Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

pred 3 minutami, BIF pravi:

 Če zavrneš deklaracijo si še vedno v poziciji, da vrata odpreš...bodo vsi hvaležni. Če si se opredelil k odprtim vratom, pa jih ne moreš več zapret, ker te bodo s papirjem, ki si ga podpisal držali za jajca.

Za uresničitev te zaveze bomo črpali iz naslednjih ukrepov: a) Spodbujanje vzajemnega spoštovanja kultur, šeg in navad namembnih skupnosti in migrantov z izmenjavanjem in izvajanjem najboljših praks glede politik, programov in dejavnosti vključevanja, vključno z načini za spodbujanje sprejemanja raznolikosti ter družbene vključenosti in kohezije.

b) Vzpostavljanje celovitih in na potrebah temelječih programov pred odhodom in po prihodu, ki lahko vključujejo pravice in obveznosti, osnovno jezikovno usposabljanje ter usmerjanje glede družbenih norm in navad v namembni državi.

 

41. Zavezujemo se, da bomo izpolnjevali cilje in zaveze iz globalnega dogovora v skladu s predstavljeno vizijo in načeli, in sicer s sprejemanjem učinkovitih ukrepov na vseh ravneh, da bi v vseh fazah omogočili varne, urejene in zakonite migracije. Globalni dogovor bomo izvajali v svojih državah ter na regionalni in svetovni ravni, pri tem pa upoštevali različne razmere, zmogljivosti in ravni razvoja po posameznih državah ter spoštovali nacionalne politike in prednostne naloge. Znova potrjujemo svojo zavezanost mednarodnemu pravu in poudarjamo, da je treba globalni dogovor izvajati v skladu z našimi pravicami in obveznostmi po mednarodnem pravu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, jskrablin pravi:

...............

Kot sem zgoraj napisal. Ob vsesplošni globalni norosti bo treba počasi za met mir poiskati nov planet. Po možnosti daleč izven našega malega sončevega sistema.

......s tem si zadel bistvo...... a se ne strinjam, sam bi raje svojega obvaroval, ohranil in ostal doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede te deklaracije in predvsem koliko je "nezavezujoča" sem prejel zelo zanimivo pojasnilo s strani diplomanta fakultete za mednarodne odnose (torej nekdo,  ki dejansko nekaj malega le ve o mednarodni diplomaciji).

Povedal je, da je v zgodovini že bilo več takšnih primerov sprejemanja "nezavezujočih" deklaracij. Če na kratko povzamem: zanj je to prefinjen način podtikanja deklaracij saj najprej imaš "nezavezujočo" deklaracijo, nato se vsi pričenjajo sklicevat na to "nezavezujočo" deklaracijo in čez čas ta "nezavezujoča" deklaracija postane de facto standard na osnovi katerega se pripravlja nova zakonodaja ipd.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

No jaz brez dokumentov ne morem čez nobeno mejo.

Poleg tega, da me tepci preverjajo, kot, da sem komu kaj naredil.

Domov vedno (čez slovensko mejo) .

Tako je (žal) če odstopaš od povprečja.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole jest vidm zadevo. Tle na forumu se prepiramo, kako zamašit luknjo na čolnu v katerem smo vsi. Al s plastičnim čepom, al z cunjo, al z pluto. Noben od nas pa nima ničesar od naštetega, čoln se potaplja... mi se pa prepiramo kdo ma bolj prov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jskrablin pravi:

Kot sem zgoraj napisal. Ob vsesplošni globalni norosti bo treba počasi za met mir poiskati nov planet. Po možnosti daleč izven našega malega sončevega sistema.

... in pol boš ti migrant na nekem tujem planetu....

....kot v filmu Avatar...   :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, xtzs pravi:

......s tem si zadel bistvo...... a se ne strinjam, sam bi raje svojega obvaroval, ohranil in ostal doma.

Pred množičnimi psihozami ni obrambe. Ali sodeluješ, al te pa slej ko prej ni več. Prostovoljno ali prisilno.

pred 2 minutami, skalar36 pravi:

Tkole jest vidm zadevo. Tle na forumu se prepiramo, kako zamašit luknjo na čolnu v katerem smo vsi. Al s plastičnim čepom, al z cunjo, al z pluto. Noben od nas pa nima ničesar od naštetega, čoln se potaplja... mi se pa prepiramo kdo ma bolj prov.

