Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

hvala vam za odgovori kupil sem eno drugo aprilio iz vipave :evilgrin:

jutri pripopam sliko da bote vidl kako in kaj bom še napisal itd

zanima me pa naslednje

katero olje uporabljate za mešat sam menim da je MOTUL 800 čisto oki ali pa agip!!

drugo pa je koliko % mešanco delate sam ne zaupam mešelatorju zato bom sam delal mešanco

mislim da je 3% malo pretirano 2,5% bo zadostovalo upam

vem da je bilo to vse skupaj že 1000x napisano sam sem prebrskal kar 30 strani žav nism nič najdu vem da piše tudi v knizci za uporabo ampak vseno tukaj uprašam mate več izkušen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala vam za odgovori kupil sem eno drugo aprilio iz vipave :evilgrin:

jutri pripopam sliko da bote vidl kako in kaj bom še napisal itd

zanima me pa naslednje

katero olje uporabljate za mešat sam menim da je MOTUL 800 čisto oki ali pa agip!!

drugo pa je koliko % mešanco delate sam ne zaupam mešelatorju zato bom sam delal mešanco

mislim da je 3% malo pretirano 2,5% bo zadostovalo upam

vem da je bilo to vse skupaj že 1000x napisano sam sem prebrskal kar 30 strani žav nism nič najdu vem da piše tudi v knizci za uporabo ampak vseno tukaj uprašam mate več izkušen!

Pomoje je brez veze da daješ tolko dnarja za motul 800. Motul 800 se uporablja predvsem za krose, ki se konstatno vrtijo na 17 000 obrati. Takšnih obratov pa tvoja RSka ne bo dosegla nikol :D . Motul 710 je čist dost kvaliteten, Agip pa je v podobnem rangu kot Motul 710. Glede mešance imaš pa prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje je brez veze da daješ tolko dnarja za motul 800. Motul 800 se uporablja predvsem za krose, ki se konstatno vrtijo na 17 000 obrati. Takšnih obratov pa tvoja RSka ne bo dosegla nikol :D . Motul 710 je čist dost kvaliteten, Agip pa je v podobnem rangu kot Motul 710. Glede mešance imaš pa prav.

Lahko še tudi pogledaš po tts-u. Vendar samo v odprti verziji, ker drugače ti bo vse zapacalo/zašopalo. Pa rave ventilj boš moral spucat na čase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje je brez veze da daješ tolko dnarja za motul 800. Motul 800 se uporablja predvsem za krose, ki se konstatno vrtijo na 17 000 obrati. Takšnih obratov pa tvoja RSka ne bo dosegla nikol :D . Motul 710 je čist dost kvaliteten, Agip pa je v podobnem rangu kot Motul 710. Glede mešance imaš pa prav.

Od kje pa tebi ta podatek da se krosi vrtijo na 17.000 rpm?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala vam za odgovori kupil sem eno drugo aprilio iz vipave :evilgrin:

jutri pripopam sliko da bote vidl kako in kaj bom še napisal itd

zanima me pa naslednje

katero olje uporabljate za mešat sam menim da je MOTUL 800 čisto oki ali pa agip!!

drugo pa je koliko % mešanco delate sam ne zaupam mešelatorju zato bom sam delal mešanco

mislim da je 3% malo pretirano 2,5% bo zadostovalo upam

vem da je bilo to vse skupaj že 1000x napisano sam sem prebrskal kar 30 strani žav nism nič najdu vem da piše tudi v knizci za uporabo ampak vseno tukaj uprašam mate več izkušen!

Navadn Motul 800 je pregost za oljne pumpe ( ti piše na kantici PREMIX ONLY ). Maš pa še neko ROAD varianto se mi zdi, ki pa jo bo tut oljna pumpa potegnla. 710tka je še zmer čist preveč dobra :worship:

Nekateri krosi se znajo kr zvrtet...tut do 17 jurjou ^^ Če pogledaš, da gre lahko "malo" bolj poštimana RSka na 14kRPM :music4:

Lahko še tudi pogledaš po tts-u. Vendar samo v odprti verziji, ker drugače ti bo vse zapacalo/zašopalo. Pa rave ventilj boš moral spucat na čase.

Odsvetujem TTS tudi na odprti. Je kvalitetno olje, ampak zapaca pa res vse živo. Meu sm dve kantice pa mi ga je še po hrbtu veselo metalo ^^

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Off : Ne dosežejo 17.000 mam tudi par dyno testov kateri jasno kažejo koliko obratov in konjev razvijejo.Graf katerega prilagam je od 125 2T...pa tudi video na katerem kaže dyno teste.

post-27850-0-56830400-1294415690_thumb.jpg

Drugače pa en nemec je imel Piaggio Zipa(skuter) kateri je na p4 testni mizi razvil 19,600 obratov z 70ccm cilindrom.Bilo pa je v Hajdošah in sem videl na lastne oči.

Manjši fi bata je lažje in v višje obrate pride mašina.Max fi bata za doseganje velikih obratov naj bi bilo 54-56mm.

