Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

1 hour ago, Kmet2 said:

 

Kje na Kolpi in v Kočevju , dej ne bluzi ......

Pa govoru sm za postojni in pivko, kjer sm bil takrat. In to je tisto, kar sm ze parkat reku. A se debatira o big picture, al o enem Ahmadu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr  Maus, kako se midva nisva nikoli srečala?

Očitno sem bil na Brniku pred tabo in na Kolpi za tabo (slab tajmig) . Aja, pa druge barve sem bil.

lp

ps, tudi jaz sem enih 15 let "potem" pridobil status (ravno "prvoborskega" statusa pa nisem uveljavljal, pa bi ga lahko) .

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Arzen pravi:

Včasih se čudim, kako malo je človek vreden. Še za pse rečejo, da niso oni krivi, ko nekoga ugriznejo. Tu pa za nekatere človek ni človek, čeprav ga niti poznajo ne.

Iste misli sva , kako malo je človek oziroma državljan Slovenije vreden , vsak prišlek je bolje tretiran .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, franc pravi:

Matr  Maus, kako se midva nisva nikoli srečala?

drugič mal bolj po tleh poglej .. js sm skoz puou ... pa "prebacivanje od žbunja do žbunja" .. pa skoz sm meu maskirno barvo na obrazu :P

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Iste misli sva , kako malo je človek oziroma državljan Slovenije vreden , vsak prišlek je bolje tretiran .

tuki se tudi jaz strinjam ... treba je presortirat kdo kam paše ... in vrnt od koder so prišli .. preko katerih "varnih" držav ... pa skrajšat postopke, ne pa da se vlečejo po par mesecev ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, maus pravi:

ne se ne .... v Nemčiji in Avstriji, kjerkoli smo se vozili, so nas gledali tako, kot mi gledamo Romune, ki se vozijo po naših cestah ...

nekateri od nas razumejo nemško in smo razumeli ... nič lepih besed o pridnih Slovencih, kot sami sebe mi prikazujemo ;)

meni osebno nemci niso ustvarili takega vtisa ..

je pa nekaj zanimivo - nemce še dandanes preganja kolektivna krivda , ki jo je zakuhal hitler..za berlin in okolico - ne moreš dobiti registrske tablice , če želiš imeti svoje začetnice pa sta ti dve črki ss  ali hh ..za ss vem ker je ni mogla dobiti..

pred 15 urami, maus pravi:

js tut ...
tuki je značka ... KOLPA 91 ... mau se jo vidi :P

 

Fotografija osebe Milan S Maus.

v tistih časih so se nicknajmi nosili prišiti na notranji strani - da se je vedelo od koga je jakna pa da to ni bilo javno..

mi je pa čudno , zakaj si sedaj "maus" tedaj si bil pa "labod" ?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, thumper pravi:

mi je pa čudno , zakaj si sedaj "maus" tedaj si bil pa "labod" ?

ker se je že takrat vedelo, da bom iz grdega raćeka postal lepa lepota :huh: 

"Al su snijezi, al su labudovi? Da su snijezi, već bi okopnuli labudovi već bi poletjeli. Nitsu snijezi, nit su labudovi nego šator age Hasan age."

Hasanaginica.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še prevod za take k glih prov ne gravitiramo na Balkan:

"Ali pa so sneži, ampak so labodi? Če bi bili snežaki, bi že že pogoltnili labodove, vendar bi leteli." Nitsu kače, niso labodi, ampak šotorska starost Hasanovega obdobja. "

Prosto po gugltranslejt :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse relije, domace in tuje, vse ideologije, nacionalizmi in ostala orodja za prevlado so samo sranje. Tudi krščanstvo je prišlo v naše kraje "z ognjem in mečem".

Pij in kavsaj, za drugo se ne ravsaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7 Nov 2018 ob 18:11, Kmet2 pravi:

Iste misli sva , kako malo je človek oziroma državljan Slovenije vreden , vsak prišlek je bolje tretiran .

Kar zahvali se politikom. Mi ljudje ob mejah nikoli nismo imeli problemov z ljudmi na drugi strani meje. In mi, ki smo pomagali, smo dobili le hvaležnost. Ti kavčar pa ne veš kako je, ker je lažje sovražit kot pomagat. Pa ravno ti, ki si bil v toliko različnih državah, bi moral vedeti kako je.

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je vse res. Samo zaenkrat je tukaj relativno mirno in vera nima nekega vpliva na življenje. Upam,da tako tudi ostane, zato sem skeptičen okol tega množičnega priseljevanja (predvsem muslimanskega). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Sloveniji množičnega priseljevanja ni. Je prej množično odseljevanje (predvsem mladih). Seveda se kdorkoli pri zdravi pameti v tako državo ne bo silil - ampak bo šal (tako kot lokalci) raje kam drugam.