Tista deklaracija je prvi resen poskus priznanja da smo vsi na istem čolnu, ki ga je treba poflikati. Sam kot se izkaže, marsikdo rajši vidi da se čoln lepo polni z vodo. Politike nekako razumem. Ni boljšega predvolilnega programa od zunanjega sovraga. Ljudi pa ne razumem. Oni ta spodaj se bojo prvi utopili (če gremo res nizko ugotovimo da se že leta utapljajo). Orkester bo utihnil šele čisto na koncu.

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, jskrablin pravi:

Narobe si prebral.

Nisi prebral in se nekaj usajaš. In takih je večina volilcev. Pojma nimajo o čem tumbajo, sam tumbajo pa na veliko. Veliko sreče s svetom, ki si ga ustvarjate.

Sem napisal, da sem prebral, bolj na hitro sicer. A lahko imam svoje mnenje, brez, da me ti oznacis za nepismenega bebca? Torej po tvoje, smo vsi, ki smo proti neumni, nerazgledani, samo vi ki podpirate ste kulturna in razgledana bitja. To je torej tvoj argument? A bi zmogel se navest kaksno tocko v tej deklaraciji, ki bi Sloveniji koristila?

Ljudje nehajte sanjarit in se zresnite. Jaz si vsaj priznam, sem clovek, sem materialist, egoist in vse ostalo, kar sodi k prezivetju. Sem proti deljenju nasih prigaranih ugodnosti z tujerodnimi vsiljivci. Eni pa se kar sanjate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, jskrablin pravi:

Pred množičnimi psihozami ni obrambe. Ali sodeluješ, al te pa slej ko prej ni več. Prostovoljno ali prisilno.

Tista deklaracija je prvi resen poskus priznanja da smo vsi na istem čolnu, ki ga je treba poflikati. Sam kot se izkaže, marsikdo rajši vidi da se čoln lepo polni z vodo. Politike nekako razumem. Ni boljšega predvolilnega programa od zunanjega sovraga. Ljudi pa ne razumem. Oni ta spodaj se bojo prvi utopili (če gremo res nizko ugotovimo da se že leta utapljajo). Orkester bo utihnil šele čisto na koncu.

ma niti ne tako dolgo..in luknje v čolne so naredili amerosi.. američane prisiliti , da ostanejo doma pa bo skoraj na celem svetu mir..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, jskrablin pravi:

Tista deklaracija je prvi resen poskus priznanja da smo vsi na istem čolnu, ki ga je treba poflikati. Sam kot se izkaže, marsikdo rajši vidi da se čoln lepo polni z vodo. Politike nekako razumem. Ni boljšega predvolilnega programa od zunanjega sovraga. Ljudi pa ne razumem. Oni ta spodaj se bojo prvi utopili (če gremo res nizko ugotovimo da se že leta utapljajo). Orkester bo utihnil šele čisto na koncu.

Nisem pisal od deklaracije. Pisal sem nasplošno. Rešitev je znanje, samospoštovanje, spoštovanje drugih Ter strah- eliminiranje strahu pred neznanim. Od vseh strani. Ter sobivanje. Vsi smo na istem čolnu.

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, jskrablin pravi:

Pred množičnimi psihozami ni obrambe. Ali sodeluješ, al te pa slej ko prej ni več. Prostovoljno ali prisilno.

Tista deklaracija je prvi resen poskus priznanja da smo vsi na istem čolnu, ki ga je treba poflikati. Sam kot se izkaže, marsikdo rajši vidi da se čoln lepo polni z vodo. Politike nekako razumem. Ni boljšega predvolilnega programa od zunanjega sovraga. Ljudi pa ne razumem. Oni ta spodaj se bojo prvi utopili (če gremo res nizko ugotovimo da se že leta utapljajo). Orkester bo utihnil šele čisto na koncu.

Čak malo, na Zemlji je kolko 4-5 milijard migrantov, revežev, ki bi, če bi lahko, bežali v druge bogate države.