On : TTS tudi jaz ne priporočam...1x sem ga tankal in nikoli več...Motul 710 je odličen...ga skozi tankam.Probaj si ga tudi kje ceneje zrihtat kot pa ga prodajajo v trgovini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha kva je tip pokasiru minusov na prejšni strani, dol ti visi ;).

Drgač za 1000€ dobiš čist solidno. Tok sem jaz dal za svojo prvo pa mi je zdrala 15000km BP, pol sem pa bat menjal pa spet NP dokler ni ojnica šla. Čist odvisno do kakšnega prodajalca pridš, jaz sem imel pač malo sreče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha kva je tip pokasiru minusov na prejšni strani, dol ti visi ;).

Haha xD, Rekord postavlam! ;D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za pomoć za mešanco bom pa kar uporabljal MOTUL 800 ker ga imam kar nekaj doma motor pa je odprt tako da bo delalo mešanco bom delal kot sem napisal 2,5%

zanima me pa še naslednje

rabil bi par novih stvari org za aprilio

zanima me kje bi lahko dobil dele seveda po

uredu ceni najraje bi videl da bi bilo to v sloveniji

nebirat naročai iz tojine! zanima me pa še katero olje točite za

menjalnik MOTUL kateri?

Popravljeno . Popravil nejc93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za pomoć za mešanco bom pa kar uporabljal MOTUL 800 ker ga imam kar nekaj doma motor pa je odprt tako da bo delalo mešanco bom delal kot sem napisal 2,5%

zanima me pa še naslednje

rabil bi par novih stvari org za aprilio

zanima me kje bi lahko dobil dele seveda po

uredu ceni najraje bi videl da bi bilo to v sloveniji

nebirat naročai iz tojine! zanima me pa še katero olje točite za

menjalnik MOTUL kateri?

Jaz sem govoril z enim majstrom pa je rekel ali Motul TRANSOIL 10W30 ali TRANSOIL 10W40 Expert. To naj bi bilo za mokre sklopke, se mi zdi. To nalivajo tudi v krose, tko da more bit tut za tvojo aprilio kul. Drugač pa cena med 10W40 je za skoraj 10€ dražji od 10W30. Sam sem nalil v Huso 10W40 Expert. Ti pa presodi sam, zafukat pa tko nimaš kej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem govoril z enim majstrom pa je rekel ali Motul TRANSOIL 10W30 ali TRANSOIL 10W40 Expert. To naj bi bilo za mokre sklopke, se mi zdi. To nalivajo tudi v krose, tko da more bit tut za tvojo aprilio kul. Drugač pa cena med 10W40 je za skoraj 10€ dražji od 10W30. Sam sem nalil v Huso 10W40 Expert. Ti pa presodi sam, zafukat pa tko nimaš kej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha kva je tip pokasiru minusov na prejšni strani, dol ti visi ;).

Drgač za 1000€ dobiš čist solidno. Tok sem jaz dal za svojo prvo pa mi je zdrala 15000km BP, pol sem pa bat menjal pa spet NP dokler ni ojnica šla. Čist odvisno do kakšnega prodajalca pridš, jaz sem imel pač malo sreče.

ja no bo treba it motor pogledat pa sprobat da se vidi ce je sploh vozen :P

sam ce šravijo da je narejen servis in da je menjan bat pol nebi smelo bit dosti problemov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to sam pravijo.... :) jst bi edin servisni vrjel, račune se da pofejkat al pa kje od koga druzga dobit, sam rske s servisno pa neboš dobil. :) mah lej, vzam enga sabo ki se mal spozna pa nej fajn pogleda motor, tist glede bata pa cilindra pa zveš lahko tako da kompresijo zmeriš, malo se pozanimaj o tem, na youtubu maš par filmčkov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja no bo treba it motor pogledat pa sprobat da se vidi ce je sploh vozen :P

sam ce pravijo da je narejen servis in da je menjan bat pol nebi smelo bit dosti problemov...

Veš kako je, vozen je itak več ali manj vsaki, zdej če je govora o Brejkerovi RS-ki on naj bi cel servis naredil na njej, tko da vrjetno že ni neki blo na hit zmetano. Drgač ne pomeni, da če je menjan bat da ne bo problemov. Računat moraš da je dobro na vsake 30000km zamenjat ojnico, kar pa ti le vzame nekoliko več časa in denarja da sestaviš skupi. To takoj potegne za sabo še kakšne lažaje, katere je le pametno zamenjat če imaš mašino narazen. Tko da takoj prideš na dodatni strošek cca 300€. Res odvisno na kakšno naletiš, če se pa zaje*eš pa si sam zapoješ: "Svet je lep." :).

