Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

berem, da Šarec nima pooblastila za podpis Makareške deklaracije ... js mislim, da jo ima, saj je na podlagi demokratičnih volitev prišel na oblast.

In tukaj se pokaže udeležba na volitvah, o čem, sem že pred nekaj časa govoril.

pa ne zdj po men skakat .. nisem napisal, ne da sem za ali proti podpisu ... govorim samo dejstva ;)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Marcel-F pravi:

... deklaracija ni pravno zavezujoča.  OK.  Potem je ne rabiš podpisat,ampak se samo medsebojno dogovori,pol pa če jo upoštevaš jo ,če ne, jo pač pa ne. Ampak podpis pa rabiš, ZAKAJ HUDIČA?????  Pri vsaki stvari je pomemben podpis,če tega ni, ti nihče ne more nič.  Če ste pa nekateri tolk prepričani v to,vam pa lahko jest sestavim svojo deklaracijo,ki NI PRAVNO ZAVEZUJOČA,ampak podpisat jo pa moreš,da mi v primeru,če mi finančno zagusti, vsak mesec nakažeš jurja. OK?

Zakaj it na posvetovalni referendum in zapravit milijone, če izid posvetovalnega referenduma ni zavezujoč ?

mal je jeba .. nj tisti ki vladajo prevzamejo odgovornost .. pa da bo jasno ... če bi bila druga vlada... recimo desna, bi leva vlada zahtevala posvetovalni referendum in skakala, da ta vlada dela vse zanič .. a še niste tega porajtal :P 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

berem, da Šarec nima pooblastila za podpis Makareške deklaracije ... js mislim, da jo ima, saj je na podlagi demokratičnih volitev prišel na oblast.

In tukaj se pokaže udeležba na volitvah, o čem, sem že pred nekaj časa govoril.

pa ne zdj po men skakat .. nisem napisal, ne da sem za ali proti podpisu ... govorim samo dejstva ;)

 

Ves to je tako, za pomembne zadeve, ki bodo krojile usodo naroda potrebujes vsesplosni konsenz. Vlada je ze legitimna a bi bilo modro upostevati tudi opozicijo in drzavljane. Zakaj se branijo referenduma? Imeli smo ga ob osamosvojitvi, ob vstopu v EU in NATO, da ne omenim vseh tistih pateticnih kot o delovnen casu trgovcev. Mi je pa povsem jasno, da je politika pri nas povsem polarizirana in ne premorejo sodelovati niti pri mednarodnih zadevah, ki bi nam koristile. Metanje polen pod noge pa gre vsem dobro od rok pa ce tudi nam to skoduje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, gusar pravi:

Nimaš prou.Višja ko je izobrazba in višji ko je standart manjša je rodnost.Tam kjer je revščina tam je rodnost velika.

In plače teh z višjimi izobrazbami so človeku dostojne? Tisti z minimalnimi plačami se hitro približujejo tistim v srednjem razredu. Zveza delodajalcev pa joče kako je to nefer in da ne bi smeli dvigovati minimalnih plač. Banda, dvignite raje tudi srednjemu razredu plače.   Pa dobro, ni samo to odvisno od rodnosti. Tu so še delo preko agencij, pogodbe na določen čas, siljenje delavcev v odpiranje s.p., posledično neurejen status nepremičnin,...pa še pa še.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, maus pravi:

Zakaj it na posvetovalni referendum in zapravit milijone, če izid posvetovalnega referenduma ni zavezujoč ?

Nezavezujoč referendum o neobvezujoči deklaraciji. Kr malo hecno je že tole. Zakaj že zgonit milijone? Za utrjevanje lastnih vrst. Itak je skor ziher da bo zadeva na udeležbi pogrnila. Da se prepričanih ne bo prepričalo. Sam da naberejo municije za nov krog sklicevanja na demokracijo (kjer je demokratično samo tisto kar njim paše), legitimnost (kjer je legitimno samo tisto kar njim paše) in legalnost (kjer je legalno samo tisto kar njim paše).

Polarizacija je totalna. Čakam na predlog da se Slovenija razkosa na leve in desne republike glede na volilne rezultate. To je edino kar ta politika premore. 210 občin... ziher lahko iz njih vsaj 5 držav naredimo. Dajmo še en referendum na to temo. Uspeh zagotovljen. Mogoče bom kr tu začel zbirati podpise.

