Skoči na vsebino

Harley Davidson


Noise

Priporočene objave

Zaradi Superhika ... :yes:

A Rupsija...? Mislim, da je naša država v veliko primerih bolj papeška od papeža.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno mi ni in mi ne bo jasno, kako in zakaj, motorja ki je bil homologiran in registriran v katerikoli evropskih držav (mislim Evropske unije), ne moreš brez problemov registrirati v Sloveniji...

PROSIM ?!?!? :blink:

a slovenska zakonodaja samo "malo" ne izpolnjuje evropske ?! edino kar lahko/smejo narediti (ce je vozilo homologirano v katerikoli od drzva EU) pobrati domaci (i.e. drzavni) davek/e (ddv, trosarina in podobno). s homologacijo nimajo kaj srat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa serjejo posebej pri motorjih delanih za Ameriško tržišče pripeljanih v Nemčijo tam registrirani

potem pripeljani v Slovenijo.Izvoli pa probaj pa boš vidu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a slovenska zakonodaja samo "malo" ne izpolnjuje evropske ?! edino kar lahko/smejo narediti (ce je vozilo homologirano v katerikoli od drzav EU) pobrati domaci (i.e. drzavni) davek/e (ddv, trosarina in podobno). s homologacijo nimajo kaj srat.

kolega jama1100 malo mesas jabolka in hruske.......

eno je novo vozilo homologirano za eu-trzisce in se prodaja na obmocju eu.

drugo je novo ali rabljeno vozilo pripeljano v eu izven obmocja eu in pridobi izvenserijsko, enkratno homologacijo (einzelgenehmigung v aut in d), katera je odvisna tudi od leta izdelave vozila in pri katerem ni nujno, da se upostevajo vse sodobne smernice, temvec samo stanje zakonov in norm v veljavi v "trenutku" izdelave vozila.

ce je vozilo prvega tipa so vse clanice eu obvezane se drzati podpisanih sporazumov o homologiranju.

je pa res, da tega nisem podrobno napisal zgoraj. se pardoniram, ce je prislo do zmede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega jama1100 malo mesas jabolka in hruske.......

eno je novo vozilo homologirano za eu-trzisce in se prodaja na obmocju eu.

drugo je novo ali rabljeno vozilo pripeljano v eu izven obmocja eu in pridobi izvenserijsko, enkratno homologacijo (einzelgenehmigung v aut in d), katera je odvisna tudi od leta izdelave vozila in pri katerem ni nujno, da se upostevajo vse sodobne smernice, temvec samo stanje zakonov in norm v veljavi v "trenutku" izdelave vozila.

ce je vozilo prvega tipa so vse clanice eu obvezane se drzati podpisanih sporazumov o homologiranju.

je pa res, da tega nisem podrobno napisal zgoraj. se pardoniram, ce je prislo do zmede.

Ne vem sicer, kaj si hotel s temle povedat :blink: , ampak dejstvo je DA KOMPLICIRAJO oziroma se NE DA registrirat BREZ TEŽKIH zvez...basta! :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Po padcu ameriške avtomobilske industrije, sledi še kolaps Harley Davidsona? Prodaja v zadnjem četrtletju lani je padla za 60%. Padec na borzi je katastrofalen. Kriiizzzzaaaa!

post-11340-1232792808_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Po Evropi so cene več ali manj iste kot pri nas, point je v USD ceni v Ameriki, drugače nima smisla...

Slučajno , sem danes pregledoval to temo - jaz osebno sem leta 1996 uvozil direktno iz USA ( L.A. ) 2 ( dva ) Kawasakija - čoperja. Prišel v trgovino , si ogledal goro motorjev , dva izbral in plačal ( 1980 USD in 3050 USD ).Prevoz iz L.A. do Amsterdama je bil cca 1500 USD , prevoz iz Amsterdama do Kopra so zelo prijazno in poceni uredili pri Interevropi. V L.A.-ju sem bil julija , motorja sta prišla oktobra istega leta .

Nato pa se je začela čista zafrkancija - homologacija pri Tomos Inštitutu z 2 ( dvema ) zaposlenima .

Z sinom sva bila cca štirinajskrat , od oktobra do aprila v Kopru , da ne govorim o denarju , živcih , skratka ne priporočam nikomur !!

