Skoči na vsebino

Ustavimo rekreativne bicikliste


Priporočene objave

Thumper in i30. Vsedita se na kolo ali pojdita teči, pokurita malo odvečne energije in bolje se bosta počutila! Je pa res, da je treba imeti za to nekaj volje, za naročiti pir in prižgati čik je ne potrebuješ kaj dosti. 

ej  - tuki sm glej .. to lahko govoriš kermu mulotu ne pa men k sm cel dan na šihtu - je dost jasno napisano  ?!!!!  :devil:

svoj denar pošteno zaslužim in ko ga zlijem v tank od motorja al pa po grlu mi ne bo - ma prou noben na temu svetu - pameti solil kaj je prav in kaj ne glede mojega denarja in moje volje ter tiste trohice energije k mi po šihtu ostane - glik tolk da se brez povoženga debila na kolesu prpelem domov!! 

 

če se mi pa kolesarji nastavljajo po cesti tam kjer je kolesarska steza ali vozijo po kolesarski v kontra smer kot je predpisana pa skoz rdečo luč k se mu ne da noge dol dat  me pa prav boli kurac če se zarad svoje objestnosti in ignorance ker tak polomi ! 

 

mam s sabo dost dela da kulturno vozim po naselju pa pazim da me ker tak bebec ne sklat z motorja za kerga žuljam krvave žulje da se lohk včasih mal zapeljem- če mi slučajno sovpadata volja , denar in služba  ..

 

in ne nisem apriori proti kolesarjem ker so nekateri prav zgledno kulturni - ampak samo nekateri ..

 

za vse ostale kretene k so pa v prometu ravno kar jim paše tist trenutek pa tole :  :BUA:  :bum:  :evilgrin:  :angryrant1:  :angryrant2:  :fyou:  :ras:  :kick-ass:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahaha Thumper! :) Skoda masine...;) Se dobr,da je nisi.....sej ni tolk bad hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej majo itk extremne priprave biciklisti....za Franjo. Tko da drzmo pesti,da jim nau vroce tko kot lani....nej jih pere 5ur non stop,da se mau ohladijo :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pripetljaj, ki ga ne bom pozabil: dohitim 4 kolesarje, vozili so 2 x 2, ker se je bližal desni ovinek in za ovinkom vzpon, jih nisem prehitel, ampak lepo vozil za njimi.

Nakar skoraj padem dol od.... smradu... banda svinjska, modeli so tok po starem švicu smrdel, da mi je resno kar slabo postalo. Pfuj.

Popravljeno . Popravil M473Y
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pripetljaj, ki ga ne bom pozabil: dohitim 4 kolesarje, vozili so 2 x 2, ker se je bližal desni ovinek in za ovinkom vzpon, jih nisem prehitel, ampak lepo vozil za njimi.

Nakar skoraj padem dol od.... smradu... banda svinjska, modeli so tok po starem švicu smrdel, da mi je resno kar slabo postalo. Pfuj.

vozil si se za njimi in pod čelado vonjal njihov smrad??? :lol1:  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem tudi jaz dozivljal, ko sem se kolesaril po sestah...sploh pa na maratonih. Ja. Nekateri so res packi. Smrad po starem swicu vohas se kak kilometer za njim.... OGABNO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...hudič je, če prej jedo fižol. Takrat je šele prijetno vonjati. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ti znoj smrdi, je odvisno od veliko faktorjev, največ od hrane, ki jo ješ. Začimbe so eden prvih krivcev. Ob potenju telo izloča strupe, ki jih zaužijemo npr. s predelanimi mesnimi izdelki (klobase, salama,..) in s pitjem alkohola. Drugi krivec je neredno potenje in/ali pitje premalo tekočine, predvsem vode. Potem so tudi še hormoni, ki imajo prav tako vpliv na vonj znoja.

Umivanje pri tem nima kakega posebnega vpliva, predpostavljam, da se vsak kolesar stušira vsak dan. Enkrat dnevno je čisto dovolj, pretirana raba mil in deodorantov pa stvar le še poslabša, ker se ob rabi vpijajo v telo in jih ponovno mora nekako izločiti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg vsega nastetega pa gre zelo veliko na racun samih oblacil.

Najprej, t.im. tehnicne tkanine, kot so marketingarji sedaj preimenovali to, cemur smo nekoc rekli enostavno sintetika, samo po sebi hitreje smrdi.

Jakost smradu je odvisna tudi od dejanske sestave tkanine.

