Skoči na vsebino

Harley Davidson


Noise

Priporočene objave

HD club? A je to tista lipa he he?

 

Malce bolj kruto ime bi bilo treba uvest

 

Mene zanima a se Harleyaši vozite z zaščitno opremo razen čelade?

 

Men je en inštruktor reku da te policajio lahko oglobijo če nimaš biker hlač, pa biker jakne z zaščitami pa to

 

Je to res?  Kajti poleti bo ful vroče in mi ni v hlačah in jakni za vozit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HD club? A je to tista lipa he he?

 

Malce bolj kruto ime bi bilo treba uvest

 

Mene zanima a se Harleyaši vozite z zaščitno opremo razen čelade?

 

Men je en inštruktor reku da te policajio lahko oglobijo če nimaš biker hlač, pa biker jakne z zaščitami pa to

 

Je to res?  Kajti poleti bo ful vroče in mi ni v hlačah in jakni za vozit

Obvezna je čelada vse ostalo pa je priporočljivo že glede tvoje varnosti zato bi ti predlagal kupi si za poleti kavbojke plave ali črne z kevlar podlogo dobiš jih v moto trgovinah !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje vi harleyaši kupujete opremo?

 

ravno sem v procesu delanja izpita, in izbiram med nolan čelado in originalno HD-jevko

 

Prav tako tekstilno jakno od HD, kakšna ideja? So HD jakne ojačane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje vi harleyaši kupujete opremo?

 

ravno sem v procesu delanja izpita, in izbiram med nolan čelado in originalno HD-jevko

 

Prav tako tekstilno jakno od HD, kakšna ideja? So HD jakne ojačane?

Oglasi se v HD klubu v Šiški .LIpa chapter je pa nekaj drugega.Malo se pozanimaj pri kakšnem lastniku,ali pa vtipkaj v strica googla

pa boš vse izvedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HD club? A je to tista lipa he he?

 

Malce bolj kruto ime bi bilo treba uvest

 

Mene zanima a se Harleyaši vozite z zaščitno opremo razen čelade?

 

Men je en inštruktor reku da te policajio lahko oglobijo če nimaš biker hlač, pa biker jakne z zaščitami pa to

 

Je to res?  Kajti poleti bo ful vroče in mi ni v hlačah in jakni za vozit

Poglej na www.harley-davidson.com Videl boš, kaj vse se da kupiti za motor in kaj vse zase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje vi harleyaši kupujete opremo?

 

ravno sem v procesu delanja izpita, in izbiram med nolan čelado in originalno HD-jevko

 

Prav tako tekstilno jakno od HD, kakšna ideja? So HD jakne ojačane?

Pomoje za vozit HD ne rabiš lih poseben HD opreme...;) Poglej mal po Louisu al pa kteri od SLO moto trgovin. maš ogromno robe, pa še svetovat ti bodo znali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HD club? A je to tista lipa he he?

 

Malce bolj kruto ime bi bilo treba uvest

 

Mene zanima a se Harleyaši vozite z zaščitno opremo razen čelade?

 

Men je en inštruktor reku da te policajio lahko oglobijo če nimaš biker hlač, pa biker jakne z zaščitami pa to

 

Je to res?  Kajti poleti bo ful vroče in mi ni v hlačah in jakni za vozit

a to si ti tolk velik car ali si po naravi žaljiv?

HOG - harley owners group....

LIPA chapter - slovensko združenje lastnikov harley-ev , del HOG - a ... (lipa je slovenski narodni simbol - ni potrebe po žaljenju le tega  - ali se motim mogoče ??? )

 

verjetno ti je inštruktor povedal za opremo , ki je obvezna in jo moraš imeti na sebi med opravljanjem vozniškega izpita kot kandidat ... in ja med urami vožnje moraš po zakonu biti oblečen v varovalno opremo , ki ima vse potrebno po CE normah - ščitniki v hlačah in jakni , motoristični škornji , rokavice  ter homologirana čelada ...

  in ja med urami vožnje v avtošoli lahko policist oglobi kandidata , če nima na sebi predpisane opreme ... simpl k pasul.

 

ko pa se boš vozil s svojim HD-jem moraš imeti samo čelado , gate in spodnjo majco - torej je samo čelada dodatni del predpisane opreme na motorju glede na avto ( če se voziš brez spodnje majice ali brez spodnjih gat v ali na kateremkoli vozilu te lahko sledi kazen po JRM - ju - zakon o javnem redu in miru pod katerega spada tudi pohujševanje ali kakršnokoli iritiranje okolice z goloto)...

je pa priporočljivo v hudi vročini imeti obute vsaj azbestne negorljive nogavice da si ne boš opekel nog na izpuhu ... ostalo pa po želji posameznika ... lp pa vožnjo po dveh pa po cesti ...

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok se opravičujem, ampak lipa se mi zdi bolj nežna beseda, jaz bi raje dal ime merjasci al kaj drugega, banditi......   nekaj podobnega kot HA, ampak ne tako ekstremno

 

ne poznam lipe zaenkrat

 

ja to je ravno problem, ker bom moral kupovat jakno, katero kasneje ne bom uporabljal, kajti imel bom original Harley jakno, in tudi hlače bom verjetno samo za izpit uporabil potem pa stran vrgel

 

A ima Harley kake podložene jakne ki ji lahko uporabim za vožnjo ko delam izpit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok se opravičujem, ampak lipa se mi zdi bolj nežna beseda, jaz bi raje dal ime merjasci al kaj drugega, banditi......   nekaj podobnega kot HA, ampak ne tako ekstremno

 

ne poznam lipe zaenkrat

 

ja to je ravno problem, ker bom moral kupovat jakno, katero kasneje ne bom uporabljal, kajti imel bom original Harley jakno, in tudi hlače bom verjetno samo za izpit uporabil potem pa stran vrgel

 

A ima Harley kake podložene jakne ki ji lahko uporabim za vožnjo ko delam izpit?

original harley oprema je kar draga ...a mislim da se verjetno najde tudi kakšna jakna in usnjene hlače - ki jih boš tako mimogrede vsekakor uporabljal tudi kasneje - ki odgovarja zahtevam, normativom in zakonom  ko delaš vozniški izpit...

