Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

pred 1 minuto, Zivnorc pravi:

.... ja ...ampak to pomeni samo, da je neprimeren za gledanje na motosvetu...  :P

Ni res. Vsak ima pravico prijave posnetka in če bi bilo tega vsaj toliko kot je gobcanja,, bi dosegli umik posnetka.
Če pa je kdo spreten, lahko naredi in objavi demanti, seveda brez kakšnih fobičnih primesi in da jasno vedeti, da je število prosilcev za azil omejeno ipd. Skratka, poglobiti se in pokazati dejansko sliko majhne slovenije, ki ne more in ne želi absorbirati neprimernih količin migrantov.
In jasno izpostaviti kdo samo lahko dobi status begunca in s tem azil.
Begunci do določenega števila da, ekonomska migracija in kriminal odločno ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se pa posnetek delil vsem arabskim prijatlom, naj malo še svojim razdelijo. :D

Mislim, da bom tako prej dosegel kar si želiš  I30, saj ko bodo videli to revščino bojo še v Siriji raje ostali.

Se pa strinjam država, ki da tujcem več pravic kot svojim državljanom je za en kurac. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dana 4. veljača 2013, Vladimir Putin, ruski predsjednik, obratio se Dumi (ruski parlament,), te je održao govor o napetosti s manjinama u Rusiji:.

"U Rusiji žive Rusi. 

Bilo koje manjine, u bilo kojem mjestu, ako žele živijeti u Rusiji, raditi i jesti u Rusiji, trebaju govoriti ruski, i trebaju poštivati ruske zakone.

Ako oni vole šerijatsko pravo, onda ćemo ih savjetovati da idu na ona mjesta gdje je to državni zakon.

Rusija ne treba manjine.

Manjine trebaju Rusiju, a mi im nećemo dati posebne povlastice, ili pokušati promijeniti naše zakone kako bi odgovarale njihovim željama, bez obzira kako glasno viču 'diskriminacija'.

Na nama je da se naučimo, gledajući samouništenje u Americi, Engleskoj, Nizozemskoj i Francuskoj, ako želimo preživjeti kao nacija.

Ruski običaji i tradicija nisu kompatibilni s izostankom kulture ili primitivnih načina života u većine manjina.

Kada časno zakonodavno tijelo razmišlja o usvajanju novih zakona, mora prvenstveno imati na umu nacionalni interes obzirom da manjine nisu Rusi.

Političari u Dumi su priredili Putinu pet minutne ovacije.


 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Žan96 pravi:

Mene zmoti, da se za begunce skrbi bolš k pa za SLOVENCE. Najprej bi mogl za svoje poskrbet pol pa za druge.

Čak, čak, tole je pa treba mal razdelat. Vpiješ SLOVENCE. Kdo so to?

Ker če se tu opiraš samo na nacionalnost, potem streljaš kozle. Če ne, potem piši državljane Slovenije (pojma sta zelo različna), saj država obstaja (naj bi) za svoje državljane. In državljani so še druge narodnosti z istimi državljanski pravicami.

Poleg tega je treba biti pazljiv tudi pri izrazu begunci. Prav je, da se poskrbi za begunce. Zato imamo zakonodajo, ki določa kdo je begunec in kakšna pomoč mu pripada.

Vsekakor pa ni prav, da država in to ne le naša, temveč kompletna EU in NATO mineštra ni sposobna ločiti beguncev od ekonomskih migrantov. In tem zadnjim ne pripada in jim ne bi dal drobtine. Kajti tudi za njih obstajajo pravila kako in pod kakimi pogoji in koliko njih se sprejme v posamično državo.
Kajti kdor ni begunec in statusa ne prijavi takoj po prečkanju meje je kriminalec, ki krši zakonodajo, ki velja za vse. In kot ekonomski migrant ali celo ilegalec-kriminalec bi moral biti prav posebej obravnavan.

To ŽanEnkratNaGlaviEnkratOkoli je potrebno ločevati in nikakor ne kar nekaj na pamet predalčkat!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎25‎.‎11‎.‎2015‎ ‎21‎:‎19‎:‎02, Zivnorc pravi:

 

 

...če že bo v vrtcu s tvojim otrokom ali vnukom, bo lahko z njimi prijatelj... se bo družil in igral z njimi... nobenemu nič... AMPAK, ko bo prišel trenutek, bo brezkompromisno zabodel nož v hrbet TVOJEGA otroka... v TVOJEM kraju.... mogoče celo na TVOJEM domu...

