Skoči na vsebino

Krmila - razno


Desmo

Priporočene objave

Pa še nekaj bolj za res...

...raziskave so pokazale, da tresljaji visokih frekvenc na dolgi rok povzročajo poškodbe sklepov (pekomerno obrabo). :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj bolj za res...

...raziskave so pokazale, da tresljaji visokih frekvenc na dolgi rok povzročajo poškodbe sklepov (pekomerno obrabo). :hmm:

zato men desno zapestje, neke čudne zvoke spušča :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa čakajte malo......

Mačica ima na njeni transalpi dvocilidrnski V-motor, ki naj bi povzročal največ tresljajev.

Ampak na transalpi ni uteži.

So ble samo ogrevane ročke :BUA: , ki sem jih lani dol vzel, pa spet nataknil originalne.

Roke pa me tudi (pa tudi nje ne) ne bolijo po daljši vožnji......

:? zakva hudiča ne??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roke pa me tudi (pa tudi nje ne) ne bolijo po daljši vožnji......

:? zakva hudiča ne??

Ker si tak mačo. Ko RAMBO, prava ljudska figura! :lol1:

Zdaj pa resno...

Saj Transa ne trese tko zlo... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato, ker ima TA najbrz po zasnovi dodatno gred katera se vrti v smeri proti glavni gredi in tako (uspesno) iznici vecino vibracij. mogoce ima kot dodatek krmilo vpeto v silent bloke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobro, če bi balanco treslo na način pnevmatskega kladiva bi še zastopu vso to reč s sklepi, take vibracije od motorja kvečjemu koristijo kot masaža... :afro1:

po moje bi blo bolje sedež dodatno omehčat, ker sigurno ni najboljši za jajčka...ženske izvzete :lol:

tiste pa, ki vas bolijo zapestja med daljšo vožnjo priporočam malo vaj za zapestje...tisti gumjasti obročki za stiskat in dvig lažjih uteži z zapestjem...vse bolečine izhajajo iz fizične kondicije...ne pa iz "uteži" na koncu balance...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V enem "starem" motokatalogu je bil članek, v katerem je bilo napisano, da so "škodljive" tiste male vibracije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest pa mislm, da vibracije najbolj čutiš, če nepravilno sediš oz. si preveč na balanco naslonjen. Takrat pa kmal mravljince dobiš.

če se seveda ne govori o HD, kjer si pr štant gasu cel zvibriran?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest pa mislm, da vibracije najbolj čutiš, če nepravilno sediš oz. si preveč na balanco naslonjen.

NEEEE!!!! bolj kot si naslonjen več mase je gor...

sej so razložili da vztrajnostni moment duši vibracije.....

Ampak na transalpi ni uteži

tudi GP motorji nimajo, enduro, cros....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bol kot si naslonjen, bolj pritiskaš na ožilje dlani, prej dobiš mravljince.... :doze:

probajte nalahno držat balanco in lahko prevozite stotine kilometrov brez "mravljinčenja". vse je v oprijemu...ne nekih nebulozah o vibracijah....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se vam pocasi sanja, da ni samo en razlog za vsako stvar?

da je motoriranje nekaj malce bolj kompliciranega kot se samo vsesti gor in smo ze frajerji?

da tudi ni pri vseh modelih vse enako?

upam. :)

sedenje: yep, obstaja "pravilni" nacin sedenja. ne trd in ne preohlapen.

drzanje balance: raje narahlo kot "kot bika za roge".

oblazinjene rokavice: :grrr mislim da to ni pravilni odgovor.

vibracije: so fakt in ne neka "nebuloza". mogoce jih samo posamezni ljudje drugace zaznavajo. :)

spet: kaj pa jaz vem, sem samo butast moderator ki ostalim pamet soli. :doze: internetni motorist. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa po kakih 300+ km dobim žulje na rokah. Na desni malo bolj kot levi. A ima to kaj veze z vibracijami?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa po kakih 300+ km dobim žulje na rokah. Na desni malo bolj kot levi. A ima to kaj veze z vibracijami?

Ne se tolkrat vmes na piru ustavljat... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...spet: kaj pa jaz vem, sem samo butast moderator ki ostalim pamet soli. :doze:  internetni motorist. :whistle:

No jaaa, saj kilometrine imaš še največ. 16.000 pa še neki čez! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ziv,

Imam stabilizator krmila na motorju in sicer baje da 27 stopenjski.

Samo mi sedaj na tisti strani kjer se "štela" stopnja spusca olje oz. je kr dost mastno vse skup....tista palcka ki gre not pa ven...

Zdej pa: Ali lahko to jaz sam popravim, predvidevam da je kaksn semering sel...

ali kam naj to nesem da mi popravijo....ce lahko sam popravim bi prosu da mi en tocno opise kako naj to nardim...pa kok pa kerga olja gre not...

LP;Rock

Govorim o tem .SD139.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po moje mopedi, ki so namenjeni za daljša potovanja, pa so enmalček štorasto konstruirani pr antivibracijskih elementih na motorju, dobijo dodatek- uteži na balanci. ko sem prčitu vse objave, se mi dozdeva, da je ta reč dokaj pametna, res pa ni primerna za vse mopede.

drgač pa ne poznam niti enega 4t mopeda, ki ima vsaj malo moderno zasnovo brez vsaj ene antivibracijske gredi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No po vseh teh ,,oreščkih,, za moje možgane...se mi zdi :) da

...GP...nima ,,uteži,, (v bistvu je bolj pomembna teža kot tresenje, a ima to kakšno vezo z vodenjem..no tu se mi še nič ne zdi in kako vibrera pista tudi ne.) torej niso nujnopotrebne za dober performans

Za dolge turce... za navadne ceste.... za nenatrenirane...starejše :D amaterje...je pa vseeno boljš, da utežke so.....je bolj humano do uporabnika, ki se mu ne gre za stotinke.

Na podlagi stotink....sem ugtovila, da so eni pripavljeni celo vzvratna ogledala dol odšravat....zato so veretno prepičani, da jih od ,,najhitrejših,, ločijo milimetri...in to so odpravili z alu-čepi, ki šponsko izgledajo...za sklepe bo pa na stara leta skrbel ketonal...če jih bodo (ker so taki ,,norci,, (to naj bi bilo celo pozitvno :doze: ) dočakali.

No to je to...kar se meni ZDI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Jaz pa po kakih 300+ km dobim žulje na rokah. Na desni malo bolj kot levi. A ima to kaj veze z vibracijami?

Žulji po 300 km?! Po moje je to od drkanja! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!