Skoči na vsebino

Kovčki in vse kar je povezano


Speedo

Priporočene objave

  • 2 mesecev pozneje...

Imam zadnjo torbo, ki se zaklepa z obešanko, kot je na sliki. Rad pa bi imel ključavnico, ki bi izgledala kot majhna škatlica, ki bi pokrila zanko. Torej, ko bi zaprl pokrov bi se samodejno zapahnila (kot pri ročni torbici, z zasukom ali stiskom gumba, pa bi se odprla. Pa seveda možnost zaklepanja. Je kdo videl ali pozna kaj primernega? Pasova in zaponke ob strani so bolj zaradi videza,

image.thumb.jpeg.77035e619fa025da28cd567a0bcb785f.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ideja za drugo leto:

Ker imam na motorju stalno le Top case mi je malo prostora v njem, če grem na krajše potovanje. Sem pa videl in tudi naročil to: https://www.aliexpress.com/item/1005004222604695.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.6d631802wHl0N1 , ter to torbo namontiral pred Top case.  Zelo uporabna stvar, zraven dobiš dvojne trakove za pritrditev pa še dežno prevleko.

Tako mi ni treba več dajati bočna kovčka na motor, če grem na samostalno furo in je malo več prtljage. Seveda je pogoj, da sem sam na motorju.

Torej morda za koga ideja, kako se "rešiti" nerodnih bočnih kovčkov. Meni se zgodi, da vsi trije kovčki tudi za 5 dnevno potovanje niso polni.

330854298_TorbaALI-2.thumb.jpg.0e7c0088a47a89c3a3633cbe96bcded7.jpg1575579358_TorbaALI.thumb.jpg.5f9ca1e917caee2a61b5e6f66c8ff733.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Kaldu pravi:

Torej morda za koga ideja, kako se "rešiti" nerodnih bočnih kovčkov.

Kako pa "splezaš" na motor? Stranski kovčki so nerodni zaradi širine, ta torba pa verjetno zaradi višine. Uporabno se mi zdi na nižjih motorjih, pri višjih pa moraš biti verjetno že akrobat... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto enostavno, čeprav imam kratke noge. Namesto, da nogo dvigujem preko zadnjega dela motorja, grem z nogo naprej na sedež. Malo vaje, pa gre. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Kaldu pravi:

Čisto enostavno, čeprav imam kratke noge. Namesto, da nogo dvigujem preko zadnjega dela motorja, grem z nogo naprej na sedež. Malo vaje, pa gre. 

Z ozirom, da sovražim centralni kufer, mam za kratke razdalje podobno torbo, ki je sicer 2 delna, ampak večinoma uporabljam samo spodnjih 10l. Po potrebi jo pri vežem na sedež enega ali drugega motorja. Za potovanja samo še dodam stranske kufre (isti za oba 3P sistem vpetja SHAD), ki so nalašč ozki (sh23) in me ne motijo, pa še težišče je nižje in bolj centralno. Na adv motorje pa itak splezam tako, da levo nogo dam na stopalko in stoje stopim v sedež. ADV karjole majo močneje tačke in se da.

313359208_5733113276758177_4889338082528978702_n.thumb.jpg.d12c33abae9aa1bb501122233afde833.jpg

312915773_5738736992862472_7785181612904810132_n.thumb.jpg.51269f5e4b57d35a9b793bbb91223fa7.jpg

311432233_5684646208271551_8915124102563540260_n.jpg

311480677_5684646068271565_7888030837164026027_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Kaldu said:

Ideja za drugo leto:

Ker imam na motorju stalno le Top case mi je malo prostora v njem, če grem na krajše potovanje. Sem pa videl in tudi naročil to: https://www.aliexpress.com/item/1005004222604695.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.6d631802wHl0N1 , ter to torbo namontiral pred Top case.  Zelo uporabna stvar, zraven dobiš dvojne trakove za pritrditev pa še dežno prevleko.

Tako mi ni treba več dajati bočna kovčka na motor, če grem na samostalno furo in je malo več prtljage. Seveda je pogoj, da sem sam na motorju.

Torej morda za koga ideja, kako se "rešiti" nerodnih bočnih kovčkov. Meni se zgodi, da vsi trije kovčki tudi za 5 dnevno potovanje niso polni.

