Skoči na vsebino

Harley Davidson


Noise

Priporočene objave

No, pol so Harleyi v svojem bistvu res chopperji. Vzeli so jim en zavorni disk spredaj, z izjemo Porscheja so vsem odstranili vodno hlajenje... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede H-D

Vsake oči imajo svojga malarja. Enim je všeč, drugim je drvarnca, ampak kdor ga hoče naj ga pač ma. Drugi se bomo pa raj z motorji vozil :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede H-D

Vsake oči imajo svojga malarja. Enim je všeč, drugim je drvarnca, ampak kdor ga hoče naj ga pač ma. Drugi se bomo pa raj z motorji vozil :lol:

točno

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Chopper ne mora biti noben tovarniško narejen motor,to finto so se spomnili japajnerji s pojavom viraga,prej se je ta segment imenoval custom.Choperja naredi potem lastnik iz neke serijske zadeve. Naj me kdo popravi če živim v zmoti! :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Chopper ne mora biti noben tovarniško narejen motor,to finto so se spomnili japajnerji s pojavom viraga,prej se je ta segment imenoval custom.Choperja naredi potem lastnik iz neke serijske zadeve. Naj me kdo popravi če živim v zmoti! :wink:

Narobe. Custom-a naredi lastnik iz neke ali več serijskih zadev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še kaj pravi Aagleško slovenski slovar za besedo custom

custom [ka´st*m] n navada, običaj; jur

običajno pravo; odjemalstvo; redno nabavljanje

(nakupovanje); pl carina; A ~ clothes po meri

narejena obleka; ~s officer (ali official) carinik;

~ is a second nature navada je železna srajca;

~s entry carinska deklaracija; ~(s) duty carina;

~s examination carinski pregled

Vse kar je v zvezi s carino vzaneš seveda ven... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enkrat za vselej:

chopper: izhaja iz angleske besede "to chop" -> (z)rezati,(po)sekati; okvir je tehnicno modificiran,npr. podaljsan ali skrajsan,okvir je ozji ali sirsi.tudi vse "nepotrebno",kot nosilci na okvirju,smerokazi ipd. je odstranjeno.sama sprememba vilic (dolzina,sirina ali zamenjava) se ne pogojuje chopperja.

custom: serijski motor z serijskim okvirjem vecinoma samo opticno modificiran; lak,naveski,chrom,poliranje itd.tudi samo zamenjava posameznih delov motorja ga uvrsti v to kategorijo.

cruiserji so posledica customov.kot je rekel big yellow so japoncki v zacetku ´80tih,ko so zaceli kopirati HD,poimenovali nekatere svoje produkte custom (npr. VS 750,XV 750,VT 500,CX 500....),ker so se opticno razlikovali od takratnih serijskih motorjev (npr. CB,Z...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako. Še pred temi zgoraj naštetimi motorji so bili Z1000Ltd, Z750Ltd, Cb650 mislim da C izvedba, suzuki gs/x 550/750/1000 L .... itd. Ti so bili t.i. cruzerji v začetku 80'. Nekateri so jim rekli "soft čoperji".

Sem pa uzadnič na DSFu videl VRoda malo predelanga, pa morem priznat, da je kar "makina". Zadnja guma 240 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj kakšna stvar je ali ni je posledica definicije, ki jo uvršča v določeno kategorijo.

Debatirat ali je chopper, chopper ali ne, je brez veze, dokler se ne postavi definicija, s katero se recimo udeleženci diskusije strinjajo.

Torej, prvo stvar definirati, nato vse ostalo.

In pri chopperjih imamo dvojno definicijo in zaradi tega neskončne debate.

Definiciji sta :

1.) vse tisto kar naj bi chopper bil in o čemer je ICE lepo napisal

2.) splošno veljavno mnenje laikov in trgovcev, ki ne marajo "komplicirat" in so v to kategorijo vrgli vse kar :

* se na širok sedi

* z vzravnanim hrbtom

* z nogami iztegnjenimi naprej

* je naked

* se blešči

* roke skoraj iztegnjene

* imeti mora prepoznaven zvok s poudarjenimi basovskimi frekvencami

* ne sme bit prelahko

* sedež mora bit pri tleh

* itd,.... še bi se kaj našlo

in vsi se pogovorjajo o tem kot da je to čoper

torej je to čoper.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2.) splošno veljavno mnenje laikov in trgovcev, ki ne marajo "komplicirat" in so v to kategorijo vrgli vse kar :

* se na širok sedi

* z vzravnanim hrbtom  

* z nogami iztegnjenimi naprej

* je naked

* se blešči  

* roke skoraj iztegnjene

* imeti mora prepoznaven zvok  s poudarjenimi basovskimi frekvencami

* ne sme bit prelahko

* sedež mora bit pri tleh

* itd,.... še bi se kaj našlo

in vsi se pogovorjajo o tem kot da je to čoper  

 torej je to čoper.