Pa da nas to preplavi?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, skalar36 said:

Tkole jest vidm zadevo. Tle na forumu se prepiramo, kako zamašit luknjo na čolnu v katerem smo vsi. Al s plastičnim čepom, al z cunjo, al z pluto. Noben od nas pa nima ničesar od naštetega, čoln se potaplja... mi se pa prepiramo kdo ma bolj prov.

Exektli. Bi se pa komot razčistil, kdo nam ga je navrtal. Pol zamašimo lukno, in vemo, koga mormo met na očeh. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, kar se je dogajalo leto, dve nazaj, ni šlo za "navadne" migracije, ampak bi jaz temu kar lepo rekel invazija invazivnih ras.

Takšnih množic praktično ne moreš ustaviti, še toliko bolj je vse skupaj nevarno, ker so nekompatibilni.

In počasi bodo migrantje prevladali ter preprosto uporabili "demokratičen" sistem za prevzem oblasti, sledilo bo uničenje zahodne kulture.

Jaz ne vidim druge rešitve, kot ustaviti z vojsko na meji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snecer pravi:

To, kar se je dogajalo leto, dve nazaj, ni šlo za "navadne" migracije, ampak bi jaz temu kar lepo rekel invazija invazivnih ras.

Takšnih množic praktično ne moreš ustaviti, še toliko bolj je vse skupaj nevarno, ker so nekompatibilni.

In počasi bodo migrantje prevladali ter preprosto uporabili "demokratičen" sistem za prevzem oblasti, sledilo bo uničenje zahodne kulture.

Jaz ne vidim druge rešitve, kot ustaviti z vojsko na meji.

Migracije = globalizacija. Tistih 3% bogatih zeli se vec. Meje se niso odprle same po sebi. Ker pa iz nic ni nic je vedno tako, da ko eden bogati jih je 33 se bolj revnih. 3% bo se bogatejsih na nas racun in predvsem racun migrantov. Vprasat se je treba, dokler bomo se prenasali tak model "demokracije" kjer dejansko odloca 3% bogatih preko izvoljenih zastopnikov ljudstva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še tole bom dodal: Brexit - žalostna zgodba, posledica globalizacije, v kateri je večina izključena. Kot kaže, se seli tudi v celotno EU, počasi a zanesljivo. Če ne bomo obrnili krmila, bo EU postala zgodovina ... Sicer pa z moje strani dovolj o tem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, jskrablin said:

. 24nekineki pa fopa, šopa in se histerično dere. Kar kao javna debata danes je - tekmovanje v dretju. Dreti se zna vsak.

Pa si se ti vprašov,kdo vse tebe fopa ,ti mu pa gladko nasedeš in misliš,da on pa govori resnico!!  Halo,zbud se. A ti ne veš,da morajo mediji pisat tisto kar jim oblast naroči. Razlož mi prosim samo eno. Zakaj hudiča se vsi tolk matrajo zjeb.. Janšo ?  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, Marcel-F pravi:

Pa si se ti vprašov,kdo vse tebe fopa ,ti mu pa gladko nasedeš in misliš,da on pa govori resnico!!  Halo,zbud se. A ti ne veš,da morajo mediji pisat tisto kar jim oblast naroči. Razlož mi prosim samo eno. Zakaj hudiča se vsi tolk matrajo zjeb.. Janšo ?  

Še enkrat preberi par strani nazaj...jskrablin je dal argument, prilimal je temeljni dokument, o katerem tu teče debata. Večina ostalih pa povzema tisto, kar preberejo v medijih, slišijo v gostilni ali pa izjavi princ teme.

Glede na naš vpliv v EU (ob Estoniji smo država z daaaleeeč najmanj vpliva), bo tako, kot bodo odločili veliki. Upam samo, da se motim....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato bi pa moralo biti čim več ljudi v SLO za referendum in naj potem narod-večina odloči po kateri poti. Jebeš ti politike, ki bi za dobro službo v Bruslju nastavili rit. V tem primeru žal našo rit.

