Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

pred 18 minutami, maus pravi:

ne se ne .... v Nemčiji in Avstriji, kjerkoli smo se vozili, so nas gledali tako, kot mi gledamo Romune, ki se vozijo po naših cestah ...

nekateri od nas razumejo nemško in smo razumeli ... nič lepih besed o pridnih Slovencih, kot sami sebe mi prikazujemo ;)

pa nismo bli migranti, le z motorji smo se vozili in nekje tudi prespali ;)

pod Orlovim gnezdom smo komaj dobili prenočišče - mogoče zato, ker smo bili Slovenci ;)

 

 

Še enkrat , nisem nikjer v svetu videl , da se kdo prilagaja mojemu jeziku  in mojim običajem .  Sem se moral prilagodit , odvržt svoje prepričanje in nosit na 50 stopinjah dolge hlače ...kapiš.

Ti prišleki bi pa đamijo, pa šeriatsko pravo , pa burke itd   in nobeden ne želi govoriti v našem jeziku . Cepci v naši vladi pa jim celo poštimajo prevajalce itd  velika razlika med nami in njimi . 

Takoj dobijo vso oskrbo in hrano ,v žepih pa ajfoni. 

Si že kje videl , da so se naši posranci zavzeli za našega človeka tako kot za frizerja Ahmada ? 

Ne da se mi več z vami levaki pregovarjat .  Domov si jih vzamte pa futrejte pa za njih delajte . 

Poskrbet bi morali za problem v izvornih državah . Od tam odhajajo zdravi mladi ljudje , predvsem moški 20-30 let  , tam pa ostajajo tisti res pomoči potrebni , bolani, revni in stari . In tako se tam ne bo moglo na novo gradit , ustvarjat  ker bojo ostali samo res pomoči potrebni . 

Adijo pa lepo naprej voščite dobrodošlico rabljom EU .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih se čudim, kako malo je človek vreden. Še za pse rečejo, da niso oni krivi, ko nekoga ugriznejo. Tu pa za nekatere človek ni človek, čeprav ga niti poznajo ne.

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Poskrbet bi morali za problem v izvornih državah . Od tam odhajajo zdravi mladi ljudje , predvsem moški 20-30 let  , tam pa ostajajo tisti res pomoči potrebni , bolani, revni in stari . In tako se tam ne bo moglo na novo gradit , ustvarjat  ker bojo ostali samo res pomoči potrebni . 

to je edino kar ti dam prav (poboldano)... izvorni greh je v "največji demokraciji na svetu" ... ZDA ... 

to da me zmerjaš z levakom ima več pomenov (da sem kt lev; da sm levo usmerjen državljan RS; da z levo roko pišem; ect ect) in ne bodi nestrpen do drugače mislečih .. najprej je potrebno razčistiti pojme:

dovoljena migracija, nedovoljena migracija in begunci ... ko si boš to razčistil, bo pogovor bolj konstruktiven ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, maus pravi:

dovoljena migracija, nedovoljena migracija in begunci ... ko si boš to razčistil, bo pogovor bolj konstruktiven ;)

 

Saj si sam navedel srz tezav in odpora vecine slovencev do sprejemanja teh ljudi. Koliko je pa bilo beguncev ? Status begunca pripada cloveku, ki bezi pred vojno ali naravno katastrofo pa se to le do prve varne drzave.

A je Pakistan, Iran, Banglades, pa vecine afriskih drzav v vojni? Torej so migranti, ker pa so prestopili meje brez dokumentov in dovoljenja pristojnih organov so ilegalni migranti. Pripada jim denarna kazen in izgon. Poglej si veljavno zakonodajo. Toliko o tem. In se pridruzujem mnenju Kmeta2, peljite si jih domov in jih futrajte. 

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... vse to, kar se dogaja, je naraven pojav.

...človek je kot vsako drugo živo bitje...naj bo žival ali rastlina. ....

Invazivne vrste in vrste, ki so močnejše, ki se borijo za življenje in prostor, obstanejo .... vrsta, ki se ne brani pred močnejšim slej ko prej izumre...ali preseli...ali pa podredi močnejši vrsti.

