Skoči na vsebino

Harley Davidson


Noise

Priporočene objave

...ne razumeš. Ne počasem, ampak ne najbolj hiter. Okoren? Mogoče na mestu, med vožnjo začuda ne. Neroden? Hmmm, saj motor se ne pelje sam. Se pač ne za vsako silo pretikaš med stoječimi avtomobili.

Saj, ko sem bil mulc, sem tudi malo postrani gledal Harleye, potem pa malo razčistiš v glavi, kaj hočeš in pričakuješ od motorja. Govorim zase.

100% počasen!Tud proti yamahi virago,kje so šele drugi...

Okoren ves čas!

Neroden no ja....stvar posameznika!

In kaj je HD?En kup "neuporabnega"dreka z imidžom in ceno!

Tolk trese cel mopi,da imaš ves čas probleme z "maticami" in smerokazi,ki jih celo obrača!Tolk se trese jajc!

Pa ne pišem neki napamet ampak sem naredil neki "malega "kilometrov z fatboy-em!In kot sem neki časa nazaj napisal,da bom kaj več napisal,ko se proda...zdaj nočem :whistle: enostvno mislim,da nima smisla,ker "ste" kupci HD poseni ljudje in res nima nobenega smisla kaj pisat!

Sam bi samo svetoval vsakemu,ki razmišlja o nakupu HD,da prej sproba Kawasaki VN2000,da bo imel s čem primerjat!

Sam glas ime pa HD :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, če je pa tako fajn malo piknit... Saj je pa ja isto, kot včasih s Pamelo. Nam je bila všeč, smo si jo potihem želeli, ampak... Baba kot baba, kar je bolj znana od sosedove Francke (ki je, na uho povedano, precej lepša kot Pamela).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še malo dodal:

-Počasen je. Je treba vedno drveti mimo vseh predpisov in omejitev? Počasi se dlje pride, kot hitro. Sploh pa, si pač kupite športni motor.

-Močno vibrira. Ravno v tem je čar. Ampak ni panike, plombe vam ne bodo poletele iz ust...

-Strašno je težak. To je pa res. Ampak, ko spelješ, niti ne.

-Zastarel je. Jaz bi temu rekrl konstantnost modela.

-Zavore so slabe. Za hitrost, kateri je namenjen, niti ne. Bi pa bil dobrodošel tudi drugi disk..

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še malo dodal:

-Počasen je. Je treba vedno drveti mimo vseh predpisov in omejitev? Počasi se dlje pride, kot hitro. Sploh pa, si pač kupite športni motor.

-Močno vibrira. Ravno v tem je čar. Ampak ni panike, plombe vam ne bodo poletele iz ust...

-Strašno je težak. To je pa res. Ampak, ko spelješ, niti ne.

-Zastarel je. Jaz bi temu rekrl konstantnost modela.

-Zavore so slabe. Za hitrost, kateri je namenjen, niti ne. Bi pa bil dobrodošel tudi drugi disk..

zagovarjat in utemeljevat take neverjetne pomankljivosti je, IMHO popolna neumnost. ni treba bit hiter. ampak po avtocesti so elektraglide vozile 90 km/h!!!!

Izgovorov za tako out-of-date kreaturo ni. vse lahko napišeš. ampak, stvar je kanta. neizpodbitno. čar levo al desno. BMW bokser ima svoj čar, ki je z leti vedno lepši in boljši. GoldWing ima svoj čar, motor je posodobljen in izboljšan na načine ki jih pred leti nismo nit sanjali. brez da bi "zgubila dušo"

če parafraziram zappo, vsak ma lahko rad kanto, ampak, kanti lahko vsak reče kanta.

konstantnost modela. ta je. . . za u okvir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zagovarjat in utemeljevat take neverjetne pomankljivosti je, IMHO popolna neumnost. ni treba bit hiter. ampak po avtocesti so elektraglide vozile 90 km/h!!!!

