Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

Pozdravljeni, visok sem približno 195cm in me zanima če bi lahko vozu rs 125 dokaj normalno?

Mislim da ja... Jaz sem 187cm pa nimam nekih problemov, čeprav je bolje če si pod 180cm ker so aprilie ful nizke, še tzr 50 je bistveno višja in r125 isto, pač kaj hočem povedat je da se navadiš in potem nimaš problemov -_-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm dobrih 192 pa jo vozim brez problema, starejšo in novejšo edin hrbet te bo bolu dokler se ne boš navadu...pa mau bo problem k neboš meu km komouce dat ampak se da :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roby na kateri pa lepše sediš? Na novejši ali starejši?

Velik sem 178 ampak razlike nisem opazil glede sedenja, edino starejša ima višji vizir pa te pol vetr tok ne moti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rage1337 dej se pozanimi pri kakšnem mehaniku če je cilinder primeren za nov nanos nikasila (50€). Pač, da se ga od znotraj lepo obnovi in da boš bil siguren, da bo z novim batom šel tako kot treba.

Sm dav prevert ja, bom še izvedu, drugač pa je baje obnova cilindra 200€??, nov je pa 800€ :O:D če pa ti poznaš db to cnej naredu (če cilindr nav slb se pa loh slišva), bat je biv pa pač preobremenjen, un k mi gaj prodav mij priporoču nej ene 2 štoflčka-3 notr dam v kestl db še bolš mazal, sam k sm pa to sam parkat naredu. drgač pa ferg ni biv nastavlen, smo uštimal pol, ker je svečko zalival (180 diza), (zrk preveč udprt) to so kao tovarniške nastavitve, pol je blo pa ql

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim imajo pri Autocomercu v Ljubljani nov nanos 50€. To bi znal motorist1 povedat. Aja glede olja je tko, da tudi preveč ni dobr, kr ti zalima batne obročke skupi, kar pomeni izguba kompresije oz. "no explosion".

Drugače alternativa ti je ebay, kjer ji pošlješ svoj rabljen cilinder in z doplačilom ti oni pošljejo drugega, ki je primeren za vgradnjo, seveda je tudi ta rabljen vendar obnovljen.

Aja kakšne barve je pa bila svečka? Vrjetno črne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim imajo pri Autocomercu v Ljubljani nov nanos 50€. To bi znal motorist1 povedat. Aja glede olja je tko, da tudi preveč ni dobr, kr ti zalima batne obročke skupi, kar pomeni izguba kompresije oz. "no explosion".

Drugače alternativa ti je ebay, kjer ji pošlješ svoj rabljen cilinder in z doplačilom ti oni pošljejo drugega, ki je primeren za vgradnjo, seveda je tudi ta rabljen vendar obnovljen.

Aja kakšne barve je pa bila svečka? Vrjetno črne?

Hvala za podatke =)

Tko je blo na začetk je bla črna ker je zalival je motor tud crknu pa sm vidu svečko, pol sm pa jest ferg naštelov je lepo delal... od takt k mij pa crknu je pa svečka bla suha, preveč suha (vem kašne barve bi mogla bit).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim imajo pri Autocomercu v Ljubljani nov nanos 50€. To bi znal motorist1 povedat. Aja glede olja je tko, da tudi preveč ni dobr, kr ti zalima batne obročke skupi, kar pomeni izguba kompresije oz. "no explosion".

Drugače alternativa ti je ebay, kjer ji pošlješ svoj rabljen cilinder in z doplačilom ti oni pošljejo drugega, ki je primeren za vgradnjo, seveda je tudi ta rabljen vendar obnovljen.

Aja kakšne barve je pa bila svečka? Vrjetno črne?

Mislim da pri avtocomercu samo honajo cilindre, je pa cena honanja 35€ (usaj tok sm jst dau, pa pač brez računa), kar se ti ubistvu precej splača, ker je cilinder ubistvu kot nov, cena bata je pa enaka. Sedaj imaš cilinder 56mm, lahko ga pohonaš za 0,5mm oz. odvisno kako veliki so oversize bati. Druga možnost je nova puša, mislim da je okol 150€ + delo. Tretja možnost je obnova s sivo zlitino, kar je okoli 200€, to je tudi baje zelo kvalitetna zadeva. Kar sem pa slišal od mehanika glede nikasila, je pa rekel da v sloveniji ni nobenega, ki bi znal cilinder kvalitetno obnovit z nikasilom in da ti lahko naredi večjo škodo kot korist.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim imajo pri Autocomercu v Ljubljani nov nanos 50€. To bi znal motorist1 povedat. Aja glede olja je tko, da tudi preveč ni dobr, kr ti zalima batne obročke skupi, kar pomeni izguba kompresije oz. "no explosion".

Drugače alternativa ti je ebay, kjer ji pošlješ svoj rabljen cilinder in z doplačilom ti oni pošljejo drugega, ki je primeren za vgradnjo, seveda je tudi ta rabljen vendar obnovljen.

Aja kakšne barve je pa bila svečka? Vrjetno črne?