 

Preberite si samo zgodovino o Sloveniji...oz. "slovenskem" področju, koliko ljudstev, kultur ...itd. se je zamenjalo. ....in če tega ne bi bilo, tudi nas ne bi bilo....  :D

 

 

Primer iz biologije:

Lepa polja... raste trava, drevje... grmičevje... tako je že stoletja.

...in potem od nekod pride eno seme agresivne in invazivne Ambrosije.... najprej ena rastlina.... čez leto poraščen cel breg.... naslednje leto cela dolina....   :D

...in če prvo leto posekaš tisto bogo rastlino,  se ne bo zgodilo nič. ... če jo pustiš..... adijo lepa polja...  :D

 

 

Naši južni bratje imajo en dober rek:

Ko je jači, taj tlači.

 

Simpl.  :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 10. 2018 ob 10:16, maus pravi:

za ene je beseda komunist žaljivka, za ene pa ponos ... ravno tako izraz fašist al pa naci ;) 

potrebno je ločiti begunce in emigrante ..

to kar se dogaja na bosansko - hrvaški meji, pa samo s palco potoučt ... horda zdrave in močne mladine, ki ima moč  tepst se s policaji in ne se borit za svobodo v svoji državi ... 

in ja .. to uničuje možnost preživetja pravim beguncem ;)

 

to sem že pred nekaj časa napisal ...

ampak tlele se meša jabolke hruške in ananas...

 

pred 6 minutami, IZTOK pravi:

Saj si sam navedel srz tezav in odpora vecine slovencev do sprejemanja teh ljudi. Koliko je pa bilo beguncev ? Status begunca pripada cloveku, ki bezi pred vojno ali naravno katastrofo pa se to le do prve varne drzave.

A je Pakistan, Iran, Banglades, pa vecine afriskih drzav v vojni? Torej so migranti, ker pa so prestopili meje brez dokumentov in dovoljenja pristojnih organov so ilegalni migranti. 

ne berite selektivno .. to sem jaz že pred tabo napisal ;)

pa ne ti men koga lahko jaz k sebi povabm in fiutram ... kogarhočem ... tut kašnega štajarca :ras: 

ker tko se začne .. unga ne maram, pa unga .. pa črnga, pa kosmatga, pol se pa začne še po pokrajinah, pa po ulicah ... itd itd

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

pa ne ti men koga lahko jaz k sebi povabm in fiutram ... kogarhočem ... tut kašnega štajarca :ras: 

Ja mene pls :D ne se jezit, lahko si vabis domov kogar hoces.

Ps

Bilo je misljeno na splosno. Ko eni tako gorece zagovarjajo pravico do migracij po lastni presoji

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Zivnorc pravi:

... vse to, kar se dogaja, je naraven pojav.

...človek je kot vsako drugo živo bitje...naj bo žival ali rastlina. ....

Invazivne vrste in vrste, ki so močnejše, ki se borijo za življenje in prostor, obstanejo .... vrsta, ki se ne brani pred močnejšim slej ko prej izumre...ali preseli...ali pa podredi močnejši vrsti.

 

Preberite si samo zgodovino o Sloveniji...oz. "slovenskem" področju, koliko ljudstev, kultur ...itd. se je zamenjalo. ....in če tega ne bi bilo, tudi nas ne bi bilo....  :D

 

 

Primer iz biologije:

Lepa polja... raste trava, drevje... grmičevje... tako je že stoletja.

...in potem od nekod pride eno seme agresivne in invazivne Ambrosije.... najprej ena rastlina.... čez leto poraščen cel breg.... naslednje leto cela dolina....   :D

...in če prvo leto posekaš tisto bogo rastlino,  se ne bo zgodilo nič. ... če jo pustiš..... adijo lepa polja...  :D

 

 

Naši južni bratje imajo en dober rek:

Ko je jači, taj tlači.

