Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

Majka :P

Res ste uredu folk tule gor :OK:

Hehe mas srečo veš ;) joke. Ne sam js se se pa res sekeru za usak drek, k noben ni znou nč povedat in smo pol študeral kako pa kaj za usako stvar :D tko da če te kej muči sam praši bomo probal pomagat :D

Aja pa še neki sm mislu rečt ti. Glede na to, da si zamenu izpuh, si kaj naštelu ferg? Ponavad gre mal večja diza notr. Če neweš kolk more bit diza bom šenkrat napisu če še nis zasledu. Motor stegnš v 3. al pa 4. prestavi do konca obratov. Ko dosežeš maximum, stisnš sklopko in ugasnš mašino. Najbol da to narediš v bližini doma da neboš porivu. Uzamš svečo vn in pogledaš barvo (fora je da ko stisnš sklopko pa ugasnš nesmeš pržigat, čene neboš dubu barve sveče, ki dela na maximumu). Če je bela je premala diza (preveč zraka, ni mazanja, hlajenja) in se neboš prou delč tko pelu. Diza more bit kavno rjave al pa tut če je črne barve ni nč narobe.

Popravljeno . Popravil Kvasko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da je tuki čedalje več folka, ki kupuje rs-ke in druge 2t stroje in so začetniki predlagam moderatorjem:D, da bi naredl eno stick temo kokr npr. fotografije 125..... o deblokaciji 2t mašine. Na netu je en supr člank o tem v angleščini. Lhko prevedn zadevo in bo lhko to usak vidu k bo šu deblokerat zadevo. Čene je pa treba usakmu na nov razlagat, pa kej pozabš, pol pa lastniki jokajo k ribne zard otiginal dize x).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe mas srečo veš ;) joke. Ne sam js se se pa res sekeru za usak drek, k noben ni znou nč povedat in smo pol študeral kako pa kaj za usako stvar :D tko da če te kej muči sam praši bomo probal pomagat :D

Aja pa še neki sm mislu rečt ti. Glede na to, da si zamenu izpuh, si kaj naštelu ferg? Ponavad gre mal večja diza notr. Če neweš kolk more bit diza bom šenkrat napisu če še nis zasledu. Motor stegnš v 3. al pa 4. prestavi do konca obratov. Ko dosežeš maximum, stisnš sklopko in ugasnš mašino. Najbol da to narediš v bližini doma da neboš porivu. Uzamš svečo vn in pogledaš barvo (fora je da ko stisnš sklopko pa ugasnš nesmeš pržigat, čene neboš dubu barve sveče, ki dela na maximumu). Če je bela je premala diza (preveč zraka, ni mazanja, hlajenja) in se neboš prou delč tko pelu. Diza more bit kavno rjave al pa tut če je črne barve ni nč narobe.

Hvala enako :D Za vsako malenkost, ki se mi zdi nenavadna pa je mogoče čisto običajna, ne morem spat :P

No to za svečko.

Do konca obratov ga raje ne bom, ker ima cilinder slabih 100km in ga sedaj vozim le do 8000rpm. Če odšravfam svečko zdele ven, bo črna.

Drgače pa...nekje v bližini mašine se sliši tak zvok, kot bi skos nekje prebijal štrom (ne da dejansko prebija, ampak tak zvok, če veste kaj mislim). A je ta zvok normalen..?? tk-tk-tk-tk.. Ne vem kako ga naj opišem :P

Možno da je čist normalen, ne vem..

Popravljeno . Popravil 1122
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala enako :D Za vsako malenkost, ki se mi zdi nenavadna pa je mogoče čisto običajna, ne morem spat :P

No to za svečko.

Do konca obratov ga raje ne bom, ker ima cilinder slabih 100km in ga sedaj vozim le do 8000rpm. Če odšravfam svečko zdele ven, bo črna.

