšni velik veste samo ni se potem treba norca delat...

drugače pa hvala za razlago:worship:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa naj mu še razložim, kako se na motor usede?

a jz teb razložim kako se ubnaša!!? če normalno prašam zakaj gre pri neki stvari, a to poj pomen da se na nič ne spoznam! mogoče res kšni velik veste samo ni se potem treba norca delat...

drugače pa hvala za razlago:worship:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa naj mu še razložim, kako se na motor usede?

a jz teb razložim kako se ubnaša!!? če normalno prašam zakaj gre pri neki stvari, a to poj pomen da se na nič ne spoznam! mogoče res kšni velik veste samo ni se potem treba norca delat...

drugače pa hvala za razlago:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa naj mu še razložim, kako se na motor usede?

a jz teb razložim kako se ubnaša!!? če normalno prašam zakaj gre pri neki stvari, a to poj pomen da se na nič ne spoznam! mogoče res kšni velik veste samo ni se potem treba norca delat...

drugače pa hvala za razlago:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, k v predelavah teh mopedov prov veste, bi loh vedl zakaj se svečka tako obarva... jest njega osebno poznam in tud on nekaj ve od motorjev... tud mi sami šravfamo pa povprašamo majste, kdaj se pa tud za komp usedemo pa kej preberemo, tko k vi (ne rečt da vi ste kr vse znal) :trance_33_sleep: Če bi dav to enmu serviserju rihtat bi ti pa itq po manual nardil (en je zanč pametvov da je največ diza 170... no jest ma 185 ;) in še to neb dobr naštimal pomojm

a se ti ne zdi da je 185 mau prevelka??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se ti ne zdi da je 185 mau prevelka??

tolk piše u manualu, sam to samo piše whistle.gif prevelka, absolutno...

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a jz teb razložim kako se ubnaša!!? če normalno prašam zakaj gre pri neki stvari, a to poj pomen da se na nič ne spoznam! mogoče res kšni velik veste samo ni se potem treba norca delat...

drugače pa hvala za razlago:worship:

ajde heroj :D da te vidm ;)

Eksplozija(detonacija) je hitra in silovita sprostitev energije zaradi hitrega zvišanja tlaka in temperature, kar ima za posledico rušilno delovanje na okolico. Da pride do eksplozije, morata biti izpolnjena vsaj dva pogoja.

Hlapi vnetljivih tekočin, plin ali gorljiv prah morajo biti pomešani z zrakom v določenem razmerju.

Eksplozijo se nadzoruje tako, da jo nekam usmeriš. V tem primeru v cilindru pač stene cilindra potisnejo kompletno energijo navzdol v bat in ta se pomakne dol in ojnica/gred s krožnim gibanjem pošlje bat dol in potem zaradi krožnega gibanja pač spet gor in potem je tukaj nova eksplozija. Gor dol je 1 "obrat" = RPM, v tem primeu z dvema taktoma.

Če pa bi se rad pogovoril pa se oglasi kaj ;)

http://lmgtfy.com/?q=detonacija+v+motorju Evo ti sinko za naslednič ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res noben ne ve, kateri Rotaxov stroj je bil na Aprilijah, ki ima 4 šraufe za cilinder ? rotax122?

LP

Mislim, da je 122.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim nekaj za na šiht vozit pa me samo za info zanima kolk te 125ke pijejo. Gledam pa mašine tam okol 2000 letnika.

LP

Ta letnik, če je razjeban vplinjač zna pit tut po 10 litrou :) večji problem je olje --> kaki motul 710 ko pride čez 15€ na liter :)

kupi 4 takt za do šihta.!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim nekaj za na šiht vozit pa me samo za info zanima kolk te 125ke pijejo. Gledam pa mašine tam okol 2000 letnika.

LP

odvisn kko peleš :D

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim nekaj za na šiht vozit pa me samo za info zanima kolk te 125ke pijejo. Gledam pa mašine tam okol 2000 letnika.

LP

pije lih tolk ko SS 600, s tem da tu rabiš še olje zraven, tako da je strošek z gorivom večji kot pri 600

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!