 

Simpl.  :D

 

Si pribil zebelj po mojstersko :D samo vecini to ni jasno, ker smo vsi rojeni v obdobju miru in misljijo, da bo vecno tako

Bojim oa se, da je ta bitka ze izgubljena

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, Zivnorc said:

.. vse to, kar se dogaja, je naraven pojav.

pa tud dež je naravni pojav, in si nardimo bajte, a ne? Pa blato je naravni pojav, in si kupijo KTM, a ne?  Migracija je naravni pojav, ampak je treba zud u tem primeru narest neko infrastrukturo, ki bo to reševala VSEM V KORIST. Ker je pot v pekel tlakovana z dobrimi nameni, trdim, da je Nemčija nardila  več škode kot koristi. Vsem vpletenim. Mađarska pa ni naredila popolnoma nič. A namen šteje? Ne vem. Vem de se križem rok ne sme več stat. 

25 minutes ago, Arzen said:

Včasih se čudim, kako malo je človek vreden. Še za pse rečejo, da niso oni krivi, ko nekoga ugriznejo. Tu pa za nekatere človek ni človek, čeprav ga niti poznajo ne.

na fb sm mel znanko, k je zbirala hrano za pse v zavetiščih, besno šerala poste u stilu "bogi kužek se je zgubil"....in sosedn post orban je bog, meje zaprt golazen gre, bagra nej pocrka... WTF?

 

14 minutes ago, IZTOK said:

Saj si sam navedel srz tezav in odpora vecine slovencev do sprejemanja teh ljudi. Koliko je pa bilo beguncev ? Status begunca pripada cloveku, ki bezi pred vojno ali naravno katastrofo pa se to le do prve varne drzave.

Kaj je Asange? kaj je bil Khashoggi, Kaj je Asia Bibi? Kaj je homoselsualc iz Pakistana? To so BEGUNCI pred državnimi sistemi.  

 

Ampak dogaja se, da so trezni preglašeni z levimi in desnimi norci. Narod ne razmišlja. Raja samo navija. Zavzame stališče in ga brani na internetu. V zadnjih par letih smo vidli Brexit, in Trumpa. Predvsem brexit je primer totalnega zajeba. Floskularji ala Farage in Johnson so nafukali rajo, raja se je skregala, in zdej majo kaj? VSI vpleteni bodo na slabšem.  Ampak folk s ene navadi NIČ. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, IZTOK pravi:

Si pribil zebelj po mojstersko :D samo vecini to ni jasno, ker smo vsi rojeni v obdobju miru in misljijo, da bo vecno tako

Bojim oa se, da je ta bitka ze izgubljena

odkar nimamo več vojaške obveznosti in mladina zna edino videoigrce igrat, se nam res slabo piše ... edina možnost, da se rešimo težav, da se izstopi iz NATA in se ustanovi Evropska vojska ...

razne varde po pokrajinah niso rešitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, IZTOK pravi:

Si pribil zebelj po mojstersko :D samo vecini to ni jasno, ker smo vsi rojeni v obdobju miru in misljijo, da bo vecno tako

Bojim oa se, da je ta bitka ze izgubljena

jaz pa nisem tok črnogled, vsaj glede Slovencev. Mi smo se vedno znali prilagoditi (hlapci jebiga :P) u jugi smo najbolje pričali srbohrvatski, pod taljani smo znal tut kako parolo, pod avstroogrsko smo se tut znašli.

Da pa EU razpada in izgublja pa ne rabiš daleč, mal pogledaš Londonske ulice al pa Pariške (nema više avtohotnih prebivalcev). Če se ti ne da tok delč pa Kitajce v Trstu :D

Če pa mal bolj resno pokomentiram, tole kar mamo v EU, se da s pametnim načinom in nadzorom tudi asimilirat in vsaj nadzirat. A kaj ko oblastniki imajo raje dobro prometno varnost (beri denarce) kot pa splošno varnost.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, maus pravi:

odkar nimamo več vojaške obveznosti in mladina zna edino videoigrce igrat, se nam res slabo piše ... edina možnost, da se rešimo težav, da se izstopi iz NATA in se ustanovi Evropska vojska ...

razne varde po pokrajinah niso rešitev.

