Skoči na vsebino

Harley Davidson


Noise

Priporočene objave

H-D (firma) je taki pojem v svetu marketinga,

H-D zasluzi s spremljevalnim programom (njihove jakne, puloverji, kapice, majice, dodatna oprema,...se in se) nekajkrat vec, kot pa s samo prodajo njihovih motociklov.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

H-D zasluzi s spremljevalnim programom (njihove jakne, puloverji, kapice, majice, dodatna oprema,...se in se) nekajkrat vec, kot pa s samo prodajo njihovih motociklov.

Samo glede cunj in ostalega se jim pa ne pustim nategnit. Meni je glavno, da na motorju piše H-D, gate imam lahko tudi Skinny, pa se bom ravno tako veselo vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kja ga pa nameravaš servisirat? Obstaja pooblaščeni serviser?

Do takrat, ko ga bom dobil, bi morali pri Claasu že biti uradni zastopnik, torej priskrbeti tudi servis. Sploh bi morali biti že lani, pa bi morali biti letos januarja, pa bodo najbrž vsak čas, ... V končni fazi je še vedno dovolj folka v Slo, ki jih zna šraufat, tako da glede tega se ne bojim. Hudič bo edino, če bo treba kakšno garancijo uveljavljati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitam :) "FAT BOY" srebrn/črn. Ni moj tip motorja, sicer pa po

mojem skromnem mišljenju, najlepši HD.Nekaj let nazaj kupil

HD škornje z zeleznim kapam za 80$. Zgleda, da res zasluzijo

več z kramo. Marketing čarovniki, ni kaj! Zelim ti veliko prijetnih

kilometrov :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

H-D zasluzi s spremljevalnim programom (njihove jakne, puloverji, kapice, majice, dodatna oprema,...se in se) nekajkrat vec, kot pa s samo prodajo njihovih motociklov.

Samo glede cunj in ostalega se jim pa ne pustim nategnit. Meni je glavno, da na motorju piše H-D, gate imam lahko tudi Skinny, pa se bom ravno tako veselo vozil.

Brez H-D gat pa enostavnu nau šlo!!!!!!!! :D :D :D :shock: :o Gate so kot rezervni del če kje kej šprica z njimi pobrišeš-so extra upojne!! :P :P :twisted:

Pa srečno vožno!!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje bi moral harlija enkrat pelat, pa ne samo za en krog, tko, da ga imaš kakšen teden, dva. Pa da zakapiraš zakaj se v bistvu gre, mogoče ti še všeč rata.... Meni sicer ni, sem čisto druge sorte tič, ampak vseeno, česar ne razumeš, še ni treba popluvat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje bi moral harlija enkrat pelat, pa ne samo za en krog, tko, da ga imaš kakšen teden, dva. Pa da zakapiraš zakaj se v bistvu gre, mogoče ti še všeč rata.... Meni sicer ni, sem čisto druge sorte tič, ampak vseeno, česar ne razumeš, še ni treba popluvat...

ja če bi imel dosti denarja bi sigurno tudi kak divje predelani streetfighter na bazi H-D v moji garaži stal. sam sem mel možnost peljat Klemenčič Nibiro in je feeling še dodatno navite 1600- kubične mašine res fenomenalen, vibracije pa tudi. verjamem da kaki ženski sopotnici res pride med vožnjo (kot se radi kaki harlijaši pohvalijo :wink: ).

je pač tisti problem cene in tega da bi pred tem morala v moji garaži pač stati še najmanj vsaj navita ZX-12R in novi ZX-6R (za noret na pisti :twisted: ) + kak KTM za pohorje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Lep pozdrav vsem skupaj!

Sem malo bral tele razprave in si ne morem kaj, da ne bi še jaz dodal svojega mnenja (pozor: le moje mnenje in nič drugega). In tole piše nekdo, ki je bil še tri leta nazaj zagrizen nasprotnik HD-je (ask anyone who knows me). Dokler ga nisem enkrat peljal. Prodal sem Drag Starja, kupil Sportsterja in dobil širok nasmešek ter s tem muhe med zobe :D

Moje mnenje je, da promocija HD-ju bolj škoduje kot koristi. Večina ljudi, ki sem jih videl na HD so bili prepotentni, middle-age crisis, ločeni, zafrustrirani dedci, ki so mislili, da so prijeli boga za jajca, ko so si kupili "Ameriško legendo", grdo jakno z orlom na hrbtu in kup resic. Pa še obnašajo se kot da niso motoristi, ampak nekakšni nad-motoristi: Harleyaši. :?

Kar se tiče pa promocije s strani firme, je pa še huje. Kakor se pojavi ime Harley-Davidson, že povsod plapolajo ameriške zastave, letajo beloglavi orli in v ozadju hrumi Star Spangled Banner. Po 11. Septembru so pa pri HOGu ratali skoraj paramilitaristična organizacija (vsaj po člankih v Hog Tales je včasih tako slutiti).