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kako je, vozen je itak več ali manj vsaki, zdej če je govora o Brejkerovi RS-ki on naj bi cel servis naredil na njej, tko da vrjetno že ni neki blo na hit zmetano. Drgač ne pomeni, da če je menjan bat da ne bo problemov. Računat moraš da je dobro na vsake 30000km zamenjat ojnico, kar pa ti le vzame nekoliko več časa in denarja da sestaviš skupi. To takoj potegne za sabo še kakšne lažaje, katere je le pametno zamenjat če imaš mašino narazen. Tko da takoj prideš na dodatni strošek cca 300€. Res odvisno na kakšno naletiš, če se pa zaje*eš pa si sam zapoješ: "Svet je lep." :).

hahahahahahahaahahhaah lol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem si to pel celo lansko sezono ko sem ga imel na servisu, ker sem se zajebal pri nakupu. :wallbash::P

Predvsem preveri znanje lastnika, če veliko ve o motorjih, potem je skoraj zagotovo zanj lepo skrbel, če pa nima pojma o motorjih potem je pa to bolj rizkantna zadeva. Če pa ima servisno knjižico, potem je pa to druga stvar. Samo tako kot je že nekdo pred mano rekel, da se danes vse živo da ponaredit. Če imaš veze pri kakšnem serviserju pomoje ni problem dobit tist štempelj za servisno knjižico. Samo tako pač je ko kupuješ rabljen motor, nikoli ne moreš bit 100% prepričan v svoj nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je prodajalec motorja 100% da bo delal še naslednjih par kilometrov naj ti napiše pisno garancijo, za en teden, da lahko vrneš in se lepo oba podpišita, in če ti crkne po 2km kot men ga lahko s tem jebeš na sodišču.

Napisano mora biti naslov, ime, priimek, šašija motorja, registrska tablica, do katerega datuma velja "garancija",...

Nekaj bo pomagalo ne pa veliko.

Aj jebiga, drugač pa zmečeš nek dnarja v motor in saj veš, da bo delal!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je prodajalec motorja 100% da bo delal še naslednjih par kilometrov naj ti napiše pisno garancijo, za en teden, da lahko vrneš in se lepo oba podpišita, in če ti crkne po 2km kot men ga lahko s tem jebeš na sodišču.

Napisano mora biti naslov, ime, priimek, šašija motorja, registrska tablica, do katerega datuma velja "garancija",...

Nekaj bo pomagalo ne pa veliko.

Aj jebiga, drugač pa zmečeš nek dnarja v motor in saj veš, da bo delal!

Lp

Le je nebota overla mu nebo nič pomagalo. Je pa lahko res da ti lahko dela 30k km ko pa jo boš prodal pa bo njemu crknila po par 10km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je prodajalec motorja 100% da bo delal še naslednjih par kilometrov naj ti napiše pisno garancijo, za en teden, da lahko vrneš in se lepo oba podpišita, in če ti crkne po 2km kot men ga lahko s tem jebeš na sodišču.

Napisano mora biti naslov, ime, priimek, šašija motorja, registrska tablica, do katerega datuma velja "garancija",...

Nekaj bo pomagalo ne pa veliko.

Aj jebiga, drugač pa zmečeš nek dnarja v motor in saj veš, da bo delal!

Lp

dej člouk ti pa tvoja sodišča dej se mau umer kle se vrti dnar okol 1000-2000€ za take male usote se ne hod na sodišče ahahahhaah

pa sprjazn se že pa prebol da si zajebu nakup

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za pomoć za mešanco bom pa kar uporabljal MOTUL 800 ker ga imam kar nekaj doma motor pa je odprt tako da bo delalo mešanco bom delal kot sem napisal 2,5%

zanima me pa še naslednje

rabil bi par novih stvari org za aprilio

zanima me kje bi lahko dobil dele seveda po

uredu ceni najraje bi videl da bi bilo to v sloveniji

nebirat naročai iz tojine! zanima me pa še katero olje točite za

menjalnik MOTUL kateri?

dele za aprilio bom jas mel pa še 2 forumaša, ker drugi teden pripeljemo eno za dele... jas tankam tts pa nimam kaj rečt čez njega :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dele za aprilio bom jas mel pa še 2 forumaša, ker drugi teden pripeljemo eno za dele... jas tankam tts pa nimam kaj rečt čez njega :)

Boš imel mogoče desno pa levo ročko za sklopko in sprednjo bremzo, in ročki, kjer roke držiš? Pa mogoče lepe bele smernike?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za info jutri grem kupit Motul TRANSOIL 10W40 Expert

lahko pa povem da sem danes kupu svašta

komplet spredno bremzo samo zmontiraš in vozš

komplet zadno bremzo

komplet leva ročka za sklopko z vsemi stikali kabli itd

2x spredni zobnik en 14 drugi 17

komplet zadna feltna brez gume in zobnika vstalo je vse

komplet spredna feltna brez gume vstalo je tipi topi

bočne plastike leva ter desna

uglavnem vse je zelo lepo ohranjen za nevrjetnih 150€

te dele bom uporabil za rezervo če se kje skipam na progi

da imam vse pripravljeno samo za zmontirat

sedaj pa samo še kupim en komplet tesnil in novi kolektor za carburato

zamenjam olje v menjalniku potem pa počakam na vreme in se odpravim na pisto

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!