Skoči na vsebino

Ustavimo rekreativne bicikliste


Priporočene objave

Z avtom mamo izvoz cez plocnik+kolesarsko stezo v Lj....in kot avtomobilist nic ne vidis levo desno,dokler ven ne pomolis pol avtomobila in skoraj zapres pot biciklistom. A mislte,da je ze kdaj kdo ustavil od kolesarjev? Suvereno dirjajo,ceprov vidjo kaksna je situacija....ampak ne! Oni majo prednost!!! Da sta dva ze na haubi pristala ker sta gledala naokoli je tud cvetka. Nekateri se se razburjajo,da kaj jim pot zapiram?!? Am....sorry k ne vidm dumbass! Bo treba ocitno res najvecje utripajoce luci nastimat,tablo.za pozor.....pa se se bo najdu kaksen prepotentnez.... res noro kva to folku po glav spila...vsi so najjaci.

No zdej pa resno,žena se je želela v službo vozit z kolesom................2x je probala in ugotovila da je smrtno nevarno to početje v Ljubljani,mogoče prav zaradi takih ,ki ne vidijo  :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si pa čist tipičen. Sfajtat, pa jest sm ta najjači pa podobne base.

Isto sranje ko fužinske budale s pištolami ali pipci. Špilaš na jasno premoč. Jaki frajer! 

In seveda se ti morajo vse mamce, atki, otroc, deklce in sploh vsi, ki jih narava ni obdarila z "močan ko bk, pametn pa glih tok" umikati in se bati.

 

Pri teh zadevah ne gre za "ko je jači", temveč za upravičen popizditis ko te nekdo na cesti znervira s svojimi nevarnimi in brezobraznimi potezami.

 

Če pa se ti zdi tvoja varianta prava, se pa kar pripravi, da te kašna stara mama z montirajzlnom po piskru prtisne! :bum:

 

Tipičen bičiklist, pa še bmflar povrh! :fight2:  

ja, old school varianta je builder... ne pa kot nekateri internetni giki, k so močni in brihtni za ekranom in bi nevem kaj vse ustavljali in odstranjevali s cest.... :whistle:

 

zelo zanimivo kako si odreagiral na builderjev post o pretepanju... a par strani nazaj bi vse tepel in jeb*al vse živo :lol1:

 

 

ps. builder, ti bom jst stopu iz avta... pa boš vidu... kok sem hitrejši v bežanju od tebe :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdej pa resno,žena se je želela v službo vozit z kolesom................2x je probala in ugotovila da je smrtno nevarno to početje v Ljubljani,mogoče prav zaradi takih ,ki ne vidijo  :P

Mogoče pa samo dobro zgleda in bi jo vsak rad "podrl".

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta med ??? in Pokljuko, bližje Pokljuki kakor izhodišču. Kolega sem vprešal, če so na Gorenjskem kakšni "dobri ovinki" in zapeljala sva se proti Pokljuki. "Lagano sportski"  .)  dokler v levem ovinku pre sabo nisem zagledal dveh kolesarjev, eden zraven drugega, in ker sem ocenil, da bi mimo enega še zvozil, mimo obeh pa ne, sem pritisnil na zavori (blokiral zadnjo) in pristal pod cesto, moped pa malo višje, ker ga je zaustavila majhna smrečica. Ko smo moped spravili nazaj na cesto, sem se z njim pripeljal nazaj do izhodišča na kahwo in po njej tudi nazaj do doma. Ko sem doma malo umiril svoje občutke, sem krivdo kolesarjev popolnoma prevzel nase in tudi sedaj je še vedno enako, ker je treba svojo vožnjo prilagoditi razmeram v prometu ...

 

pict3395m1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi, s 25 km/h ti je ratalo kaj takega?

Sta prišla nasproti ali si ju dohitel?

Več sreče v prihodnje.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to je cist mozno Kmet :) Ampak kako bos skozi steno videl? :) Drgac pa mors bit lesen,da te zbijejo v Lj s kolesom....oz. mislt,da mas zmer prednost....ce gledas okol ni sile.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Franc to je bilo leta 2006 (takrat sem sliko objavil na modelarskem forumu) in ne s sedanjo "vespo" ampak takratno yamaho XJ (?) 900.

Dohitel sem ju.

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DIN, prednost je prednost. Če si zaprl pot, si zaprl pa pika in ti in samo ti si kriv in nihče drug.

Če imaš stalno take razmere, lahko le delaš na spremembi razmer, ne pa pizdakat čez tiste, ki imajo po vseh predpisih prednost!

Še dobr, da niso Builderja zbou!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Še dobr, da niso Builderja zbou!

 

kdo si pa želi 150 kil na haubi :? ...

 

če mene nahaubira, sam pobrizga šipo in se odpelje naprej :glare:

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

No zdej pa resno,žena se je želela v službo vozit z kolesom................2x je probala in ugotovila da je smrtno nevarno to početje v Ljubljani,mogoče prav zaradi takih ,ki ne vidijo  :P

Definitivno je tako. Krivdo nosijo tako avtomobilisti, motoristi, kot v veliki meri tudi kolesarji.