 

 

Zato pa bom jaz svojemu otroku dal ime Abdul al Rahman Jure.... da ne bo slučajno izstopal :lol1:

Popravljeno . Popravil motozajebant
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, motozajebant pravi:

Zato pa bom jaz svojemu otroku dal ime Abdul al Rahman Jure.... da ne bo slučajno izstopal :lol1:

Na srednje ime Wong ne pozabi! Zna tud prov pridet.
Torej Abdul Wong al Rahman Jure Stevica Zorba Buntu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... :hmm: 

... še neki amerikanarskega si pozabu dat zraven... ala na Bruce Lee ...al kej tazga...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, I30 pravi:

EnkratNaGlaviEnkratOkoli

Razlaga za tole?

SLOVENEC- Državljan RS, kateri ne glede na svoj izvor živi v Sloveniji, govori slovenski jezik, ima priznano državljanstvo, spoštuje slovensko kulturo in ne vsiljuje svoje kulture. Ne razumite me narobe, nisem skrajni desničar ampak zagovarjam to, da če prideš iz drugih držav spoštuješ kulturo v novi državi.

Glede trenutne krize migrantov pa dam roko v ogenj da je dejanskih vojnih prebežnikov peščica, ostala večina pa je "priložnostnih" beguncev ). 

Me pa zelo zanima od kje vojnim prebežnikom iz države tretjega sveta, ki potujejo peš po svetu gotovina v žepih za katero bi povprečno plačan delavec v Sloveniji delal 5 let in ne bi porabil niti centa. Sploh pa glede na to, da nobena arabska država ne uporablja evre kot državno valuto. 

I30 pa nč osebnega, vsak ma svoj pogled na svet, politiko in ekonomijo.

Zanimiva tema :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... zakaj pa ne postavijo recimo ob teh prestopnih mestih čez mejo stojnice.. štante... itd... s spominki, hrano, pijačo... kič... itd... da bi od njih izvabili kak evro... pa še občina bi lahko kasirala za postavitev stojnic.

...matr...  nč se ne znajdemo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, Žan96 pravi:

SLOVENEC- Državljan RS, kateri ne glede na svoj izvor živi v Sloveniji, govori slovenski jezik, ima priznano državljanstvo, spoštuje slovensko kulturo in ne vsiljuje svoje kulture. Ne razumite me narobe, nisem skrajni desničar ampak zagovarjam to, da če prideš iz drugih držav spoštuješ kulturo v novi državi.

Glede trenutne krize migrantov pa dam roko v ogenj da je dejanskih vojnih prebežnikov peščica, ostala večina pa je "priložnostnih" beguncev ). 

Me pa zelo zanima od kje vojnim prebežnikom iz države tretjega sveta, ki potujejo peš po svetu gotovina v žepih za katero bi povprečno plačan delavec v Sloveniji delal 5 let in ne bi porabil niti centa. Sploh pa glede na to, da nobena arabska država ne uporablja evre kot državno valuto. 

I30 pa nč osebnega, vsak ma svoj pogled na svet, politiko in ekonomijo.

Zanimiva tema :D

Tvoji razlagi manjka samo še obvezna pripadnost katoliški veri. :doze:

Izraz Slovenec nikakor ni sopomenka za državljana republike Slovenije! 
Kot državljan pa je vsakdo dolžan spoštovati zakonodajo države v kateri je državljan. Milom ali silom. (Tisti, ki v državo vstopi, pa seveda tudi!)
Spoštovanje kulture, jezika, vere ipd. je obvezno le toliko kolikor to zapoveduje zakonodaja. 

Neko populistično dvigovanje zahtev nad ta nivo je nevarno netenje nestrpnosti in verjetno prej v nasprotju s pozitivno  zakonodajo kot nespoštovanje samo. Jaz ne spoštujem nobene vere, ker se mi zdi trapasto verjeti v pravljice za otroke. Spoštujem pa zakonodajo in ne pozivam k prepovedi vere ali k uveljavljanju nove.
Tudi "kulturo", ki se pri nas zrcali v neki jodldijodlda muzki, obnašanju in skakanju nimam na spisku kakršnegakoli spoštovanja.
Ampak, kdor hoče biti vse življenje butl, ima do tega vso pravico.