 

pred 7 urami, Igi Pop pravi:

Pij in kavsaj, za drugo se ne ravsaj

Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj!

Vir: http://lit.ijs.si/pres_ap.html

Sicer pa se ene pol državam po svetu dolgoročno slabo piše. Se preveč ravsajo/mo za karkoli že in premalo kavsajo/mo. Posledično je število mladine vedno manjše, število starcev vedno večje. In če bojo ti starci hteli meti menjane plenice in oprane riti nekaj desetletij naprej v prihodnosti bo od nekje potrebno dobiti negovalke in negovalce. Članek je v angleščini - https://www.bbc.com/news/health-46118103 Ugotovitve temeljijo na dolgoročnem spremljanju rojstev preko obdobja 67 let.

Japonci vejo o čem pišem, tam se že danes proda več plenic za starce kot onih za otroke. Kot vedno bojo na dolgi rok preživeli oni s potomci, tisti brez pa izginili.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jskrablin pravi:

V Sloveniji množičnega priseljevanja ni. Je prej množično odseljevanje (predvsem mladih). Seveda se kdorkoli pri zdravi pameti v tako državo ne bo silil - ampak bo šal (tako kot lokalci) raje kam drugam.

 

Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj!

Vir: http://lit.ijs.si/pres_ap.html

Sicer pa se ene pol državam po svetu dolgoročno slabo piše. Se preveč ravsajo/mo za karkoli že in premalo kavsajo/mo. Posledično je število mladine vedno manjše, število starcev vedno večje. In če bojo ti starci hteli meti menjane plenice in oprane riti nekaj desetletij naprej v prihodnosti bo od nekje potrebno dobiti negovalke in negovalce. Članek je v angleščini - https://www.bbc.com/news/health-46118103 Ugotovitve temeljijo na dolgoročnem spremljanju rojstev preko obdobja 67 let.

Japonci vejo o čem pišem, tam se že danes proda več plenic za starce kot onih za otroke. Kot vedno bojo na dolgi rok preživeli oni s potomci, tisti brez pa izginili.

Tudi jaz vem. Do penzije imam še 10 let in glede na čakalne dobe je že čas, da se prijavim za dom. Sin ima srednjo zdravstveno in dva letnika zdravstvenega faksa ampak pravi, da tega ne bo delal. 40 do 50 let (pokojninske reforme) menjavanje plenic in pucanje dreka, 3 izmene, brez vikendov in praznikov, za male pare. Sicer mu težim naj konča faks ampak ima prav. V bolnici so smrt, bolečine, izločki, depresija, “sitne stranke”. Če tega dela ne jemlješ kot poslanstvo ne boš zdržal. Mogoče je z italijansko ali avstrijsko plačo lažje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Arzen pravi:

Kar zahvali se politikom. Mi ljudje ob mejah nikoli nismo imeli problemov z ljudmi na drugi strani meje. In mi, ki smo pomagali, smo dobili le hvaležnost. Ti kavčar pa ne veš kako je, ker je lažje sovražit kot pomagat. Pa ravno ti, ki si bil v toliko različnih državah, bi moral vedeti kako je.

Jz sem iz tam doma, zato sebi govori kavčar.....

Če bi prebral vse moje zapise tu, bi vedel, da brcaš v temo! 

Zaenkra ločim komu pomagat in komu obrnit hrbet, za razliko od tebe.

Se bom zadržal žalitev nestrpnež in jaz pomagam in imam kaj pokazat, zato se prizemlji tako z besedami, kot žalitvami!!

Žali me, ko me vidiš ne po tipkovnici!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Arzen pravi:

 Mi ljudje ob mejah nikoli nismo imeli problemov z ljudmi na drugi strani meje. In mi, ki smo pomagali, smo dobili le hvaležnost. 

S kerga konca Turčije si,če govoriš o "beguncih" no glede na većino imigrantov....iz kere države si oz kje živiš,da mejiš na te musliče?

P.S

Kk se lohk menis s pedofili?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jskrablin pravi:

V Sloveniji množičnega priseljevanja ni. Je prej množično odseljevanje (predvsem mladih). Seveda se kdorkoli pri zdravi pameti v tako državo ne bo silil - ampak bo šal (tako kot lokalci) raje kam drugam.

 

Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj!

Vir: http://lit.ijs.si/pres_ap.html

Sicer pa se ene pol državam po svetu dolgoročno slabo piše. Se preveč ravsajo/mo za karkoli že in premalo kavsajo/mo. Posledično je število mladine vedno manjše, število starcev vedno večje. In če bojo ti starci hteli meti menjane plenice in oprane riti nekaj desetletij naprej v prihodnosti bo od nekje potrebno dobiti negovalke in negovalce. Članek je v angleščini - https://www.bbc.com/news/health-46118103 Ugotovitve temeljijo na dolgoročnem spremljanju rojstev preko obdobja 67 let.