Da ne bo potem tisto: ''Posle jebanja nema kajanja''

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BIF pravi:

Moja načela okrog migrantskih kriz so zelo temeljna. Če se (bog ne daj) ponovi Balkanska norija so pri meni dobrodošli tako Mujo in Fata kot Milan in Jovanka ter Ivica in Marica...kdorkoli od teh beži pred vojno ga vzamem takoj k sebi. Nimam dosti, ampak za štiri zraven se bo v piskru vedno našlo. Ker vsi našteti imajo dokumente, poznajo svoje rojstne datume in kraje kjer so se rodili...pa četudi je Fata delala v lokalni trgovini, Mujo pa ima osnovno šolo in je delal v železarni Zenica...me nič ne moti. Ker vsak od njih je imel svoje življenje,iz katerega so jih iztrgali nasilno.

Če pa k meni rine Habibi Al Rahmani&Co, ki je doma pustil vso svojo familijo naj crknejo, on pa pride s gel nazaj počesano bujno frizuro, modnimi kavbojkami spuščenimi na pol riti, Nike (čeprav fake) teniskami, jakno s kapuco, mobitelom in diplomo česarkoli, vsi rojeni 01.01.leta Alahovega v šotoru že nekega mesta pa ga nočem, ne doma, ne v moji ulici, ne v mojem kraju...pa tudi ne v šotoru ali samskem domu kjerkoli v moji deželi, pa tudi ne v sosednji deželi. Nočem ga ker laže, ker je len in nima razvitih osnovnih civilizacijskih norm in se nima niti namena reintegrirat. Kako vem da je takšen....me ne zanima...zame je pač takšen.

Sem rasističen, nepošten, omejen...?...Ja sem...ampak še vedno ostajam na tem stališču...podpišejo kaj ali pa ne....

ko bi le bilo tako enostavno, ma ni, kajti med otroki, ženskami in pravimi begunci so tudi Habibiji vmes...zdej jih pa loči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, IZTOK pravi:

Pa še tole bom dodal: Brexit - žalostna zgodba, posledica globalizacije, v kateri je večina izključena. Kot kaže, se seli tudi v celotno EU, počasi a zanesljivo. Če ne bomo obrnili krmila, bo EU postala zgodovina ... Sicer pa z moje strani dovolj o tem.

big deal.. to bo mogoče zadnja opcija , da postane slovenska država samostojna..neodvisn..nevtralnost bi bila dobrodošla..

pred 1 uro, vandrovec pravi:

Po moje je vse skupaj sedaj že malo pozno, če ne že prepozno....le spremljamo lahko svoj propad (zahodnoevropske kulture). :cool:

zmeraj se lahko človek bori proti propadu..

pred 33 minutami, Tedybear pravi:

Še enkrat preberi par strani nazaj...jskrablin je dal argument, prilimal je temeljni dokument, o katerem tu teče debata. Večina ostalih pa povzema tisto, kar preberejo v medijih, slišijo v gostilni ali pa izjavi princ teme.

Glede na naš vpliv v EU (ob Estoniji smo država z daaaleeeč najmanj vpliva), bo tako, kot bodo odločili veliki. Upam samo, da se motim....

jaz tudi upam , da se motiš..

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

ko bi le bilo tako enostavno, ma ni, kajti med otroki, ženskami in pravimi begunci so tudi Habibiji vmes...zdej jih pa loči.

??? za to so ljudje v naši državi , ki so plačani za svoje delo..samo opraviti ga morajo.. kaj so nredile varnostne službe v tej smeri? ali sta še vedno janša in kučan prioriteti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Marcel-F said:

Zakaj hudiča se vsi tolk matrajo zjeb.. Janšo ?  

Mene bol zanima, zakaj se Janša tako neusmiljeno trudi pomagat Jankoviću  in zadavit kar je od desnega pola ostalo? Ker jez bi res rad mel eno normalno common sense, ne domobransko murglsko bullshitarsko desno stanko. 

 

Še bol me čudi, de volilci tega ne poštekajo. 

6 minutes ago, thumper said:

??? za to so ljudje v naši državi , ki so plačani za svoje delo..samo opraviti ga morajo.. kaj so nredile varnostne službe v tej smeri? ali sta še vedno janša in kučan prioriteti?

never. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Kugelschreiber pravi:

 zadavit kar je od desnega pola ostalo? 

Stari.....tole se ne da povedati bolj slikovito. :OK:

Sigurno si zrasel ob Alan Fordu.....

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!