 

Vse ostale flance, ki si jih tu ponovil, smo že miljavžentkrat premleli. In so seveda več ali manj samo flance, ki se ne dotikajo srži problema. 

Kaj je torej pravi prijem proti tebi neprijetnim dogajanjem?

Samo dva sta:

1 - Da razčistiš ali sploh je problem ali le tvoja paranoja

2 - Da zahtevaš od pristojnih striktno spoštovanje zakonodaje vkolikor se dogaja.

Brez politikantskega vzburjanja nestrpnosti in z zagotovljenim spoštovanjem zakonodaje, ne bi imeli ne špetira, niti prešvercanih migrantov.

 

pred 53 minutami, Žan96 pravi:

Razlaga za tole?

Kaj neki? Rebusi, križanke pa takle ti ne gre? 96, a ne?!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I30, resnično ga je škoda, da je na tem forumu.

Vse ve, pozna rešitve. Za vsakega ima kakšno krepko besedo, če ne misli kot on. Ker ve daleč največ, bi si želel, da rešuje naše probleme, slovenske, evropske... morda pa je najlažje jezik sukati in pametovati?

Scarabeo

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Scarabeo 500 pravi:

I30, resnično ga je škoda, da je na tem forumu.

Vse ve, pozna rešitve. Za vsakega ima kakšno krepko besedo, če ne misli kot on. Ker ve daleč največ, bi si želel, da rešuje naše probleme, slovenske, evropske... morda pa je najlažje jezik sukati in pametovati?

Scarabeo

 

Od tvojega konstruktivnega pisanja me je kar okol vrgl. :doze:

 

Pa ne govor tako podcenjevalno o tem forumu. (Jaz sem bebec!) je biser in si me zasluži. Pa tebe tudi.:ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, I30 pravi:

Tvoji razlagi manjka samo še obvezna pripadnost katoliški veri....

Glede vere sva na istem, glede spoštovanja pa očitno več al mn tudi. Pa pustmo to. Morem priznat, da mi moja intelektualna omejenost dobr onemogoča reševanje rebusov, križank in predvsem sudokuja.

 

@Scarabeo 500

zelo se strinjam, da je najlažje jezikat, pametovat, narest pa nič. Vrjamem, da to ni samo moj zločin. Ali pač?

 

 

Očitno ta tema ni moj dan, se poslavljam :kmet::whistle:

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, I30 pravi:

Čak, čak, tole je pa treba mal razdelat. Vpiješ SLOVENCE. Kdo so to?

Ker če se tu opiraš samo na nacionalnost, potem streljaš kozle. Če ne, potem piši državljane Slovenije (pojma sta zelo različna), saj država obstaja (naj bi) za svoje državljane. In državljani so še druge narodnosti z istimi državljanski pravicami.

Poleg tega je treba biti pazljiv tudi pri izrazu begunci. Prav je, da se poskrbi za begunce. Zato imamo zakonodajo, ki določa kdo je begunec in kakšna pomoč mu pripada.

Vsekakor pa ni prav, da država in to ne le naša, temveč kompletna EU in NATO mineštra ni sposobna ločiti beguncev od ekonomskih migrantov. In tem zadnjim ne pripada in jim ne bi dal drobtine. Kajti tudi za njih obstajajo pravila kako in pod kakimi pogoji in koliko njih se sprejme v posamično državo.
Kajti kdor ni begunec in statusa ne prijavi takoj po prečkanju meje je kriminalec, ki krši zakonodajo, ki velja za vse. In kot ekonomski migrant ali celo ilegalec-kriminalec bi moral biti prav posebej obravnavan.

To ŽanEnkratNaGlaviEnkratOkoli je potrebno ločevati in nikakor ne kar nekaj na pamet predalčkat!

Šta se praviš blesav, dobro znaš, ko smo mi Slovenci!  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Žan96 said:

Glede vere sva na istem, glede spoštovanja pa očitno več al mn tudi. Pa pustmo to. Morem priznat, da mi moja intelektualna omejenost dobr onemogoča reševanje rebusov, križank in predvsem sudokuja.

 

@Scarabeo 500

zelo se strinjam, da je najlažje jezikat, pametovat, narest pa nič. Vrjamem, da to ni samo moj zločin. Ali pač?

