Skoči na vsebino

Harley Davidson


Noise

Priporočene objave

... da je prav VSAK motor, ki ga lahko komercialno kupimo le kompromis...

Piksna, vse si povedal... :beer2:

Moja garaza bi bila nabito polna - ce bi jo imel :evilgrin: in, ce bi imel denar za toliko mopedov ...

Pri vsakem, bi se namreč naslo nekaj, kar mi je bolj všeč, kot pri ostalih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja suzi je moja lubica :winkiss: . sam bi bil pa neskončno srečen, če bi mela še kakšnega bratca (HD) :D .lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja suzi je moja lubica :winkiss: . sam bi bil pa neskončno srečen, če bi mela še kakšnega bratca (HD) :D .lp

mogoče bi ji tale pasal; mlad žrebec goden za pripust

post-12153-1249391007_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne , tale je svak od njenga strica - sam res pa de moj ni tolk "trendi". preberi pri meni po motorji: apn...?

pa ko sem rekel za bratca, ja tam nekje med 1976 - 1987 letnikom bi bil tud čist u redu. lp

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zanimivo napisan malo višje gor post, koko nekateri "serjejo" po HD-jih...

Jaz ga vseeno občudujem, bi ga imel, bom pa verjetno imel kdaj kako cenejšo "poševnooko" kopijo...

Zanimivo bi bilo prebrat tale zadnji test v RIDER MAGAZIN;

Four V-Engined Touring Cruisers 2009 Harley-Davidson Ultra Classic Electra Glide, Kawasaki Vulcan 1700 Voyager, Victory Vision Tour Premium, Star Royal Star Venture S (Rider, September 2009) x.gif - OBJAVLJEN na internet strani seveda še ni, da folk le kupi revijo...

Eden starejših iz 2008 je v podobno primerjavo postavil xv 1900, vtx 1800, vn 2000, suz C109RT, Heritage Softail Classic - zanimivo za prebrat...

Naslov Cruiser of the year so testni vozniki revije takrat podelili Yamahi, pred Hondo, Harleyem, Kawasakijem in Suzo...

...morda japonske kopije niso tako slabe (cenovno vsekakor dostopnejše) in je prednost HD-ja le v tem, da je edini "original"...

Vsekakor bi tule pasal kak komentar slovenskega voznika - ki je te modele vozil, ker se mi zdi da imajo ameri le nekak svoj način motociklizma... Osebno sportsterje in podobne "mini HD"je ter VRSCje niti ne prištevam med HD-družino... moj pogled se tu začne pri Heritagu, nadaljuje z RK-jem in ustavi ter zaživi na EG! Komaj čakam spet Faker see!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek, izgleda da imava enaka merila za Harleya... Zame je edino stari big block, ta pravi. Saj V-Rod..., saj je Harley. Ampak, to ni to. Kot je tudi BMW edino boxer ta pravi. Zame, ne za vse. Tak je pač moj okus. Saj je Piksna lepo napisal, da vse ni za vsakega. Če bi nek motor bil edini ''tapravi'', bi ga imeli vsi.

Saj A140 tudi nosi zvezdo spredaj, ampak to ni Mercedes...

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslov Cruiser of the year so testni vozniki revije takrat podelili Yamahi, pred Hondo, Harleyem, Kawasakijem in Suzo...

...morda japonske kopije niso tako slabe (cenovno vsekakor dostopnejše) in je prednost HD-ja le v tem, da je edini "original"...

Če kaj, potem nihče nikoli ni rekel, da so 'japonske kopije' slabše od 'originalnih Harleyjev' ...

Sicer pa od tistih, ki jih omenjaš zgoraj, po svetu zadnje čase močno hvalijo Victoryje ...

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kaj, potem nihče nikoli ni rekel, da so 'japonske kopije' slabše od 'originalnih Harleyjev' ...

Sicer pa od tistih, ki jih omenjaš zgoraj, po svetu zadnje čase močno hvalijo Victoryje ...

JAP! ...V... je zgleda nekaj posebnega...

Res me zanima ta zadnji test v RIDER MAGAZINU...če ma kdo kakega strica "čez lužo" da ga skenira in "pripopa"... sicer pa počakajmo, kak mesec da se objavi... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek, izgleda da imava enaka merila za Harleya... Zame je edino stari big block, ta pravi. Saj V-Rod..., saj je Harley. Ampak, to ni to. Kot je tudi BMW edino boxer ta pravi. Zame, ne za vse. Tak je pač moj okus. Saj je Piksna lepo napisal, da vse ni za vsakega. Če bi nek motor bil edini ''tapravi'', bi ga imeli vsi.

Saj A140 tudi nosi zvezdo spredaj, ampak to ni Mercedes...

Točno.. Mercedes je naprimer tip 115... :worship:

pri v-rod -u sem videl eno lepo enkrat v kamniški bistrici,ko je imelo nekaj lastnikov piknik. var na spoju od okvirja lepo luknjičast - porozen (zmanjkalo plina na švas aparatu,končna kontrola pa nič), pa me en ponosen lastnik vpraša: a bi ga mel ,a ne?, jaz pa sem mu pokazal zvar, kako se jim ga tud pokitat ni dalo pred barvanjem in rekel: tega ne, unga tastarga (ene 90letnik)pa takoj! je sam debel pogledov pa kislo se je nasmehnil in pripomnil : ja,ta novi so kr neki, sej so močni pa grejo, sam klasika je pa še zmeri zakon.

