Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

pred 11 minutami, Kugelschreiber pravi:

Valter brani Sarajevo. Pa to ja ves. 

 

 

Kaj je to? Ne vem. Jest poznam 2 Walterja. Enga v šk. Loki. Pa enga na jesenicama... Faking dobri cevapi. Zmer pozrem 10ko. Ceprav sm zr pri 5ki sit. 

Pa njihov pir..mmmm

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, skalar36 pravi:

Kaj je to? Ne vem. Jest poznam 2 Walterja. Enga v šk. Loki. Pa enga na jesenicama... Faking dobri cevapi. Zmer pozrem 10ko. Ceprav sm zr pri 5ki sit. 

Pa njihov pir..mmmm

starejši poznamo tut film s tem imenom.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bistvo: Marakeška deklaracija določa, da v Republiko Slovenijo ne glede na vso državno zakonodajo lahko vstopi vsak tujec brez dokumentov, ki to želi (to ni dovoljeno lastnim državljanom) in se tu naseli, ne da bi za to potreboval kakršno koli dovoljenje. V slednjem primeru je Republika Slovenija njemu in vsem, ki se deklarirajo za njegove družinske člane, DOLŽNA zagotoviti ustrezno prebivališče in sredstva za preživljanje, kar pa NE VELJA za lastne državljane, in to za NEDOLOČEN ČAS. Za vrhunec, tej in vsem z njo povezanim osebam NI POTREBNO UPOŠTEVATI PRAVNEGA REDA REPUBLIKE SLOVENIJE, ne ob vstopu v državo, ne kadar koli kasneje. To pa je MULTIKULTURNI del vsega skupaj. Ti tujci samo z vstopom v državo dobijo PRAVICO ustvariti svoj pravni red in enklavo na TERITORIJU Republike Slovenije, ki so jo dolžni plačevati V CELOTI davkoplačevalci v Republiki Sloveniji. Državljanom Republike Slovenije NI DOVOLJENO proti temu govoriti, pisati ali protestirati. V slednjem primeru so KAZENSKO ODGOVORNI. Torej, po tej deklaraciji ima katera koli tuja vojska prost vstop, samo, če se sklicuje na ta dokument. Kdor meni, da to ni pravilno in pravično, je rasist, ksenofob, islamofob, človek najnižjega ranga in mora biti najstrožje kaznovan. Gre za veleizdajo in kot zaveden državljan se bom proti temu boril, če bo treba, z VSEMI sredstvi. Dragi sodržavljani, gre za vojno napoved Sloveniji. Napovedali so nam jo DOMAČI IZDAJALCI. Krokarji vabijo kukavice, naj ležejo jajca v naša gnezda in dobesedno mečejo naša jajca iz njih. Dovolj nazorno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, DAMI34 pravi:

starejši poznamo tut film s tem imenom.

Film od čevapov? More bit pa dobr. Bom pogledu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, skalar36 pravi:

Film od čevapov? More bit pa dobr. Bom pogledu.

ne vem če je dober, je pa okusen :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Kmet2 pravi:

Bistvo: Marakeška deklaracija določa, da v Republiko Slovenijo ne glede na vso državno zakonodajo lahko vstopi vsak tujec brez dokumentov, ki to želi (to ni dovoljeno lastnim državljanom) in se tu naseli, ne da bi za to potreboval kakršno koli dovoljenje.

A si jo prebral? Al samo povzemaš kar nekdo drug razlaga v skladu s svojo agendo? Meni se zdi da si bolj to drugo pot ubral... ker v besedilu marakeške deklaracije ne piše nič takega. Niti deklaracija ne posega v pravni red Republike Slovenije, ker je pač... deklaracija. Seznam dobrih želja v bistvu.

Komplet besedilo v ANG jeziku - https://ec.europa.eu/home-affairs/sites/homeaffairs/files/20180503_declaration-and-action-plan-marrakesh_en.pdf

Komplet delovna verzija prevoda v Slo (naredil sam, ker sem faca, izvorni doc je na strani MZZ) - https://static.zomg.si/share/Globalni_dogovor_o_migracijah.pdf

Ni izgovora ne prebrati besedila sam. In si sam ustvariti mnenje o njem. Pozabi na medije... mediji ti govorijo kar njim paše in za kar dobijo oglaševalski denar. Točka 15 pod NAŠA VIZIJA IN NAČELA, ki govori o načelih v celoti na laž postavi tvoj kompleten prispevek. Dobro so te napumpali.