Kje in kako se ti vozijo, ne moreš verjeti. 

Ti v mestu sicer vsaj takrat ne spadajo med rekreativce, temveč mestne kolesarje na poti na šiht/šolo/štacuno/ginekologu in nazaj, a njihova umetnost ustvarjanja nemogočih situacij je enaka.

Včeraj sem se peljal perke domu za eno dečvo v obleki in črnih štumfih. Športlih baba je gonila bičiklet klasičnih damskih oblik, široka belanco, pošrek štango, ipd s tako ihto, da sem mislil, da bo balanco spulila. Izgleda, da je imela tudi ta rdečo, k je redno čez rdeč semafor tišala, iz neprednostne pred avtomobile furala, na knap prehitevala druge kolesarje, s polno brzino slalomirala med pešči po pločniku ipd. 

 

Največ hec je bil, da se je dalo po kolesarski lepo držat isti tempo brez ogrožanja in prekrškov.

 

Mogoče je pa sam pred mano bežala?! :blush:  :kva1:

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to je cist mozno Kmet :) Ampak kako bos skozi steno videl? :) Drgac pa mors bit lesen,da te zbijejo v Lj s kolesom....oz. mislt,da mas zmer prednost....ce gledas okol ni sile.

Lesena ni,je magistrica zdravja in varnosti in se sooča z veliko hujšimi problemi in težavami kot ti .... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta med ??? in Pokljuko, bližje Pokljuki kakor izhodišču. Kolega sem vprešal, če so na Gorenjskem kakšni "dobri ovinki" in zapeljala sva se proti Pokljuki. "Lagano sportski"  .)  dokler v levem ovinku pre sabo nisem zagledal dveh kolesarjev, eden zraven drugega, in ker sem ocenil, da bi mimo enega še zvozil, mimo obeh pa ne, sem pritisnil na zavori (blokiral zadnjo) in pristal pod cesto, moped pa malo višje, ker ga je zaustavila majhna smrečica. Ko smo moped spravili nazaj na cesto, sem se z njim pripeljal nazaj do izhodišča na kahwo in po njej tudi nazaj do doma. Ko sem doma malo umiril svoje občutke, sem krivdo kolesarjev popolnoma prevzel nase in tudi sedaj je še vedno enako, ker je treba svojo vožnjo prilagoditi razmeram v prometu ...

 

 

...aaaa. to se pa spomnim... to si šu pa z najinim skupnim prijateljem....   :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lesena ni,je magistrica zdravja in varnosti in se sooča z veliko hujšimi problemi in težavami kot ti .... ;)

ja... največjo težavo ji predstavljaš ti... :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se pa zdi za po lj kolo super. veliko je kolesarskih stez tko da jst nekih problemov nikol nism mela. je pa res da moja pot je šla samo po kolesarski. 

 

za urbana središča, kjer so kolesarske steze urejene je kolo gotovo dobra izbira. seveda pa v prometu je treba pazit nase, neglede na prevozno sredstvo.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto tako:

Jest sem:

-avtomobilist....

-motorist...

-traktorist...

-biciklist...

....tut kak avijon mi ni tuj za pilotirat... :P

 

...in če si na cesti - v našem primeru na motorju- in srečaš/dohitevaš/prehitevaš katerega koli drugega zgoraj naštetega udeleženca v prometu, moraš razmišljati kot on. Avtomobilist je močnejši od tebe (fizično) , vendar je počasnejši, zato on (ne vsi) razmišlja: ... koji Q tale tlele dirka...in ga bom malo stisnil, da si bo zapomnil, koga prehiteva....

.. če ima srečanje s traktoristom, vedi, da mu v kabini ropota, je počasen, dolg (prikolica), zaradi tega neroden..... in ko on pogleda nazaj/naprej/levo/desno/ je cesta prazna..in on zavije.. takrat pa ti namesto 80 priletiš 160....  :eek:

 

v našem primeru je govora o biciklistih.

..in verjemite mi, da ni lušno, ko cigaš v klanec z 11km/h... mimo pa udari motorist po kolenu 150 na uro....

in res se veliko biciklistov vozi v parih po kakih klancih (v klanec... po klancu dol še nisem videl).... in ne vem v čem je problem.... še vedno ju je lažje prehiteti, kot pa da en avtomobilist goni pred tabo čez ovinke, da se ga ne moraš lotit na "varen" način...

In tudi vožnja kolesarja po cestišču (kjer ni kolesarskih stez) je nevarna, sploh če voziš po skrajnem desnem robu. Avtomobilist te vidi kot oviro na skrajnem desnem robu ceste in bo šel mimo tebe po svojem voznem pasu..in te mogoče celo oplazil z ogledalom, zato je v takem primeru bolje peljati bolj proti sredini voznega pasu, da te mora z avtom "prehiteti" in ne obiti.

Jebi ga. Tko je.

..ne toleriram pa, da se biciklist pelje po voznem pasu, čeprav ima na voljo odstavni pas, ampak so na njem luknje. To vsakodnevno doživljam na Dolenjki.

