Skoči na vsebino

Harley Davidson


Noise

Priporočene objave

Točno to! O tem že ves čas debatiramo. HD je zakon. Ampak za tiste kateri hočejo da jetrance_25_naughty.gif .

kolikor sem prebiral nekaj časa tvoje objave je zate B king zakon :unsure:

saj samo zate pa se kakšnega lasntika....

drugace pa nevodljivi izstrelek, katerega 90% lastnikov ne zna peljat :whistle:

in eden izmed takšnih si ti.....

pa saj ( ovčka.....) mogoče bo zdaj lažje razumevanje...

He-he, v Ameriki je pa kontra. Tam popljuvajo vse, kar ni Harley ali Buell. Ali pa tudi ne. Modri ljudje so tu in tam. :whistle:

zanimivo da suzuki zadnja leta dosega zanimive številke prodaje...

časi se spreminjajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor sem prebiral nekaj časa tvoje objave je zate B king zakon unsure.gif

saj samo zate pa se kakšnega lasntika....

drugace pa nevodljivi izstrelek, katerega 90% lastnikov ne zna peljat whistle.gif

in eden izmed takšnih si ti.....

pa saj ( ovčka....wink.gif mogoče bo zdaj lažje razumevanje...

zanimivo da suzuki zadnja leta dosega zanimive številke prodaje...

časi se spreminjajo

Ti pa znaš človeka nasmejat. Nimam kaj komentirat na takšne kozlarije. In veselo branje objav še naprej.trance_28_offtopic.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pa znaš človeka nasmejat. Nimam kaj komentirat na takšne kozlarije. In veselo branje objav še naprej.trance_28_offtopic.gif

no pol pa začniva takole.

1 koliko motorjev si imel do sedaj

2 koliko prevozenih km?

3 ....

4 zakaj b king.....

5... dejstva ki so neizogibna

da je 90% lastnikov b kingov ( novopečeni motoristi, ki so dosedaj imel 2 oz max 3 motocikle, niso naredili vec kot 40.000km...v svoji karieri torej praktično......... bi zate bil primeren FZ6n al pa Z 750, GSR

glej fakti nič druga.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pol pa začniva takole.

1 koliko motorjev si imel do sedaj

2 koliko prevozenih km?

3 ....

4 zakaj b king.....

5... dejstva ki so neizogibna

da je 90% lastnikov b kingov ( novopečeni motoristi, ki so dosedaj imel 2 oz max 3 motocikle, niso naredili vec kot 40.000km...v svoji karieri torej praktično......... bi zate bil primeren FZ6n al pa Z 750, GSR

glej fakti nič druga.........

Če te to vse zanima piši drugje ne tukaj. Si zgrešil temo. Tema za Bkinga je drugje. Koliko motorjev? Koliko km? Novopečen voznik? Pa daj no. Pišeš kot šmrkavec. Ali pa se greš kdo ima daljšega?

Ti ni že mama povedala, da se moraš lepo obnašat.

Popravljeno . Popravil dukemb
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te to vse zanima piši drugje ne tukaj. Si zgrešil temo. Tema za Bkinga je drugje. Koliko motorjev? Koliko km? Novopečen voznik? Pa daj no. Pišeš kot šmrkavec. Ali pa se greš kdo ima daljšega?

Ti ni že mama povedala, da se moraš lepo obnašat.

se oproščam za :topic:

ej me ne briga koliko mas dolgega, ker mi niso moški všeč.

pač ko nekoga postavis pred dejstva in v tem primeru odreagira tako kot si tile sedaj. Je 90% mojih trditev pravilnih.

Ja šmrkavec če ti bo tole bolj pogodu....

Aja HD je način življenja...

drugace pa moja izbira pan h... letnik 50 :wub:

post-26672-126548200408_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pol pa začniva takole.

da je 90% lastnikov b kingov ( novopečeni motoristi, ki so dosedaj imel 2 oz max 3 motocikle, niso naredili vec kot 40.000km...v svoji karieri torej praktično......... bi zate bil primeren FZ6n al pa Z 750, GSR

glej fakti nič druga.........