sf - 115 280 ce ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja , izvirnik je pa še zmer edini. tolk o naslovu te teme:

post-23376-1249614498_thumb.jpg post-23376-1249614604_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in za konec še dve lepi slikci :

post-23376-1249615372_thumb.jpg post-23376-1249615448_thumb.jpg

  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena moja pripomba, pa nisem baš nek "stari biker". Omenjeno je bilo da pa harleye kupujejo tisti ki delajo XYZkm (>20k) na leto. Da, itak si tak motor kupi ali šminker ki se ne vozi nič ali pa tisti ki je po duši bajker in gre v merkator z njim....ampak tu je še nekaj drugega- Kako pa lahko požiraš stotine kilometrov (torej dolge fure po naših zrukanih cestah) z motorjem kjer je tvoje telo jadro in sediš tako da hrbet faše vse neravnine?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena moja pripomba, pa nisem baš nek "stari biker". Omenjeno je bilo da pa harleye kupujejo tisti ki delajo XYZkm (>20k) na leto. Da, itak si tak motor kupi ali šminker ki se ne vozi nič ali pa tisti ki je po duši bajker in gre v merkator z njim....ampak tu je še nekaj drugega- Kako pa lahko požiraš stotine kilometrov (torej dolge fure po naših zrukanih cestah) z motorjem kjer je tvoje telo jadro in sediš tako da hrbet faše vse neravnine?

ja kolega ma predelanga vs 1400 intruderja , zadaj brez vzmetenja , od sedeža do balance daleč,daleč.tko je rekel:

sej se vsi obračajo, sam noben ne ve ,kolk men ni nč konfortno se pelat. kar se pa vetra tiče,pa sediš zelo nizko,precej nižje od vseh naked-ov, tako da ti že luč pa tank nekaj vetra pobereta. ne ,pri taki pozi je sto km naredit muka,maš prav.je pa pri serijskih HD kar dobro narejeno,kar se tiče udobja pri vožnji - vsaj pri cruiser-jih - je ergonomija bolj na fotelj kot na motor.

  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@phoebus: tisto o šminkerjih, ki kupujejo Harleye za od kafiča do kafiča... Bo držalo, ja. Kar precej je takih. Pa ne mislit, da sportake vozijo na dolge ture. Vsaj v našem kraju je ogromno hudih mašin, pa lastniki ''poznajo'' le ceste v domačem kraju. Mislim, da je povsod tako. Tisto o neudobni vožnji je pa tako: hard-tail ziher ni najbolj udoben.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in?

Gor si prilimal tak kup železja da mi kar ekran dol vleče. :rolleyes:

ja ga pa podloži malo, al pa eno folijo čez. :D pa sej te noben ne sili da jih gledaš! a je tuki sploh še kdo drug razen tistih ,ki morajo skoz nekej pljuvat čez vse?

sej vem da so okusi različni,men so HD všeč,ja,so nekej posebnega in če jih primerjaš z drugimi , se najde veliko razlik. pač kakšna v plus, pa verjetno kakšna več v minus, sam ti pa povem, da so edini , ki se vsaj kolikor toliko držijo ene svoje osnovne filozofije motorja. drugi proizvajalci pa delajo vse tipe motorjev,pa še kakšno skropucalo povrh,ki ga zaradi tržišča potem označijo z "motor z največ tehničnimi spremembami v tekočem letu", zgleda pa kot spacce shutlle, paše pa nikamor. lp B)

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

litoželezni pecikl!!! :topic: gašperčki in ostali visokotehnološki izdelki ne pašejo med motorje,ampak pašejo v poglavje "splošno", tema se pa glasi: "račinalništvo in elektronika,tehnologija". :slap:

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje si izbiramo vsak svoje ideale, vsakemu je praktična drugačna stvar, lepota pa je tudi še zmeraj v očeh vsakega posameznega opazovalca.

dobro napisano! se podpišem..

vsake oči majo svojega malarja.. žal eni pač vidijo samo svoj prav in ne pustijo drugim imet njihov prav..

hehe, nekak se mi zdi čisto slovensko tole

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ga pa podloži malo, al pa eno folijo čez. :D pa sej te noben ne sili da jih gledaš! a je tuki sploh še kdo drug razen tistih ,ki morajo skoz nekej pljuvat čez vse?

sej vem da so okusi različni,men so HD všeč,ja,so nekej posebnega in če jih primerjaš z drugimi , se najde veliko razlik. pač kakšna v plus, pa verjetno kakšna več v minus, sam ti pa povem, da so edini , ki se vsaj kolikor toliko držijo ene svoje osnovne filozofije motorja. drugi proizvajalci pa delajo vse tipe motorjev,pa še kakšno skropucalo povrh,ki ga zaradi tržišča potem označijo z "motor z največ tehničnimi spremembami v tekočem letu", zgleda pa kot spacce shutlle, paše pa nikamor. lp B)

O.K. Pustimo malo HD-je pri miru pa gremo rajši BMW-je šinfat, če že moramo skoz po nekom pljuvat. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res kup železa!

pa ti take izjave daješ prav vsakič,ko se pri vaških ustavi na pijačo, tam pa ene 5 prijaznih in dobrodušnih HD-jevcev?

i don't think soo! in zakaj ne? zato ker verjetno tudi oni ne pljuvajo po tvojem motorju, čeprav sem slišal ,da je bilo pri angleški polociji kar nekaj težav s pankami - ali pa se mogoče tudi motim? lp

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne bo kdo kej rekel,da govorim v tri krasne:

http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=624

http://www.motosvet.com/smrtno-nevarne-policijske-honde.html

sem mislil, da se vijaki odvijajo samo pri HD-jih, pa zgleda da niso edini.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!