Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

Kako pa lahko pri nakupu, ko vidiš motor veš, da je 160 kit noter?

Pogledaš, če piše polini na cilindru, lamelah in/ali če ima eno čudno škatlico med uplinjačem in cilindrom (kot je na sliki v prejšnjih postih).

Zraven tega gre "malo" bolj kot normalno. Ko sem jaz kupil tole aprilio in šal na testno vožnjo (do takrat nisem vozil aprilie) je motor dvigovalo na zadno pri 4500 RPM... Je bil definitivno namočnečji prdul, kar sem jih vozo (125). V vsakem primeru se čuti pri pospeševanju.

Težko je vedet, kaj kupiš... najbolje je, da narediš predkupno pogodbo, daš aro, razstaviš stroj, sestaviš... takrat lahko veš kaj imaš in v kakšnem stanju je....kdo pa ti bo to pustil? hja.... noben... torej se moraš zanest na instinkt...

Tolko za inf: Danes me je kontaktiral en za sklopko od te mašince. Sem razstavil sklopko in našel zakamufliran del, varjen, je na slikah spodaj. Še dobro da mož potrebuje košaro in ne tega kosa...

pa LP

post-24597-127680456835_thumb.jpg

post-24597-127680459141_thumb.jpg

post-24597-127680462962_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogledaš, če piše polini na cilindru, lamelah in/ali če ima eno čudno škatlico med uplinjačem in cilindrom (kot je na sliki v prejšnjih postih).

Zraven tega gre "malo" bolj kot normalno. Ko sem jaz kupil tole aprilio in šal na testno vožnjo (do takrat nisem vozil aprilie) je motor dvigovalo na zadno pri 4500 RPM... Je bil definitivno namočnečji prdul, kar sem jih vozo (125). V vsakem primeru se čuti pri pospeševanju.

Težko je vedet, kaj kupiš... najbolje je, da narediš predkupno pogodbo, daš aro, razstaviš stroj, sestaviš... takrat lahko veš kaj imaš in v kakšnem stanju je....kdo pa ti bo to pustil? hja.... noben... torej se moraš zanest na instinkt...

Tolko za inf: Danes me je kontaktiral en za sklopko od te mašince. Sem razstavil sklopko in našel zakamufliran del, varjen, je na slikah spodaj. Še dobro da mož potrebuje košaro in ne tega kosa...

pa LP

Najmočnejša 125 prdulja s 160cc? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najmočnejša 125 prdulja s 160cc? :naughty:

...kar sem jih jaz takrat vozo... En pubec pa je mel suzukija krosko 125, norooo... lani... ni to za mene...

Verjamem pa, da je zdaj kaj več na sceni trance_27_notworthy.gif... Glede na to da je moja bivša aprilia letela skoraj tolko kot sedanji korejček (650ccm)... insane... je pa mela ful dobre brembo zavore... svaka čast italijanom....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kar sem jih jaz takrat vozo... En pubec pa je mel suzukija krosko 125, norooo... lani... ni to za mene...

Verjamem pa, da je zdaj kaj več na sceni trance_27_notworthy.gif... Glede na to da je moja bivša aprilia letela skoraj tolko kot sedanji korejček (650ccm)... insane... je pa mela ful dobre brembo zavore... svaka čast italijanom....

LP

Mislm da je hotu budacki rečt da ni 125cc če ma notr polini 160....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da je hotu budacki rečt da ni 125cc če ma notr polini 160....)

V prometni še vedno piše 125 prdularolleyes.gif

nanašalo se pa je na vprašanje kako vedet (ker res nisem vedel da je 160)..... .)

LP

Popravljeno . Popravil merlin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V prometni še vedno piše 125 prdularolleyes.gif

nanašalo se pa je na vprašanje kako vedet..... .)

LP

Ei kaj je una črna škatljica nad sesalnim kolektorjem :D??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ei kaj je una črna škatljica nad sesalnim kolektorjem :D??

Baje skrbi za dovajanje bolj razpršene mešance med gorivom in zrakom... V tej škatlici bi se naj izvajala ekspanzija goriva, torej prehajanja iz tekoče v plinasto stanje... Laično: več plina in manj tekočine v ciliner ... Tak je bila razlaga od mehanika... po eni teoriji je to seveda logično... po drugi strani pa sem to škatlo dol vzel, zblendiral cev in ni bilo nobene razlike... torej... gor je bla in gor bo ostala... koliko pa deluje pa naj teoretiki razložijo... trance_08_book.gif

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen,

z tem kit-om (cilinder,bat, medtlačni uparjevalnik) je mašinca letela čez 200. je pa tudi dejstvo, da je bil gor custom vžig, ki je mašino zavertel na cca. 18000 RPM.

Cena: Glede na to da je cena POLINI kompleta na ebay-u nad 350€, jaz prodajam za 170€

Slika priložena, je pa brez uplinjača...

LP

post-24597-12767181906_thumb.jpg

toti celinder je star ko biblija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem samo dal predlog, ti se pa sam odloči kako boš.

Sem ti poslal.

Glede ojnice sem pa slišal, da naj bi bila od RS 250 boljša in da se jo je dalo v rs 125 če si dal polinija...to sem samo slišal nikjer pa videl da je to dejansko res in da stvar funkcjonira-luft pa tak.