Koliko motorjev in kilometrov pa imaš po tem ti za seboj,da voziš desmosedici??Moje mnenje je,da je takšnih veliko več lastnikov desmosedici :evilgrin:

No,predvidevam,da pri vsej tvoji silni intelegenci nisi tako otročji in imaš brez veze napisano,da si ga lastiš :photo: ti pa Tomkruz ko prst pa noht :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He-He - "verske vojne" so vedno interesantne,... :-)))

Je pa HD kar doživetje, moram priznat ;-)

Si res vesel, vsakič, ko ga zagledaš, se vsedeš nanj in "odropotaš" mal po Krasu,...

Je pa verjetno res za nas malo starejše in "zrelejše" ("kao") osebe :-)))

LP : Miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se bom pridružil tejle debati, ki jo sicer že kar nekaj časa spremljam...

moje moto reference so:

-leta 2008 začel z dukatijevim monstrom 1000, z njim naredil 1700km,

-leta 2008 dukatija zamenjal za jamahinega mt-01, z njim naredil 800km,

-v januarju 2009 mt-01 zamenjal za jamahinega vmaxa 1700, s katerim sem v l. 2009 naredil 8.500km.

kar se harleya tiče pa tole...

nekoč ga bom in sicer vrsc night roda.

že res da gre v primeru harleyev za preživeto tehniko, za hecno ciklistiko,... po drugi strani pa gre vseeno za legendo, občutek pripadnosti, drugačnosti, življenjskega sloga, ...

koliko potreb zadovolji harley? (glej: http://sl.wikipedia.org/wiki/Hierarhija_potreb_po_Maslowu )

sedaj vam bo mogoče bolj jasno, zakaj si ljudje tako zelo želijo (želimo) imeti harleya? jebeš superšportnike!!!

in dogodek faak am see (fakersee)? le kdo si ne bi želel imeti harleya pa čeprav samo za en dan, pa da bi se "polnopravno" lahko udeležil tega dogodka?

izbor motorja je odvisen od življenjskega sloga, od želja, ki jih živimo ter od samih pričakovanj, ki jih naj motor zadovolji kot prevozno sredstvo ali pa zgolj kot predmet občudovanja...

vmax mi je pisan na kožo, spet drugemu pa bi predstavljal zgolj 310kg neuporabnega bremena v garaži...

harley zagotovo ni pravilen izbor, če si želimo lastiti najhitrejši krog grobnika ali pa če se določimo za popotovanje prek afriških sipin,...

tako kot tudi yamaha r1 ali pa dukati desmosediči nista pravilen izbor, če si želimo malce pokruzati po mestu, iti v sosednjo gostilno na en pirček, pokazati poraščene noge in roke ter naš lep in od piva popoln tetoviran telešček ter zapeti kakšno hudo bejbiko gotskega stila...

jaz se trudim druge razumeti in spoštovati njihove odločitve in izbore, ne pa jim vsiljevati moje ne nujno pravilne poglede na svet...

a so nekateri res tako omejeni da ne zmorejo tega???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že res da gre v primeru harleyev za preživeto tehniko, za hecno ciklistiko,... po drugi strani pa gre vseeno za legendo, občutek pripadnosti, drugačnosti, življenjskega sloga, ...

koliko potreb zadovolji harley? (glej: http://sl.wikipedia....treb_po_Maslowu )

V potmoderni, postindustrijski ali družbi visoke moderne (ktero teoretsko izhodišče pač že vzamemo) je pač tko da se ljudje realiziramo skozi naravo potrošništva, ki ga narekuje turbokapitalizem-osnova prej omenjenih družb. V monožici neskončnih izbir in nenehnih pritiskov po izgotavljanju svoje osebne identitete le to iščemo v ogromni količini produktov, ki so na voljo na ogromnem globalnem tržišču. Ne kupujemo več dobrin zgolj zaradi njihove fizične vrednosti amapk z njimi kupujemo tudi delčke svoje identitete-od življenskih stilov, do samo in zunanje podobe, v njih išečmo pripadnost, ljubezen, spolnost, prijateljstvo..... Individuum se ne obklikuje več skozi interakcije, izkušnje fizično okolje nima več tako močnega vpliva nanj,... realizira se čez potrošnjo, svojo osebnost kupuje!!!