Izgovorov za tako out-of-date kreaturo ni. vse lahko napišeš. ampak, stvar je kanta. neizpodbitno. čar levo al desno. BMW bokser ima svoj čar, ki je z leti vedno lepši in boljši. GoldWing ima svoj čar, motor je posodobljen in izboljšan na načine ki jih pred leti nismo nit sanjali. brez da bi "zgubila dušo"

če parafraziram zappo, vsak ma lahko rad kanto, ampak, kanti lahko vsak reče kanta.

konstantnost modela. ta je. . . za u okvir.

ti ocitno nisi za hd. ne zagovarjam t.i. "zastarelosti" v primerjavi z drugimi motorji, razumem pa vsakega ki mu je to vsec. nekateri si tudi stanovanja radi opremljajo s starinami in ostalimi "zastarelimi" predmeti samo zato ker jim je to vsec. tako kot je mojemu tastu njegov "500" let stari pecikl tako pri srcu, da se je z novim (beri tehnicno vrhunskim) peljal le na probno voznjo... ocitno ima tisto nekaj, kar prevaga vso tehniko. isto kot zenske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še malo dodal:

-Počasen je. Je treba vedno drveti mimo vseh predpisov in omejitev? Počasi se dlje pride, kot hitro. Sploh pa, si pač kupite športni motor.

-Močno vibrira. Ravno v tem je čar. Ampak ni panike, plombe vam ne bodo poletele iz ust...

-Strašno je težak. To je pa res. Ampak, ko spelješ, niti ne.

-Zastarel je. Jaz bi temu rekrl konstantnost modela.

-Zavore so slabe. Za hitrost, kateri je namenjen, niti ne. Bi pa bil dobrodošel tudi drugi disk..

zagovarjat in utemeljevat take neverjetne pomankljivosti je, IMHO popolna neumnost. ni treba bit hiter. ampak po avtocesti so elektraglide vozile 90 km/h!!!!

Ne vem, v katerem desetletju sta vidva harleyje iz sedeža vidla, ampak jaz sem:

- vozil Harleyje z dvema diskoma spredaj (serijsko, nix nachbau)

- ElectraGlide vozil s hitrostmi do 170-180 km/h po avtocesti (če se dobr spomnim), brez problema potoval s 130-140 km/h po avtocesti, po odprtih vijugastih cestah (ne po ridah) pa vozil približno tako hitro, kot z multistrado

- v vsem skupaj strašansko užival

:-)

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razjezi pa me eno - nekaj lastnikov HD jev poznam in imajo eno grdo lastnost, da pljuvajo po drugih motorjih, češ samo HD je motor, itd...headbang.gif

Najbrž vračajo "milo za žajfo".

Saj ogromno folka pluva čez HD-je.

Meni osebno (pa nisem tako star) so vredu motorji oz. vsaj določeni modeli.

Nikoli nisem rekel, da so japonci slabi, sem imel VN 800 Classic lepo spedenanga, da so ga ljudje bolj z zanimanjem gledal kot pa zraven parkirane HD-je (da vidite dolge nosove HD-jašev :naughty: ). Ampak, če bom še kdaj kupoval to zvrst motorja bom definitivno postavil HD-ja na prvo mesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti ocitno nisi za hd. ne zagovarjam t.i. "zastarelosti" v primerjavi z drugimi motorji, razumem pa vsakega ki mu je to vsec. nekateri si tudi stanovanja radi opremljajo s starinami in ostalimi "zastarelimi" predmeti samo zato ker jim je to vsec. tako kot je mojemu tastu njegov "500" let stari pecikl tako pri srcu, da se je z novim (beri tehnicno vrhunskim) peljal le na probno voznjo... ocitno ima tisto nekaj, kar prevaga vso tehniko. isto kot zenske.

jaz proti H-D nimam nič, včasih se mi celo zazdi, da je xr1200 nekaj kar bi rad imel. težko pa prenašam izgovore in "utemeljevanja" kako ma ta stvar dušo, pa kako je to filing pa nevem kaj še vse. zato sem omenil GW in BMW. ki kljub razvoju svoje klientele ne izgubljata, ampak ravno obratno.

Tisto nekaj, je subjektivno. je privrženost. Tisto nekaj je lastnik.

Brezsramno hvaljenje res nekonkurenčnega izdelka pa je. . . bogo.

