Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

ja res je bla napaka da si dal kit notri, ker bo gred kmalu zluftalo in pa priporočen vplinjač za tak kit je 34mm, po moje imaš tudi prerevno mešanco, če si pustil dizo tako kot je bla prej za original kit, preveri barvo svečke, če je črna je prevelika diza oz. ima preveč goriva in premalo zraka, če je sivkasta je preveč zraka ali premala diza, če je kavne/čokoladne barve je ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja zakaj sm dal polinija, hotu sm generalno rešit pa še mogoče pridobit kakega konja...

dsc0142.jpg

Takle zgleda svečka, na sliki je mogoče mal svetla ampak ko jo v živo pogledaš lepe rjave barve, tak da pomoje ni problem frgazer in pa mešanca...

Nwm več kaj bi sploh lahko še bilo razen tega da dejansko neke v mašini bremza pa zato ne razvije moči...

Popravljeno . Popravil m471c
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti z športnim izpuhom ne razvije več kot 11k je velika verjetnost, da ti neki še blokira izpušni kanal. Če nisi dejansko s prstom probal a ti rave odpre al ne, potem še to probi. Lahko da ti odpre takrat ko more, ni pa nujno da ti čist odpre kanal.

Z eno roko potisni tist bat na solenoidu noter, z drugo pa pošlati če se ti rave poravna s kanalu (avspuh dol).

Če si tudi to že probal, sem tudi jaz brez idej.

Popravljeno . Popravil Gasperr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jop dejansko odpira rave tak k more, do konca notr, motor razvije tud prek 11k ampak pač moči ni...problem je bil ker zadeva je z prejšnjim celindrom delovala isto, ampak od celinder je bil poškodovan, njegova kompresija pa je bla 5.5 .... zdej je pa gor nov polini in še zmeraj zadeva negre nikamor...nwm...

dons sm itak motor dal nazaj onemu mojstru pa bo že on ugotovil kva je narobe, konc koncev je strokovnjak k že cel zivljenje sam to dela...sam klinc spet bojo €€€ ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je kdo v zadnjem cajtu kej podaljšval prometno pa zavarvanje za rsko?

moram it glih podaljšat ta tedn pa me okvirno zanima kolk se bom skeširou :glare:

da še nekaj prispevam; m417c; svečko maš orng preveč usrano, samo problem je, da tole ni nujno realna slika, ker moraš pri do konca odprtem gasu (na kakšni lepi ravnini) pod obremenitvijo sklopko stisnt pa motor ugasnit, ker pod štantgasom bo vsaka svečka usrana (malo variira glede na olje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tehnicni + prometna = 35€

Zavarovanja mi se ni blo treba podalsat, ker nimam casovno usklajeno, te pa pride se tam okol 70. Odvisno od tvoje police in tistih bonitet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jop dejansko odpira rave tak k more, do konca notr, motor razvije tud prek 11k ampak pač moči ni...problem je bil ker zadeva je z prejšnjim celindrom delovala isto, ampak od celinder je bil poškodovan, njegova kompresija pa je bla 5.5 .... zdej je pa gor nov polini in še zmeraj zadeva negre nikamor...nwm...

dons sm itak motor dal nazaj onemu mojstru pa bo že on ugotovil kva je narobe, konc koncev je strokovnjak k že cel zivljenje sam to dela...sam klinc spet bojo €€€ ...

Torej zadeva ima absolutno premajhen karburator jas sem imel na mitotu 37 (125ccm) so bile preverjene zračnosti ojnice, gredi ter ostalih delov pri generalki ??? ker če maš zjahano ojnico je ponavadi podoben zvok kot na posnetku Imaš slučajno spremenjeno razmerje zob spredaj zadaj ??(zobniki ?) Si imel že kdaj 125ccm motor in veš kako mora biti zgledati odprt ventil ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo tle je še video... ker zadeva vibrira k p***** se bl slabo vidi, zato sm pa tak napiso, kje stisnem gas pa ko dosežem 100 na uro....aja pa dejansko zadeva proizvaja točn tak zvok k se ga sliši na posnetku, vglavnem ni mi jasn...

[media=]

Noter daj dizo 128-130, vzami ven rave in probaj pelat. 85% imaš narobe obrnjen raveventil oz. ti ga ne odpre do konca.(To pa boš stesiral z tem da ga boš ven vzel in videl če se ji vtrga ali ne). 160 kit pa pomeni da lahko v kratkem študiraš, da bo ojnica šla po gobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo; podaljšal za 65 € vse komplet (cestna+zav. triglav) :OK:

that makes me one happy camper, ker sem se očitno nekaj narobe spomnil, da je blo lani bliz 200€ :smoke:

sam tolk; bo mogoče še komu drugmu prav informacija pršla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je tle kdo iz Novega mesta pa da ma aprilio od letnika 2006 naprej bi prosu ce napise zs k me zanima o tem motorju mal iz lastnih izkusenj pa mal od bliz pogledou pa zapelou se ce bi se dalo. Ker prodajalcem ne verjamem glih najbolje usak samo svoje hvali.

Hvala ze vnaprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je tle kdo iz Novega mesta pa da ma aprilio od letnika 2006 naprej bi prosu ce napise zs k me zanima o tem motorju mal iz lastnih izkusenj pa mal od bliz pogledou pa zapelou se ce bi se dalo. Ker prodajalcem ne verjamem glih najbolje usak samo svoje hvali.

Hvala ze vnaprej

Peter Debevec, sam je njegova naked, ker jo je ena 2× razbil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peter Debevec, sam je njegova naked, ker jo je ena 2× razbil.

Aha ne js bi original da res vidm kaksn je obcutek se vozt z njo

Hvala useen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če kdo ve koliko pride plastika, kjer je bencin not ker se mi je naredila luknjica pod sedežem na tej plastiki in bencin kapla ven?? Gre pa za aprilia rs 125 2004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo naj nekdo zbriše temo, ki sem jo naredil se opravičujem evo pa še tu enkrat vprašam zgoraj sem se zmotil..

Mene pa zanima cena plastike kjer je bencin not ker se mi je naredila mala luknjica in ven kaplja bencin, in pa za ročko za zadnjo zavoro, ker že ima kar nekaj zraka?

Gre pa za aprilio rs 125 2004 letnik?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi bilo to narobe naredil sem kar dougo turo ko sem se pripeljal domov sem ga ugasnil pustil 2 minuti vžgal še enkrat in ko sem hotel dati v prvo mi je ugasnil in se ne prižge več na svečki pa sploh ni iskre sem zamenjal svečko in kapo pa še vseeno ni? Prej je delal motor normalno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma aprilia slučajno kako stikalo za stransko tačko ?? ker če jo ima ti je crklno stikalo oziroma je nekje prekinjena žica do stikala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@m471c

Glede na to da ti motor vibrira je možno tudi da ti je šel plastični zobnik na antivibracijski gredi...imel sem enak problem na apriliji letnik 2000...samo da je šla še vedno normalno. Trese pa to tk močno da maš že po krajšem času vožnje mravljince po nogah in rokah. Če pa ne trese tolk pol so pa vrjetno ležaji.

Popravljeno . Popravil sonda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!