Ni potrebe upoštevati opozicije. Sej je večina v parlamentu, ane? Bojo že pridkano dvignili rokice na ukaz. Oz pritiskali na taprave gume. Kruhek je kruhek. Levi/desni... vedno je isto sranje. Če bi se kaj pri SDS in kompaniji lahko skozi leta naučili je ... da se njihova trenutna strategije ne izplača. Sam tega ne razumejo. In se z vsako 'posiljevalsko naslovnico' vse bolj oddaljujejo od oni ~ 30% neopredeljenih volilcev, ki na volitvah odločijo rezultat. In to je slabo, ker resne opozije (take ki ki bila sposobna prevzeti oblast) ni.

 

pred 2 minutami, Arzen pravi:

In plače teh z višjimi izobrazbami so človeku dostojne?

Odvisno za koga delaš. Če za lokalno firmo je odgovor v 99% primerov jasen ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, IZTOK pravi:

Ves to je tako, za pomembne zadeve, ki bodo krojile usodo naroda potrebujes vsesplosni konsenz. Vlada je ze legitimna a bi bilo modro upostevati tudi opozicijo in drzavljane. Zakaj se branijo referenduma? Imeli smo ga ob osamosvojitvi, ob vstopu v EU in NATO, da ne omenim vseh tistih pateticnih kot o delovnen casu trgovcev. Mi je pa povsem jasno, da je politika pri nas povsem polarizirana in ne premorejo sodelovati niti pri mednarodnih zadevah, ki bi nam koristile. Metanje polen pod noge pa gre vsem dobro od rok pa ce tudi nam to skoduje.

so različni referendumi glede na vsebino ... ne jih mešat med sabo ... pa NATO in vstop v EU in ostale spremembe ustave.

ti jih naštejem ?  ne bom ... preber si jih na http://www.dvk-rs.si/index.php/si/referendumi

pred 4 minutami, jskrablin pravi:

Nezavezujoč referendum o neobvezujoči deklaraciji. Kr malo hecno je že tole. Zakaj že zgonit milijone?

 načeloma se strinjam ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, maus pravi:

so različni referendumi glede na vsebino ... ne jih mešat med sabo ... pa NATO in vstop v EU in ostale spremembe ustave.

ti jih naštejem ?  ne bom ... preber si jih na http://www.dvk-rs.si/index.php/si/referendumi

 načeloma se strinjam ;) 

To, da so razlicni mi je jasno. To sploh ni pomembno, bi ze stroka obrazlozila kateri pride v postev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, maus pravi:

so različni referendumi glede na vsebino ... ne jih mešat med sabo ... pa NATO in vstop v EU in ostale spremembe ustave.

ti jih naštejem ?  ne bom ... preber si jih na http://www.dvk-rs.si/index.php/si/referendumi

 načeloma se strinjam ;) 

To, da obstajajo razlicni mi je jasno, jaz sem pac dal primer pomembnih in pateticnih, ki smo jih imeli.

pred 48 minutami, jskrablin pravi:

Nezavezujoč referendum o neobvezujoči deklaraciji. Kr malo hecno je že tole. Zakaj že zgonit milijone? Za utrjevanje lastnih vrst. Itak je skor ziher da bo zadeva na udeležbi pogrnila. Da se prepričanih ne bo prepričalo. Sam da naberejo municije za nov krog sklicevanja na demokracijo (kjer je demokratično samo tisto kar njim paše), legitimnost (kjer je legitimno samo tisto kar njim paše) in legalnost (kjer je legalno samo tisto kar njim

To pa se strinjam. In moje nasprotovanje tej deklaraciji sigurno nima podlage v simpatiji do SDS :D

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, IZTOK pravi:

To, da so razlicni mi je jasno. To sploh ni pomembno, bi ze stroka obrazlozila kateri pride v postev.

seveda da je važno ... gre za posvetovalni referendum o vprašanjih iz pristojnosti državnega zbora ... šekaš .. IZ PRISTOJNOSTI DRŽAVNEGA ZBORA ... sem mal na večje napisal ... nj delajo .. običajno to razpiše manjšina v DZ, ki kasneje glede na izid referenduma pluvajo kok smo volilci glupi .. enako je bilo za drugi tir ... zdj je drugi tir malo dražji, če še referendum vključimo v ta znesek... 

