Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

A ma kdo mogoče akrapoviča na mt09 oz traceru ... Zvok z original izpuhom se mi zdi malo podhranjen :) všeč mi je racing akrapo sam k se ga ne da homologirati pa bi mel lahko probleme z murijo :)

 

 

Vedno več jih je z Akrapovičem , lep zvok, ko ga voziš pa ne vem kako je.

 

Po eni strani mi je osebno pretih po eni strani pa ko grem mimo policajev tudi 10-20 km/h več tega ne opazijo ker ni slišat  :grim

 

 

 

 

 

Sedaj pa sem se lotil malo nastavljat amortizacijo...

 

 do sedaj sem imel 

 

spredaj 

 

15,5mm prednapetost merjeno po navodilih na podložkah spredaj

1 klik rebound odprt

 

zadaj

 

6 stopnja napetot (predzadnja)

1/2 kroga odprt rebound

 

Motor se je peljal zelo lepo dovolj športno in dovolj udobno ali sem bil sam ali v dveh. Še vedno ga ob močnem pospeševanju grdo stresa.. včeraj smo še z enim študirali kaj narediti prav tako mt 09 tracer, možakar prevozil že kar nekaj motorjev. 

 

 

 

Danes nastavil na

 

17mm ter 6 klikov rebound spredaj

 

6 stopnja in 1 krog rebound

 

 

 

 

 

Kako maste kej drugi nastavljeno ? vsi po tovarniških nastavitvah ?

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupiš ?  Glede na to da so baje razprodani je cena 11.000€  :grim

 

 

:OK:

Prerastel sem študentske motorje:-P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-47886-0-76079500-1436797310_thumb.jpg

 

Tale vikend bil kr pester naredil skupaj okoli 650km. Po trenutno prevoženih 3800km sm z motorjem zelo zadovoljen mogoče bi bil lahko sedež bolj udoben kljub temu, da imam comfort gor sm včeraj kr orng čutil tazadnjo, ko sm vozil nekje 3 ure brez prestanka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

attachicon.gifIMG_0139.JPG

 

Tale vikend bil kr pester naredil skupaj okoli 650km. Po trenutno prevoženih 3800km sm z motorjem zelo zadovoljen mogoče bi bil lahko sedež bolj udoben kljub temu, da imam comfort gor sm včeraj kr orng čutil tazadnjo, ko sm vozil nekje 3 ure brez prestanka.

Sedež je res katastrofa :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi sam imam drugače bolj pogoste postanke samo je sedaj tak naneslo :) glede akrapoviča sem pa tudi sam zagret vendar si sedaj kaj takega ne morem privoščit mogoče upgrade za drugo sezono :) mi je pa zanimivo glede na to koliko naj bi bilo prodanih Tracerjev sem jih zaenkrat srečal na cesti samo 4x.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi sam imam drugače bolj pogoste postanke samo je sedaj tak naneslo :) glede akrapoviča sem pa tudi sam zagret vendar si sedaj kaj takega ne morem privoščit mogoče upgrade za drugo sezono :) mi je pa zanimivo glede na to koliko naj bi bilo prodanih Tracerjev sem jih zaenkrat srečal na cesti samo 4x.

 

Pridi do vikija ob sobotah so najmanj 3-4 gor  :OK:  brez mojega ker za vikende nisem gor  :grrr  pa še delam  :glare:

 

 

Akrapovič pa ne vem , všeč mi je vendar polj te vsi slišijo.  Najbrž bo med zimo pri meni investicija v Ohlins kartuše in zadnji amortizer ker to je edina težava ki jo ima motor ob priganjanju.

Popravljeno . Popravil jany
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jany kuk pa pride cca ta nadgradnja vzmetenja ?

 

http://www.andreanigroup.com/it-it/shop/prodotti/catalogue/yamaha/mt-09-tracer/default.aspx?annoCalendarioId=&categoriaId=&idC=61765&LN=it-IT&marchioId=&marchioRepartoId=11249&modelloRepartoId=80237&q=&reparto=moto

 

 

Kolko hočeš pride, ne sej ne ...

 

 

Spredaj če hočeš samo fedre so 124€+ davek,  komplet cela kartuša torej ti samo ohišje ostale original je 1282€+ davek

 

zadaj amortizer komplet od 548€+ davek do kakšnih 1200€ bo tanajhujši verjetno...

 

Ni poceni, je pa vredno pomoem če boš imel motor kar nekaj let vsaj za moje pojme je to boljša investicja kot akrapovič.

 

Jaz bom čez zimo dal zadnji amortizer ter spredaj fedre ter olje, če bom zadovoljen bo ok če ne bom dokupu komplet kartušo. Za ceno bom napisal ker možno bo kaj popusta.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.andreanigroup.com/it-it/shop/prodotti/catalogue/yamaha/mt-09-tracer/default.aspx?annoCalendarioId=&categoriaId=&idC=61765&LN=it-IT&marchioId=&marchioRepartoId=11249&modelloRepartoId=80237&q=&reparto=moto

 

 

Kolko hočeš pride, ne sej ne ...

 

 

Spredaj če hočeš samo fedre so 124€+ davek,  komplet cela kartuša torej ti samo ohišje ostale original je 1282€+ davek

 

zadaj amortizer komplet od 548€+ davek do kakšnih 1200€ bo tanajhujši verjetno...