To je TO !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Najhujša kur*a je ona, ko nobenemu ne da.

Tak so vsi tukaj glasni, kak so HD zanič.

Sami pa vozijo japonce ki so vredni 2000€.

Pljuvajo samo tisti ki si jih nemorejo privoščit.

Na Faker See pa gredo vsi radi pogledat....zakaj??

To je miting HD.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najhujša kur*a je ona, ko nobenemu ne da.

Tak so vsi tukaj glasni, kak so HD zanič.

Sami pa vozijo japonce ki so vredni 2000€.

Pljuvajo samo tisti ki si jih nemorejo privoščit.

Na Faker See pa gredo vsi radi pogledat....zakaj??

To je miting HD.

Ti si pa tak mali vseved :evilgrin: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najhujša kur*a je ona, ko nobenemu ne da.

Tak so vsi tukaj glasni, kak so HD zanič.

Sami pa vozijo japonce ki so vredni 2000€.

Pljuvajo samo tisti ki si jih nemorejo privoščit.

Na Faker See pa gredo vsi radi pogledat....zakaj??

To je miting HD.

Da vidimo s kakimi prikolicami jih pripeljejo na miting :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah ta toleranca.

Kaj ko bi namesto nasprotovanja napisali kakšne štose o HD, ali pa zanimive povezave. Ne, mi smo bizgeci, ne damo se.

Kako že - copy itd. ... in potem beseda ali dve o svojem egu.To je tako kot pri znanem junaku z dolgim nosom, ki ga še užaliti revček ni znal.

HD je nekaj drugega. Dva primera.Prvi : predlani sem si sposodil Road Kinga. Izgubljena v italijanskem mestecu gledava levo desno, ko mi začne tip čez cesto mahati. Tudi sam je imel popolnoma enakega RK in nama je ves vesel pokazal pot.Drugi: je pa od lani s Koroške. To da se narod spravi za cesto na kavče in dela valove , pije pivo in uživa v pogledu na množico HD.

Saj pravim. HD je pač občutek.

Mogoče bi morali imeti dve temi o vsakem motorju. Ena ZA in druga PROTI.

Ne,samo malce truda vsakega pisca in ne samo copy itd .... Dajte poskusiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HD kup železja, japonci kup plastike... precenite kaj je več vredno na dinosu :lol1: ampak v končni fazi je važno da uživamo...je mogoče res zavist mati določenih izjav? maybe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak so vsi tukaj glasni, kak so HD zanič.

odvisno od zornega kota. tvoj je tvoj.

Sami pa vozijo japonce ki so vredni 2000€.

malenkost vec. po 8 letih tudi HD zgubi na vrednosti (ce ne zmeces 20 kg zlata, kroma in elektrike nanj).

Pljuvajo samo tisti ki si jih nemorejo privoščit.

yea right.

Na Faker See pa gredo vsi radi pogledat....zakaj??

To je miting HD.

si si ze sam odgovoril zakaj ne. osebno sem spremenil nazor na vse skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preveč plastike :whistle:

Plastike? Sej si lahko železen sedež skuješ hehehe

Ma zanima me kaj si mislite o namembnosti... Zadnja leta niso bili preveč znani po takih motorjih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HD je nekaj drugega. Dva primera.Prvi : predlani sem si sposodil Road Kinga. Izgubljena v italijanskem mestecu gledava levo desno, ko mi začne tip čez cesto mahati. Tudi sam je imel popolnoma enakega RK in nama je ves vesel pokazal pot.

1. meni pa se je na japoncu zgodilo da mi je tip (motorist) v gibraltarju iz avta mahal, me pravilno usmeril in mi potem še prenočišče zastonj dal.

2. sredi lizbone (spet na japoncu) je tip videl da sem zgubljen in na goldwingu vozil pred mano dokler me ni spravil na pravo cesto.

pomoje ni motor ampak zavest pomagat motoristu .)

Drugi: je pa od lani s Koroške. To da se narod spravi za cesto na kavče in dela valove , pije pivo in uživa v pogledu na množico HD.

v farotu (portugalska) in verjetno še kje se dogaja isto pa je verjetno 99% od 25.000 motorjev na srečanju japoncev ali evropejcev.