Prvi stavek je tako popoln primer obsega in funkcij potmodernistične potrošnje (kupovanja idej/osebnosti).

Kar se pa Maslowa tiče-če smo mal konzervativni kar se razlage njegove teorije tiče, bi v tem primeru lahko navedli nakup HD-ja kot potešitev potreb po samorealizaciji...

Evo ena od možnih razlag...pa upam da ne bo tega kdo vzel kot žalitev oziroma poskus spodbijanja katere od trditev, to namreč ni nikakor bil moj namen.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz se trudim druge razumeti in spoštovati njihove odločitve in izbore, ne pa jim vsiljevati moje ne nujno pravilne poglede na svet...

a so nekateri res tako omejeni da ne zmorejo tega???

JA SO! In hvala bogu! Ker drugače tale tema ne bi obstajala ali dosegla tako zavidljivega števila strani... :naughty: Je pa res potrjeno eno zanimivo dejstvo (že večkrat napisano): Po Harleyu, čoperjih "pljuvajo" in šimfajo (večinoma) prepotentni lastniki SS in podobnih raket, ki filozofije popolnoma drugačnega užitka v vožnji ne znajo in ne bodo znali nikoli razumet - no, morda na stara leta...

NIKOLI ni obratno: Dobrodušen, bradat, okrogel Harleist (zapisano stereotipno - niso vsi taki) nikoli NE PLJUVA po drugih znamkah, NIKOLI se ne reži (NE)smiselnosti 130 KS iz 600 ccm, zamenjevanju original auspuhov za HA HA HA večjo hrumenje in + 7,9 KS... in SE tudi ne obremenjuje z živobarvnimi pajaci, smučarskimi pancerji, kameljimi grbami in drugo robotsko plastično opravo ter kavico in redbullom SS pilotov... AAAA obratno pa: RESICE fffuuuj! NETI bljaak! novoletne lučke na mopedu SMEEEŠŠŠOOO! Pa PIR JE SPIL! sramota! Nevarnost na cesti!:krneki::krneki:

V našem klubu organiziramo veliko skupinskih izletov. Nekaterim rečemo "čoperski": Takrat se odpeljemo skupaj... vsi, od 125 ccm endurc, do 1800 goldvinga... vmes pa vse živo od velikih in malih cruzerjev, 600ccm SS, pa klasičnih fazerk, tvisterjev, VFR... in kazalec je takrat zacementiran na 80 km/h... in nihče se ne buni... spoštujemo drugačnost... ne zaradi motorjev (navadno je čoperjev zraven samo za vzorec) ampak zaradi ljudi, ki se radi peljemo skupaj... in ko pride zanimivejši del ceste... - kdor želi naj potegne naprej... ampak se to redko zgodi... ker danes je pač "čoperski izlet" in kdor v takšni vožnji ne zna uživat ostane pač doma ali gre svojo pot...

Pa sploh nismo nek "čoperski klub", morda jih mamo 20%

Razumemo pa to "HD" filozofijo vožnje... morda ne ravno v smislu predelav, postavljaštva in caferejcinga, ampak v smislu užitka, opazovanja pokrajine, poslušanja glasbe, udobja... (KDO je že imel na ER-6 zvočnike? hm le zakaj?)

Naj si nekdo upa odpreti temo: "BIMOTA ali DUCATI - kup precenjene minimoto plastike", pa da vidimo koliko harleistov (čoperistov) bo "pljuvalo" po teh NABRITIH mopedih, katerih tud jaz osebno, če sem čisto iskren, NITI NE POGLEDAM!:trance_33_sleep:

zabaven je tale forum, NI KAJ!:evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne žali minimotov prijatelj... Cena enega kilograma poštenega minimota je približno 200 EUR, najde se pa še kaj dražjega, torej močno prekaša ceno enega kilograma povprečne Bimote ali Ducatija... :whistle:

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od kar ljudje ne delamo več zgolj in samo za golo preživetje imamo res preveč časa, kajne?

ali glede na omenjeno razlago obstaja razlika med desmosedičijem, elektroglajdom in boshosom??