Japonci vejo o čem pišem, tam se že danes proda več plenic za starce kot onih za otroke. Kot vedno bojo na dolgi rok preživeli oni s potomci, tisti brez pa izginili.

Tudi na RTV danes članek o tem: http://www.rtvslo.si/svet/silovit-upad-rodnosti-po-svetu-v-skoraj-polovici-drzav-prirast-negativen/471253

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, Raavi pravi:

Kdo se ti bo pa upal kaj v živo povedat ko maš pa avtomatske granate vgrajene v roko :naughty:

Men je kuk berem faca...in ko se srecava dobi za pijaco....Ce pa bi bil za teroriste mu pac ne bi dal in mu povedal,da kreten!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Arzen pravi:

Kar zahvali se politikom. Mi ljudje ob mejah nikoli nismo imeli problemov z ljudmi na drugi strani meje. In mi, ki smo pomagali, smo dobili le hvaležnost. Ti kavčar pa ne veš kako je, ker je lažje sovražit kot pomagat. Pa ravno ti, ki si bil v toliko različnih državah, bi moral vedeti kako je.

domžale? ob meji?  me prav zanima bolj podrobna geografska obrazložitev..

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ni iz domžal - ali zavaja ali pa se je priselil.. če se je priselil / prikausau potem nima kaj tukaj za pametovat.. imigrant klinčeu..:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 11. 2018 ob 18:36, Kmet2 pravi:

Jz sem iz tam doma, zato sebi govori kavčar.....

Če bi prebral vse moje zapise tu, bi vedel, da brcaš v temo! 

Zaenkra ločim komu pomagat in komu obrnit hrbet, za razliko od tebe.

Se bom zadržal žalitev nestrpnež in jaz pomagam in imam kaj pokazat, zato se prizemlji tako z besedami, kot žalitvami!!

Žali me, ko me vidiš ne po tipkovnici!

Vsak dan bolj ugotavljam, da je treba nekoga spoznati in poznati, da lahko o njem nekaj poveš. Ker drugače samo nabijamo. Z menoj vred. 

Se mi pa zdi, da bi morali pri drugih iskati dobro in dajati dobro ter vse slabo nekako odmisliti oziroma odstraniti. Pač, se potruditi nasmejati in ponuditi roko. 

Poznamo sami sebe in delimo dobro, da dobimo dobro. In, ko bomo vsi nasmejani in preskrbljeni, bomo vse to z nasmehom delili tudi z drugimi pomoči potrebnimi. Kajti, zame je vsakdo človek, ki se človeško obnaša in na noben način ne omejuje ali zatira drugega. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, Borutt said:

Vsak dan bolj ugotavljam, da je treba nekoga spoznati in poznati, da lahko o njem nekaj poveš. Ker drugače samo nabijamo. Z menoj vred. 

Se mi pa zdi, da bi morali pri drugih iskati dobro in dajati dobro ter vse slabo nekako odmisliti oziroma odstraniti. Pač, se potruditi nasmejati in ponuditi roko. 

Poznamo sami sebe in delimo dobro, da dobimo dobro. In, ko bomo vsi nasmejani in preskrbljeni, bomo vse to z nasmehom delili tudi z drugimi pomoči potrebnimi. Kajti, zame je vsakdo človek, ki se človeško obnaša in na noben način ne omejuje ali zatira drugega. 

 

Ta pa je globoka, a si policijo zamenjal za književnost?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9 Nov 2018 ob 18:36, Kmet2 pravi:

Jz sem iz tam doma, zato sebi govori kavčar.....

Če bi prebral vse moje zapise tu, bi vedel, da brcaš v temo! 

Zaenkra ločim komu pomagat in komu obrnit hrbet, za razliko od tebe.

Se bom zadržal žalitev nestrpnež in jaz pomagam in imam kaj pokazat, zato se prizemlji tako z besedami, kot žalitvami!!

Žali me, ko me vidiš ne po tipkovnici!

Potem je še toliko bolj žalostno, da si tak kot si.

Ob 9 Nov 2018 ob 19:56, sesir pravi:

S kerga konca Turčije si,če govoriš o "beguncih" no glede na većino imigrantov....iz kere države si oz kje živiš,da mejiš na te musliče?

P.S

Kk se lohk menis s pedofili?

:huh: :ninja:

pred 18 urami, thumper pravi:

domžale? ob meji?  me prav zanima bolj podrobna geografska obrazložitev..

V Domžalah živim šele slabo leto. Prej sem živel 500m stran od meje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!