Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

pred 17 minutami, BIF pravi:

Pa kaj je tukaj za razmišljat toliko? Avstrija je rekla NE, Mađarska je rekla NE, Italija je rekla NE...Balkanska pot teče skozi Slovenijo do....ja do vseh treh naštetih držav, ki so rekle NE....pa ne razumem zakaj bi nek bedak pri nas rekel JA....spet slovenska "papežnost" in rektalno hlapčevstvo.

V nebo se ponuja odgovor, da bo nekdo z JA imel od tega materialno korist....ve pa se tudi kdo bo za to plačal...

Tako, podpis!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BIF pravi:

Pa kaj je tukaj za razmišljat toliko? Avstrija je rekla NE, Mađarska je rekla NE, Italija je rekla NE...Balkanska pot teče skozi Slovenijo do....ja do vseh treh naštetih držav, ki so rekle NE....pa ne razumem zakaj bi nek bedak pri nas rekel JA....spet slovenska "papežnost" in rektalno hlapčevstvo.

V nebo se ponuja odgovor, da bo nekdo z JA imel od tega materialno korist....ve pa se tudi kdo bo za to plačal...

ma mi se tut od Hrvatov nč ne znamo naučit. Oni rečejo NE, mislijo JA, rečejo JA pa je čez pol ure je NE, a na kraju ima i Možda. Vse naše politike bi k njim poslal v šolo. :P

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobro...tudi če bi naši rekli MOGOČE...počakaš, da gre vse mimo in potem bi rekli...jebi ga...nismo vedeli, da se moramo na hitro odločit. Eh je kar je...saj mi bi, ampak zdaj ne moremo...no bomo že, če bo treba...mogoče....Tak se dela v politiki. Ne pa JA...pol pa jebi ga...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, BIF pravi:

Pa dobro...tudi če bi naši rekli MOGOČE...počakaš, da gre vse mimo in potem bi rekli...jebi ga...nismo vedeli, da se moramo na hitro odločit. Eh je kar je...saj mi bi, ampak zdaj ne moremo...no bomo že, če bo treba...mogoče....Tak se dela v politiki. Ne pa JA...pol pa jebi ga...

Razen ce imas kje skrito racunico. Migracije so lep business. Npr Italijani, leta in leta so eni bogateli dokler niso prisli na oblast tisti, ki od tega posla niso imeli koristi. Ce nekdo lajna, da je ta deklaracija nam koristna v bistvu misli sebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj je prevod, katerega je objavila Mladina.

https://www.mladina.si/188297/marakeska-deklaracija-v-slovenskem-jeziku/

 

p.s.

ups .. nisem videl, da je @Alla tudi objavila, ampak iz drugega vira .... 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, zakaj me marsikateri zapis spominja na ubogega nepismenega pastirčka, ki mu stric na minaretu reče, da mora v iti Evropo mlade punčke loviti ali pa sebe in ostale Evropejce na koščke razstreliti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en zanimiv zapis iz bloga, ki ga je prejle linkala Alla .. res pa je, da se teli politiki obračajo, kakor zapiha veter in kje bodo največ pokasirali .. pa da smo si na jasnem .. ciljam na leve in desne 

 

http://donmarkom.blog/2018/11/22/marakeska-deklaracija-v-slovenskem-jeziku-ker-je-dovolj-lazi-sds-domoljupcev/?fbclid=IwAR1BlgUXM-8diPPMF0AT-kYAoRiIQHfGy2syt2c00TYvzz9WFpcy--Kq5_w

Ferdo says:

“a mogoče veš, kako v našem parlamentu prepoznaš prave domoljupce ?……pa po tem, da so v nekaj letih sklicali že preko 30 izrednih sej za namišljene tuje migrante in niti ene za 120.000 domačih stvarnih prekarcev…..”
V teh nekaj besedah je ogromno povedano, a žal elita večina spet tega ne bo razumela ali ne bo hotela razumeti!
Sedaj so se izmislili še referendum, kjer naj bi ljudstvo o tem odločalo?! HALO, a je ljudstvo krivo za to ali so za to krivi politiki in to najbolj tisti, ki proti migrantom najbolj vpijejo.
Zagotovo se vsi popolnoma strinjamo, da si nihče ne želi teh migrantov, razen kakšen neuspešni kapitalist v upanju, da bodo migranti njemu zastonj delali in mu polnili žepe! Tukaj ni dvomov!
Za referendum bo šlo skozi okno kar nekaj milijonov! In kaj bo ta referendum rešil, kaj bo potem drugače? Čisto nič! Če bo ta referendum odpravil te begunce, oz. jih spravil iz Evrope, potem ni težav, ampak jih zagotovo ne bo.
Kot rečeno, ti begunci so sedaj tukaj. Sami niso prišli, nekdo jih je vodil in spravil tam, kjer zdaj so! Najslabše kar je je to, da razpišemo referendum, kjer bomo vsi glasovali proti in si s tem namažemo po očeh in se delamo, da težave ni več. Dejansko pa se bo stanje bistveno poslabšalo in očitno nekateri to želijo.
Ta deklaracija je deklaracija ZN in močno dvomim, da cel svet dela nekaj, kar bo za vse slabo. Trenutno stanje zagotovo ni dobro, a da bomo nekaj ukrenili je potrebno uporabiti zdravo kmečko pamet in to na pameten način reševati. Da vse to pometemo pod preprogo zagotovo ni rešitev. In kot glavno naj to rešujejo tisti, ki so za to krivi, ne pa da se sedaj to preko referenduma strese na ljudstvo. Kdo je kriv pa ni težko ugotoviti in razni doktorji iz bruseljskih soban, pa ne samo bruseljskih do sedaj niso naredili popolnoma nič, ravno nasprotno.
In res me zanima, kakšno moč in veljavo bo imel naš referendum proti ZN??? ;Maj kot kaplja v morje in to velja tudi za ostale države, ki baje te resolucije ne bodo podpisale. Tudi če je ne bodo se moči in nadvladi ZN ne bodo dolgo upirale in bodo morali določene ukrepe sprejeti tako ali drugače!
Seveda pa to ne pomeni, da bi morali karkoli brezglavo podpisati, a težave, ki ni majhna se je potrebnmo lotiti pametno in učinkovito.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, maus pravi:

en zanimiv zapis iz bloga, ki ga je prejle linkala Alla .. res pa je, da se teli politiki obračajo, kakor zapiha veter in kje bodo največ pokasirali .. pa da smo si na jasnem .. ciljam na leve in desne 

 

http://donmarkom.blog/2018/11/22/marakeska-deklaracija-v-slovenskem-jeziku-ker-je-dovolj-lazi-sds-domoljupcev/?fbclid=IwAR1BlgUXM-8diPPMF0AT-kYAoRiIQHfGy2syt2c00TYvzz9WFpcy--Kq5_w

Ferdo says:

“a mogoče veš, kako v našem parlamentu prepoznaš prave domoljupce ?……pa po tem, da so v nekaj letih sklicali že preko 30 izrednih sej za namišljene tuje migrante in niti ene za 120.000 domačih stvarnih prekarcev…..”
V teh nekaj besedah je ogromno povedano, a žal elita večina spet tega ne bo razumela ali ne bo hotela razumeti!
Sedaj so se izmislili še referendum, kjer naj bi ljudstvo o tem odločalo?! HALO, a je ljudstvo krivo za to ali so za to krivi politiki in to najbolj tisti, ki proti migrantom najbolj vpijejo.
Zagotovo se vsi popolnoma strinjamo, da si nihče ne želi teh migrantov, razen kakšen neuspešni kapitalist v upanju, da bodo migranti njemu zastonj delali in mu polnili žepe! Tukaj ni dvomov!
Za referendum bo šlo skozi okno kar nekaj milijonov! In kaj bo ta referendum rešil, kaj bo potem drugače? Čisto nič! Če bo ta referendum odpravil te begunce, oz. jih spravil iz Evrope, potem ni težav, ampak jih zagotovo ne bo.
Kot rečeno, ti begunci so sedaj tukaj. Sami niso prišli, nekdo jih je vodil in spravil tam, kjer zdaj so! Najslabše kar je je to, da razpišemo referendum, kjer bomo vsi glasovali proti in si s tem namažemo po očeh in se delamo, da težave ni več. Dejansko pa se bo stanje bistveno poslabšalo in očitno nekateri to želijo.
Ta deklaracija je deklaracija ZN in močno dvomim, da cel svet dela nekaj, kar bo za vse slabo. Trenutno stanje zagotovo ni dobro, a da bomo nekaj ukrenili je potrebno uporabiti zdravo kmečko pamet in to na pameten način reševati. Da vse to pometemo pod preprogo zagotovo ni rešitev. In kot glavno naj to rešujejo tisti, ki so za to krivi, ne pa da se sedaj to preko referenduma strese na ljudstvo. Kdo je kriv pa ni težko ugotoviti in razni doktorji iz bruseljskih soban, pa ne samo bruseljskih do sedaj niso naredili popolnoma nič, ravno nasprotno.
In res me zanima, kakšno moč in veljavo bo imel naš referendum proti ZN??? ;Maj kot kaplja v morje in to velja tudi za ostale države, ki baje te resolucije ne bodo podpisale. Tudi če je ne bodo se moči in nadvladi ZN ne bodo dolgo upirale in bodo morali določene ukrepe sprejeti tako ali drugače!
Seveda pa to ne pomeni, da bi morali karkoli brezglavo podpisati, a težave, ki ni majhna se je potrebnmo lotiti pametno in učinkovito.

Bom malo naokoli obrnil, a ce ne bi pristopili se bo pa svet podrl? Saj ves, se vedno lahko k necemu pristopis kasneje ce se izkaze za koristno. Preklicati pa je malo tezje. Samo v razmislek.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi,da je stvar taka,da ta kurč... deklaracija ni pravno zavezujoča.  OK.  Potem je ne rabiš podpisat,ampak se samo medsebojno dogovori,pol pa če jo upoštevaš jo ,če ne, jo pač pa ne. Ampak podpis pa rabiš, ZAKAJ HUDIČA?????  Pri vsaki stvari je pomemben podpis,če tega ni, ti nihče ne more nič.  Če ste pa nekateri tolk prepričani v to,vam pa lahko jest sestavim svojo deklaracijo,ki NI PRAVNO ZAVEZUJOČA,ampak podpisat jo pa moreš,da mi v primeru,če mi finančno zagusti, vsak mesec nakažeš jurja. OK?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene v tej deklaraciji marsikatera navedba precej moti. Še najbolj pa navedba, da bi se zavezali, da država ukine financiranje medijev, ki poročajo ksenofobno. V bistvu je to v vseh demokratičnih državah zakonsko že urejeno in se sankcionira. Zadeva diši po grobem kršenju svobode poročanja, ker ni v nobeni nadaljnji navedbi pojasnjeno, kaj spada pod to vsebino? Sicer me razni "politično neopredeljeni" viri ala Demokracija in podobni ne zanimajo in jih ne prebiram. Vendar se ne strinjam, da bi neka deklaracija omejevala kogarkoli o vsebini poročanja, če le to ne krši zakonodaje. Vse vlade to poskušajo na bolj prikrit ali odkrit način. Sedaj pa bi to naj zapisali v deklaracijo pod okriljem OZN? Pa to je patetično. A bodo potem kar odkrito obračunavali z novinarji v politične namene pod to krinko? Demokracija je krhka zadeva, tega se ne sme dovoliti.