PS: pa nimam nič proti HD, razen da sem jih par probal in mi ne ustreza. je preokoren in prepočasen. ampak kakor komu paše .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...vsak ki nekako brezkompromisno pljuva po HD-ju, kaže v bistvu samo svojo nezrelost in nestrpnost in takih je MALO... VEČINA tukaj pač napiše mnenje, kaj in kako jim na HD-ju štima ali NEštima... :rolleyes:

in večina jih (nas) pri HD-ju moti (tudi mene) "čudna" ergonomija na seriji V-road (noge daleč naprej - hrbet usločen, roke naprej), tresljeji vseh modelov sploh v prostem teku, malo slabše bremze, okornost, neokretnost (vsaj v primerjavi napr z Goldwingom...), zastarel koncept pa morda še kaj... :alien1:

...nihče pa ne oporeka brezčasnosti teh motociklov, razmeroma ugodni porabi goriva, udobju žal zgolj serije E-GLIDE na ravnih avtocestah, izgledu imidžu itd. :worship:

...Je pa res, da pri konkurenci tudi v tem segmentu dobiš bistveno več! Lep primer je Goldwing, ki bi (če bisi ga lahko privoščil) gotovo odtehtal vse prednosti nakupa v primerjavi s HD-jem... :worship:

...in še ena osebna opazka: Na IMOTU, pred 14 dnevi sem na NOVEMU Kawasakiju Voyagerju 1700, sedel bistveno bolje kot na vseh HD-jih, da ne govorim o luksuzni opremi, bogati, v krom odeti armaturki, nedvomno modernejšemu stroju, klasičnemu dizajnu,... komaj čakam da bo objavljen še kakšen test in CENA (baje celo pod 15000 €)... Podobno z malo manj luksuza ponujajo tudi Triumphovi čoperji (sploh Rocket 3...) in ko to vidiš se pravzaprav resnično vprašaš, kje je pravzaprav HD? In ne glede na krizo me hud upad prodaje HD-jev ob konkurenci sploh ne preseneča! :unsure:

...Po mojem se bodo za nakup HD-ja počasi odločali le še "tisti" zaradi statusnega simbola in "tisti" ki (že iz navade) čutijo resnično lojalnost znamki... Kdor pa s tem ni obremenjen (pa magari ima goro dnarjev) bo pa raje posegel po že omenjeni konkurenci... :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobno z malo manj luksuza ponujajo tudi Triumphovi čoperji (sploh Rocket 3...) in ko to vidiš se pravzaprav resnično vprašaš, kje je pravzaprav HD? In ne glede na krizo me hud upad prodaje HD-jev ob konkurenci sploh ne preseneča! :unsure:

triumphovi čoperji so bli tud men všeč, samo da sm jih jaz gledu v veroni :slap:

rocket 3 pa mi sploh ni potegnu, vsi so se neki gor slikal , jaz pa se ga nism niti dotaknu :slap: :slap: :slap: (sam dons pa pišem bedarije :huh: )

tko da če si bom kdaj kupu nov čoper , bo skor vrjetn kak triumph in ne HD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem enkrat bral vzporedni test Harleya in Kawasakija, pa je testnik zapisal nekaj v smislu:

''...ko gledam skupaj parkiranega Harleya, zraven pa Vulcana, mi misli begajo sem in tja. In potem me prešine, da je Kawasaki boljši v pospeških, bolje zavira, ima boljši tek, je boljši in bo jutri mogoče še boljši..., ampak nikoli ne bo to, kar bi s svojo pojavo rad postal. Nikoli ne bo Harley...''

Imam japonsko ''kopijo'' Harleya, ampak original še vedno rad pogledam. In če bi imel iberpreveč denarja, bi ga vsekakor kupil. Je le original.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Za vse tiste lastnike HD jev,kateri niso člani HOG a pa jih morda zanima skupna vožnja zberemo

se 18.04 2009 pri trgovini HD Nova Motolegenda na Fužinah Claas Peugeot ob 10h.Peljali naj bi se

proti Primorski in Krasu.Videti bo kar nekaj zanimivih motorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!