Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

Za odprto verzijo motorja...je tole verjetno preveč odprta oljna pumpa?

16bekg3.jpg

Pa neki me še zanima...kaj je narobe če pri rave ventilju tule meče olje ven:

xli5nk.jpg

Hvala lepa! =))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oznaki morta bit poravnani ko je gas spuščen, pač idle pozicija, tko da ja, to je preveč odprta pumpa :)

Glede ravea pa, mogoče nimaš tiste gumice dobr gor dane pa zato ven teče?

drugač pa, pr tok odprti pumpi ti mogoče tut zato tm olje vn teče, naštimej jo pa boš pol vidu :)

Popravljeno . Popravil logarr
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ehh dej dej, tok sem jaz na stari mel odprto pa ni blo nič narobe. Če ti tam olje meče ven pa poglej kakšno je tesnilo not. Sta dva en tak kot valjast (stožčast) drugi pa O ring.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ehh dej dej, tok sem jaz na stari mel odprto pa ni blo nič narobe. Če ti tam olje meče ven pa poglej kakšno je tesnilo not. Sta dva en tak kot valjast (stožčast) drugi pa O ring.

Pač js sm zdej zmanšal zato ker se je res fejst kadilo ven. Pa tut težko je užigal, če bi to bil problem. Bom vidu.

Kolk maš pa zdj..na novi?

Drugače pa hvala.

Razmišlam pa da bi si sam začel delat mešanco..pa sem pol brez skrbi...se morem še odločit..xD

Popravljeno . Popravil Gasperr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač js sm zdej zmanšal zato ker se je res fejst kadilo ven. Pa tut težko je užigal, če bi to bil problem. Bom vidu.

Kolk maš pa zdj..na novi?

Drugače pa hvala.

Razmišlam pa da bi si sam začel delat mešanco..pa sem pol brez skrbi...se morem še odločit..xD

jaz delam sam mešanco odkar sem kupil moped. skos 2.5% s tts pa ni nikoli delala problemov, nikoli zaribala, po 16000 km (kot je mel zdaj bat ko sem ga menjal s preventive) je bat videt kot nov. vožen pa vedno na polno ( seveda prej ogret itd...)). pa ni zablokiran ali kaj podobnega da nebi zadihal s polnimi pljuči, ampak menjan aspuh, membrane l. ventila, šp. filter. pomoje je to celo bolše kot pumpica, za mašino seveda, za tebe pa ne(moreš skos olje s sabo nosit pa odmerjat na črpalki da včasih ljudje malo čudno gledajo tongue.gif)

Popravljeno . Popravil NoLimit46
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač js sm zdej zmanšal zato ker se je res fejst kadilo ven. Pa tut težko je užigal, če bi to bil problem. Bom vidu.

Kolk maš pa zdj..na novi?

Drugače pa hvala.

Razmišlam pa da bi si sam začel delat mešanco..pa sem pol brez skrbi...se morem še odločit..xD

Na novi ne vem, edin un v Vombergerju je rekel, da je v originalu, pa da ni problema. Zdej kok gre njemu vrjet ne vem, sam ajde rčmo da je tako kot pri tebi.

Ja če delaš sam mešanico boš bil še najbolj siguren, sam meni osebno se tega nikoli ni dal, zmeri ko greš morš sabo nosit olje. No vsaj mirno spiš :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na novi ne vem, edin un v Vombergerju je rekel, da je v originalu, pa da ni problema. Zdej kok gre njemu vrjet ne vem, sam ajde rčmo da je tako kot pri tebi.

Ja če delaš sam mešanico boš bil še najbolj siguren, sam meni osebno se tega nikoli ni dal, zmeri ko greš morš sabo nosit olje. No vsaj mirno spiš :D.

Če je original mislim da se črtici pokrivata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo mogoče ve kok more pr rave ventilu magnet fn pa not skakat kolk mm ?? kuko se ga štlela pr kok obratrih vam ga kej odpre ??

Hvala za odgovore.=)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo imam sledeč problem probal sem že veliko stvari nevem kaj bi lahko še bilo?

motor začne trokirati nekje pri 6-7rpm in konc nedela samo tokira

kot bi motor ugašu in prižigu isto počenja je iskra ni iskre nevem :wacko:

to seveda dela med vožno ko pa probaš na mestu dela normalno

prej je motor lepo delal zdaj pa kar naenkrat nedela nevem res kaj bi

lahko bilo če mogoče vete kaj in kako bi blo dobrodošlo!

probav sem sledeče

menjav svečko pogledav elektriko

spucav komplet carburator

pogledav lamelce sesalne!

vse je kot mora bit motor pa nedela booo

Popravljeno . Popravil nejc93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozabu sem povedat da motor nima rave ventila

Pa ti je motor to tudi pred zimo delal? Ker brez rave ventila je skoraj nemogoče nastavit da nena vsaj malo potrukira. Drugače pa dvigni iglo za eno zarezo oz. spusti sem že pozabil ena od teh dveh stvari bi mogla oblažit ta problem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor je delal tud pred zimo normalno

zdej sem iglo dvignu za 1

in motor čudežno dela problem je pa zdej

ker je presuh svečka bela vem da imam majhno dizo 120

motor je pa odprt!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi mi lahko en natančno opisal kako nastavit rave ventil, prosim?

5 postov nazaj je uporanik kewo prilepil zelo lep pdf fajl kako odblokirati rs-ko in notri piše tudi kako mora biti nastavljen. Zdej če nimaš Adobe-ta pa imaš tu link Moja povezava, če pa ti še to ne pomaga pa evo še malo obsežnejše Moja povezava.

Popravljeno . Popravil macak333
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo kkšno sliko od lamel mogoče?. Bi prosu če objavi.

Lp.

a si tole mislu:

https://www.apriliayorkshire.co.uk/catalogue/partlist.jsp?Catalogo=%3D3406&Tavola=%3D44&_NomeImmagine=77778982.gif&_bikename=RS 125 2006-2009&_pagename=Carburettor flange

ja, al pa tole:

https://www.apriliayorkshire.co.uk/catalogue/partlist.jsp?Catalogo=%3D3406&Tavola=%3D48&_NomeImmagine=70379733.gif&_bikename=RS 125 2006-2009&_pagename=Clutch

al pa kk: kere lamele?

Popravljeno . Popravil RSTDRIVER
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!