Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

KTM z širokim krmilom ,ščitniki in vso navlako ne wobla tud pr 270kmhB)

Če bi bil izdelan s stroški izdelave trejserja, bi tok woblu, da bi te dol stresu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Derbi-mb pravi:

A je kdo,ki mu trejserka wobla že menjal gume?

Oziroma, če je blo po menjavi isto?

Imam Mitas je isto, pobral ščitnike dol je bolše, gredo pa nazaj gor sigurno ker motorju nekaj manjka brez ščitnikov rok.

 

Če kdo želi nadgradnjo vsega v kompletu od PUIGa

puig21678.jpg

http://www.puigusa.com

pred 5 urami, Kmet2 pravi:

KTM z širokim krmilom ,ščitniki in vso navlako ne wobla tud pr 270kmhB)

Tolko kolkor stane da bi imel kako napako bi ga takoj dobili nazaj v salon. :P 

Za ta denar kupim tracerja in še enega tracerja za rezervne dele :D

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

maš prav, se bolj trese ko stara kurba...že kufr pri 270 ustvarja probleme :P

Ti itak nisi nč vidu k sem tok mim odletu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, jany pravi:

Imam Mitas je isto, pobral ščitnike dol je bolše, gredo pa nazaj gor sigurno ker motorju nekaj manjka brez ščitnikov rok.

 

Če kdo želi nadgradnjo vsega v kompletu od PUIGa

puig21678.jpg

http://www.puigusa.com

Tolko kolkor stane da bi imel kako napako bi ga takoj dobili nazaj v salon. :P 

Za ta denar kupim tracerja in še enega tracerja za rezervne dele :D

le zakaj bi mel človk dva ista vobliča u garaž====

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, thumper pravi:

le zakaj bi mel človk dva ista vobliča u garaž====

Ajd ,da ma dva ,sam mora met en vsaj 140 kubikov manj pol ja dva!:D Sam čist ista ......to pa ne :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej je vse jasno ,en je vrjetno oblečen oprijeto ,stilsko drugi pa ko Strojan :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, thumper pravi:

le zakaj bi mel človk dva ista vobliča u garaž====

Kot smo videli eden wobla eden ne torej vsak drugi ne wobla tako da je obvezno imet dva enga do 180 km/h enga nad 180 km/h :-D 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, jany pravi:

Kot smo videli eden wobla eden ne torej vsak drugi ne wobla tako da je obvezno imet dva enga do 180 km/h enga nad 180 km/h :-D 

a to se pa noben ne spomni da bi mel v garaži testnega k ne vobla...greš , preizkusiš in kupiš..

a se je kdo probal s tistim ki vobla peljat v isti opremi brez šipe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Yamaha 09 pravi:

S tem se ne strinjam in cela zadeva z woblanjem mi je smešna... kot sem že dostikrat napisal mislim, da Yamaha nikakor nebi dala v prodajo nek nevozen in nevaren motor + preden se je motor začel prodajati so ga stestirali praktično vsi po svetu in niti besedice ni bilo po kakšnih problemih, ker bi z največjim veseljem popljuvali motor. Bil sem v Delta teamu in jih malo povprašal koliko pritožb dobijo glede teh težav z ''woblanjem'' in so rekli, da so do zdej dobili samo eno prijavo pa še to je njihov testni voznik (biker77 ?) dokazal, da ni napaka v motorju. Sam sem se z istim motorjem, ki je woblal peljal brez problemov... kje je tu logika ?? prav hotel sem občutiti ta občutek kaj se dejansko začne dogajat z motorjem in na žalost tega nisem dočakal. Naj se javijo vsi lastniki Tracerjev razen janya, ki še imajo težave s tem motorjem. Goldijev motor ne štejem, da ''wobla'', ker sem se sam z njim peljal čisto ok. Sem skoraj prepričan, da vsak potencialni kupec, ki bi nabavil Tracerja in prebira ta forum niti podrazno več nima želje, da si ga bi kupil. 

...ali motor dejansko wobla ali ne ne vem, verjamem pa, da so določene težave, očitno so tudi v tujini to zaznavali in verjamem, da niso tega pisali, ker ne bi imeli česa drugega za počet. kje so vzroki in ali so popolnoma subjektivni ne morem oceniti, še vedno sem pa mnenja, da mora motor, ko gre v prodajo, biti izpopolnjen do te mere, da čimbolj različnim voznikom v čimbolj različnih okoliščinah (oprema, vreme, ipd...) ne povzroča takih in podobnih preglavic.

kako bi se pa ti počutil, če bi kupil motor za cca. letno plačo, potem pa ugotovil, da se z njim ne moreš "normalno" vozit, ker se čudno obnaša v nekaterih režimih vožnje?! sam bi mogoče najprej pomislil, da nekaj ne delam prav! a ko bi zasledil, da se podobne stvari dogajajo tudi drugim...?!

jaz še vedno dopuščam možnost, da se je proizvajalec v želji po čimbolj "ljudski" ceni oz. produkcijskih stroških motorja odločil za (pre)velik kompromis pri vgrajenih komponentah...mogoče se motim. jasno mi je pa tudi, da težav ne bodo obešali na velik zvon (lahko bereš tudi "VW sindrom").