In vse to se mi zdi, da škodi ugledu HD-jem. Vsaj meni se je malo zagnusilo. Konec koncev gre le firmo, ki ima svojo 100 letno zgodovino, kar le ni zanemarljivo. In čoperji izhajajo prav iz HD (in Indiana, da ne bomo krivični). In če mene vprašate, ni noben japonski čoper niti do nožnih prstov Harleyu. Vsi so namreč preveč tehnološko dovršeni in prezapleteni. Harley ima svoja 2 cilindra, primarni in sekundarni jermen, ki se povezuje na zadnje kolo pa konc. Ko (in ne če) se kaj pokvari, malo pošraufaš pa gre naprej. To moraš pri teh motrojih vzeti v zakup. Ljubiteljsko. Ne moreš jih pa primerjati s tehnološko vrhunskimi japonskimi motorji, ker to preprosto ni njihov namen. Kot bi primerjal traktor z renaultom: ne gre.

Upam, da se nisem preveč razpisal; le moje skromno mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem skupaj!

Sem malo bral tele razprave in si ne morem kaj, da ne bi še jaz dodal svojega mnenja (pozor: le moje mnenje in nič drugega). In tole piše nekdo, ki je bil še tri leta nazaj zagrizen nasprotnik HD-je (ask anyone who knows me). Dokler ga nisem enkrat peljal. Prodal sem Drag Starja, kupil Sportsterja in dobil širok nasmešek ter s tem muhe med zobe

Moje mnenje je, da promocija HD-ju bolj škoduje kot koristi. Večina ljudi, ki sem jih videl na HD so bili prepotentni, middle-age crisis, ločeni, zafrustrirani dedci, ki so mislili, da so prijeli boga za jajca, ko so si kupili "Ameriško legendo", grdo jakno z orlom na hrbtu in kup resic. Pa še obnašajo se kot da niso motoristi, ampak nekakšni nad-motoristi: Harleyaši.

Kar se tiče pa promocije s strani firme, je pa še huje. Kakor se pojavi ime Harley-Davidson, že povsod plapolajo ameriške zastave, letajo beloglavi orli in v ozadju hrumi Star Spangled Banner. Po 11. Septembru so pa pri HOGu ratali skoraj paramilitaristična organizacija (vsaj po člankih v Hog Tales je včasih tako slutiti).

In vse to se mi zdi, da škodi ugledu HD-jem. Vsaj meni se je malo zagnusilo. Konec koncev gre le firmo, ki ima svojo 100 letno zgodovino, kar le ni zanemarljivo. In čoperji izhajajo prav iz HD (in Indiana, da ne bomo krivični). In če mene vprašate, ni noben japonski čoper niti do nožnih prstov Harleyu. Vsi so namreč preveč tehnološko dovršeni in prezapleteni. Harley ima svoja 2 cilindra, primarni in sekundarni jermen, ki se povezuje na zadnje kolo pa konc. Ko (in ne če) se kaj pokvari, malo pošraufaš pa gre naprej. To moraš pri teh motrojih vzeti v zakup. Ljubiteljsko. Ne moreš jih pa primerjati s tehnološko vrhunskimi japonskimi motorji, ker to preprosto ni njihov namen. Kot bi primerjal traktor z renaultom: ne gre.

Upam, da se nisem preveč razpisal; le moje skromno mnenje.

- Well spoken.

Kakorkol že, če ti paše harli, pel harlija, ampak zame je še zmeri kup železja.

- Xs 1100 je pa kaj? Mogoče sam Hi tech aluminij in karbon+kevlar, aja pa titan šraufi? Po moje ne. Torej zakaj pa ti to voziš - rihtaš (še nisem zasledil, da bi vozil) svojo yamaho?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler ga nisem enkrat peljal. Prodal sem Drag Starja, kupil Sportsterja in dobil širok nasmešek ter s tem muhe med zobe :D

jasno, če si pristaš čoperjev pol je jasno, da ti H-D sigurno bolj požene puls kot drag star ali kateri drugi japonec. no če bi hotel čoperja pol bi bil H-D sigurno prvi izbor.

Moje mnenje je, da promocija HD-ju bolj škoduje kot koristi. Večina ljudi, ki sem jih videl na HD so bili prepotentni, middle-age crisis, ločeni, zafrustrirani dedci, ki so mislili, da so prijeli boga za jajca, ko so si kupili "Ameriško legendo", grdo jakno z orlom na hrbtu in kup resic. Pa še obnašajo se kot da niso motoristi, ampak nekakšni nad-motoristi: Harleyaši. :?

AMEN! In to je tudi 1. razlog da H-D vozniki pri drugih (jap, ita,...) niso najbolj priljubljeni. 2. razlog je seveda faušija. no lahko da je vrstni red tudi obrnjen :twisted: :wink:

Kar se tiče pa promocije s strani firme, je pa še huje. Kakor se pojavi ime Harley-Davidson, že povsod plapolajo ameriške zastave, letajo beloglavi orli in v ozadju hrumi Star Spangled Banner. Po 11. Septembru so pa pri HOGu ratali skoraj paramilitaristična organizacija (vsaj po člankih v Hog Tales je včasih tako slutiti).