Pa vete da ima ojnica od rs250 drugačen sornik 14 125ka pa 12. Tak da dobit potem bat z 54.00+-0.01/2 in v katerega paše 14 sornik. Da se že ampak tega vi/mi laiki nebomo oz. ni poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa vete da ima ojnica od rs250 drugačen sornik 14 125ka pa 12. Tak da dobit potem bat z 54.00+-0.01/2 in v katerega paše 14 sornik. Da se že ampak tega vi/mi laiki nebomo oz. ni poceni.

Evo sm skor pravilno slišal. Drgač je pa to potem prevelik strošek, da delaš take modifikacije...ampak, da pa se (očitno) če se komu ljubi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

toti celinder je star ko biblija

Sej je bil motor tud "star kot biblija". Zanimivo pa je, da pride eden še danes ravno ta komplet gledat....

P.S.: tudi meni je bil avto naproti, oz. jaz njemu...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa vete da ima ojnica od rs250 drugačen sornik 14 125ka pa 12. Tak da dobit potem bat z 54.00+-0.01/2 in v katerega paše 14 sornik. Da se že ampak tega vi/mi laiki nebomo oz. ni poceni.

Na mojem sem ravnokar zmeril in je sornik 14, torej je ojnica od 250ccm not????

Me ne čudi da je pretrpela vse obremenitve in je še vedno OK worship.gif

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi nazaj sukali, zato ker je taka praksa, in ker kdo ti bo kupo rsko z 60k km. Zato pa imajo vse 15 al pa 30. Glejte težke motorje vsi imajo do 30k km. Pa al so stari eno leto al 10.

kaj se pa tiče pri rskah. Kaj je problem če so preverteni. Ojnica ima življensko dobo 25-30k km. In če človek neve realne obrabljenosti le te ni preveč dobro.

Drugče pa jaz jih nisem zbijal. (sem imel rezervni števec na katerega sem se fural pol ko sem pa prodal pa orginalenga nazaj gor dal).

Kako pa potem vedeti kdaj menjat? Al si potem preprosto obsojen da ti crkne, če niso realni kilometri?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogleda se kolko ma "lufta" pa to...

Sej ne veš kok ma lufta. To opaziš šele ko ti začne prihajati čuden zvok iz mašine. Drgač če pa snameš cilinder pri 25000km, da pogledaš v kakšnem stanju je ojnica, pol pa lahko sklepaš, da jo je potrebno menjati če ima preveč lufta levo-desno, čim je pa luft gor dol se pa naj bi itak slišalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mojem sem ravnokar zmeril in je sornik 14, torej je ojnica od 250ccm not????

Me ne čudi da je pretrpela vse obremenitve in je še vedno OK worship.gif

LP

No pol pa imajo 125ke 14 sornik 250ke pa 16. Točnih cifer nevem. Vem pa da je razlika v njih. Imel oba motorja razdreta pred očmi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že spet eno vprašanjebiggrin.gif

kje dobim najbol poceni bat,važno je da je nov,pa seveda kje najhitreje..ni važno kera firma je.

hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem za motorize.de, samo ne vem kok se čaka pa če sploh imajo. Lahko ti pa predlagam pjme.co.uk. Sem večino stvari pri njih naročeval. Nikoli nobenih problemov, roba prispela v roku 1 tedna od potrditve naročila.

http://www.pjme.co.u...e_Top_End_.html

ej tnx,sam mam že eno stran kjer naročujem iz nemčije,samo me zanima če je kaka trgovina v SLO kje majo npr. te nadomestne bate-prox,meteor...ker je 1x brat naročil tega prox-a pa je res vredu,sam hudič pa je da te firme ni večclosedeyes.gif ..pa sem klical na različne motocentre pa majo ali org. bat za 270€ ali pa vertex za 150€closedeyes.gif ..

je kak tak motocenter ali pa kaka trgovina,kjer bi lahko dobil npr. te nadomestne bate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej tnx,sam mam že eno stran kjer naročujem iz nemčije,samo me zanima če je kaka trgovina v SLO kje majo npr. te nadomestne bate-prox,meteor...ker je 1x brat naročil tega prox-a pa je res vredu,sam hudič pa je da te firme ni večclosedeyes.gif ..pa sem klical na različne motocentre pa majo ali org. bat za 270€ ali pa vertex za 150€closedeyes.gif ..

je kak tak motocenter ali pa kaka trgovina,kjer bi lahko dobil npr. te nadomestne bate?

Jaz sem naročil prejšen teden bat iz moto navtike http://www.moto-nautika.com/ in sicer prox (58mm) in so ga imeli na zalogi :OK: tako da je prišel v dveh dneh. Samo je bil pa kar drag, 135€ + poštnina. Drgače pa imajo tudi wiseco bate.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem naročil prejšen teden bat iz moto navtike http://www.moto-nautika.com/ in sicer prox (58mm) in so ga imeli na zalogi trance_40_thumbup.gif tako da je prišel v dveh dneh. Samo je bil pa kar drag, 135€ + poštnina. Drgače pa imajo tudi wiseco bate.

LP

samo nimajo za aprilio rs 125sad.gif ...pa še malo drago je vse skuptongue.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!