 

 

Očitno ta tema ni moj dan, se poslavljam :kmet::whistle:

 

 

Ko se mu stopi na rep?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, solorider pravi:

Dana 4. veljača 2013, Vladimir Putin, ruski predsjednik, obratio se Dumi (ruski parlament,), te je održao govor o napetosti s manjinama u Rusiji:.

"U Rusiji žive Rusi. 

Bilo koje manjine, u bilo kojem mjestu, ako žele živijeti u Rusiji, raditi i jesti u Rusiji, trebaju govoriti ruski, i trebaju poštivati ruske zakone.

Ako oni vole šerijatsko pravo, onda ćemo ih savjetovati da idu na ona mjesta gdje je to državni zakon.

Rusija ne treba manjine.

Manjine trebaju Rusiju, a mi im nećemo dati posebne povlastice, ili pokušati promijeniti naše zakone kako bi odgovarale njihovim željama, bez obzira kako glasno viču 'diskriminacija'.

Na nama je da se naučimo, gledajući samouništenje u Americi, Engleskoj, Nizozemskoj i Francuskoj, ako želimo preživjeti kao nacija.

Ruski običaji i tradicija nisu kompatibilni s izostankom kulture ili primitivnih načina života u većine manjina.

Kada časno zakonodavno tijelo razmišlja o usvajanju novih zakona, mora prvenstveno imati na umu nacionalni interes obzirom da manjine nisu Rusi.

Političari u Dumi su priredili Putinu pet minutne ovacije.


 

Res se mi zdi da je v tem sranju po svetu Putin še edina svetla izjema,ma ni on ni perla sam je it vsega političnega dreka najboljši drek ,če se tako izrazim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Kmet2 pravi:

Res se mi zdi da je v tem sranju po svetu Putin še edina svetla izjema,ma ni on ni perla sam je it vsega političnega dreka najboljši drek ,če se tako izrazim!

Ja on, pa uni KimĐong sun, tm so tut vsi srečni :D in frizure majo lepe :P

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Ja on pa uni KimĐong sun, tm so tut vsi srečni :D

Ja ja tam pa sploh :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni ga blo in ga nebo, takega slovenskega političnega junaka, ki bi si upal v lastni domovini javno povedati kaj sličnega kot nekdanji kgb-jevec. Preklinjam vsak dan RTV SLO, da nas bašejo s bedno mađarsko oddajo Hidak- Mostovi. Ni čudno, da je potem rtv najemnina tako draga. Koliko je samo stal manjšinski tv in radijski studijo v Lendavi. Pripelješ se pa na mađarsko stran, ni govora o dvojezičnih napisih, o slovenskem radiju na Madžarskem, da o kakšni slovenski oddaji na mađarski nacionalki še nikoli nisem slišal.

Skoraj enako velja na zahodni strani kure kar se lahških špagetarjev tiče. Da ne maram slovenske obale je doberšen krivec tudi to, da je vsaki napis, vsaka tabla, napisana tudi v špagetarskem jeziku. Se počutim kot, da sem v špagetariji.

Nekoliko bolje je z jodlarsko državo.  

 

  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kmet2 pravi:

Res se mi zdi da je v tem sranju po svetu Putin še edina svetla izjema,ma ni on ni perla sam je it vsega političnega dreka najboljši drek ,če se tako izrazim!

Rusi imajo že stare izkušnje z muslimani in jim je zadeva popolnoma jasna.

Kar se pa tiče "sranja", ki ga kdo povzroča po svetu, je tako, da bodo to vedno počeli vsi dovolj močni, da si to lahko privoščijo.

Amerikanci se grejo šerife povsod tam, kjer jim njihovi velekapitalisti to naročijo. Kitajci se imajo za glavne v Aziji in Afriki. Edino Rusi so zadnje čase več izgubili kot dobili, zato so še toliko bolj občutljivi za ameriško drezanje v njihovi bližini.

Vsesplošna štala, ki visi na nitki, je tako odvisna le od tega, koliko se Amerikanci zavedajo, da bojo do vratu v njej tudi oni sami. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko k vsa podjetja morjo tut mediji skrbet da zaslužijo kej. Poročajo to kar se prodaja. Mi smo pa ovce, ki se pustimo vodit. Žalostno, ampak resnično.

Pa ne mi spet o tem kako govorimo naredmo pa nč. Dejstvo je, da v sodobni družbi mladi nimajo pojma, posluša se stare politike. Zato pa smo tuki k smo, novi obrazi isto stanje. :bum:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!