330854298_TorbaALI-2.thumb.jpg.0e7c0088a47a89c3a3633cbe96bcded7.jpg1575579358_TorbaALI.thumb.jpg.5f9ca1e917caee2a61b5e6f66c8ff733.jpg

Če si solo na motorju je to(meni) od nekdaj daleč najbolš rešitev. Včasih je bil kufer tud prazn, da sem not dal jakino pa čelado, vso robo pa mel v JLA transporterki. Zapeto z dvema elastikama na kavlje, kasnej je elastiki zamenjal pajk-mreža, pol...pol pa je pršla okupatorka, in stola ni blo več.... :D  

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za solo vožnjo uporabljam torbo, sicer pa alu kufer. Torba je zapeta na vmesno ploščo, ki se zaklene na plato. Tako lahko menjavo naredim v nekaj sekundah. 

Screenshot_20221109-201113_Gallery.jpg

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Kaldu pravi:

Ideja za drugo leto:

Ker imam na motorju stalno le Top case mi je malo prostora v njem, če grem na krajše potovanje. Sem pa videl in tudi naročil to: https://www.aliexpress.com/item/1005004222604695.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.6d631802wHl0N1 , ter to torbo namontiral pred Top case.  Zelo uporabna stvar, zraven dobiš dvojne trakove za pritrditev pa še dežno prevleko.

Tako mi ni treba več dajati bočna kovčka na motor, če grem na samostalno furo in je malo več prtljage. Seveda je pogoj, da sem sam na motorju.

Torej morda za koga ideja, kako se "rešiti" nerodnih bočnih kovčkov. Meni se zgodi, da vsi trije kovčki tudi za 5 dnevno potovanje niso polni.

330854298_TorbaALI-2.thumb.jpg.0e7c0088a47a89c3a3633cbe96bcded7.jpg1575579358_TorbaALI.thumb.jpg.5f9ca1e917caee2a61b5e6f66c8ff733.jpg

Na vseh tripih, če nimam sopotnice imam na zadnjem sedežu nepremočljivo boršo 40l ali 60l.

Poceni,uporabno in zadnji kovček. 

Stranskih se izogibam kot hudič križa. 

Tako za teren, kot za velika miljonska mesta so stranski kovčki moteči in si brez njih bolj mobilen. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam boršo, vendar so notri stvari precej zmečkane. Če grem na regate, potrebujem suknjič in kar nekaj srajc, zato običajno vzamem ročni kovček, ki ga oblečem v plastično vrečo in pritrdim na zadnji sedež. Zadaj pa imam usnjeno 55 litrsko torbo. Sicer ne zleda najbolj frajersko, ampak sem že davno dal prednost uporabnosti pred lepoto (tudi jaz sem uporaben)

Kadar pa potrebujem dosti stvari (svetovno prvenstvo traja 10 dni) pa dam kovček trenerju, da mi ga pripelje (letos bi skoraj ostal brez, ker je en veslač v zadnjem trenutku zbolel in sploh niso vedeli ali bodo šli).

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni

Na Giwi mi je odpovedal mehanizem za zaklepanje. Ali je možnost kje dobit rezervne dele.

Hvala za nasvet.

L.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TC motoshop uradni zastopnik za Givi v SLO. 

Kaj pa lahko odpove na tem enostavnem zapiralu, razen da se sesuje plastika na ključu?  Ali pa da odpade zasun, ki je nataknjen na cilinder?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni 

 

Zanima me, če ima kdo izkušnje za nosilec kovčka za Kawasaki ER-5 in sicer kje bi se ga dalo dobiti oziroma ga ima morda kdo doma in bi ga želel prodati.

 

Martin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred 42 minutami, Kugelschreiber pravi:

A bo kmalu skozi? 🤨

0C1B245E-32D1-49E3-B5F3-6AD581EA526F.jpeg

Še ena dvakrat ga bo potrebno položit. :)

Stari kovčki so imeli veliko boljšo plastiko. Moj E41 je preživel srečanje s skalo pri izogibanju na Mangart, še sreča, če ne bi bilo po najinih kolenih in bedrih. Preživel pa je tudi en rahel highside, pokrivljene zaščite, kovček pa cel, seveda obdelan.