Citiraj
Nacionalna suverenost:
z globalnim dogovorom ponovno potrjujemo suvereno pravico
posameznih držav, da v skladu z mednarodnim pravom oblikujejo svojo nacionalno
migracijsko politiko in upravljajo migracije v okviru svojih pristojnosti. Države lahko v skladu s
svojim suverenim pravnim redom in ob upoštevanju mednarodnega prava razlikujejo med
statusom zakonitega in nezakonitega migranta, tudi pri sprejemanju zakonodajnih in političnih
ukrepov za izvajanje globalnega dogovora, pri čemer upoštevajo različne nacionalne razmere,
politike, prednostne naloge in zahteve za vstop, bivanje in delo v svoji državi.

p.s. Hecni ste, res. Migrantov ne in ne. Naj ostanejo doma. Naj nekdo nekaj naredi. In ko nekdo nekaj naredi - spet ne. Takole se bo rešilo nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Kmet2 pravi:

Bistvo: Marakeška deklaracija določa, da v Republiko Slovenijo ne glede na vso državno zakonodajo lahko vstopi vsak tujec brez dokumentov, ki to želi (to ni dovoljeno lastnim državljanom)

Za drugo ne vem, ampak to ne drži. "Državljan" lahko vstopi v državo tudi če nima dokumentov. Obmejni organi ga nimajo pravice zavrniti (imajo pa ga pravico "preveriiti" ) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jskrablin pravi:

A si jo prebral? Al samo povzemaš kar nekdo drug razlaga v skladu s svojo agendo? Meni se zdi da si bolj to drugo pot ubral... ker v besedilu marakeške deklaracije ne piše nič takega. Niti deklaracija ne posega v pravni red Republike Slovenije, ker je pač... deklaracija. Seznam dobrih želja v bistvu.

Komplet besedilo v ANG jeziku - https://ec.europa.eu/home-affairs/sites/homeaffairs/files/20180503_declaration-and-action-plan-marrakesh_en.pdf

Komplet delovna verzija prevoda v Slo (naredil sam, ker sem faca, izvorni doc je na strani MZZ) - https://static.zomg.si/share/Globalni_dogovor_o_migracijah.pdf

Ni izgovora ne prebrati besedila sam. In si sam ustvariti mnenje o njem. Pozabi na medije... mediji ti govorijo kar njim paše in za kar dobijo oglaševalski denar. Točka 15 pod NAŠA VIZIJA IN NAČELA, ki govori o načelih v celoti na laž postavi tvoj kompleten prispevek. Dobro so te napumpali.

p.s. Hecni ste, res. Migrantov ne in ne. Naj ostanejo doma. Naj nekdo nekaj naredi. In ko nekdo nekaj naredi - spet ne. Takole se bo rešilo nič.

Tako je. Povzel sem. 

In tak k mene pumpajo, tak tebe pumpajo, samo kontra:sleep2:

Resnica je nekje na sredini.

pred 54 minutami, franc pravi:

Za drugo ne vem, ampak to ne drži. "Državljan" lahko vstopi v državo tudi če nima dokumentov. Obmejni organi ga nimajo pravice zavrniti (imajo pa ga pravico "preveriiti" ) .

lp

No jaz brez dokumentov ne morem čez nobeno mejo.

Poleg tega, da me tepci preverjajo, kot, da sem komu kaj naredil.

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Kmet2 pravi:

Tako je. Povzel sem. 

In tak k mene pumpajo, tak tebe pumpajo, samo kontra:sleep2:

Povzel si kaj? Besedila dejanske deklaracije nisi, ker tam not ne piše nič takega, kar ti pišeš da bi naj tam pisalo.

Mogoče me pumpajo. Sam vsaj premorem tolko spodobnosti da se prepričam, preden nekaj napišem. Preberem stvari, preden jih komentiram. Da ne izpadem ko oni Nisam čit'o, ali osudjujem.

Verjamem, da te resnica ne zanima. Resnica nikogar ne zanima več. Vse zanima sam pritrjevanje njihovim lastnim idejam in pogledom. Lajki na fejstbruku, lajki na forumu, lajki na čemerkoli že. In ti boš (kot nemalo ostalih) z veseljem ignoriral pripete dokumente in čez stran ali dve spet ponavljal laži, ki nimajo nikakršne podlage v realnosti. Ker je tako lažje. Deklaracije so pač relativno dolga in dolgočasna besedila. 24nekineki pa fopa, šopa in se histerično dere. Kar kao javna debata danes je - tekmovanje v dretju. Dreti se zna vsak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, jskrablin pravi:

Povzel si kaj? Besedila dejanske deklaracije nisi, ker tam not ne piše nič takega, kar ti pišeš da bi naj tam pisalo.