Ne zeli si evropske vojske. Kdo jo bo vodil? Nemci, ki ze sedaj ostalim vsiljujejo in izsiljujejo svoje poglede. Potem mam raje NATO. V EU bi bilo potrebno razcistit eno stvar in sicer je sleherna drzava vstopila v ekonomsko unijo in ne politicno. Namen je enoten trg in standardi, clanice pa vodijo lastno interno politiko. Visegrajska skupina se je ze odlocno uprla, mi pa imamo v vodstvu mimoze. Upam, da se bo to spremenilo, ker z izstopom britancev bo nemsko francoska naveza brez protiutezi. Potem bo se huje kot je bilo v jugi, tam smo bili vsaj v ekonomskem pogledu cari proti ostalim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, IZTOK pravi:

Si pribil zebelj po mojstersko :D samo vecini to ni jasno, ker smo vsi rojeni v obdobju miru in misljijo, da bo vecno tako

Bojim oa se, da je ta bitka ze izgubljena

... zadnjič, ko sem napisal, da sem napisal pol strani...pol sem pa nekaj zamočil, sem pisal v tem smislu:

...sicer spet iz biologije...ampak, ve se, zakaj se gre.

 

Človek. lepo živi in uživa življenje brez nevarnosti...niti se jo ne zaveda. Okuži se s smrtonosnim virusom. ...on tega ne ve..in živi življenje naprej, kot da ni nič. Med tem se ti virusi lepo množijo v nepripravljenem  telesu za te viruse, ker so se mu zdeli "simpatični...in nenevarni"... sčasoma se razpasejo po telesu po vseh organih .....Čez nekaj let, ko se namnožijo, ko presežejo neko kritično maso, telo ne zmore živeti več z njimi in ogrozijo vse tvoje organe, prevzamejo/onemogočijo/uničijo funkcije organov..... 

...šele takrat se človek zave, da je nekaj narobe z njim, ko dobi vročino....krče....itd. Človek gre k zdravniku, ki mu pove, da zdravil za viruse ni.... antibiotiki pa ne primejo na virus. ... čaka te še nekaj časa življenja, ko ti zdravnik predpiše razne vitamine...imunoterapije.... samo da ti blaži simptome.... umrl boš pa itak kmalu.

 

... nekdo, ki se je pa dal cepiti proti virusom, si je pa v telesu s temi "oslabljenimi" virusi, na katerih je treniral svoj imunski sistem, ustanovil celo vojsko celic, ki že takoj prepoznajo viruse, ki so napadli telo...in jih že v kali zatrejo..... in ti preživiš. in nikomur nič.

 

...sicer sem napisal še mnogo več, pa se mi ne da ponovno pisati...

 

Vsak ima pravico do lepšega, boljšega življenja. ....vendar, če se ne boš branil, te bo povozil močnejši. Zdaj, če ne boš poskrbel sam zase...  bo nekdo drug...vendar vedi, da bo poskrbel sebi v prid.

 

Vsi ti procesi  so naravni in počasni, zato se ne zavedamo nevarnosti. Če bereš kako knjigo o zgodovini, je eno obdobje, ki je trajalo nekaj desetletij ali stoletij, lahko napisano na eni stani... v nekaj odstavkih. Strani pa ima knjiga veliko.  ... no ...in sedaj se piše nov odstavek na eni strani..... (knjiga pa še zdaleč ne bo napisana.....ima še mnogo praznih strani)

 

Kot je omenil @IZTOK @maus  ... .da živimo v miru..in se ne zavedamo nevarnosti, se bo slej ko prej zgodilo to, kar sem napisal zgoraj.

Če grem spet k biologiji:

Vsaka  vrsta (živalska ali rastlinska) mora imeti svoj obrambni mehanizem. ... če gledamo zdaj človeško vrsto...pa če začnem pri celici, iz katerih je sestavljen človek..... ima celično ovojnico, ki ščiti jedro celice..... sam človek ima kožo, ki ščiti telo.... imaš obleko, ki ščiti kožo...imaš hišo, ki ščiti tvojo familijo.... itd...itd.... in če gremo do konca... do najagresivnejše oblike zaščite, je to , da te brani vojska, če drugače ne gre.