Novi verjetno tega ne zmorejo, imajo bolj trdo plastiko, imam občutek, da je tvoj še stara verzija.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Kugelschreiber pravi:

A bo kmalu skozi? 🤨

Une drsnike za na čevlje mu namontiraj :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
On 11/9/2022 at 7:59 PM, Kaldu said:

Čisto enostavno, čeprav imam kratke noge. Namesto, da nogo dvigujem preko zadnjega dela motorja, grem z nogo naprej na sedež. Malo vaje, pa gre. 

Pa bravo, majstor za snalaženje s kratkim nogama! Tko kaže da kratke noge moraju biti prepreka? Ti si pravi inovator kada je u pitanju pronalazak rješenja. Umjesto da se mučiš dizanjem noge preko zadnjeg dijela motora, jednostavno ideš naprijed na sjedalo. Samo malo vježbe i eto nas! Možda bismo svi trebali slijediti tvoj primjer i pronaći jednostavnije načine za savladavanje prepreka. I zapamti, dužina noge nije bitna, već dužina tvoje hrabrosti i kreativnosti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6/28/2023 at 5:42 AM, Tyler541Max1 said:

Pa bravo, majstor za snalaženje s kratkim [URL=]gotovinsko poslovanje za podjetja[/URL]! Tko kaže da kratke noge moraju biti prepreka? Ti si pravi inovator kada je u pitanju pronalazak rješenja. Umjesto da se mučiš dizanjem noge preko zadnjeg dijela motora, jednostavno ideš naprijed na [URL=]Atelier Rebul[/URL]. Samo malo vježbe i eto nas! Možda bismo svi trebali slijediti tvoj primjer i pronaći jednostavnije načine za savladavanje prepreka. I zapamti, dužina noge nije bitna, već dužina tvoje hrabrosti i kreativnosti!

Na vseh tripih, če nimam sopotnice imam na zadnjem sedežu nepremočljivo boršo 40l ali 60l.

Poceni,uporabno in zadnji kovček. 

Popravljeno . Popravil Tyler541Max1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdrav,

Imam Hondo CB 750 letnik 75 na kateri sta dve usnjeni stranski torbi - stari enako kot motor in sta že precej zdelani. Zanima me če ima kdo naslov kakšnega usnjarja, ki bi naredil nove kopije starih torb. Če je možno kje v okolici ljubljane, sicer se pa za dobrega obrtnika zapeljem tudi dlje😀.

Hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, brko pravi:

Pozdrav,

Imam Hondo CB 750 letnik 75 na kateri sta dve usnjeni stranski torbi - stari enako kot motor in sta že precej zdelani. Zanima me če ima kdo naslov kakšnega usnjarja, ki bi naredil nove kopije starih torb. Če je možno kje v okolici ljubljane, sicer se pa za dobrega obrtnika zapeljem tudi dlje😀.

Hvala za pomoč

 

Sem poklical nekoga, ki dela razne usnjene stvari, med drugim zelo kvalitetne pasove za v hlače... razne usnjene stvari za Harleyiste, tudi torbe...in pravi, če prineseš vzorec, bi se dalo kaj zrihtari.

Kontakt:

Aleš Urban

Močilnikarjeva ul. 7

Lj. Polje

mobi: 031 326 814

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Zivnorc pravi:

 

Sem poklical nekoga, ki dela razne usnjene stvari, med drugim zelo kvalitetne pasove za v hlače... razne usnjene stvari za Harleyiste, tudi torbe...in pravi, če prineseš vzorec, bi se dalo kaj zrihtari.

Kontakt:

Aleš Urban

Močilnikarjeva ul. 7

Lj. Polje

mobi: 031 326 814

Hvala - pokličem in javim kakšen je rezultat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, brko pravi:

Pozdrav,

Imam Hondo CB 750 letnik 75 na kateri sta dve usnjeni stranski torbi - stari enako kot motor in sta že precej zdelani. Zanima me če ima kdo naslov kakšnega usnjarja, ki bi naredil nove kopije starih torb. Če je možno kje v okolici ljubljane, sicer se pa za dobrega obrtnika zapeljem tudi dlje😀.

Hvala za pomoč

drugi naslov, bi bil pa pomojem cevljarstvo Dermastja, bil včasih na vodnikovi-ljubljana, tudi motorist, ktm, sedaj je v vodicah na novi lokaciji, za vprašat je, upam,da kej pomaga..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!