Mogoče me pumpajo. Sam vsaj premorem tolko spodobnosti da se prepričam, preden nekaj napišem. Preberem stvari, preden jih komentiram. Da ne izpadem ko oni Nisam čit'o, ali osudjujem.

Verjamem, da te resnica ne zanima. Resnica nikogar ne zanima več. Vse zanima sam pritrjevanje njihovim lastnim idejam in pogledom. Lajki na fejstbruku, lajki na forumu, lajki na čemerkoli že. In ti boš (kot nemalo ostalih) z veseljem ignoriral pripete dokumente in čez stran ali dve spet ponavljal laži, ki nimajo nikakršne podlage v realnosti. Ker je tako lažje. Deklaracije so pač relativno dolga in dolgočasna besedila. 24nekineki pa fopa, šopa in se histerično dere. Kar kao javna debata danes je - tekmovanje v dretju. Dreti se zna vsak.

Boš pameten , samo malo počakaj.

Ne skrbi, te spomnim.

 

Popravljeno . Popravil Kmet2
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jskrablin pravi:

A si jo prebral? Al samo povzemaš kar nekdo drug razlaga v skladu s svojo agendo? Meni se zdi da si bolj to drugo pot ubral... ker v besedilu marakeške deklaracije ne piše nič takega. Niti deklaracija ne posega v pravni red Republike Slovenije, ker je pač... deklaracija. Seznam dobrih želja v bistvu.

Komplet besedilo v ANG jeziku - https://ec.europa.eu/home-affairs/sites/homeaffairs/files/20180503_declaration-and-action-plan-marrakesh_en.pdf

Komplet delovna verzija prevoda v Slo (naredil sam, ker sem faca, izvorni doc je na strani MZZ) - https://static.zomg.si/share/Globalni_dogovor_o_migracijah.pdf

Ni izgovora ne prebrati besedila sam. In si sam ustvariti mnenje o njem. Pozabi na medije... mediji ti govorijo kar njim paše in za kar dobijo oglaševalski denar. Točka 15 pod NAŠA VIZIJA IN NAČELA, ki govori o načelih v celoti na laž postavi tvoj kompleten prispevek. Dobro so te napumpali.

p.s. Hecni ste, res. Migrantov ne in ne. Naj ostanejo doma. Naj nekdo nekaj naredi. In ko nekdo nekaj naredi - spet ne. Takole se bo rešilo nič.

samo ta del je važen

Citiraj

Globalni dogovor predstavlja pravno nezavezujoč okvir za sodelovanje, ki izhaja iz zavez, ki so jih države članice sprejele z Newyorško deklaracijo za begunce in migrante. Spodbuja mednarodno sodelovanje med vsemi pomembnimi akterji na področju migracij, ob spoznanju, da se z migracijami nobena država ne more spoprijemati sama, hkrati pa zagotavlja spoštovanje suverenosti držav in njihovih obveznosti po mednarodnem pravu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Boš pameten , samo malo počakaj.

Ne skrbi, te spomnim.

Ko sfali argumentov se prestavimo nekam v nedefinirano prihodnost. Kot on napis nad šankom Jutri vsa pijača zastonj. In vsakič ko prideš tja piše isto - Jutri vsa pijača zastonj. Ti me kr spomni. Enkrat, nekoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, jskrablin said:

Kar kao javna debata danes je - tekmovanje v dretju. Dreti se zna vsak.

:worship:

 

Ja, debate ni več, je samo še tulenje. Za hec, John Cleese pravi, da je nivo debate o brexitu zbil sodu dno, in se seli iz VB. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojoj. Problem. Kdo se upa Sesirju razlozt, lajkanje Sneceve objave dejansko pomeni, da nima nic proti sprejemu dekleracije? Da se strinja, da dekleracija ni noben big dil. 248903502_podporadekleraciji.thumb.jpg.84f83f98481fd54cf93a0c1def6ff0d9.jpg

 

Nepismenost je jeba. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Kugelschreiber pravi:

Za hec, John Cleese pravi, da je nivo debate o brexitu zbil sodu dno, in se seli iz VB. 

Jeba je ker bo kmalu zmanjkalo držav za se selit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Snecer said:

V bistvu ne bi rabli tega niti podpisat...

Ja, škodit pa tud ne more, če si nekako v krogu, in veš kako se bo to jebo reševalo. Če se stvari zapelejo zelo narobe, pač lahko pravočasno prilagodiš državno zakonodajo. Problem je da smo upravičeno postali zelo nezauplivi do politike. in jim enostavno ne verjamemo, da bodo karkoli dobro rešli. 

