Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

Pozdravljeni,

Danes sem malo zalaufal motor in se zapeljal na bencinsko omv, natankal sem za 10€ bencina in iz rezerve dal na on.

Ko sem zapeljal iz bencinske, sem malo potegnil in motor po 200m crkne in zdej noče več vžgat.

Dam nazaj na rezervo, mogoče pa bo vžgal, ampak ni. Pogledam svečko in ni bila zalita in če ga vžgeš da iskro. Cevka za bencin tudi ni zapacana, lepo dela tudi stikalo. Je pa malo drugačen zvok pri vžiganju. Mogoče ve kdo kaj bi lahko bilo narobe? Imam aprilio rs 125, letnik 2003,

Hvala, lp Matej

Da nisi dizla natankov :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nene, sem tankal 95, olje je castrol tts 2t, v mašini olje je, je pa res, sem pozabil omeniti, da mi je v 4. ti prestavi zadnjo gumo spodneslo, tako da bi blo možno da je zaribu, in v drugi k sm ga porinu, da probam vžgati sploh nima kompresije v primerjavi z prijatlovo rsko. Mjbi šu bat. Menjan naj bi bil pa pri 22.000, zdej ma 27.000.

mogoče kdo ve kolikšni bodo bili stroški?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nene, sem tankal 95, olje je castrol tts 2t, v mašini olje je, je pa res, sem pozabil omeniti, da mi je v 4. ti prestavi zadnjo gumo spodneslo, tako da bi blo možno da je zaribu, in v drugi k sm ga porinu, da probam vžgati sploh nima kompresije v primerjavi z prijatlovo rsko. Mjbi šu bat. Menjan naj bi bil pa pri 22.000, zdej ma 27.000.

mogoče kdo ve kolikšni bodo bili stroški?

Lp

Ja potem ti je verjetno zaribala. Predlagam da daš pohonat cilinder (stane okoli 40-50€), in pa nov bat. Kakšni so pa stroški batov si pa lahko na netu pogledaš., cene so zelo različne. Če boš pa peljal na uradni servis boš plačal ko žut.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor imam šele 3 dni. Ga vrnem lastniku? Res se zapeljem, naredim 2km in zariba, wtf? pa sploh nisem obratov navil, samo do 10.000.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vertex bat dej not, pride 100€ amapk saj veš da je dobr. Bivši lastnik te je pa res grdo zaj... samo zdej nimaš kej, al prodej al pa popravi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je zvok pri vžiganju tak kovinski, kot da še nekaj cinglja zraven, je ziher zaribala, snami izpuh pa poglej kakšen je bat, če se kaj risov pozna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne nič ne cinglja, sam ni tk k nazačetku ah neznam opisat, bom zvok posnel. Drugač pa če dam zaug in mal gasa pa gumb za vžig držim al pa da dam v drugo pa porivam z zavgom seveda neki v izpuhu vn udarja, tko poč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej reku si da iskro da, se pravi elektrika ne bi smela dobit. Kaj pa benz dobi? Če ne naredi tko kot je uporabnik impulz reku. Drgač si sam reku, da nima kompresije v primerjavi s kolegovo, tako da je možnost da je res stvar šla po gobe.

Aja pa tam pri izpuhu poglej kak je, kot je koci napisal.

Seveda ti na koncu zmeraj ostane (če ne najdeš nikjer napake), da snameš cilider ali glavo in pogledaš kako pa kaj.

Je pa res smola, da lih kupiš motor pa se ti tako vrne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Benz dobi, sem preveril in je,

imam vprašanje, kako se pride do bata? kaka navodila, je enostavno? Ali raje prepustim zadevo komu drugemu? nekaj sem že iskal po googlu za service manual pa ne najdem nič razumljivega.

Ja vem, bolje bi bilo da ne bi omenil, ker ste verjetno že 1000x povedali.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do bat prides da snameš cilinder :D. Ja maš manuale, vrjami, jaz imam od celotne rotax 122 mašine in od celotne aprilije 125 od 99-05 vse detajle, kako kaj razstaviti oz sestaviti.

Zamenjat bat bi jaz ne bi smatral enostavnim, ker lahko ena, dva, tri narediš napako (ga narobe obrneš, ne očistiš cilindra...), samo zdej ko je zima pa itak ni kej pametnega za počet jaz pravim go for it :OK:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do bat prides da snameš cilinder :D. Ja maš manuale, vrjami, jaz imam od celotne rotax 122 mašine in od celotne aprilije 125 od 99-05 vse detajle, kako kaj razstaviti oz sestaviti.

Zamenjat bat bi jaz ne bi smatral enostavnim, ker lahko ena, dva, tri narediš napako (ga narobe obrneš, ne očistiš cilindra...), samo zdej ko je zima pa itak ni kej pametnega za počet jaz pravim go for it :OK:.

