Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

Dejal je da to praviloma se nebi smelo dogajat.

Na yamaho smo pisali vendar nas je premalo ki opažamo to.bomo videli kaj bodo odgovorili. Prilepili smo tudi fj 09/mt 09 forum kjer opisuje več ljudi ta problem.

Če bo treba bom šel pokazat to tudi v krško na delta team.

Ob normalni vožnji motor še vedno gre lepo in z njim sem zadovoljen.

Kaj ni delan za normalno vožnjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ni delan za normalno vožnjo?

Če po dokumentih piše da gre 230 km/h more brezhibno it tudi takrat. Če kupiš tv ne vidiš nobenga kanala vendar tv dela ti gledaš tako tv ? :-D

Cudno da Kmet2 tega ni opazil..al je?

Ni omenil nič. Lahko mu dam mojega za probat če bo želel ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če po dokumentih piše da gre 230 km/h more brezhibno it tudi takrat.

 

Ja in kje lahko to preveriš? Na Grobniku že mogoče ...

 

Kar se pa tiče jamranja okoli vzmetenja, sedeža, skupne dovoljene obremenitve  in kaj vem kaj še: tudi Yamaha ima vsake toliko časa slab dan in tu se je zgodilo ravno to. So se pa nekaj naučili od Bavarcev - dober marketing je že pol uspešne prodaje - Dark side in podobne fore ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kaj ti je mehanik dejal ? Glede na to, da je motor še v garanciji bi moral začeti raziskovati in tudi nekako odpraviti napako... V kolikor je problem v vzmetenju bi sama Yamaha morala poskrbeti za odpravo te napake ali se motim ?

 

Saj verjetno bo, v naslednji seriji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cudno da Kmet2 tega ni opazil..al je?

 

Tudi v nobenih testih niso nič zaznali. Res nenavadno.

 

Če prav razumem, modela moti, da pri nelegalnih brzinah opleta krmilo ali zadek al kaj.

 

In zato lepa od servisa do servisa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in kje lahko to preveriš? Na Grobniku že mogoče ...

Kar se pa tiče jamranja okoli vzmetenja, sedeža, skupne dovoljene obremenitve in kaj vem kaj še: tudi Yamaha ima vsake toliko časa slab dan in tu se je zgodilo ravno to. So se pa nekaj naučili od Bavarcev - dober marketing je že pol uspešne prodaje - Dark side in podobne fore ...

Preveriš na avtocesti v nemčiji vsakokrat grem gor in nazaj :-D

Če kupuješ motor po reklami je potem zate to dobro. Jaz jih pač tako ne kupujem.

Yamaha se je po mojem mnenju vštela pri temu ker so naredili motor lahkoten za vozit. Zdej treba samo nastavitve najt da bo zdržalo tudi malo bolj grobo pospeševanje v vsrh smereh :-)

Če bi imel še enkrat za kupit bi se isto odločil :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi v nobenih testih niso nič zaznali. Res nenavadno.

Če prav razumem, modela moti, da pri nelegalnih brzinah opleta krmilo ali zadek al kaj.

In zato lepa od servisa do servisa.

Nelegalno zakaj ? Po tvojem bi morali meti vsi motorji top speed 130km/h ter 35 konjev ?

Opleta pa krmilo ;-) vsaj pri teh ki jih poznam je isti problem.

Zaenkrat sem zvest samo enemu servisu kjer poznam mehanika in vso osebje zraven in rešujejo naše težave z veseljem in sami so mnenja da mora to yamaha rešit če se bo ugotovilo da jih bo več zaznalo to napako.

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, mogoče je glih na uni točki, ko dviguje prednji konec vendar ima sprednja guma še nekaj stika s tlemi in začne opletati, meni se je to tudi parkrat zgodilo (950sm) - zna bit rešitev tole?..

Steering-damper-ktm-990-superduke.jpg

Popravljeno . Popravil KilleRBee
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cudno da Kmet2 tega ni opazil..al je?

Motor sem imel na utekavanju,zaradi tega sem motor peljal mehko dinamično z veliko pretikanja in ne siljenja v velike obrate. Pospeševanje nesunkovito in do 130kmh,nisem opazil res nobenega tresenja,ima pa motor slabo oziroma prešibko vzmetenje,na moje proporce sem imel feder zategnjen do kraja pa je bilo lih za lih dovolj in če nimaš krmilnega stabilizatorja pa švoh zadnji montizer ti pri naglem pospeševanju pač strese krmilo,nč novga pa nč za čudit!
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, mogoče je glih na uni točki, ko dviguje prednji konec vendar ima sprednja guma še nekaj stika s tlemi in začne opletati, meni se je to tudi parkrat zgodilo (950sm) - zna bit rešitev tole?..

Steering-damper-ktm-990-superduke.jpg

Stabilizator popravi zadevo ne odpravi pa težave.