Ne vem, v katerem desetletju sta vidva harleyje iz sedeža vidla, ampak jaz sem:

- vozil Harleyje z dvema diskoma spredaj (serijsko, nix nachbau)

- ElectraGlide vozil s hitrostmi do 170-180 km/h po avtocesti (če se dobr spomnim), brez problema potoval s 130-140 km/h po avtocesti, po odprtih vijugastih cestah (ne po ridah) pa vozil približno tako hitro, kot z multistrado

- v vsem skupaj strašansko užival

ti čist verjamem. ampak, jaz HDja na normalni brzini še nisem srečal, pa sem zelo zmerno hiter. Frenda na RoadKingu sem se držal z 25 let starim kwakom brez menjavanja, sam u 4 marči. ko sm se pelal na fakrzee sm šibal LJ-Naklo po avtocesti, in dohitu 5 harlijev, od tega tri glide, pas jim je bil komaj zadost širok in potovali so z manj kot 100 km/h. očitno je bla napaka v pilotih. . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mashina, to z dvema diskoma sem mislil na vse Harleye... Seveda vem, da ima King, pa Electra dva diska. V-Rod je izvzet. To zame (poudarjam ZAME) ni pravi Harley. Pa to z dvema diskoma bi lahko dodal za japonske chopperje. Vsaj jaz bi na svojem raje videl spredaj dva diska, čeprav eden zadostuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mashina, to z dvema diskoma sem mislil na vse Harleye... Seveda vem, da ima King, pa Electra dva diska. V-Rod je izvzet. To zame (poudarjam ZAME) ni pravi Harley. Pa to z dvema diskoma bi lahko dodal za japonske chopperje. Vsaj jaz bi na svojem raje videl spredaj dva diska, čeprav eden zadostuje.

Kako hecno, za edinega HD ki je tehnološko napreden trdiš da to ni.headbang.gif Verjetno zato ker se takoj vidi razlika med motorjem kateri je sprojektiran v Evropi in tistega pri Amerigosih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mashina, to z dvema diskoma sem mislil na vse Harleye... Seveda vem, da ima King, pa Electra dva diska. V-Rod je izvzet. To zame (poudarjam ZAME) ni pravi Harley. Pa to z dvema diskoma bi lahko dodal za japonske chopperje. Vsaj jaz bi na svojem raje videl spredaj dva diska, čeprav eden zadostuje.

Saj sem hotel v bistvu povedat, da so spredaj imeli 2 diska ... in so zavirali čisto OK, seveda pa ne tako, kot R1 ali GSXR ... ali Multistrada :)

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako hecno, za edinega HD ki je tehnološko napreden trdiš da to ni.headbang.gif Verjetno zato ker se takoj vidi razlika med motorjem kateri je sprojektiran v Evropi in tistega pri Amerigosih.

Poglej, nisem rekel da ni Harley. Ampak zame je Harley... ko slišim besedo Harley, se mi prikaže slika Heritage softaila ali pa Road kinga.

Enako pri BMW. Tedaj pa pride slika R100RT (zadnje čase tudi R1150RT). Pa ni K serija nič manj BMW-ja.. Tak je pač moj okus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz proti H-D nimam nič, včasih se mi celo zazdi, da je xr1200 nekaj kar bi rad imel. težko pa prenašam izgovore in "utemeljevanja" kako ma ta stvar dušo, pa kako je to filing pa nevem kaj še vse. zato sem omenil GW in BMW. ki kljub razvoju svoje klientele ne izgubljata, ampak ravno obratno.

Tisto nekaj, je subjektivno. je privrženost. Tisto nekaj je lastnik.

Brezsramno hvaljenje res nekonkurenčnega izdelka pa je. . . bogo.

ne mislim da imaš kaj proti, nočeš pa mogoče razumet, da nekdo hvali po tvoje nekonkurenčen izdelek, iz razloga, ker ti na to gledaš zgolj s tehnološkega vidika. tako te jaz razumem. po moje je H-D zelo konkurenčen izdelek, saj drugače se ne bi tako dobro (in dolgo) prodajal in povrhu vsega kupil še MV Agusto npr. subjektivnost je pa vsaka najmanjša stvar/razlog, ki posameznika navede/prepriča k nakupu, vključno z imidžem, filingom, dušo, barvo, obliko itd. itd. tako pač je, da je svet v barvah.. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...včasih se mi celo zazdi, da je xr1200 nekaj kar bi rad imel...