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Kmet2 pravi:

Ti itak nisi nč vidu k sem tok mim odletu :P

nism vidu k si se tok tresu, vibriru :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, siks pravi:

...ali motor dejansko wobla ali ne ne vem, verjamem pa, da so določene težave, očitno so tudi v tujini to zaznavali in verjamem, da niso tega pisali, ker ne bi imeli česa drugega za počet. kje so vzroki in ali so popolnoma subjektivni ne morem oceniti, še vedno sem pa mnenja, da mora motor, ko gre v prodajo, biti izpopolnjen do te mere, da čimbolj različnim voznikom v čimbolj različnih okoliščinah (oprema, vreme, ipd...) ne povzroča takih in podobnih preglavic.

kako bi se pa ti počutil, če bi kupil motor za cca. letno plačo, potem pa ugotovil, da se z njim ne moreš "normalno" vozit, ker se čudno obnaša v nekaterih režimih vožnje?! sam bi mogoče najprej pomislil, da nekaj ne delam prav! a ko bi zasledil, da se podobne stvari dogajajo tudi drugim...?!

jaz še vedno dopuščam možnost, da se je proizvajalec v želji po čimbolj "ljudski" ceni oz. produkcijskih stroških motorja odločil za (pre)velik kompromis pri vgrajenih komponentah...mogoče se motim. jasno mi je pa tudi, da težav ne bodo obešali na velik zvon (lahko bereš tudi "VW sindrom").

meni je to popolnoma jasno samo še vedno ne razumem kako to, da se o tem ni popolnoma nič govorilo preden je motor prišel v prodajo. Se res  nihče ni peljal več kot 150, ko so testirali motor ? tudi sam še nisem zasledil članka o ''woblasti'' in nevozni Yamahi o tem se govori samo po forumih..Zgrešili so edino aerodinamiko motorja, ki mislim, da je glavni razlog, da imajo nekateri te težave in še te se začnejo pojavljati pri krepko preseženih omejitvah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se vidva peljesta normalno z motorjem potem delasta vse pravilno in sta lahko vesela ali se sedaj bojista ker vsem wobla vama pa ne ? :D 

 

Ko sem jaz to zaznaval sem bil skeptičen da je res napaka v meni oziroma nekaj delam nepravilno. Ko je prišel še gopod iz obale ki celo življenje motorira ima za sabo kilometrov ki jih jaz v celem življenju nebom naredil in je rekel da njemu dela isto sem vedel da je tu nekaj z motorjem. Za njega sem slišal da so mu zadevo porihtali, nevem ali je dal stabilizator ali kaj jutri ga pokličem pa grem preverit.

 

Sedaj sem probal brez zščit za roke in zadeva je precej mirna, probal bom še parkrat na večih relacijah da bom videl če je res to to.

 

Vsekakor zaščite gredo gor ker je motor lepši in mi paše da manj piha po rokah pa tudi če bo woblal zaradi tega, bom namesto porihtat amortizacijo dal stabilizator in to bo to.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Yamaha 09 pravi:

meni je to popolnoma jasno samo še vedno ne razumem kako to, da se o tem ni popolnoma nič govorilo preden je motor prišel v prodajo. Se res  nihče ni peljal več kot 150, ko so testirali motor ? tudi sam še nisem zasledil članka o ''woblasti'' in nevozni Yamahi o tem se govori samo po forumih..Zgrešili so edino aerodinamiko motorja, ki mislim, da je glavni razlog, da imajo nekateri te težave in še te se začnejo pojavljati pri krepko preseženih omejitvah.

zaradi česa misliš, da so pri aerodinamiki zgrešili?

če so ščitniki rok vzrok, je težava rešljiva z majhnimi stroški in izpopolnitvami...(kar pa bi moral rešiti proizvajalec...)

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, siks pravi:

zaradi česa misliš, da so pri aerodinamiki zgrešili?

če so ščitniki rok vzrok, je težava rešljiva z majhnimi stroški in izpopolnitvami...(kar pa bi moral rešiti proizvajalec...)

to je moje osebno mnenje nočem pametovati, ker sam nimam težav in tega ne morem preizkusiti... če se pogleda motor od spredaj se vidi praznino med zaščito rok in vizirjem, ki je smešne oblike. Tisti kateri nimajo oprijete obleke se jim ob boku ta malo napuhe in začne ''plapolati'', kar se lahko prenese na sam motor in zato začne ''woblati'', ob višanju hitrosti se vse skupaj samo še poslabša. Kot kaže že pomaga, če se odstrani zaščite rok s tem se spremeni tok zraka... Bi bilo za probat vizir od PUGI-ja, ki ga je pokazal jany tam zgleda vse skupaj bolj aerodinamično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej..še malo na temo oblek ki so bolj "ohlapne"..Pa tukaj ne bi o Corduri ki je (če je pravilne velikosti) lepo oprijeta..

Če je obleka prevelika (pa naj bo to usnje ali karkoli drugega) je že z vidika varnosti vse skupaj pod vprašajem (pa če čist pustimo woblanje ob strani)

Ker če ni prave velikosti se ob padcu vsi ščitniki premaknejo in dejansko ne opravljajo več svojega poslanstva.

Že tekstilne hlače (priznam da jih sam kar veliko uporabljam) ki so bolj ohlapne (ne vse) so po mojem mišljenju le delna zaščita. Nikakor pa si ne bi privoščil zgornjega dela brez prave zaščite. Ali če berete ohlapno. Pa četudi je fajn udobno potem.

No, dejmo ugotovit kaj je najboljši del tracerke..poleg cene agregat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • ada



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!