Skoči na vsebino

Harley Davidson


Noise

Priporočene objave

Sam toplo priporocam HD Zagreb ce kupujete novega Harleya. Imam odlicne izkusnje, zelo profesionalen odnos! Odkar so v EU ni nobenga problema uvozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se odgovor mal visje - ce kupujes novega, placas neto ceno (se pravi odstej ceni davek od drzave, kjer kupujes), ga pripeljes sem, gres nekam kjer homologirajo (meni so ga takrat kr ze v naprej poslikali, da ni blo treba 100x vozit z kombijjem), izdajo ti potrdilo o emisijah, gres na davcno, kjer ti na neto ceno zaracunajo DMV (odvisen je od specifikacij motorja) in DDV. Cakas kak mesec (v LJ), dobis odmero, placas in nato s potrdilom dokoncas homologacijo. In to je vsa umetnost. Najvecja zajebancija je prevoz in to, da davcna pocasi melje (baje izven LJ hitreje to uredijo).

Za krajo se pomoje splaca zavarovat (sploh ce pogledas na youtube video kako tip prakticno zlomi v par potezah steering-lock in ukrade sportsterja) samo preberi detajle (sploh ce mislis potovat kam izven EU, kjer ti zarad rizika ne priznavajo povracila kraje). Mirno spis.

Najblizji uradni servis pomoje Zagreb.

HD-jev je v SLO kr neki...tudi street boba sem ze videl, lep motor!

Popravljeno . Popravil KingKerosin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se odgovor mal visje - ce kupujes novega, placas neto ceno (se pravi odstej ceni davek od drzave, kjer kupujes), ga pripeljes sem, gres nekam kjer homologirajo (meni so ga takrat kr ze v naprej poslikali, da ni blo treba 100x vozit z kombijjem), izdajo ti potrdilo o emisijah, gres na davcno, kjer ti na neto ceno zaracunajo DMV (odvisen je od specifikacij motorja) in DDV. Cakas kak mesec (v LJ), dobis odmero, placas in nato s potrdilom dokoncas homologacijo. In to je vsa umetnost. Najvecja zajebancija je prevoz in to, da davcna pocasi melje (baje izven LJ hitreje to uredijo).

 

Ne vem no, toliko kolobocij... Bolje bi bilo, da ga lahko kupiš pri nas.

Smo res eni podalpski hlapci, da še zastopstva ne premoremo.

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda bi bilo lazje,ce bi lahko kupil pri nas, ampak tudi tkole uvozit novega ni nek problem... Konckoncev se gre za tvoj (sanjski) motor, ki ga bos imel leta in leta.

Izibajker, placas DMV, v mojem primeru 8% in DDV 22% ...na koncu me je prislo celo malo manj kot so stali bruto cena v Nemciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če kdo proda street boba v Sloveniji me zanima, kajti v tujini da ga pripelješ mraš nabit ene 15 % davkov, DMW pa to ker je 1600 mašina

 

Čudno da ni več teh motorjev prinas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja. Ce kdo rabi kak info z veseljem odgovorim.

Iz zagreba?  Klemenčič m je rekel da mi uvozi Streetboba za 16100 eur. A ga iz Zagreba dobiš ceneje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kok pride streetbob. Kontaktiraj jih in prosi za ponudbo (seveda napisi, da bi ga uvozil in naj ti dajo neto ceno v EUR). 15% DMV si pomoje prevec skalkuliral... 8% bo bol prav za tako masino (ce sklepam po moji 103ci) in seveda 22% DDV. Seveda bos moral prevoz uredit (razen ce ti ga oni kar je odvisno kok dalec od ZG zivis).

Drugace so pa cene novega po Evropi tam-tam, pomojem lah prihranis kakega jurja na dober deal, nekega cudeza se pomoje ne da naredit. Mogoce ciljaj na lanski model, ce ga dobis kej ceneje recimo (nevem kok se je streetbob za 2014 spremenil).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja streetbo se ne spreminja kaj preveč, tako da to ni poanta, poanta je iti gor v sever Nemčije in se pripeljati nazaj.

 

Mislim da je več kot 8%, a si ziher da ni?

 

Videl sem nekaj kar dobrih dealov gor po Nemčiji, in če plačam samo 8% se mi to splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce je nov (oz. manj kot 6000km in ali 6 mesecev) ne pozabi stet se DDV....

Ce se mislis fizicno z njim pripeljat iz DE pa nevem kako bos gor registriral/dobil preizkusnjo... Sm mel podobne ideje pa mislm da ni tko enostavno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klical sem davčno in pravijo da nad 50 kw je 3% davka in nad 1000 kubikov je 5 procentov

 

torej skupaj res 8, 

 

in euro 3 norma je 0%, euro 2 je 5%

 

A si ziher da je Euro 3 streetbob?

 

Ja za ddv vem, pravijo da mi vrnejo ddv po tem ko plačam davek tukaj če kupujem od firme, če od posameznika, davka ne dobim nazaj če ga moram plačat tukaj

 

torej osnova je res 8% in ne 15% kot me je strašil en prodajalec

 

dodatnio stroški so recimo vlak in potem tablice začasne da ga pripelješ iz Nemčije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

mene zanima kako lahko je homologirati Harley če  ga uvoziš iz USA, se bi splačalo?

Popravljeno . Popravil madbiker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa se obeta zastopstvo HD pri Maxu - morda že kmalu.

Je to dejansko 100% da bo, al spet neke govorice ki je že 3 leta poslušamo in beremo??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima kako lahko je homologirati Harley če  ga uvoziš iz USA, se bi splačalo?

Pomojem zgubis ogromno zivcev in casa z naso birokracijo.....verjetno je treba tut zamenjat zmigavce, stevec na km, mogoce clo luci (drugacne parabole?)....dobro se pozanimaj, pomoznosti od koga, ki se je takega podviga lotil pred kratkim....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je to dejansko 100% da bo, al spet neke govorice ki je že 3 leta poslušamo in beremo??

 

ma pozabi, premalo strank je tu pri nas, folk nima gnorja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klub ni profitna organizacija, zastopstvo je. Če je na našem trgu možno s HD narediti kaj profita, je vprašanje z enostavnim odgovorom.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!