Drgače pa...nekje v bližini mašine se sliši tak zvok, kot bi skos nekje prebijal štrom (ne da dejansko prebija, ampak tak zvok, če veste kaj mislim). A je ta zvok normalen..?? tk-tk-tk-tk.. Ne vem kako ga naj opišem :P

Možno da je čist normalen, ne vem..

Posnem da slišmo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti ga kr zdle navij do konca, če boš enkrat to naredu mu to pomoje ne bo nč škodl. Bolš to kot pa če maš premejhni dizo da ti izsuši cilinder in ti zariba pa še kej druzga boš pol mogu menat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče čriček v lufi filterju

Ko bi le blo to, mu vrat zavijem pa mir :P

No resno, nikoli se nisem spuščal v take podrobnosti glede zvoka pri apriliah, zato ne vem kakšen zvok 'ni normalen'.

Ta zvok mi nekak ne paše zraven :?

Posnamem danes pa da vidimo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bi le blo to, mu vrat zavijem pa mir :P

No resno, nikoli se nisem spuščal v take podrobnosti glede zvoka pri apriliah, zato ne vem kakšen zvok 'ni normalen'.

Ta zvok mi nekak ne paše zraven :?

Posnamem danes pa da vidimo :D

Če se jes prov spovnm ti to en rele dela, enako meni, to je normalno nič ni narobe :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri 2t raketah je vsako ropotanje skoraj normalno :P

sicer pa ko boš prišel malo do iskušenj boš vedel točno kaj je narobe...

sicer pa res posnemi zvok pa bomo najbol vedeli :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav.

Imam problem..hja..

No danes se imam namen malo pelat. Pržgem motor, čakam do dveh črtic in se odpeljem.....20 metrov dokler motor ne crkne.

Nazaj ni hotel užgat.

Zamenjam js svečko (s kar tako eno 'tatretjo') in lepo normalno užge. Ni mi pa jasno, kako je možno da mi je po treh dneh crknila svečka (NGK B10EGV)?

In pa če je lahka kaj narobe če nimam prave svečke noter, ker imam sedaj res kar tako eno noter.

Hvala in advance :D

Popravljeno . Popravil Gasperr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej svečka bi moral biti BR10EG. Zdej ali si se mogoče zatipkal ali pa maš res tako notri.

Tam sem jim rekel da rabim BR10EG.

Na svečki je pa še V zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej za te teperature imaš lahko BR9EG/ES, za toplejše dni pa BR10ES/EG, je pa EG dražja za nekje 5€ pomojem.

Tisto tvojo svečko pa takoj stran vrž, al pa vsaj poglej kašne barve je... Ajmo spet kreg =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej za te teperature imaš lahko BR9EG/ES, za toplejše dni pa BR10ES/EG, je pa EG dražja za nekje 5€ pomojem.

Tisto tvojo svečko pa takoj stran vrž, al pa vsaj poglej kašne barve je... Ajmo spet kreg =)

Barve je črne. (pač verjetno zato ker sem ga enčas kurblal pred tem ko sem zamenjal)

Torej devetko?

P.S. Ona tam je rekla da BR10ES sploh ne obstaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Barve je črne. (pač verjetno zato ker sem ga enčas kurblal pred tem ko sem zamenjal)

Torej devetko?

P.S. Ona tam je rekla da BR10ES sploh ne obstaja.

ES tut jst še nism nikjer zasledu. Enostavno ... jesen/pomlad BR-9-EG, polet ko je fajn vroče BR-10-EG :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Barve je črne. (pač verjetno zato ker sem ga enčas kurblal pred tem ko sem zamenjal)

Torej devetko?

P.S. Ona tam je rekla da BR10ES sploh ne obstaja.

Mah dej raje 10-tko not, ker se boš itak furu večinoma poleti. Jaz sem jo imel na prejšnem in na tem, nikoli nobenih problemov, pa sem jih menjal na 10000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pol pa nwm kok ste kej na tekočem če ne veste...

