Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

Tudi jaz sem ga stestiral na Racelandu. Zelo živahna zadeva, kolikor se pač da na tisti karting progi začutit. Tudi v ovinek lepo pada, kaj več pa, ko se zmenim na Delta teamu za daljšo probo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mel sem versysa, dober motor vendar premiren, predolgočasen, v ničemer ni poseben, tisto je motor za tiste ki grejo en giro vsake tolko, enkrat po kruh, enkrat na plažo pogledat baje ritnice in tako.seveda se da z njim peljat tudi več km je udoben v dvoje je malo prepočasen pa ne da sem divjak ampak z manjka moči za prehitevanje.

 

Tracer je čisto nasprotje, športen, divjak ki je lahko tudi uglajen in miren, v dvoje se pelje lahko čisto mirno lahko dinamično, ko si sam ga lahko voziš kot kakšnega nakeda(zadnje čase zaradi tega razmišljam nazaj o usnjenem kombinezonu), moči je dosti ki je lepo razporejena od 0 do 10000 obratov čisto linearno  razen programi v B ti do 5000 vleče počasi v STD potegne v A ti da tiro v rit  :OK:

 

 

Res je Tracer veliko bolj živahen od Versysa, ni primerjave.

Hell, že MT07 je veliko bolj živahen od Versysa.

 

Je pa res tudi to, da na Versysu kljub mehkemu vzmetenju pri 170 na uro z vsemi tremi kovčki in eno ali dvema osebama nič ne vobla sem pa tam.

 

Vse našteto je sprobano v praksi.

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je Tracer veliko bolj živahen od Versysa, ni primerjave.

Hell, že MT07 je veliko bolj živahen od Versysa.

 

Je pa res tudi to, da na Versysu kljub mehkemu vzmetenju pri 170 na uro z vsemi tremi kovčki in eno ali dvema osebama nič ne vobla sem pa tam.

 

Vse našteto je sprobano v praksi.

 

Fantocci, primerjava med Tracerjem in Versysom 650 je povsem neprimerna, prej med Versys 1000. Versys 650 ima 64 konjev (, ki pa jih presneto dobro skriva) Tracer pa 115. 

 

Bi z veseljem proval Tracerja, samo zaradi vizualne podobe in nore razmnožitve tega motorja enostavno ne bi imel....tako kot GS.a ne :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je Tracer veliko bolj živahen od Versysa, ni primerjave.

Hell, že MT07 je veliko bolj živahen od Versysa.

 

Je pa res tudi to, da na Versysu kljub mehkemu vzmetenju pri 170 na uro z vsemi tremi kovčki in eno ali dvema osebama nič ne vobla sem pa tam.

 

Vse našteto je sprobano v praksi.

 

Ja seveda ne vobla niti pospeška nima da bi kej naredu.

 

Kot je reku Hyperjack z tracerjem se primerja versysa 1000 tisto je pa 250kg težka krava napram tracerju  :OK:

 

Versysu 650 naj dodajo en cilinder in prostornino tudi na 800ccm in bo super motorček  :grim  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo zasledil že mogoče stabilizator krmila za tracerja ?

 

namreč motor nad 150 km/h začne precej "wooblat" (slovenskega izraza ne poznam žal) berem tudi po tujih forumih da večina to čuti, eni krivijo tako oblikovane ščitnike rok eni pa aerodinamiko ker naj bi šlo preveč teže na zadnje kolo in sprednje je premalo obremenjeno, namreč pri višji hitrosti začne krmilo malo rukat levo desno, največ mi pomaga da se probam premaknit karseda naprej da pade teža na sprednje kolo vendar bi vseeno dal stabilizator.

 

Danes sem testiral jutri bom probal še napet zadnji amortizer do konca in sprednjega malenkost popustit nebi pa rad preveč podiral geometrije amortizacije zaradi tega.

 

Kot si ti napisal tu, ti vobla pri konstantni hitrosti, ne pri pospeševanju, zato sem napisal da pri versulji tega ni. Ima pa druge hibe, neč bat....  :)

 

Builder, 650-tko imam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot si ti napisal tu, ti vobla pri konstantni hitrosti, ne pri pospeševanju, zato sem napisal da pri versulji tega ni. Ima pa druge hibe, neč bat....   :)

 

Builder, 650-tko imam.

 

Hiba Versysa? Edin to da so v riti zavore, ostalo je v piko...za to ceno seveda.

 

A Tracer ima že v osnovi jeklene pletene cevi za zavore?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hiba Versysa? Edin to da so v riti zavore, ostalo je v piko...za to ceno seveda.

 

A Tracer ima že v osnovi jeklene pletene cevi za zavore?

nope, so jih pa dali na ta novo r1, me je prou šokiralo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sta pa sta Tracer in Versys 650 praktično identična po velikosti. Tudi zato mi je Tracer zanimiv kot eventualni upgrade, ker mi položaj na Versysu popolnoma ustreza.