Če ne bo druge bom pač ga dal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor sem imel na utekavanju,zaradi tega sem motor peljal mehko dinamično z veliko pretikanja in ne siljenja v velike obrate. Pospeševanje nesunkovito in do 130kmh,nisem opazil res nobenega tresenja,ima pa motor slabo oziroma prešibko vzmetenje,na moje proporce sem imel feder zategnjen do kraja pa je bilo lih za lih dovolj in če nimaš krmilnega stabilizatorja pa švoh zadnji montizer ti pri naglem pospeševanju pač strese krmilo,nč novga pa nč za čudit!

Meni tudi to ni za se čudit če bo pa možnost bi rad da težavo odpravim.

Tebi kot motoristu z xxx.xxx kilometrino verjetno to ne predstavlja nič, meni pa pač ni prijezno da me otresa.

Če želiš lahko prideš probat že ulaufanega ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni tudi to ni za se čudit če bo pa možnost bi rad da težavo odpravim.

Tebi kot motoristu z xxx.xxx kilometrino verjetno to ne predstavlja nič, meni pa pač ni prijezno da me otresa.

Če želiš lahko prideš probat že ulaufanega ;-)

se zmeniva za kavo pr Vikiju:-D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ce bi ga v krizu spustu za pol centimetra? Mal vec teze na prvi konec bi bilo..

Pa to tut po ravnem naredi al samo v ovinku?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ce bi ga v krizu spustu za pol centimetra? Mal vec teze na prvi konec bi bilo..

Pa to tut po ravnem naredi al samo v ovinku?

 

Sem se peljal s testnim pri Motonautiki. Tudi ta je pri močnejšem pospeševanju nenormalno tresla in voblala :grrr   (tako kot na tistem posnetku), bila pa je brez kovčka. Drugače pa motor prava igračka za vozit in je v ožjem izboru za menjavo :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se zmeniva za kavo pr Vikiju:-D

Komot za vikend mam zjutraj čas fraj sem pa v torek, sredo ;-) če boš kej tu dol javi.

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ce bi ga v krizu spustu za pol centimetra? Mal vec teze na prvi konec bi bilo..

Pa to tut po ravnem naredi al samo v ovinku?

Tisti drugi prijatelj ga je spustu 1,5cm spredaj in je isto. Sem šel probat mogoče je razlika le da se prej umiri.

Samo v hitrih ovinkih ko pospešuješ. Na ravnem gre ravno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se peljal s testnim pri Motonautiki. Tudi ta je pri močnejšem pospeševanju nenormalno tresla in voblala :grrr (tako kot na tistem posnetku), bila pa je brez kovčka. Drugače pa motor prava igračka za vozit in je v ožjem izboru za menjavo :OK: .

Motor je res igračka in zelo lahek za vožnjo. To tresenje pa bomo videli pomojem je vzrok te lahkotnosti. Če se voziš sam umirjeno ali v dveh umirjeno ni nobene panike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se pa okvir začne zvijat! :grrr  :grrr

 

Ker meni dela to tudi na ravnem, zadnič sem ga skor stresu - drevored logatec sem ga basnu in je glih tok dvignil, da mi je čez tiste flike od asfvalta metalo balanco sem ter tja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se pa okvir začne zvijat! :grrr  :grrr

 

Ker meni dela to tudi na ravnem, zadnič sem ga skor stresu - drevored logatec sem ga basnu in je glih tok dvignil, da mi je čez tiste flike od asfvalta metalo balanco sem ter tja...

to je pa tko k si cagivo zamenjal ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal se mi pa res kolca...

Ampak se lahko še vedno z njo zapeljem, je pa že skoraj v nulo zrihtana... Mogoče pa nazaj odkupim? ( pa notri ST2 ruknem) :grim

Evo jo v naravnem okolju,.. (crappy phone pic)

cagiva900.jpg

 

Sploh po makedamu... Zdej je glih tok da se peljem, mogoče, če bi zvohal še en komplet 950SE platišč... 

 

Back on topic...

Yamaha+MT-09+Ohlins+by+Liberty+Yam+01.jp

Popravljeno . Popravil KilleRBee
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem opazil "voblanje", pri višji hitrosti sprva sem mislil, da je zaradi kovčka, ko sem pa probal brez je bilo "voblanje"  še prisotno . Poklical sem na uradni servis in pravi, da zadevo že raziskujejo tako, da bo prijavil še eno voblanje na Yamaho. 

Upam, da čim prej zadevo rešijo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor bodo odkrili, da je za to kriva kakšna serijska napaka bomo imeli tako ali tako vpoklic, da bodo zadevo porihtali. Danes sem ravno prejel klic iz delta teama, da na stranskih torbah nekaj ni vredu z ključavnico in bodo to zamenjali z novimi, čeprav nisem imel nobenih težav z zaklepanjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!