Za američane mi je še jasno, dosti bolj butasto deluje ko vidiš katerega NEameričana z zastavo na motorju, jakni, gatah,....

Konec koncev gre le firmo, ki ima svojo 100 letno zgodovino,.......

evo, H-D je samo ena izmed firm, ima se pa za NAD-firmo. mislim da je v zgodovini dosti več moto znamk, ki bi se lahko po vseh dosežkih ali pionirstvu na področju motorjev prej imeli za nekaj posebnega. ampak kot sem že napisal, pri H-D-ju so pač strokovnjaki za marketing.

PS: še obilo varnih in lepih km s tvojim sportsterjem, pa ne se preveč sekirat če te bo kdo postrani gledal, obstaja velika verjetnost da mu japonski čoperček povzroča manjvrednostni kompleks. :twisted: :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm...bolj ko gledam, slabša je tista primerjava s traktorjem in renaultom :)

Jaz čist razumem tistega, ki pravi da HD kup železja. Ker tut je. Heavy metal. Tam, kjer imajo japonski čoperji čoperji plastiko ima HD še zmeri čist pravo železo. Je pa res - men so všeč čoperji in gledam znotraj te kategorije. Ker če pa primerjam tehnološko izpopolnjenost, zmogljivosti, udobje in namenskost vožnje, pa skoraj vsi drugi motorji premagajo Harleya.

Mislim, pa da je bolj problem v attitude ljudi, ki jih vozijo kot pa v motorju samem.

Po 80 narejenih km sem dal preštrihat napis na tanku, tko da je čist črn. I like that bike, like that machine.

good...well spoken.....mustang,ne sekiraj se...na delavskem domu je tudi nekoč pisalo :"nosite modrce Labod", pa jih nisem.....vsakemu tisto, kar mu je všeč....veseli me, da sem te spoznal, kajti pri tebi se mi zdi ni problema z attitude......si pač motorist...z harleyem......pa kaj potem....

kot mi je nekdo nekoč napisal....če boš kadarkoli rabil wingmana..be free to call.....pa obvezno na vsakih 100 km pivo (saj veš, da ne matrava preveč mašin....)

:D :lol: :D Tale z modrci Labod me je pa čist dotolkla!

Kakor pa slišim kaj se govori o HD-jih, pa ne vem če bo šlo po 100km, ampak se bova mogla ustavt vsakih 5 km, ko bo men kakšen šrauf odletu, pa bom mogu obrnit, ga pobrat, na kolena in šraufat :twisted:

Dokler obstaja na svetu mrzlo pivo, bo vse uredu... Komaj čakam na kakšen rajd z bmw-jem. Pa lahko še TT s sabo vzameva, ker sem slišal, da rada nosi tangice in igra biljard 8) (i know she's gonna kick my butt for this one!)

ni panike....bova prej doma vse pošraufala...(odkar je Loctite izumil zadevo proti odvijačenju,,ne bo problemov)

kar se tiče piva....se popolnoma strinjam.. :D ....kar se tiče TT in tvoje butt...se strinjam.......:twisted: ..........za tangice ne vem, kar se tiče bilijarda, je pa zelo zanimivo.....:roll: :wink:

kakorkoli....takoj,ko sestavim motor,pade fura.....pa magari do Zbilj :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da se tale tema ne bo spremenila v debato o Renatu... naj samo povem, da kolikor ga poznam je čist kul, ma svoj stil, je pa značilno da ne jebe (pardon my french) žive sile.

Motoristov je pač na tisoče vrst. Tudi jaz bi mu prav toplo priporočil čelado in toplejšo jakno, ampak če mu tako paše...

Me zanima J, če si mogoče videl Sportsterja 883R ? (Kombinacija oranžne in črne barve - bolj "na športno" narejen)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yep Mustang,R! Oranzen/Črni detajli balanca, lita platišča, menda "sport"

model sportsterja! Čisto ozek motor brez extra kiča! Meni full všeč in bi

ga kar imel (ne zameri, jaz bi imel kr vse :lol: ) Zvok pa še enkrat

nemogoče kopirat! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišal sem, da se je Harley-Davidson nekaj časa nazaj trudil, da bi patentiral zvok svojih motorjev, pa mu nekako ni uspelo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rozi, koliko še do do dneva "D" (debelinkowelcomehomepress)? :D :multi:

Pojma nimam, ker mi ne vedo povedati točnega datuma. Sploh pa ne uspem odgovornega priklicati.

Frka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:arrow: Rozi

Sem videl, da si pred časom iskal serviserja. Iz lastnih izkušenj ti lahko toplo priporočam servis Makoter na Viču. Tam sem prej tudi servisiral yamaho, zdaj pa harleya. Je tudi pooblaščeni serviser (vsaj bil je, ko je bil še Motoklub - zdaj pa ne vem, kako je). V glavnem, meni je vedno vse super zrihtal (+uresničil tudi razne predelave) in sem bil vedno zadovoljen.

Če rabiš naslov ali telefon, sporoči.

He's a cool dude.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!