će pa denar ni problem potem se da vse izvohat ...

no pa na tak način pisanja kot si v tem postu se bo pa v tej temi verjetno za pomoč oglasil tudi kakšen pravi harleyaš ki ti bo znal dobro svetovati...

lepa in kulturna beseda daleć seže ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to me še zanima kako hranjujete svoje harleye med zimo in jesenjo?

 

A imate dvigala? Vzamete baterijo ven? 

 

Ne vem kaj naj si mislim o tebi in tvojih postih, nisem zdravnik, da bi podajal diagnoze...

 

Provociraš poštene ljudi, ki ti vseeno še hočejo dobro, ti pa ....

 

Kdorkoli že si, mislim da je škoda časa za tvoje umotvore na forumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno prednost ima HD za skope Slovence - zavarovanje je cenejše zaradi razmerja kg:kw.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mal googlaj - sprasujes res osnove......ok vsi smo enkrat zaceli.....

Jaz mam uglavnem vedno gor usnjeno HD riding jakno (riding gear ima notr zepke za zascito - torej scitniki za rame, komolce), ce grem dlje ledvicni pas, kevlar kavbojke, vedno ojacani cevlji (gleznji), celada 3/4 - mi ni treba omenjat, rokavice. Sem pac bol ziheras, poleti mal potrpim.

Za izpit velja kot so napisali, rabis celotno opremo, kasneje je obvezna celada z ECE normo.

Lipa je del HOG in uraden chapter od 1996..... To ni 1% klub kot so HA.... Prevec gledas Sons of Anarchy :)

Pozimi - ja dvigalka, akumulator na strom... O prezimovanju imas na netu kup nasvetov... Eni grejo bol v ekstreme, drugi manj...

HD stran ma pa itak na stotine strani artiklov, meddrugim tut oblacila motorclothes.... Poglej kak thunderbikes.de tam je ogromno zadev, ki si jih lah narocis ali pa se zapelji v recimo Zagreb. So pa HD zadeve drage v Evropi, ce mas moznost je idealka, da ti kdo prinese kej ko gre v USA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, ce mi kdo lahko predlaga kake dobre slip-on izpuhe za Touring 2009-later, nekaj z mal vec jajci kot original izpuh (ni potrebe da zbudim celo ulico), pa seveda ECE/TUV oz. da ne bo problemov z homologacijo/policijo.

Na netu je kup opcij ampak vse USA varjante verjetno ne grejo skos kle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, ce mi kdo lahko predlaga kake dobre slip-on izpuhe za Touring 2009-later, nekaj z mal vec jajci kot original izpuh (ni potrebe da zbudim celo ulico), pa seveda ECE/TUV oz. da ne bo problemov z homologacijo/policijo.

Na netu je kup opcij ampak vse USA varjante verjetno ne grejo skos kle.

 

Akrapovič !

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, ce mi kdo lahko predlaga kake dobre slip-on izpuhe za Touring 2009-later, nekaj z mal vec jajci kot original izpuh (ni potrebe da zbudim celo ulico), pa seveda ECE/TUV oz. da ne bo problemov z homologacijo/policijo.

Na netu je kup opcij ampak vse USA varjante verjetno ne grejo skos kle.

 

Dejstvo - Akrapovič. Na Baškem jezeru sem videl vse variante pa ni primerjave. Na mojem RK (letnik 2000) imam že dve leti Akrapoviča z ventilom. Res pa je, da se moja sopotnica pritožuje kadar vozim z odprtim. Z zaprtim pa pravi, da je precej glasnejši in ne more več poslušati tistih zvokov okolice kot z originalnim izpuhom. Pridobitev na moči in zvok in oblika vse to je O.K. Kaj bo rekla pa tista zadaj ?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ji ni kaj prav lahko :

- ostane doma ( razen seved če ona plačuje )

- si kupi svoj tišji motor ( razen seved če ti ni ona tega kupila ) :D

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha.... na sreco nimam teh problemov, je sopotnici vsec taprav zvok :)

Akrapovic zveni super, kokr sem pogledal videote, v zivo ga se nisem slisal. Skoda samo, ker zgleda tok new age.

A to finto z ventilom imajo vsi - oz. neglede na odprtost je v skladu z zakonom? Neki sem tuje forume bral in ce sem ob mojem znanju nemscine prav zastopu gor kr tezijo policaji motoristom k majo npr. Kesstech al pa Jekyll&Hyde se pravi te elektronsko nastavljive izpuhe (ceprav so ece/tuv).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sobota 10.5. ima Triglav na Vranskem (AMZS) Dan varne vožnje. Pridi poslušati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Žal sem bil v službi takrat :(

 

Glede Akrapoviča, me še zanima (mogoče neumno sprašujem) - ali lahko ventil inštaliraš tudi kasneje? ...in če prav razumem, če si brez ventila je sound tko kot če bi imel ventil skos odprt?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal sem bil v službi takrat :(

 

Glede Akrapoviča, me še zanima (mogoče neumno sprašujem) - ali lahko ventil inštaliraš tudi kasneje? ...in če prav razumem, če si brez ventila je sound tko kot če bi imel ventil skos odprt?

To ni nikakršen ventil ampak se mu reče DB- kiler ! Če voziš brez tega DB-kilerja te lahko policaj pelje na tehnični v tujini pa fajn cepi !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!