v samoupravni lokalni skupnosti  pa so tudi lokalni referendumi ... lahko jih je 212 :)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, maus pravi:

seveda da je važno ... gre za posvetovalni referendum o vprašanjih iz pristojnosti državnega zbora ... šekaš .. IZ PRISTOJNOSTI DRŽAVNEGA ZBORA ... sem mal na večje napisal ... nj delajo .. običajno to razpiše manjšina v DZ, ki kasneje glede na izid referenduma pluvajo kok smo volilci glupi .. enako je bilo za drugi tir ... zdj je drugi tir malo dražji, če še referendum vključimo v ta znesek... 

v samoupravni lokalni skupnosti  pa so tudi lokalni referendumi ... lahko jih je 212 :)

 

 

Ti pa si na hece:D Delali itak nikoli ne bodo. Odlocajo po navodilih in ne po lastni presoji ali v korist vecine drzavljanov. Po volji drzavljanov tudi ne. Odgovarjajo tudi ne. Zakaj sem jaz v tem primeru za referendum? Ker bodo kljub "neobvezujocem" bolj tezko odlicili drugace, to si nobena stranka ne bi upala. Zato pa se ga otepajo.

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, IZTOK pravi:

Ti pa si na hece:D Delali itak nikoli ne bodo. Odlocajo po navodilih in ne po lastni presoji ali v korist vecine drzavljanov. Po volji drzavljanov tudi ne. Odgovarjajo tudi ne. Zakaj sem jaz v tem primeru za referendum? Ker bodo kljub "neobvezujocem" bolj tezko odlicili drugace, to si nobena stranka ne bi upala. Zato pa se ga otepajo.

in zato jim mi pol odnašamo rit :huh:

prejšnji podpis deklaracije ni zahteval nobenega referenduma ... mislim da leta 2006, čeprav so bile takrat drugačni časi in čas debelih krav ... kmalu potem, je nastala kriza .. mislim, da leta 2007 ... pa ne zarad podpisa tiste deklaracije ... 

nj se ne otepajo odgovornosti, jaz moram za svoje delo odgovarjati ... tudi s svojim premoženjem ;)

pri njih je na žalost le politična odgovornost, ki se pozna le na naslednjih volitvah, čeprav ne vedno, saj majo/mamo spomin zlate ribice ...  denar referenduma pa itak plačamo iz davkoplačevalskega denarja.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Referendum ja, ne...sprejmejo, ne sprejmejo...komu se ljubi ukvarjat s takimi neumnostmi. Bistvo je drugje in tisto je bolj važno, tam pa gre svojo pot... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, vandrovec pravi:

Referendum ja, ne...sprejmejo, ne sprejmejo...komu se ljubi ukvarjat s takimi neumnostmi. Bistvo je drugje in tisto je bolj važno, tam pa gre svojo pot... 

Točno! In nikar ne živet v prepričanju da svet vodijo vlade in klovni tipa Trump....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Palestinski džihadist želel z nevarnim pesticidom zastrupiti vodno zajetje na Sardiniji!

Če še kdo ne verjame, da z migrantskim valom prihajajo tudi teroristične grožnje, prepriča zadnji primer iz Italije. Moškemu, ki so ga aretirali v mestu Macomer v notranjosti Sardinije, očitajo, da je deloval za skrajno džihadistično skupino Islamska država (IS). Strup so identificirali kot pesticid, ki je za ljudi nevaren že v majhnih količinah, je po poročanju nemške tiskovne agencije dpa sporočila policija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, xtzs pravi:

Palestinski džihadist želel z nevarnim pesticidom zastrupiti vodno zajetje na Sardiniji!

Če še kdo ne verjame, da z migrantskim valom prihajajo tudi teroristične grožnje, prepriča zadnji primer iz Italije. Moškemu, ki so ga aretirali v mestu Macomer v notranjosti Sardinije, očitajo, da je deloval za skrajno džihadistično skupino Islamska država (IS). Strup so identificirali kot pesticid, ki je za ljudi nevaren že v majhnih količinah, je po poročanju nemške tiskovne agencije dpa sporočila policija.

Eh to so trači, oz. mediji, ki ne pašejo levici.

 

FB_IMG_1543466823491.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pač... hotel je tako vodo , da pocrkajo žužki in druga golazen...   :huh:

..pa če noben drug tega ni hotel storiti, je to storil na lastno pest....