Just now, jskrablin said:

Jeba je ker bo kmalu zmanjkalo držav za se selit.

ma stric jih ma skor 80. St Kitt and Nevis zna bit zadnja postaja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jskrablin pravi:

A si jo prebral? Al samo povzemaš kar nekdo drug razlaga v skladu s svojo agendo? Meni se zdi da si bolj to drugo pot ubral... ker v besedilu marakeške deklaracije ne piše nič takega. Niti deklaracija ne posega v pravni red Republike Slovenije, ker je pač... deklaracija. Seznam dobrih želja v bistvu.

Komplet besedilo v ANG jeziku - https://ec.europa.eu/home-affairs/sites/homeaffairs/files/20180503_declaration-and-action-plan-marrakesh_en.pdf

Komplet delovna verzija prevoda v Slo (naredil sam, ker sem faca, izvorni doc je na strani MZZ) - https://static.zomg.si/share/Globalni_dogovor_o_migracijah.pdf

Ni izgovora ne prebrati besedila sam. In si sam ustvariti mnenje o njem. Pozabi na medije... mediji ti govorijo kar njim paše in za kar dobijo oglaševalski denar. Točka 15 pod NAŠA VIZIJA IN NAČELA, ki govori o načelih v celoti na laž postavi tvoj kompleten prispevek. Dobro so te napumpali.

p.s. Hecni ste, res. Migrantov ne in ne. Naj ostanejo doma. Naj nekdo nekaj naredi. In ko nekdo nekaj naredi - spet ne. Takole se bo rešilo nič.

Jaz, priznam nisem cital vsebine, bom pa, ker me zanima. Kljub temu sem skepticen, tudi, ce ni pravno zavezujica je pa vsaj moralno zavezujoca. Zakaj bi sodelovali, ce pa je velik del drzav EU odstopil? Ce bi podpisale vse clanice ali pa vsaj nase sosede bi se bilo smiselno, drugace pa glih ne. Od sosed so vse drzave odstopile ali celo nacelno nasprotujejo. Ce se zelimo zascititi bi bilo smiselno sklenit bilateralne dogovore z sosedi v smislu vzajemne pomoci ker ze znotraj EU ne bo enotnega dogovora kaj sele znotraj mednarodne skupnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, IZTOK pravi:

Jaz, priznam nisem cital vsebine, bom pa, ker me zanima. Kljub temu sem skepticen, tudi, ce ni pravno zavezujica je pa vsaj moralno zavezujoca. Zakaj bi sodelovali, ce pa je velik del drzav EU odstopil? Ce bi podpisale vse clanice ali pa vsaj nase sosede bi se bilo smiselno, drugace pa glih ne. Od sosed so vse drzave odstopile ali celo nacelno nasprotujejo. Ce se zelimo zascititi bi bilo smiselno sklenit bilateralne dogovore z sosedi v smislu vzajemne pomoci ker ze znotraj EU ne bo enotnega dogovora kaj sele znotraj mednarodne skupnosti.

Deklaracija lahko ali pa ne najde pot v pravni red države podpisnice. Zakaj bi sodelovali? Ker brez sodelovanja med državami ne moreš reševati globalnih problemov. Ker brez sodelovanja na ravni EU in okoliških držav tega problema ni mogoče rešiti. Zakaj so odstopale države po EU? Njih vprašaj, dasiravno je pri Italiji, Madžarski, Avstriji, Poljski jasno da jih urejanje migracij izven zapiranja lastnih mej ne zanima. Vanjski neprijatelj je vedno hvaležna tema za nekatere. Pa tudi sicer ni nič novega da se EU sama s sabo ne strinja. Se dogaja nonstop.

Bilateralni sporazumi znotraj EU? A ni to huda neumnost glede na sam obstoj EU, ki je naokoli lih zato da se ni treba pogajati z vsako državo posebej? Seveda se lahko EU razstavi. Sam ti pomoje strošek takega početja ne bo všeč. Spremljaj Brexit in se čudi.

Kot sem zgoraj napisal. Ob vsesplošni globalni norosti bo treba počasi za met mir poiskati nov planet. Po možnosti daleč izven našega malega sončevega sistema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jskrablin pravi:

Ko sfali argumentov se prestavimo nekam v nedefinirano prihodnost. Kot on napis nad šankom Jutri vsa pijača zastonj. In vsakič ko prideš tja piše isto - Jutri vsa pijača zastonj. Ti me kr spomni. Enkrat, nekoč.

Jaz se ne rabim prestavljat nikamor, sem seznanjen s situacijo v Nemčiji, kjer imam sorodnike.