 

Sicer ne vem, čemu je tema namenjena, ampak bicikliranje se mi zdi čisto ql. Ali kot rekreativno... ali zaradi potreb najhitrejšega in najcenejšega transporta po mestu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DIN, prednost je prednost. Če si zaprl pot, si zaprl pa pika in ti in samo ti si kriv in nihče drug.

Če imaš stalno take razmere, lahko le delaš na spremembi razmer, ne pa pizdakat čez tiste, ki imajo po vseh predpisih prednost!

Še dobr, da niso Builderja zbou!

:lol1:

A dej no,...isti si! Ce ne vidis ne levo ne desno, se pocasi premikas in pomolis nos ven in lahko samo upas, da folk ni zabit in egoisticen. Ko jaz kolesarim in vidim nekoga, ki skusa zapeljat ven in ne vidi, se ustavim in pocakam....kar mi je edino logicno. Se ne grem sopirit, da mam prednost pa ne vem kaj, tako kot vi. :grrr  Pa js ne pizdakam, samo trdim, da so biciklisti egoisticni naduvanci. :grim  Pizdakajo biciklicsti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lesena ni,je magistrica zdravja in varnosti in se sooča z veliko hujšimi problemi in težavami kot ti .... ;)

Me veseli. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me veseli. :)

Mene pa ne ,saj mi pridiga o varnosti non stop,še doma morm čelado nosit  :P .....ja kaj čm ,sm bolj nerodne sorte :lol:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa ne ,saj mi pridiga o varnosti non stop,še doma morm čelado nosit  :P .....ja kaj čm ,sm bolj nerodne sorte :lol:

Čudno, da se k tebi na motor vsede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudno, da se k tebi na motor vsede.

Ja rada me ma :inlove:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v našem primeru je govora o biciklistih.

..in verjemite mi, da ni lušno, ko cigaš v klanec z 11km/h... mimo pa udari motorist po kolenu 150 na uro....

in res se veliko biciklistov vozi v parih po kakih klancih (v klanec... po klancu dol še nisem videl).... in ne vem v čem je problem.... še vedno ju je lažje prehiteti, kot pa da en avtomobilist goni pred tabo čez ovinke, da se ga ne moraš lotit na "varen" način...

In tudi vožnja kolesarja po cestišču (kjer ni kolesarskih stez) je nevarna, sploh če voziš po skrajnem desnem robu. Avtomobilist te vidi kot oviro na skrajnem desnem robu ceste in bo šel mimo tebe po svojem voznem pasu..in te mogoče celo oplazil z ogledalom, zato je v takem primeru bolje peljati bolj proti sredini voznega pasu, da te mora z avtom "prehiteti" in ne obiti.

Jebi ga. Tko je.

 

https://www.google.si/maps/place/409/@45.7107133,14.0161511,549m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x477b398a1374a201:0x4e9c1d199ea67b41!6m1!1e1?hl=sl

https://www.google.si/maps/place/409/@45.710997,14.017234,3a,75y,246.82h,89.87t/data=!3m4!1e1!3m2!1sBok89OXK0etdbBEtlC6rZw!2e0!4m2!3m1!1s0x477b398a1374a201:0x4e9c1d199ea67b41!6m1!1e1?hl=sl

 

poznaš ta ovinek v klanček od senožeč proti morju??

vidiš tisto grmovje na desni strani??

a vidiš za tem grmovjem dva kolesarja ki pendolirata sem ter tja v klanec ?

pa ali vidiš tistega , ki to dela ob sredinski črti ter drugi med sredino in desnim robom - oba tako po meter levo/desno stoječi stav??? 

 

pa a vidiš polno črto ? a vidiš da je levi kolesar celo prepeljal to polmo črto?

 

a vidiš kdo pelje po nasprotnem pasu navzdol??

 

če si tolk dobr da odgovoriš na ta vprašanja samo z "da" ali "ne" za vprašaji bo še komu , ki bere to temo mogoče postalo jasno nad kakšnimi se pritožujemo ..

 

aja..za poslastico : dva na motorju v nagibu .. 

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja rada me ma :inlove:

Potem te sploh ne bi smela pustiti na motor. 

Ali je tista blazinica na zicu zanjo ali zate?

 

He, he, dobro sva zasmetila temo:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, dons zjutri naletu na križanca med mestnim in rekreativnim pedalogoncem.

Značilnosti:

- Najbrži od najbržih :kva1:

- Ko mu ne rata, je gonu uštric z mano jst po kolesarski on po pločniku. :grrr  Ene 40 je šlo. Pešči pa mal mnj ko "atomski s leva".

- Na križišču normal po lev stran. :BUA:

 

Sicer pa mu zjutri ni ratal delat kšnih posebnih kozlarij. Še bo.

 

Je bil pa avtomobilist na Miklošički bl brihtn. Sred križiša vse štir žmigovce, pa čvek z babo, k se je prštimavala da stop vn, pa je blo treba še mal čvekat. :kva2:

 

Ni dolgčs, ni!

Popovdne za dam bo še bl zanimiv! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • Amato
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!