 

 

 

...zdej, kaj oni smatrajo za golazen, pa sami presodite...   :P

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takim novicam ne verjamem, ker sem ravno predvčerajšnjim na tem istem mediju videl sliko policije, ki se tepe s protestniki v Franciji z naslovi:

FRANCIJA SE JE ZBUDILA ... MIGRANTI RUŠIJO PARIZ ... PARIZ GORI - MIGRANTI PLENIJO IN POSILJUJEJO ... ITD ITD

šlo je pa za protest Francozov zaradi dragega goriva ;)

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 11. 2018 ob 11:01, Alla pravi:

No, da boste vedeli o čem se naprej prepirat.
Preberite: Marakeška deklaracija v slovenskem jeziku
BTW, leta 2006 jo je podpisal Janez Janša ;)

http://donmarkom.blog/2018/11/11/marakeska-deklaracija-za-slovenijo-jo-je-podpisal-janez-jansa-s-svojo-vlado-ze-leta-2006/

citirano z zgornjega linka "Ok, dajmo na kratko bistva. Kaj je Marakeška deklaracija ? To je zgolj akcijski, delovni načrt za 2 letno obdobje. Peti zaporedni. Akcijski načrt sodelovanja o gospodarskem in migrantskem sodelovanju med EU in Afriko. Marakeški sporazum je dejansko nezavezujoč dokument, ker gre, kot pri 4ih predhodnih, zgolj za akcijski načrt za obdobje 2018 – 2020."

ne vidim razloga , da jo podpišejo v imenu slovenije.... če večina EU članic to zaradi nastalega stanja zavrača je moje mnenje , da verjetno niso ne vem kako neumni.. in ne vidim razloga , zakaj bi se morali mi poneumiti s popisom ..

 

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, thumper pravi:

ne vidim razloga , da jo podpišejo v imenu slovenije.... če večina EU članic to zaradi nastalega stanja zavrača je moje mnenje , da verjetno niso ne vem kako neumni.. in ne vidim razloga , zakaj bi se morali mi poneumiti s popisom ..

članic je 27 ... ali jih 14 EU držav ne bo podpisalo ?

res ne vem, zato sprašujem, ker si napisal, da večina EU članic ne bo podpisala.

p.s.

da nau kdo pamtn .. Združenega kraljestva ne štejem več ;) 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odkar ni več klobučka v tej temi ni niti ene globoke. :P

ps. Teroristi in kriminal prihaja tudi z migracijami, pa mimo njih, velik ga pa je tudi že v EU.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, maus pravi:

takim novicam ne verjamem, ker sem ravno predvčerajšnjim na tem istem mediju videl sliko policije, ki se tepe s protestniki v Franciji z naslovi:

FRANCIJA SE JE ZBUDILA ... MIGRANTI RUŠIJO PARIZ ... PARIZ GORI - MIGRANTI PLENIJO IN POSILJUJEJO ... ITD ITD

šlo je pa za protest Francozov zaradi dragega goriva ;)

 

Temu boš morda verjel - levičarskemu trobilu:kva2::

Na Sardiniji so zaradi suma terorizma aretirali 38-letnega Libanonca palestinskih korenin, je danes sporočila lokalna policija. Kot so navedli, je skušal moški zastrupiti vodno zajetje

Moškemu, ki so ga aretirali v mestu Macomer v notranjosti otoka, očitajo, da je deloval za skrajno džihadistično skupino Islamska država (IS). Strup so identificirali kot pesticid, ki je za ljudi nevaren že v majhnih količinah, je po poročanju nemške tiskovne agencije dpa sporočila policija.

Na 38-letnika so oblasti postale pozorne, ker naj bi njegov domnevni bratranec v Libanonu načrtoval zastrupitev vodnega zajetja ene od tamkajšnjih vojašnic.

Popravljeno . Popravil xtzs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, maus pravi:

takim novicam ne verjamem, ker sem ravno predvčerajšnjim na tem istem mediju videl sliko policije, ki se tepe s protestniki v Franciji z naslovi:

FRANCIJA SE JE ZBUDILA ... MIGRANTI RUŠIJO PARIZ ... PARIZ GORI - MIGRANTI PLENIJO IN POSILJUJEJO ... ITD ITD

šlo je pa za protest Francozov zaradi dragega goriva ;)

 

Sam ne verjamem medijem, ki obračajo ploščo pred/po volitvah. Ko pred volitvami ni bilo nobene sledi in nevarnosti glede ilegalnih migrantov, zdaj je pa na vrat na nos nujen podpis Marakeške deklaracije. Zakaj že deklaracija o nekom, ki ga v resnici sploh ni?

Seveda so mediji, ki svoje plati ne obračajo dnevnim potrebam sovražni! Pa še kaj napiši, vidim , da je v službi dovolj časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!