Men tud :) še lepi časi se obetajo, pa tud HD z mal manj železa je še vedno HD in kukrkol gledano, to ima nek svoj čar, pa naj vsi govorijo to in ono :) hehe

Je pa grdo nabijat in zaničvat vse kar ni to kar imaš, ker s tem zgolj pokažeš svojo ozkost, omejenost, nizkost...a to je že povsem druga zgodba...pustmo.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poem ti bosta tale dva tudi všeč.

ne

pr t prvemu mi je zadek grd

najlepši zadek ima meni osebno yamaha XVS 650 custom(pr 1100 mi že ni več všeč)

pol pa je pa VN 800a pa FXDWG

kawasaki pa po mojem mnenju mal preveč gleda na HD-je

vn 800 b(classic) spominja na Fat Boy-a

vn 800 a(moj) pa na FXDWG

t drug pa mi je všeč, samo preveč nov zgleda :ninja: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zagovarjat in utemeljevat take neverjetne pomankljivosti je, IMHO popolna neumnost. ni treba bit hiter. ampak po avtocesti so elektraglide vozile 90 km/h!!!!

Izgovorov za tako out-of-date kreaturo ni. vse lahko napišeš. ampak, stvar je kanta. neizpodbitno. čar levo al desno. BMW bokser ima svoj čar, ki je z leti vedno lepši in boljši. GoldWing ima svoj čar, motor je posodobljen in izboljšan na načine ki jih pred leti nismo nit sanjali. brez da bi "zgubila dušo"

če parafraziram zappo, vsak ma lahko rad kanto, ampak, kanti lahko vsak reče kanta.

konstantnost modela. ta je. . . za u okvir.

BMW je z leti lepši in boljši - tehnološko.ampak čar ki ga je imal včasih,mu z vsakim letom bolj bledi prav zaradi tega.... več elektronike, več težav - tehnokrat..... in so za do konca življenja - nažalost svojega in ne več lastnikovega.

GoldWing .. verjetno eden najboljših ameriških japoncev.... samo menim , da tv in klimo si lahko vžgem tudi doma... pa fotelj zvrnem vznak brez bojazni ,da bom kaj spregledal na cesti.

samo nečesa jima pa nikoli ne boš mogel reči..... kanta.....močna...jeklena... z dušo, ki je priklenjena na lastnika..tako ali drugače...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne mislim da imaš kaj proti, nočeš pa mogoče razumet, da nekdo hvali po tvoje nekonkurenčen izdelek, iz razloga, ker ti na to gledaš zgolj s tehnološkega vidika. tako te jaz razumem. po moje je H-D zelo konkurenčen izdelek, saj drugače se ne bi tako dobro (in dolgo) prodajal in povrhu vsega kupil še MV Agusto npr. subjektivnost je pa vsaka najmanjša stvar/razlog, ki posameznika navede/prepriča k nakupu, vključno z imidžem, filingom, dušo, barvo, obliko itd. itd. tako pač je, da je svet v barvah.. :whistle:

morde. ampak konstantnost modela me spominja na fabiko avtomobilov Zastava. evolucije ni blo, avti zastareli, pa so vseeno meli krog gorečih navdušencev, in prodalo se je vse kar so nardili. pri HD ni tako grozno, vseeno je razvoja malo. zato sem izpostavu GW in BMW, ki imata podobno zahtevno klientelo, ki se zgodovini nima namena odrečt. . . In se poponoma strinjam, da je subjektivnost barva svet, vseeno, McDonallds lahko kupi celo ljubljano, ne samo gostilno As, pa se v Asu vseno bolje je, kot v Mcdonaldsu, in okej, komu je pač mcdonalds bolši, nemore mi pa noben utemeljevat, de je big mack menu bolša hrana kot Asov klasični morski menu.. . . Tako de, men sam moti, de HDjeve pomankljivosti poveličujejo, in utemeljujejo z 2000 neumnostimi. povej po pravici! kanta je. ampak jez jo mam neizmerno rad!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men tud smile.gif še lepi časi se obetajo, pa tud HD z mal manj železa je še vedno HD in kukrkol gledano, to ima nek svoj čar, pa naj vsi govorijo to in ono smile.gif hehe