Im ce se slucajno isto majico uporablja 2x brez vmesnega pranja, je to garancija za "aromo". Sintetika pac.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne poznam nobenega kolesarja, ki ne bi dresa opral po vsakem kolesarjenju. Že zaradi preprečevanja turov moraš spodnji del oprati vsakič, zgornjega opereš pač zraven.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne poznam nobenega kolesarja, ki ne bi dresa opral po vsakem kolesarjenju.

Niti jaz. Ampak jih poznam kar nekaj, ki kolesarijo po cel dan. Dvomim, da se vmes parkrat preoblecejo. Ker ce se ne, je po vsaki pavzi enako, kot ce bi 2x oblekli isti dres...

Jih bom pa vprasal, sedaj me pa to res zanima.

Na sreco jaz pri moji kolicini bicikliranja s tem nimam tezav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cel dan? Najbrž so ti taki, ki se ustavljajo po gostilnah in naredijo v enem dnevu po 50km. Jaz sem kolesarjenje zmeraj jemal kot šport in ko sem odgonil, sem se stuširal, najedel in to je to.

Sicer moraš imeti zelo izostren voh, da te na motorju pod čelado moti smrad kolesarjev na cesti.  :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cel dan? Najbrž so ti taki, ki se ustavljajo po gostilnah in naredijo v enem dnevu po 50km. Jaz sem kolesarjenje zmeraj jemal kot šport in ko sem odgonil, sem se stuširal, najedel in to je to.

Sicer moraš imeti zelo izostren voh, da te na motorju pod čelado moti smrad kolesarjev na cesti. :grim

Ha ha, 50 km. No, malo se motis. Ti, ki jih imam jaz v mislih, imajo to za ogrevanje in bicikliranje jemljejo mogoce se celo preresno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En dan star swic ne smrdi. Ima pac vonj po svicu, kot ste napisali ze prej . Ampak SMRAD iz cunj pa ustvarjajo bakterije, ki predelujejo star swic, ki ga nekateri packi nemarni ali ne umijejo s telesa, v vecini primerov pa ne operejo cunj...in od tu ta smrad.

To pisem zato, ker to opazam tudi pri nekaterih motoristih, ki ne operejo vsakic svojega "antiswic sportnega perila" in ko slecejo jakno kombinezona, se v okolico siri ta ogaben vonj. Ravno tako v kakih trgovskih centrih mi rata slabo, ko zavoham kakega starejsega mozakaarja v stari jopici...al pa kako debelo baboo v plasticnih cunjah prepojenih s starim swicom in milijon parfumi in deodoranti..... RUUUUUUH...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha ha, 50 km. No, malo se motis. Ti, ki jih imam jaz v mislih, imajo to za ogrevanje in bicikliranje jemljejo mogoce se celo preresno.

Tistim, ki se redno dobro potijo, znoj ne smrdi. Večinoma tudi pazijo na prehrano, ker s polnim želodcem piva in klobas resno kolesarjenje ne gre.

Za 200km ne potrebuješ celega dneva, osem ur je do vrh glave. :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En dan star swic ne smrdi. Ima pac vonj po svicu, kot ste napisali ze prej . Ampak SMRAD iz cunj pa ustvarjajo bakterije, ki predelujejo star swic, ki ga nekateri packi nemarni ali ne umijejo s telesa, v vecini primerov pa ne operejo cunj...in od tu ta smrad.

To pisem zato, ker to opazam tudi pri nekaterih motoristih, ki ne operejo vsakic svojega "antiswic sportnega perila" in ko slecejo jakno kombinezona, se v okolico siri ta ogaben vonj. Ravno tako v kakih trgovskih centrih mi rata slabo, ko zavoham kakega starejsega mozakaarja v stari jopici...al pa kako debelo baboo v plasticnih cunjah prepojenih s starim swicom in milijon parfumi in deodoranti..... RUUUUUUH...

Zato je treba imeti več kompletov motorističnega perila, da ni dileme ali se preoblečeš ali ne. 

Na parfemčke in deodorante je moj nos alergičen, Imam soseda, ki mu v družini ljubkovalno pravimo "Polivko", ker se vedno polije z nekim smradom preden gre ven. Verjetno mu nos zaradi pokajenih cigater in mogoče česa posnifanega ne daje prave informacije, da pretirava...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če je kolesarska, jest se pa s kolesom poleg po cest pelem po omejitvi? A se pelem po zakonu al sem še vedno kršitelj? :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če je kolesarska, jest se pa s kolesom poleg po cest pelem po omejitvi? A se pelem po zakonu al sem še vedno kršitelj? :kva2:

 

37. člen

(vožnja z vozilom po cesti)

(1) Voznik mora voziti po cesti ali delu ceste, ki je namenjen prometu tiste vrste vozil, ki ji pripada njegovo vozilo.

...

(4) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • nejc74
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!