Ni šans, da je nov nikasil 50€. Kvečjemu 250 :) če znaš kje iskat se tut za 120-150€ da dobit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ma moj brat gor..šiba kot mora tako da ne potrebujem komentarjev da je to cilinder ki ga daš gor ko prodajaš motor ipd.

http://www.2rad-saus...Products/ZY.100

Za 150€ cilinder+bat+obročki+dihtunge+sornik? :D Ja bajeeee :D

EDIT: Sm že najdu ... sj lepo piše... rabljeno^^

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 150€ cilinder+bat+obročki+dihtunge+sornik? :D Ja bajeeee :D

EDIT: Sm že najdu ... sj lepo piše... rabljeno^^

svoj cilinder pošleš gor (zariban) ti pa nazaj dobiš rabljenega (ki ga je nekdo poslal zaribanega) in ga oni OBNOVIJO na novo se da aluminjasta puša in naredi nikasil..cilinder je tako praktično nov...cilinder sem preveril celga in ni mel enega risa nič..bil je kot nov...njemu laufa 13000km pa smo zadnič razdirali in je za svoje km še v odličnem stanju...

na tej strani maš večina stvari rablenih ampak obnovlenih...če njemu laufa in še mnogim zakaj potem nebi bil vredu cilinderkit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svoj cilinder pošleš gor (zariban) ti pa nazaj dobiš rabljenega (ki ga je nekdo poslal zaribanega) in ga oni OBNOVIJO na novo se da aluminjasta puša in naredi nikasil..cilinder je tako praktično nov...cilinder sem preveril celga in ni mel enega risa nič..bil je kot nov...njemu laufa 13000km pa smo zadnič razdirali in je za svoje km še v odličnem stanju...

na tej strani maš večina stvari rablenih ampak obnovlenih...če njemu laufa in še mnogim zakaj potem nebi bil vredu cilinderkit?

Dobiš obnovljen cilinder, bat, sornik, dihtunge .... zdj pa poglej kok stanejo v SLO samo dihtunge ^^ Mislim, da je okrog 30€. Pa bat je 120€ sigurno :D

To maš že 150€ :) Oni ti pa dajo še cilinder za to ceno xD

Sej ne pravim, da ni Ok, sam kje majo oni tukaj zaslužeK? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobiš obnovljen cilinder, bat, sornik, dihtunge .... zdj pa poglej kok stanejo v SLO samo dihtunge ^^ Mislim, da je okrog 30€. Pa bat je 120€ sigurno :D

To maš že 150€ :) Oni ti pa dajo še cilinder za to ceno xD

Sej ne pravim, da ni Ok, sam kje majo oni tukaj zaslužeK? :)

bat je 47e

ti pošleš zariban cilinder in doplačaš 150e

to je firma ki sama obnavla cilindre in štancajo dihtunge..

sepavi da majo 47e za bat (verjetno te meteore (bat) sami izdelujejo) ker če maš npr. vertexa moraš doplačati pa za wősnera tudi

tako da majo pomoje enih 100e zasluška

nebom trdil da majo samo mislim si :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bat je 47e

ti pošleš zariban cilinder in doplačaš 150e

to je firma ki sama obnavla cilindre in štancajo dihtunge..

sepavi da majo 47e za bat (verjetno te meteore (bat) sami izdelujejo) ker če maš npr. vertexa moraš doplačati pa za wősnera tudi

tako da majo pomoje enih 100e zasluška

nebom trdil da majo samo mislim si :D

Meteor sm jst fuknu v Hondo pa je dotrajau v 7 urah xD je pa res, da sem dal prvič B dimenzijo noter.

Wösner je hud, ni kaj ^^

Dobra zadevica, ni kaj, za 150€ bi se znalo splačat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meteor sm jst fuknu v Hondo pa je dotrajau v 7 urah xD je pa res, da sem dal prvič B dimenzijo noter.

Wösner je hud, ni kaj ^^

Dobra zadevica, ni kaj, za 150€ bi se znalo splačat.

nolimit46 na forumu ma v rs-ki meteora že enih 10 000km pa še gre bres problema :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EDIT:ma gor 13000km :P

Original bat se gible okol 200€, to mi nav nben govoru, nov cilindr pa 800€ tm ukol. a v slo pa nuben ne ubnavla cilindre?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Original bat se gible okol 200€, to mi nav nben govoru, nov cilindr pa 800€ tm ukol. a v slo pa nuben ne ubnavla cilindre?

se obnavla na motocentru ptuj..samo maš za plačt 200e pa maš noter gus pušo..tega ti ne priporočam ker gre motor manj če malo ne predelaš cilindra...jas mam to noter ker je dal obnavlat prejšn lastnik ampak se je znašel in grozno povečal izpušni kanal..motor se sicer ne zvrti tako hitro kot če bi bil alu, ampak nad 130kmh pa zaradi povečanega kanala ima veliko moč in hitreje nabere kot drugi..je pa res da če ti zariba in naredi rise lahko samo samo pobrusiš ven in netrebaš dajat nikamor za obnavlanje ipd.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se obnavla na motocentru ptuj..samo maš za plačt 200e pa maš noter gus pušo..tega ti ne priporočam ker gre motor manj če malo ne predelaš cilindra...jas mam to noter ker je dal obnavlat prejšn lastnik ampak se je znašel in grozno povečal izpušni kanal..motor se sicer ne zvrti tako hitro kot če bi bil alu, ampak nad 130kmh pa zaradi povečanega kanala ima veliko moč in hitreje nabere kot drugi..je pa res da če ti zariba in naredi rise lahko samo samo pobrusiš ven in netrebaš dajat nikamor za obnavlanje ipd.

Plus, da je gus veliko bolj občutljiu na temperaturo, če se ne motim^^

Sam še zmeraj podpiram samo obnovo z novim nikasilom. Se ukvarja en stric, mislim, da sem že 10× dal cifro na forumu. Če jo kdo ima lahko prileti, če ne bom pa spet jst poiskal xD

Je pa cena od 120-140€ ( 120€ je samo nikasil, za 140€ pa uštimano če je kaj počlo ^^ ). Mega poceni, če se mene upraša, glede na to, da mi je hotel moj mehanik, ki me ni nikol nategnu računat 280€ xD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!