Je pa grdo nabijat in zaničvat vse kar ni to kar imaš, ker s tem zgolj pokažeš svojo ozkost, omejenost, nizkost...a to je že povsem druga zgodba...pustmo.

ajd

A nimajo vsi motorji svojega čara? Sicer pa vsak pljuva po kakšnem. Tudi po mojem. Da je prevelik, pretežek, premočan, da je brezveze,... trance_21_laughing1.gif Meni pa je zelo všeč in sem zelo zadovoljen. Tako je verjetno vsak z svojo mofo, če le ni brcnil v temo z nakupom. Ta bo pač slej ko prej zamenjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morde. ampak konstantnost modela me spominja na fabiko avtomobilov Zastava. evolucije ni blo, avti zastareli, pa so vseeno meli krog gorečih navdušencev, in prodalo se je vse kar so nardili. pri HD ni tako grozno, vseeno je razvoja malo. zato sem izpostavu GW in BMW, ki imata podobno zahtevno klientelo, ki se zgodovini nima namena odrečt. . . In se poponoma strinjam, da je subjektivnost barva svet, vseeno, McDonallds lahko kupi celo ljubljano, ne samo gostilno As, pa se v Asu vseno bolje je, kot v Mcdonaldsu, in okej, komu je pač mcdonalds bolši, nemore mi pa noben utemeljevat, de je big mack menu bolša hrana kot Asov klasični morski menu.. . . Tako de, men sam moti, de HDjeve pomankljivosti poveličujejo, in utemeljujejo z 2000 neumnostimi. povej po pravici! kanta je. ampak jez jo mam neizmerno rad!

se strinjam da poveličevanje pomanjkljivosti ni smiselno, je brezveze, glupo. tehnologija pri H-D je stara. zakaj je temu tako bi mogla vprašat v fabriko, zgleda pa da je neka razlog za to, mogoče trg (ameriški?) tako hoče ali pa je HD sam po sebi več kot tehnika. to je spet odlično pokazal letošnji Faak am See.. glede primerjav z lokali pa si falil, mislim da hd noče biti komercialni mcdonnalds ampak stara dobra kafana, kot as mogoče.. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler bodo kupci, bodo delali Harleye, take kot so. A ni enostavno?

Isto je pri avtomobilih. Renaultov Vel Santis se ni prijel, pa ga niso več delali. Medtem, ko sta Megane in Clio zadetek v polno.

Saj, če komu ni všeč Harley, ga pač ne kupi. Meni osebno sportaki tudi niso všeč, pa ga nisem kupil. Ampak pljuvam pa ne po njih. Vsaka zvrst motorjev ima pač svoj krog kupcev.

Samo tisto o tem, da ima Harley dušo... Ima neki čar, bi rekel, da lastnik uživa na njem. In ob pogledu nanj. Jebela, potem ima moj Classic tudi dušo.... Ice, že letim, ne bom več o dušah, oprosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ motofrik:

se strinjam za napisanim. problem naredijo osebki, ki napisanega ne razumejo in povelicujejo svojo trenutno "rajnglo". ko zamenjajo pa.......... ja ka pa te?! nova plosca?! zgoscenka?! ali mp3?!

muzika se spremeni in so spet vsi na istem (jovo na novo od zacetka: "fuj in bljak in sploh je zanic"). zamenjajo eno ime z drugim in dalje prosto po presernu.

brez veze.

sem ze enkrat napisal: vecina serijskih HD modelov zame nima nobenega cara. zavore, lega na cesti, izgled...... edino kar mi je vsec je zvok; pa se ta ne pri vseh.

da ne govorimo o celotnem marketinskem nategu, katerega "nekateri" tako navduseno podpirajo. se na zadnjem netu od spodnih gat ima graviran HD-logo - in izgleda kot HD-reklamni boben na dveh nogah. vsa cast firmi HD zaradi tega, sirote tisti, kateri padajo na to.

ampak ce jim je vsec...... vsakemu svoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še jaz svoj piskerček pristavil.Jaz pa mislim,da je problem pri HD motorjih-mašinah slabo izgoravanje.Namreč neustreza EU normam in po vsej verjetnosti tudi Ameriškim neveč.Počasi bojo morali tudi Amerikanci podpisat Kjotski sporazum!!! :hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!