Le kolena so na Versysu malenkost bolj pokrčena.

Upam samo, da sedež na Tracerju ni slabši od Versysovega, to bi moral probat na daljši furi. Jany, kako je s tem?

Naslednji, ki mi je zanimiv (Tiger 800) je že precej daljši.

 

Tu sta na sliki iz motoergonomycs  Tracer in Versys 650 eden čez drugega:

post-29201-0-51918000-1428933413_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sta pa sta Tracer in Versys 650 praktično identična po velikosti. Tudi zato mi je Tracer zanimiv kot eventualni upgrade, ker mi položaj na Versysu popolnoma ustreza.

Le kolena so na Versysu malenkost bolj pokrčena.

Upam samo, da sedež na Tracerju ni slabši od Versysovega, to bi moral probat na daljši furi. Jany, kako je s tem?

Naslednji, ki mi je zanimiv (Tiger 800) je že precej daljši.

 

Tu sta na sliki iz motoergonomycs  Tracer in Versys 650 eden čez drugega:

če te skrbi glede sedeža je to najmanjši problem glede na to, da je v dodatni ponudbi comfort sedež in ti bo na tistem verjetno bolj udobno kot na originalu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu se lepo vidi, da so kopirali...

 

Ne vem, če so ravno kopirali, vsekakor pa so želeli v ta segment dati še kaj svojega. To smo itak pogrešali pri Yamahi.

 

Kaj se pa ti smeješ, Din? Kao to tvoje pa je neka raketa :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po Yamahinih besedah je to uradna menjava TDM modela torej niso nič posegali in iskali, so samo naredili to kar sem rabil jaz, TDM za nas malo manjše in da je športnega videza, lepo vodljiv  :OK:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če te skrbi glede sedeža je to najmanjši problem glede na to, da je v dodatni ponudbi comfort sedež in ti bo na tistem verjetno bolj udobno kot na originalu.

Včeraj sem pri Yahosuki sedel na tracerju, zic je prava deska, tako, da aftermarket gel zic je must have. Drugače pa ZELO udobna pozicija na motorju, posebej me je navdušilo široko krmilo. Tudi lepo dodelane komponente in agregat lep za pogledat. Kvaliteta izdelave, vsaj na oko, zelo na nivoju. Sicer še daleč od BMW ali Ducati, pa vendarle  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa sem dobil vpoklic Tracerke zaradi potencialne napake, zaradi katere lahko zaradi obremenitve pride do razpok v delih mehanizma za prestavljanje, ki se lahko posledično sesuje. 

 

Z servisom sem se že zmenil, samo da zrihtajo čim prej, ker čez en teden že pičim na daljšo turo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja za vpoklic ne bodo vsi, v kopru eden nov je za vpoklic eden pa ne  :OK:  Jaz nisem še nič dobil  :grrr

 

 

Težave za woblanjem sem rešil, malo trše vzmetenje, ter malo manj držat z rokami krmilo  :grim   :kva2:   Zdej pa šiba ko skala mirno vse do 200+ km/h  :grim

 

 

Kovčki in nosilci od KAPPE so tudi že dobavljivi.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja za vpoklic ne bodo vsi, v kopru eden nov je za vpoklic eden pa ne  :OK:  Jaz nisem še nič dobil  :grrr

 

 

Težave za woblanjem sem rešil, malo trše vzmetenje, ter malo manj držat z rokami krmilo  :grim   :kva2:   Zdej pa šiba ko skala mirno vse do 200+ km/h  :grim

 

 

Kovčki in nosilci od KAPPE so tudi že dobavljivi.

Danes nabavil od kappe nosilec in ploščo, jutri zmontiram :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes nabavil od kappe nosilec in ploščo, jutri zmontiram :)

Kuk pa te je prišlo, če ni skrivnost ?

 

Tudi sam še nisem dobil nobenega obvestila o kakšnem vpoklicu mi je pa rekel včeraj na servisu, da bi že dobil obvestilo, če bi bil moj motor med njimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes nabavil od kappe nosilec in ploščo, jutri zmontiram :)

 

Dej ko zmontirš poslikaj da vidim zadevo.  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kuk pa te je prišlo, če ni skrivnost ?

 

Tudi sam še nisem dobil nobenega obvestila o kakšnem vpoklicu mi je pa rekel včeraj na servisu, da bi že dobil obvestilo, če bi bil moj motor med njimi.

S popustom 70€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobra cena... kje pa si to kupil ? V Kmc-ju ?

 

Včeraj so mi zmontirali še stranke kovčke, zadnji kovček pa mislim, da bom tudi sam moral dati gor Givija al pa Kappo, ker od Yamahe res ne mislim čakat celo poletje, da bojo dobil nosilec zadnjega kovčka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!