Tudi mravlje, čebele, termiti...itd imajo delavke, matice...trote...  in nazadnje vojščake, da ubranijo panj, mravljišče, termitnjak...itd.

 

Vsaka kultura ali celo civilizacija pride enkrat do konca......

....in potem se začne vse znova, kot to že od vsega začetka dela narava...

 

Grdo se sliši.... vendar je to tako...   :D

pa še pa še bi lahko pisal....     :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Kugelschreiber pravi:

Kaj je Asange? kaj je bil Khashoggi, Kaj je Asia Bibi? Kaj je homoselsualc iz Pakistana? To so BEGUNCI pred državnimi sistemi. 

Wrong :D Taksnim pripada status azilanta pod pogojem, da vstopi v drzavo na zakonit nacin in za status zaprosi. Potem komisija preuci ali je upravicen, je treba tudi kaj dokazat. Ustaljen postopek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, IZTOK said:

Wrong :D Taksnim pripada status azilanta pod pogojem, da vstopi v drzavo na zakonit nacin in za status zaprosi. Potem komisija preuci ali je upravicen, je treba tudi kaj dokazat. Ustaljen postopek.

Ne. Prvo kar sistem nardi, uzame dokumente. Asange je brez pasaporta. Asia Bibi tudi. Khasgoggi je dokumente urejal....

 

Pač, ko vam ustreza, se govori o veliki sliki, ko pa ne, pa o posameznem primeru. jez o posameznih primerih nerad govorim, ker je brezpredmetno. 

 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, IZTOK pravi:

Ne zeli si evropske vojske. Kdo jo bo vodil? Nemci, ki ze sedaj ostalim vsiljujejo in izsiljujejo svoje poglede. Potem mam raje NATO. V EU bi bilo potrebno razcistit eno stvar in sicer je sleherna drzava vstopila v ekonomsko unijo in ne politicno. Namen je enoten trg in standardi, clanice pa vodijo lastno interno politiko. Visegrajska skupina se je ze odlocno uprla, mi pa imamo v vodstvu mimoze. Upam, da se bo to spremenilo, ker z izstopom britancev bo nemsko francoska naveza brez protiutezi. Potem bo se huje kot je bilo v jugi, tam smo bili vsaj v ekonomskem pogledu cari proti ostalim.

sj zdj mamo pa NATO .. a je kj drugač al kj boljš, edino, da NATO ne zanima kj dost Slovenija .... kregajo se s Turki, ki so tudi v NATU, ker Turki držijo z Rusi ... itd itd

še vedno mislim, da je bolje EU vojska, kot NATO ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Kugelschreiber pravi:

Ne. Prvo kar sistem nardi, uzame dokumente. Asange je brez pasaporta. Asia Bibi tudi. Khasgoggi je dokumente urejal....

 

Pač, ko vam ustreza, se govori o veliki sliki, ko pa ne, pa o posameznem primeru. jez o posameznih primerih nerad govorim, ker je brezpredmetno. 

 

Kar sem hotel povedat je, da so pojmi begunec, azilant in migrant povsem razlicni. Begunec in azilant imata dolocene pravice navedene v mednarodnih sporazumih, ki bi naj veljale po vsem svetu, hkrati pa mora ustrzat pogojem za tak status. Migrant pa je nekdo, ki se bi trajno ali zacasno preselil. Sprejem migrantov je v domeni vsake drzave posebej, to ni zagotovljena pravica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, IZTOK pravi:

Kar sem hotel povedat je, da so pojmi begunec, .

Men recimo ni jasno kako se lahko nekdo smatra za begunca,ce je od drzave kjer naj bi bil rojen oddaljen XX drzav...Se pravi,cim vojna v tvoji drzavi se lahko selis v katerokoli drzavo zelis?Se vec pobeg in stisk repa med noge je casten?O bogi revcek...