8)

cutom,cruiser ali tretje samo NE chopper.sorry.BMW trojka tudi ni SUV.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2.) splošno veljavno mnenje laikov in trgovcev, ki ne marajo "komplicirat" in so v to kategorijo vrgli vse kar :

* se na širok sedi

* z vzravnanim hrbtom  

* z nogami iztegnjenimi naprej

* je naked

* se blešči  

* roke skoraj iztegnjene

* imeti mora prepoznaven zvok  s poudarjenimi basovskimi frekvencami

* ne sme bit prelahko

* sedež mora bit pri tleh

* itd,.... še bi se kaj našlo

in vsi se pogovorjajo o tem kot da je to čoper  

 torej je to čoper.

8)

cutom,cruiser ali tretje samo NE chopper.sorry.BMW trojka tudi ni SUV.

:oops: A DA NI SUV :oops:

ja vidiš tko je pa to če se človek čisto nič, ampak res popolnomain čisto nič ne briga za neko znamko - to so zame samo napota in nevarnost na cesti, bayerischemotorwerke mislm namreč... prbližn tolk kt lukne na cesti

:oops:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HD to je itak legenda, sam sranje se pojav tm ko je treba gas nabit, mas pa pol tak filing ko da ti en prst u rt tisi..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ice, da ne bo kukr ss unim jeklom :P

:twisted: vidi ga vidi.... hja,tam se res ne spoznam (prevec) :oops: ,za to si skoraj upam trditi,da je tako. :wink: glede na to,da sem nekaj ze sodeloval pri "montiranju".chopperjev mislim. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, tle pa ti res ne bom ugovarjal, na to železje se pač ne spoznam..Vem le to da majo vsi 2 kolesi mogoče tri??

Moje področje so bol drugi mopedi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HD .... to je ime, legenda in imidž ... pa čist nič več ... no ja razen kupa lepega železja ... :roll: .

Lepega železja pa definitivno. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HD-ji bi bili gotovo veliko bolj zanesljivi in na njih ne bi bilo toliko okvar, če lastniki iz vseh zglobov, ohišij ležajev in puš, verige,... ne bi sproti in temeljito odstranjevali mazivo (mast) zato, da motorji izgledajo kot iz "škatlice". Tehnika pač zahteva svoje mazilo, pa če je to očem prav ali ne.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MOTOR + FLEKSARCA +KANČEK DOMIŠLIJE = CHOOPER

Saj je preprosto a ne? :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Preden sva šla z BMW-jem v Dubrovnik, mi je obljubil, da če pridem s Harleyem do Dubrovnika in nazaj brez problemov, bo na forumu odprl novo temo »Harley-Davidson: lep in uporaben kup železja«. Če vas zanima zakaj do te objave ni prišlo, berite naslednje.

Par kilometrov od Dubrovnika naprej (Mlini), mi Harley ni vžgal <_<. BMW je pogruntal, da je ali akumulator prazen ali pa pokvarjen regler. Vžgal mi je motor s klemami in šla sva nazaj v Dubrovnik. Tam pokli&#269;em v Ljubljano maxa, ki mi pove, da gre za pokvarjen regler, ker je to tovarniška napaka na Sportsterjih in to se zgodi vsakemu prej ali slej (Gee, thanks!) :angry: . Ga vprašam, &#269;e ima kak&#273;nega na zalogi in odgovor je negativen. Zamišljen pijem kavico v Biker's Caffeju, ko me Max kli&#269;e nazaj in pove, da ima Klemen&#269;i&#269; v Mariboru en regler na zalogi. Pokli&#269;em Klemen&#269;i&#269;a in se z njim zmenim, da bo nekdo prišel po regler in &#269;e mu lahko pla&#269;am, ko pridem v Slovenijo. Prijazen možakar pravi, da ni problema. Sledi Motosvetovska akcija: BMW pokli&#269;e Pervyja v Maribor, naj vzame regler in ga pošlje v Ljubljano, kjer ga prevzame Hotchko. Hotchko ga naslednji dan naloži na svojega Ducatija in odbrzi v enem dnevu v Dubrovnik. BMW mi ga namontira in voilŕ - Harley spet dela.

Kaj je tovarniška napaka? To, da je regler pobarvan. Zakaj? Ker ima maso direktno na okvir, vmes je pa barva. In prej ali slej ga vzame hudi&#269;. In kaj je najbolje? Dobimo nov regler in ta je spet pobarvan!

Na tem mestu bi se rad najlepše zahvalil vsem udeleženim v pomo&#269;i, še posebej pa:

- Pervyju, ki je dvignil regler in ga naložil na avtobus za Lj

- Hotchkotu, ki mi ga je s svetlobno hitrostjo dostavil (jebeš DHL!),

- Tomo Klemen&#269;i&#269;u, ki je brez besed dal rezervni del nekomu, ki ga sploh ne pozna,

ne da bi zahteval denar,

- Sr&#273;anu za vso prakti&#269;no in moralno podporo (&#269;eprav dvomim, da bere tole),

- in seveda (last but not least) BMW-ju za vso organizacijo, moralno podporo, servisiranje in ker me je vozil on the back seat v &#269;asu okvare.

<_< <_< <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mustang.....sej sm ti lepo reku (pa skoda k ni vec unih vrazjih smajlijev) :D :D :D :D :D :lol: :lol: :rolleyes: :rolleyes: <_< :)

LP

Gugo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- Hotchkotu, ki mi ga je s svetlobno hitrostjo dostavil (jebeš DHL!),

pa še cena je sitnica ... en pir za 700km ... :) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!