 

Ni poceni, je pa vredno pomoem če boš imel motor kar nekaj let vsaj za moje pojme je to boljša investicja kot akrapovič.

 

Jaz bom čez zimo dal zadnji amortizer ter spredaj fedre ter olje, če bom zadovoljen bo ok če ne bom dokupu komplet kartušo. Za ceno bom napisal ker možno bo kaj popusta.

Se ti ne zdi, da bi bilo mogoče bolje kupit motor, ki ima ohlins-a, ali pa "vsaj" WP?  Ne vem zakaj nadgraditi vzmetenje pri novem motorju?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ti ne zdi, da bi bilo mogoče bolje kupit motor, ki ima ohlins-a, ali pa "vsaj" WP? Ne vem zakaj nadgraditi vzmetenje pri novem motorju?

Zakaj pa it v gostilno na pir ce je doma lih tko dobr pa pol cenej?

Najbrz je cloveku vsec tocno ta motor. Japonci pa na vzmetenju sparajo. Ce ni supersport segment. In das se jurja na motor pa je tak kot si zelis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ti ne zdi, da bi bilo mogoče bolje kupit motor, ki ima ohlins-a, ali pa "vsaj" WP?  Ne vem zakaj nadgraditi vzmetenje pri novem motorju?

 

Zakaj bi kupoval drugi motor če mi je ta v redu ? Nadgradit da popraviš kakšno težavo in sigurno tudi k varnosti pripomore kej.

 

Motor bom mel najmanj nadaljnih 5 let torej ga zrihtam in se vozim ? Če bi mel namen drugo leto kupit novega sigurno nebi nič delal na njem.

 

Lahko pa me mika Turbo kit ki ga je prilepil Vezalka pa hočem prvo porihtano amortizacijo  :kva2:

 

 

Bomo videli kaj bo yamaha rekla na težave stresanja ker nisem edini ki je to opazil.

 

 

Bolj je zanimivo da še nikjer v nobenem testu nisem opazil da bi kdo to omenil, torej se sprašujem če so testi sploh realni in je sploh smiselno jih brat/gledet in jim  verjet ?

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa it v gostilno na pir ce je doma lih tko dobr pa pol cenej?

Najbrz je cloveku vsec tocno ta motor. Japonci pa na vzmetenju sparajo. Ce ni supersport segment. In das se jurja na motor pa je tak kot si zelis.

 

Nekdo ki nekaj razume  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vecina teh testov je kot da bi bral iz reklamne brosure.

 

Opažam ja, po testih je pomojem lih za bežen opčutek dobit za kakšen motor gre.

 

O katerem tresenju je govora? Tisto pri 150 na uro?

 

a pri hudem pospeševanju iz ovinka zna grdo strest, recimo tam od 130 naprej. Če pospešuješ nežno postopoma tega ni opazit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm tole pa res zanimivo glede tresenja sam nisem opazil prav ničesar, me je pa zmotilo kot sem napisal sedež pa magar imam comfort gor. Pa z gumami nisem zadovoljen, ker jim ne zaupam preveč, če je to posledica vzmetenja pa nebi vedel. Se bom pa povsem prepričal, ko bom imel druge gume gor in se mi bo dogajal isti problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm tole pa res zanimivo glede tresenja sam nisem opazil prav ničesar, me je pa zmotilo kot sem napisal sedež pa magar imam comfort gor. Pa z gumami nisem zadovoljen, ker jim ne zaupam preveč, če je to posledica vzmetenja pa nebi vedel. Se bom pa povsem prepričal, ko bom imel druge gume gor in se mi bo dogajal isti problem.

Če boš kaj na obali mi javi bi rad nekoga da gre za mano pa bomo videli če trese ali ne. V soboto smo probali z enim in mu isto in ga tolko to moti da celo o menjavi razmišlja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no štima ti bom javil prej, če ne prej bom šel na kakšno turo v začetku septembra, ko imam še nekaj drugega v planu v tvojih koncih :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me res zanima kako bo se boš lahko zapeljal tudi z mojim, če boš opazil podobno težavo kot pri sebi... je pa res, da imam sam nekaj kg in cm več kot ti in mogoče zaradi tega ne opazim kakšne razlike :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo videli žal testnega na yamahi v kopru so že prodali da bi lahko probal.

Mehanik je šel probat ker kolegu ni verjel da to dela pa je hitro začutil v čem je težava.

V ljubljani so imeli tudi eno pritožbo glede tresenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kaj ti je mehanik dejal ? Glede na to, da je motor še v garanciji bi moral začeti raziskovati in tudi nekako odpraviti napako... V kolikor je problem v vzmetenju bi sama Yamaha morala poskrbeti za odpravo te napake ali se motim ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejal je da to praviloma se nebi smelo dogajat.

Na yamaho smo pisali vendar nas je premalo ki opažamo to.bomo videli kaj bodo odgovorili. Prilepili smo tudi fj 09/mt 09 forum kjer opisuje več ljudi ta problem.

Če bo treba bom šel pokazat to tudi v krško na delta team.

Ob normalni vožnji motor še vedno gre lepo in z njim sem zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!