(http://www.motorcycle-superstore.com/2/9/195/18675/ITEM/NGK-BR10ES---Spark-Plug.aspx)

K mi veselo limate - :notworthy: sj mij že prov bedno pisat tle, ker karkol hočeš pomagat, vsak nekej nasprotuje/pametuje. Meni je to povedal človek, k ma tolk izkušn kot mi vsi skupaj... tud tisto za hladiln tekočino sm ga prašov, po nepotrebnem bi se po domače "jebov" s tistmu k je en prbiju d morš v hladilnik pa pol še tm pr glavi k je cevka pa nwm kva še use... hotu sm sam predlagat kako naredit enostavneje, pa že takoj vsi pluvate. prov razočaral ste me, sm mislu d ste kej bl odrasli (a očitno se tudi js motim:pa nič zato :whistle: ) br10eg sm tud js hotu nabavt pa ni blo, in je reku da mora prov od motocross programa naročit, ker jih tudi uporablajo. zakaj? zto k je motor navit in deluje na višjih obratih, kor original! iridium je pa še močnejši, ter življenska doba je dosti dalša.(ajde kdo bo spet reku da ni res??) so pa tud razlike (razmak) med katodama, zato tud to mal merkej :music4:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pol pa nwm kok ste kej na tekočem če ne veste...

(http://www.motorcycle-superstore.com/2/9/195/18675/ITEM/NGK-BR10ES---Spark-Plug.aspx)

K mi veselo limate - :notworthy: sj mij že prov bedno pisat tle, ker karkol hočeš pomagat, vsak nekej nasprotuje/pametuje. Meni je to povedal človek, k ma tolk izkušn kot mi vsi skupaj... tud tisto za hladiln tekočino sm ga prašov, po nepotrebnem bi se po domače "jebov" s tistmu k je en prbiju d morš v hladilnik pa pol še tm pr glavi k je cevka pa nwm kva še use... hotu sm sam predlagat kako naredit enostavneje, pa že takoj vsi pluvate. prov razočaral ste me, sm mislu d ste kej bl odrasli (a očitno se tudi js motim:pa nič zato :whistle: ) br10eg sm tud js hotu nabavt pa ni blo, in je reku da mora prov od motocross programa naročit, ker jih tudi uporablajo. zakaj? zto k je motor navit in deluje na višjih obratih, kor original! iridium je pa še močnejši, ter življenska doba je dosti dalša.(ajde kdo bo spet reku da ni res??) so pa tud razlike (razmak) med katodama, zato tud to mal merkej :music4:

Js mam iridium, odlično teče, naj bi tut dalj držal oz. velikooo dalj ko navadna :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam iridium, odlično teče, naj bi tut dalj držal oz. velikooo dalj ko navadna :P

Ho, 1 k mi je dav prov? ma čestitke resnično :notworthy: :notworthy: :notworthy: Zdrži pa (baje) do 60.000km, čeprov če jo pregleduješ vrjetn ni nč narobe? Sam če is vse prebrav, sm ti hotu čisto neki druzga povedat... da mi gre naživce ker vsak čez enega neki pluva, pač en ma več izkušn, drugi manj, nwm zakaj je to težko dojet B)

PS: brez zamere, ker nism nč zažljivga mislu

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ho, 1 k mi je dav prov? ma čestitke resnično :notworthy: :notworthy: :notworthy: Zdrži pa (baje) do 60.000km, čeprov če jo pregleduješ vrjetn ni nč narobe? Sam če is vse prebrav, sm ti hotu čisto neki druzga povedat... da mi gre naživce ker vsak čez enega neki pluva, pač en ma več izkušn, drugi manj, nwm zakaj je to težko dojet B)

PS: brez zamere, ker nism nč zažljivga mislu

Aja ne nwm, ne sej ni panike, upam d nism js kej čez tebe pametvou kdaj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!