Ne vem kaj ti ni jasno, ljudje popizdevajo ob trumi podivjanih imigrantov, ki jih je vse več.

Merklova politika se ruši....

A kdaj zapustiš svoj topel domek in greš po svetu, pa ne samo na turistične točke?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, jskrablin pravi:

Deklaracija lahko ali pa ne najde pot v pravni red države podpisnice. Zakaj bi sodelovali? Ker brez sodelovanja med državami ne moreš reševati globalnih problemov. Ker brez sodelovanja na ravni EU in okoliških držav tega problema ni mogoče rešiti. Zakaj so odstopale države po EU? Njih vprašaj, dasiravno je pri Italiji, Madžarski, Avstriji, Poljski jasno da jih urejanje migracij izven zapiranja lastnih mej ne zanima. Vanjski neprijatelj je vedno hvaležna tema za nekatere. Pa tudi sicer ni nič novega da se EU sama s sabo ne strinja. Se dogaja nonstop.

Bilateralni sporazumi znotraj EU? A ni to huda neumnost glede na sam obstoj EU, ki je naokoli lih zato da se ni treba pogajati z vsako državo posebej? Seveda se lahko EU razstavi. Sam ti pomoje strošek takega početja ne bo všeč. Spremljaj Brexit in se čudi.

Kot sem zgoraj napisal. Ob vsesplošni globalni norosti bo treba počasi za met mir poiskati nov planet. Po možnosti daleč izven našega malega sončevega sistema.

Glede na dane okoliscine se bi bilo modro pridruziti tem "neumnim" sosedam in poiskat skupno resitev, kako bomo zprli meje ob ponovnem navalu. Razen ce si zelis, da nam sosedje Hrvati posljejo 50 ali 100 tisoc migrantov in se potem zgovarjajo na deklaracijo, ki smo jo podpisali.

Ker v tej deklaraciji ( sem preletel bistvo ) pise samo o bedarijah kot je pojem zakonita migracija itd. Zakonite migracije ni, tujci lahjo vstopijo kot migranti ce zaprosijo za delovno vizo, vsak drugacen nacin je nezakonit ( razen begunci in pridobitev statusa azila ).

Namen te deklaracije je postopna uskladitev zakonodaj drzav k legalizaciji masovnih migracij a hkrati ni obvezujoca za podpisnice. Kup neuporabnega dreka po domace, se vedno pa smrdi po dreku.

Sem proti, Slovenija mora imeti prosto odlocanje o potrebi po tuji delovni sili in se jasno opredelit, da ne podpira nezakonitih masovno organiziranih migracij. Hkrati pa moramo pospeseno delati na vzajeni zasciti z enako mislecimi in potencialno ogrozenimi sosedami. Ta kos papirja je bullshit, ki nam lahko potencialno skoduje a ne prinasa nobene potencialne koristi. Samo bebci ga bodo podpisali.

Popravljeno . Popravil IZTOK
  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, IZTOK pravi:

Ker v tej deklaraciji ( sem preletel bistvo ) pise samo o bedarijah kot je pojem zakonita migracija itd. Zakonite migracije ni, tujci lahjo vstopijo kot migranti ce zaprosijo za delivno vizo, vsak drugacen nacin je nezakonit ( razen begunci in pridobitev statusa azila ).

Narobe si prebral.

pred 8 minutami, IZTOK pravi:

Sem proti, Slivenija mora imeti prosto odlicanje o potrebi po tuji delovni sili in se jasno opredelit, da ne podpira nezakonitih masovno organiziranih migracij. Hkrati pa moramo pospeseno delati na vzajeni zasciti z enako mislecimi in potencialno ogrozenimi sosedami. Ta kos papirja je bullshit, ki nam lahko potencialno skoduje a ne prinasa nobene potencialne koristi. Samo bebci ga bodo podpisali.

Nisi prebral in se nekaj usajaš. In takih je večina volilcev. Pojma nimajo o čem tumbajo, sam tumbajo pa na veliko. Veliko sreče s svetom, ki si ga ustvarjate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako preko placa je moje razmišljanje takšno. Deklaracijo bi po moje bilo potrebno zavrniti, še posebaj iz razloga, ker je več kot nejasna oz. spet "ponuja" neskončno veliko različnih interpretacij. Če zavrneš deklaracijo si še vedno v poziciji, da vrata odpreš...bodo vsi hvaležni. Če si se opredelil k odprtim vratom, pa jih ne moreš več zapret, ker te bodo s papirjem, ki si ga podpisal držali za jajca.

 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!