Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

Cel dan že šraufam pa sm reku da bom še tukaj vprašal. Motor mi noče in noče

vžgat. Prvo sem se lotil carba. Lahko rečem, da je z njim vse ok ker sem ga

preveril dvakrat (bencin, očiščene šobe). Prav tako tudi filter. Svečka tud da iskro.

Problem pa je, da sta svečka in bat čisto suha. Vzel sem dol svečko in malo zaganjal motor, čutiti pa ni bilo nobenih bencinskih hlapov. Kaj je lahko vzrok puščanje onih dveh tesnil pri sesanju oz. da kje mimo vleče zrak v cilinder ? Ali pa premalo kompresije- čeprav ne vem da bi recimo pri puščanju glave lahko bila svečka tok suha. Res pa je da sem probal tud prst dat na uno odprtino od svečke

pa mal vžgat motor in ni blo čutit kakega velikega pritiska. Kaj pa tiste sesalne

lamele ? Res ne vem, kaj naj nardim :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja k daš svečko dol poglej za kompresijo...če ti prsta ne odmakne z lukne je že ni

tut k je men nsr-ka zaribala pa je verglala pa sm mislu da ni benza k isto ni nč na svečki se vidl pa to...sam ni blo kompresije...sicer pa nevem situacije verjetno ti čez noč ni v garaži motor crknu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao že zdj sm popizdiv kok je blo za štrihat stari, tko d dost je dost!

Še zmer pa iščem modela k bi mi za 5k al pa za en pir uzev blokade vn izpuha, kr men se iz mesta sploh ne premakne :unsure:

A iz auspuha blokade vn?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kdo kej izkusen z miselatorjem pr aprili-i ? enmu mozaku baje vlece "falš" zrak not tko da a bi blo mozno kej ustimat se al bi blo ptorebno kupit nov miselator pa kok bi kej stalo in tko ?

za dva jurja ti ga poslem, sam brez slaufov (sli papa z motorjem). :)

drugac 500 cc 25 kW pa te varjante so pa taaaak zalostni za vozit - je moja prasica sla 3x (3x!) bol... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100 je se dost pod kritičnim men je pršlo do 107 pa je blo še use ql  :OK:

Delavna temparatura pa skos okol 70-75 odvisn od vremena pa temparature

ja nad 100 ti zavre ce mas vodo v hladilnem sistemu, pa si hladen (pa ne dobesedno)..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

khm... kje si ti vidu 4 kolesa na mojem motorju :?

ej žiga, dej ne spet začenjat nabijat!

Jst sm štev še pomožna kolesca :lol1: , zato je tok blata na moji RSki :lol: JOKE NO!!!

Brez zamere :trance_33_sleep: :whistle:

ja nad 100 ti zavre ce mas vodo v hladilnem sistemu, pa si hladen (pa ne dobesedno)..

A to mislš sam vodo al vodo+hladilno tekočino???

Kr pol je men nevede že nevede ene 4x kuhnla :hmm: mam pa tko k piše 1:1 mešano al neki tazga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žigc to zato k maš še blokade notr in 130km/h ni dost da se sproti hladi :D joke dj enkrat probi kšnga najdt da ti pomaga blokado vn dobit iz auspuha pa da pol vidmo komu bo šou bl teb al mihu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žigc to zato k maš še blokade notr in 130km/h ni dost da se sproti hladi :D joke dj enkrat probi kšnga najdt da ti pomaga blokado vn dobit iz auspuha pa da pol vidmo komu bo šou bl teb al mihu  :)

140 če se sklonm do kestla :OK: + se mal dolince

Jah to pa ne vem če motor že lepše zgleda ni nujno d gre bolše :) no saj končno naj bi mev on višjo, kr js sm zdj 40+17 zobnike naroču :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dons sm bil pri veglnu je hvalu mojo dt-jko da se je kr kadilo... no sm mu reku za kolk bi mi blokade vn z avspuha zmetov pa ventil naštelov... novte verjel reku mi je da delo + to da enmu pele avspuh izžagat 13 čukov, 5k za delo in 8k za žaganje , švasanje in štrihanje :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sm razdrl in ugotovil da je ribnila (čeprav narahlo), se pravi da moram nov bat kupit. Kateri bat se splača vzet ?

Ker pa je v p...i tudi ojnica- tam pri igličnem ležaju je precej obrabljena me zanima če moram tud njo zamenjat al se lohk kj drugač zrihta (mogoče pobrusi

in pol noter rahlo večji ležaj ?). Če je kdo kaj več mehanika naj mi tole mal pove .)

Ali proda kdo rabljeno ojnico ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rabljene ojnice se ne splaca kupt ker ce menajs najbols da kupis nowo in dela kot se za gre...sicer se mi zdi cena 96k zelo zelo welika newem od kje to veglu (verjetno je mislu komplet blajerca in ojnica) ker za mitota ojnica kosta nowa okoli 30k se praw za aprilio mora tut tukej nekje

glede bata in cilindra je najbols da das nekomu da ti izmeri cilinder-toleranco in da se wid kolk je obrabljen pol pa najbols da das welikost bata za eno wecje in potem das brusit po batu...to bo najbolsa varjanta...bat je sicer najbols original...za mitota je to asso za aprilio nisem preprican katera firma je ampak splaca se pa notri dat tud vertexa ker je dost cenejsi kot original dela pa tut uredu...pomoje bo to najbols

lp

Popravljeno . Popravil denji
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede ojnice pa blajerce-to je eno in isto, ne verjamem da stane ojnica 96k, mogoče gred z ojnico skupej :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sej gred sem mislu mal sem se zatipkow ker mal cudn bi blo ja da bi bla ojnca tok draga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/2004/motornaKolesa/oglas.asp?id=51764#

lol kaka mašina je not :D a je to praktično sploh možno da bi to naj dolgo delalo če je res taka mašina not ?? ni okvir prešvohn...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predelava zgleda dobra, zdej gre tudi dobro pomoje, sam okvir pa je vseeno mal prešvoh, ajde, da je RS125 bi še šlo, pa zavore so valda tud mal bolše ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predelava zgleda dobra, zdej gre tudi dobro pomoje, sam okvir pa je vseeno mal prešvoh, ajde, da je RS125 bi še šlo, pa zavore so valda tud mal bolše ;)

sam tale aprilia rs50 pa ziher vsako 125ko stegne ja :D z bremzami so vrjetno res vlki problemi pa kolce so mal tanke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam tale aprilia rs50 pa ziher vsako 125ko stegne ja :D z bremzami so vrjetno res vlki problemi pa kolce so mal tanke...

mimo grede je fake oglas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mimo grede je fake oglas

približaj si fotko pa boš vido da mašina je od yamahe not. kr prek compa pa se nea da tak fotke predelat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to je model iz neta dal sliko pomoje, pa kao oglas naredu

točno to jaz mislim. pa celi motor je polepljen z nemškimi nalepkami. se pravida je negdo našel sliko na neti in jo dal gor. pa še samo mail ima ne pa telefomske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!