Aja zdaj bi tk po levo se lohk kdokdorkoli brez cesarkosi preselili kamerkoli na zemlji....ce bi blo zivljenje tudi na Marsu bi jih pa ziher na davkoplacevalske stroske vozili na izlete tja kot jih zdaj na morje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, IZTOK pravi:

Kar sem hotel povedat je, da so pojmi begunec, azilant in migrant povsem razlicni. Begunec in azilant imata dolocene pravice navedene v mednarodnih sporazumih, ki bi naj veljale po vsem svetu, hkrati pa mora ustrzat pogojem za tak status. Migrant pa je nekdo, ki se bi trajno ali zacasno preselil. Sprejem migrantov je v domeni vsake drzave posebej, to ni zagotovljena pravica.

pa še migranti so .. dovoljeni in nedovoljeni .. dovoljeni so, ko greš nekam delat na povabilo določene firme in prestopiš mejo legalno in se prijaviš pač v mestu kjer je potrebno .. in nedovoljene, ki prestopijo mejo ilegalno in niso prijavljeni nikjer ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, IZTOK said:

Kar sem hotel povedat je, da so pojmi begunec, azilant in migrant povsem razlicni. Begunec in azilant imata dolocene pravice navedene v mednarodnih sporazumih, ki bi naj veljale po vsem svetu, hkrati pa mora ustrzat pogojem za tak status. Migrant pa je nekdo, ki se bi trajno ali zacasno preselil. Sprejem migrantov je v domeni vsake drzave posebej, to ni zagotovljena pravica.

 

Ti si marsikej hotu povedat, ampak izpade pa da samo govoriš. Tipkaš velike besede in loviš svoj rep. Pred par posti bi ti recipročno džamijam zidal cerkve po bližnjem vzhodu...... 

 

Ampak to je splošn nivo. To je to. Brexit allover. Čista demagogija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

. dovoljeni so, ko greš nekam delat na povabilo določene firme in prestopiš mejo legalno in se prijaviš pač v mestu kjer je potrebno .. in nedovoljene, 

Ponavadi firma povabi civiliziranega v sluzbo...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

Ti si marsikej hotu povedat, ampak izpade pa da samo govoriš. Tipkaš velike besede in loviš svoj rep. Pred par posti bi ti recipročno džamijam zidal cerkve po bližnjem vzhodu...... 

 

Ampak to je splošn nivo. To je to. Brexit allover. Čista demagogija.

To pa je odgovor nekoga, ki uvidi, da se mu sanja ne kaj pise po forumu in mu zmanjka argumentov :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Zivnorc Odlično s napisal! :worship: Sm mislu to že kdaj napisat, pa sm vidu, da nima smisla. Tist, se tega zaveda, mu ne rabim pisat. tist, ki pa tega ne razume... pa tudi nima smisla. 

pred eno uro, Zivnorc pravi:

... zadnjič, ko sem napisal, da sem napisal pol strani...pol sem pa nekaj zamočil, sem pisal v tem smislu:

...sicer spet iz biologije...ampak, ve se, zakaj se gre.

 

Človek. lepo živi in uživa življenje brez nevarnosti...niti se jo ne zaveda. Okuži se s smrtonosnim virusom. ...on tega ne ve..in živi življenje naprej, kot da ni nič. Med tem se ti virusi lepo množijo v nepripravljenem  telesu za te viruse, ker so se mu zdeli "simpatični...in nenevarni"... sčasoma se razpasejo po telesu po vseh organih .....Čez nekaj let, ko se namnožijo, ko presežejo neko kritično maso, telo ne zmore živeti več z njimi in ogrozijo vse tvoje organe, prevzamejo/onemogočijo/uničijo funkcije organov..... 

...šele takrat se človek zave, da je nekaj narobe z njim, ko dobi vročino....krče....itd. Človek gre k zdravniku, ki mu pove, da zdravil za viruse ni.... antibiotiki pa ne primejo na virus. ... čaka te še nekaj časa življenja, ko ti zdravnik predpiše razne vitamine...imunoterapije.... samo da ti blaži simptome.... umrl boš pa itak kmalu.

