Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

Če maš blizu kakšen klanec se po njem spusti oz. še bolje kot je Gasperr reku na porivanje. Če pa nimaš nobenega, da bi te porinil pa naliji direkt mal benza v cilinder in svečko mal, kjer je pimpek, segrej z vžigalnikom.

Popravljeno . Popravil macak333
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom probal, če bo vžgal. Čudi me da po dolgem času mirovanja vedno težko vžge, kolikor sem bral po forumu imajo tudi druge iste probleme.

sem mel sam taki problem ko sem še mel 125ko,..sem menju akumulator oz napolnil (celo noč)..drugi dan šlo ko treba ..

Popravljeno . Popravil Aprilia rs 125
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni moja, ko nekaj časa stoji, nikoli ne užge takoj, pa bi lahko 10 baterij zraven priklopil in to dela že od nove oz. odkar se spomnim. Če 1 mesec ne laufa, moram po občutku vsaj 20 sekund verglat, najbrž čelo več, potem pa kar naenkrat začne prijemat in užge, laufa tudi normalno. Če užigam na par dni pa užge takoj. Užigam pa vedno brez gasa, ker drugače bi jo samo zalil in ne bi nič prej užgala. Malo mi je čudno, ampak se ne sekiram, ker užiga kot urca zelo predvidljivo, samo vedet moraš pač da če stoji en cajt bo treba tud en cajt čist v prazno verglat najprej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na poriv mi ne vžge, ravno tako mi je nazadnje delalo probleme, potem sem nafilal akumulator je vžgal v prvo, vendar je potem motor spet stal in izgleda da akumulator izgublja kapaciteto, je pa 2001 letnik akumulatorja tako, da je po moje že fuč. Sicer sem ga dal spet filat, bom videl če bo spet vžgal motorček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po napolnjenem akumulatorju mi je po parih poizkusih vžgal, tako da pač bo treba če bo dolgo stal se mal pomatrat pa večkrat ga probat vžgat pa bo.

Zakaj enostavno ne kupiš novega akumulatorja? Tistih 25€ boš pa že dal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj enostavno ne kupiš novega akumulatorja? Tistih 25€ boš pa že dal...

Ga bom kupil spomladi, še eno vprašanje za lasnike rs 125 z dellorto 28 vplinjačem, katero dizo uporabljate, pozicija igle pri odblokirani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam original zračni filter brez tistih gumijastih cevk noter in uporabljam glavno dizo 125, iglo imam pa na drugi najvišji poziciji (originalna igla mislim da je X5 oznaka). S tistimi cevkami noter (obe luknji odprti) bi znala it bolje 120-122 diza. Se pa vozim večinoma pri 25-35 stopinjah in 500+ m nadmorske višine, za bolj hladne pogoje in nižjo nadmorsko višino bi bila najbrž par enot večja diza boljša izbira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj bi bil problem v akumulatorju, če si rekel, da ti tud na poriv ni vžgal. :mellow:

Pomoje imaš problem v svečki....sem imel tudi jaz isti problem, ko sem kupil motor, da mi po malo daljšem (3+ dni) premoru motor ni hotel vžgat (ampak res, sploh ni vžgal). Ko sem dal drugo svečko not (eno, ki sploh ni za RSke..ampak je bila pač edina na razpolago v tistem trenutku), je vžgal takoj.. Potem sem kupil novo, predlagano za RS 125 (BR10EG..al 9..sej ne vem ka mam not) in sedaj teh problemov nimam več. Vsaj ne takih 'hudih', da sploh ne bi vžgal.. :D .. je pa res da so še vseeno problemi v smislu, da je včasih treba malo dlje verglat (isto ko je malo daljše obdobje premora vmes..pa po možnosti manj kot 20°C zuni).

Hladni časi..potreba po drugačni svečki ;D

Popravljeno . Popravil Gasperr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj bi bil problem v akumulatorju, če si rekel, da ti tud na poriv ni vžgal. :mellow:

Pomoje imaš problem v svečki....sem imel tudi jaz isti problem, ko sem kupil motor, da mi po malo daljšem (3+ dni) premoru motor ni hotel vžgat (ampak res, sploh ni vžgal). Ko sem dal drugo svečko not (eno, ki sploh ni za RSke..ampak je bila pač edina na razpolago v tistem trenutku), je vžgal takoj.. Potem sem kupil novo, predlagano za RS 125 (BR10EG..al 9..sej ne vem ka mam not) in sedaj teh problemov nimam več. Vsaj ne takih 'hudih', da sploh ne bi vžgal.. :D .. je pa res da so še vseeno problemi v smislu, da je včasih treba malo dlje verglat (isto ko je malo daljše obdobje premora vmes..pa po možnosti manj kot 20°C zuni).

Hladni časi..potreba po drugačni svečki ;D

Ko si kupil motor je bila v motorju predpisana svečka (se mi zdi da br10eg).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moram rečti da imam aprilia mx 125 in sem zelo zadovoljen z njo. dosti je crkavala ampak končna hitrost in pospešek so neprimerljivi z drugimi motorji :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moram rečti da imam aprilia mx 125 in sem zelo zadovoljen z njo. dosti je crkavala ampak končna hitrost in pospešek so neprimerljivi z drugimi motorji :D

Ne rabiš rečt :D Dobrodošel na forumu.

Kako pa je z vzmetenjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kje kopujete dele za 125 kubične aprilije? Predvsem potrebujem bat. Gledal sem na eni angleški strani, kjer imajo zelo bogato ponudbo ampak pride poštnina predraga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tukaj sem gledal... Samo problem je ker tukaj pride potem predrago. Drugače imajo pa super ponudbo, čisto vse dele ki sem iskal sem našel.

Veš še za kakšno trgovino v Sloveniji?

motospirit .. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motospirit .. ;)

rabljeni deli ja... ampak nove dele pa najdem samo za skuterje, nič za 125cc. Misliš da lahko dobavijo tudi kaj za rsko, čeprav nimajo v katalogu?

Hvala obema za odgovore!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče ti lahko...če ne pa glej ..tu ti dam link: jaz sem tu vedno kupil in se splača! =)...evo: http://www.2rad-sausenthaler.de/epages/61548808.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/61548808/Categories/Aprilia_RS_125_Neu__und_Gebrauchtteile/%22RS%20125%20Motoren%2C%20Getriebe%20%26%20Teile%22 ..imaš vse poceni kot treba ..vsi deli ..samo poštnino sem že pozabil kolko je :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!