Mi lahko prosim pošleš/podaš link od manual za rs125 od 99-05 letnika,

Mi bo oče pomagal, no to bom delal samo v skrajnem primeru, če ne dobim nazaj denarja od nakupa rske.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko prosim pošleš/podaš link od manual za rs125 od 99-05 letnika,

Mi bo oče pomagal, no to bom delal samo v skrajnem primeru, če ne dobim nazaj denarja od nakupa rske.

Lp

če sta napisala obično pogodbo ga vrjetn ne boš dubu :P usaj jest ti ga nebi vrnu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Benz dobi, sem preveril in je,

imam vprašanje, kako se pride do bata? kaka navodila, je enostavno? Ali raje prepustim zadevo komu drugemu? nekaj sem že iskal po googlu za service manual pa ne najdem nič razumljivega.

Ja vem, bolje bi bilo da ne bi omenil, ker ste verjetno že 1000x povedali.

Lp

od kot si? Če si pameten mu ga pelaj nazaj oz. ga pokliči in mu reči da ti je prodal crkjen motor. Ziher je blo samo za silo skupaj narejeno. Drugače pa če si kje iz okolice mbja ti ga lahko gor odprem pa da vidimo kaj je hin. Prilepi kako sliko od motorja, da vidimo če je od koga od nas. Nas je melo kar nekaj 03 letnike.pa 27k km je malo malo za taki motor :)

e sta napisala obično pogodbo ga vrjetn ne boš dubu :P usaj jest ti ga nebi vrnu

Tudi ta pogodba ima svojo moč :) jaz sem z njo vrnil avto ki je imel zbite km, res da sem v roku 24ur to pogruntal. Pokliči ga in reči da je bila to skrita napaka. Po zakonu pa lahko vrneš nekaj na čem si ugotovil skrite napake. Samo nažalost v roku 24 ur od sklenitve kupoprodajne. Vendar ta podatek ti izpusti :)

Popravljeno . Popravil norc 16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od kot si? Če si pameten mu ga pelaj nazaj oz. ga pokliči in mu reči da ti je prodal crkjen motor. Ziher je blo samo za silo skupaj narejeno. Drugače pa če si kje iz okolice mbja ti ga lahko gor odprem pa da vidimo kaj je hin. Prilepi kako sliko od motorja, da vidimo če je od koga od nas. Nas je melo kar nekaj 03 letnike.pa 27k km je malo malo za taki motor :)

e sta napisala obično pogodbo ga vrjetn ne boš dubu :P usaj jest ti ga nebi vrnu

Tudi ta pogodba ima svojo moč :) jaz sem z njo vrnil avto ki je imel zbite km, res da sem v roku 24ur to pogruntal. Pokliči ga in reči da je bila to skrita napaka. Po zakonu pa lahko vrneš nekaj na čem si ugotovil skrite napake. Samo nažalost v roku 24 ur od sklenitve kupoprodajne. Vendar ta podatek ti izpusti :)

če je pogodba videno-kuplejno ne morš vračat kukr jest vem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je pogodba videno-kuplejno ne morš vračat kukr jest vem

Ponovem so nove pogodbe, na katere nerabiš nič plačat tak ko je blo prej (5% oz. če si pri preprodajalcih zrihtal z 10€)in ta pogodba ima haklec 24 ur za skrite napake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je 1 dan garancije za skrite napake, samo kaj ko ni bilo sončno vreme. Sem iz Ljubljane, bi se pripeljal do Mb, če bi motor delu, sam kaj k ne dela. Če je kdo iz Lj, bi lahko pripeljal, ali pa kranj. Kaj ti poslikam? tam k dam tank gor, zraven svečke?

Pa tko k sem bil vesel, pa res je ful lepo delu, pol pa naredim 2km in konc, prou žalostn sm :(

Servis pa najraj nebi peljal, ker vem da bo ful drago, sam k še nisem nikoli tega delal, to ni tomos.

Kako pa naj vem, da če zamenjam bat,... nebo čez 2km spet zaribal?

Lp Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je 1 dan garancije za skrite napake, samo kaj ko ni bilo sončno vreme. Sem iz Ljubljane, bi se pripeljal do Mb, če bi motor delu, sam kaj k ne dela. Če je kdo iz Lj, bi lahko pripeljal, ali pa kranj. Kaj ti poslikam? tam k dam tank gor, zraven svečke?

Pa tko k sem bil vesel, pa res je ful lepo delu, pol pa naredim 2km in konc, prou žalostn sm :(

Servis pa najraj nebi peljal, ker vem da bo ful drago, sam k še nisem nikoli tega delal, to ni tomos.

Kako pa naj vem, da če zamenjam bat,... nebo čez 2km spet zaribal?

Lp Matej

iz kje pa si iz LJ ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!