 

... nekdo, ki se je pa dal cepiti proti virusom, si je pa v telesu s temi "oslabljenimi" virusi, na katerih je treniral svoj imunski sistem, ustanovil celo vojsko celic, ki že takoj prepoznajo viruse, ki so napadli telo...in jih že v kali zatrejo..... in ti preživiš. in nikomur nič.

 

...sicer sem napisal še mnogo več, pa se mi ne da ponovno pisati...

 

Vsak ima pravico do lepšega, boljšega življenja. ....vendar, če se ne boš branil, te bo povozil močnejši. Zdaj, če ne boš poskrbel sam zase...  bo nekdo drug...vendar vedi, da bo poskrbel sebi v prid.

 

Vsi ti procesi  so naravni in počasni, zato se ne zavedamo nevarnosti. Če bereš kako knjigo o zgodovini, je eno obdobje, ki je trajalo nekaj desetletij ali stoletij, lahko napisano na eni stani... v nekaj odstavkih. Strani pa ima knjiga veliko.  ... no ...in sedaj se piše nov odstavek na eni strani..... (knjiga pa še zdaleč ne bo napisana.....ima še mnogo praznih strani)

 

Kot je omenil @IZTOK @maus  ... .da živimo v miru..in se ne zavedamo nevarnosti, se bo slej ko prej zgodilo to, kar sem napisal zgoraj.

Če grem spet k biologiji:

Vsaka  vrsta (živalska ali rastlinska) mora imeti svoj obrambni mehanizem. ... če gledamo zdaj človeško vrsto...pa če začnem pri celici, iz katerih je sestavljen človek..... ima celično ovojnico, ki ščiti jedro celice..... sam človek ima kožo, ki ščiti telo.... imaš obleko, ki ščiti kožo...imaš hišo, ki ščiti tvojo familijo.... itd...itd.... in če gremo do konca... do najagresivnejše oblike zaščite, je to , da te brani vojska, če drugače ne gre.

Tudi mravlje, čebele, termiti...itd imajo delavke, matice...trote...  in nazadnje vojščake, da ubranijo panj, mravljišče, termitnjak...itd.

 

Vsaka kultura ali celo civilizacija pride enkrat do konca......

....in potem se začne vse znova, kot to že od vsega začetka dela narava...

 

Grdo se sliši.... vendar je to tako...   :D

pa še pa še bi lahko pisal....     :D

 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, maus pravi:

sj zdj mamo pa NATO .. a je kj drugač al kj boljš, edino, da NATO ne zanima kj dost Slovenija .... kregajo se s Turki, ki so tudi v NATU, ker Turki držijo z Rusi ... itd itd

še vedno mislim, da je bolje EU vojska, kot NATO ;)

 

Ne želi si EU vojske, ker je dejansko zbirokratizirana in totalno neučinkovita. Čeprav obstajajo enotni SOP-ji (standarni operativni postopki….za premike, vaje, bojna streljanja, servisiranje...evakuacije) ima vsaka država še svojo posebnost. Moj primer iz AFG, sicer že ene 6 let nazaj, ampak še vedno tako funkcionira.

Dežurni častnik (SLO) je po postaji prejel klic v sili za evakuacijo ranjenega/poškodovanega pripadnika koalicije. Izdelal je MEDEVAC (mednarodni, oz. NATO obrazec za evakuacijo z Helikopterjem). Tega je posredoval vodji izmene (ITA). Ta naprej operativni skupini za izvajanje operacij (UK). Ta je odobrila operacijo, je pa rabila odobritev še poveljnika zračne podpore. Ta je dal odobritev, ko je dobil podatke od "dežurnega" drona, da je izvedba varna. No, in potem so angažirali Španski helikopter, da je šel pobrat tistega reveža- Pa ga ni...ker so tri minute po klicu Ameri že leteli ponj. In to se je ponavljajo...in se še....

Popravljeno . Popravil Tedybear
  • Všeč mi je 2
  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!