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta deklaracija je le domina v vrsti, "neoliberalizem" se je začel že pred davnimi leti in se bo nadaljeval v popolni anarhizem. Vse bo šlo, države, zakoni...procent veljakov na vrhu se bo zaščitil, ostalo se bo klalo "prosto po prešernu" To je pot, po kateri stopamo že kar nekaj časa....škoda je sploh rojevati potomce v tak svet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzrok migracij je ravno v neravnovesju med prirastom prebivalstva. Premalo potomcev imamo. Brez migracije bomo še prej propadli. Samo, to lahko sami uravnavamo, izbiramo po lastnih potrebah. V bistvu bi že danes v Sloveniji lahko kar pozabil na industrijo brez uvoženih delavcev. Migracija, ki je načrtovana ni škodljiva. Ampak ta predlog ruši vse mehanizme lastne kontrole. V tem jaz vidim težavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, IZTOK pravi:

Vzrok migracij je ravno v neravnovesju med prirastom prebivalstva. Premalo potomcev imamo. Brez migracije bomo še prej propadli. Samo, to lahko sami uravnavamo, izbiramo po lastnih potrebah. V bistvu bi že danes v Sloveniji lahko kar pozabil na industrijo brez uvoženih delavcev. Migracija, ki je načrtovana ni škodljiva. Ampak ta predlog ruši vse mehanizme lastne kontrole. V tem jaz vidim težavo.

Dvignejo naj plače pa bo folk seksal ko zajci. Kako naj kdo otroka naredi, če še zase nima?

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Arzen pravi:

Dvignejo naj plače pa bo folk seksal ko zajci. Kako naj kdo otroka naredi, če še zase nima?

Nimaš prou.Višja ko je izobrazba in višji ko je standart manjša je rodnost.Tam kjer je revščina tam je rodnost velika.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

minil je čas kruha in iger..zdaj je čas bomb in igel.. 

v bistvu 3.sv.vojne ne bo..ker je že..od koreje naprej jo vodi amerika s svojimi zavezniki.. na osnovi slogana"demokracija in človeška svoboda". OZN?? ha ha .. prave OZN že dolgo ni več. jih kdo vidi tam , kjer vojaško posreduje amerika? ne.. 

ko bo počilo v centralni evropi ne bo američana blizu .. zakaj? ker je ta muslimanska ekspanzija v evropo njegovo maslo...dolgoletno načrtovano... kdo bo glavni branik evrope pred masovno ekspanzijo iz bližnjeg vzhoda in azije ? rusija... 

trumpovo omejevanje migracij je navadna gradnja obrambnega zidu na splošno.. prekleto dobro so se začeli zavedati, da se počasi vse seli na njihove meje ..in v notranjost.. 

v tej točki se čisto strinjam - množične nasilne migracije je treba preprečiti z vsemi sredstvi. pravna osnov : integriteta države in nedotakljivost meja..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, IZTOK pravi:

Mene v tej deklaraciji marsikatera navedba precej moti. Še najbolj pa navedba, da bi se zavezali, da država ukine financiranje medijev, ki poročajo ksenofobno. V bistvu je to v vseh demokratičnih državah zakonsko že urejeno in se sankcionira. Zadeva diši po grobem kršenju svobode poročanja, ker ni v nobeni nadaljnji navedbi pojasnjeno, kaj spada pod to vsebino? Sicer me razni "politično neopredeljeni" viri ala Demokracija in podobni ne zanimajo in jih ne prebiram. Vendar se ne strinjam, da bi neka deklaracija omejevala kogarkoli o vsebini poročanja, če le to ne krši zakonodaje. Vse vlade to poskušajo na bolj prikrit ali odkrit način. Sedaj pa bi to naj zapisali v deklaracijo pod okriljem OZN? Pa to je patetično. A bodo potem kar odkrito obračunavali z novinarji v politične namene pod to krinko? Demokracija je krhka zadeva, tega se ne sme dovoliti.

O nereguliranih medijih in nasilju - https://techcrunch.com/2018/03/13/un-says-facebook-is-accelerating-ethnic-violence-in-myanmar/

Ideja da so mediji cajtngi in novinarji je zastarela. Najmanj zadnjih 15 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!