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali glede na omenjeno razlago obstaja razlika med desmosedičijem, elektroglajdom in boshosom??

A to glede na moj post? odgovor-ne......ubistvu odvisno za kaj kupiš zadevo...ali kupiš zaradi same uporabe, ki jo nudi motor (pa naj bo čopersko kruzanje al pa ss dirkanje), ali pa zaradi simbolov, ki jih dobina nosi z sabo. Ponavad pomoje kupujemo stvari zarad obojga...

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...dojenčki, fantki, mulci, pobi, mladci, dedci, dedki.... SAMO cena naših IGRAČ se spreminja... namen ostaja isti...:whistle:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

¸dva kola in gaaasss, ponese nas mopi srečne v sosedno vas... to je zame edini moto ... in ja, tudi s HD bi užival..peklensko ... :yea1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...dojenčki, fantki, mulci, pobi, mladci, dedci, dedki.... SAMO cena naših IGRAČ se spreminja... namen ostaja isti...:whistle:

Globoko se ne strinjam! :rolleyes:

Nameni znajo biti popolnoma drugačni.

Po mojem, potrošniški gon nastaja zaradi treh razlogov. Kupujemo (recimo motor) zato ker je

1)uporaben

2)fetiš ,

3)statusni simbol

Fetiš pomeni, da motor kupujemo zaradi sebe, statusni simbol pomeni da kupujemo zaradi drugih. Seveda, meja med 1.,2. in 3. je zelo siva cona.

Tebe in ostale sprašujem glede HD:

Zakaj so dragi? Kako upravičiti ceni izdelka?

Zaradi kvalitete, dragih delov, zaradi kultnega statusa v šestdesetih letih ali zaradi marketinga ( simbol ameriške dominacije po prihodu Reagana, Terminator in ostala zabavna industrija, ki glorificira american made in spodbuja nacionalno evforijo...)? HOG kot bajkerski supermarket, ki postavi potrošnika v sužnjelastniški odnos do ene in same ekskluzivne znamke) :naughty:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ceno poleg davkov in ostalih obveznosti do države določata ponudba in povpraševanje, temelj pa seveda ostaja v cenovni politiki proizvajalca...

odgovor je skorajda na dlani, kajne?

vemo pa, kaj oziroma kdo so ciljna publika?

če bi bili cenejši to ne bi bilo to, prav tako, če bi bili nesramno dražji... očitno jim marketing dobro deluje, kajne?

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi bili cenejši to ne bi bilo to, prav tako, če bi bili nesramno dražji... očitno jim marketing dobro deluje, kajne?

HD je pa tudi zelo šla na roko vrednost jena,če pustima dolar...ker,če bi blo kot nekoč mislim,da bi prodali glih za "mušter"mopijev v eu!Veliko plačat za kvaliteto?Ok smo še taki :krneki: veliko plačat za neki slabega samo zato,da imaš pa...kaj pa vem vedno manj je takih!Sigurno pa premalo za preživetje firme pa čeprav firma sploh ne ve,da smo v 21 stoletju :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Globoko se ne strinjam! :rolleyes:

Nameni znajo biti popolnoma drugačni.

Po mojem, potrošniški gon nastaja zaradi treh razlogov. Kupujemo (recimo motor) zato ker je

1)uporaben

2)fetiš ,

3)statusni simbol

Fetiš pomeni, da motor kupujemo zaradi sebe, statusni simbol pomeni da kupujemo zaradi drugih. Seveda, meja med 1.,2. in 3. je zelo siva cona.

Tebe in ostale sprašujem glede HD:

Zakaj so dragi? Kako upravičiti ceni izdelka?

Zaradi kvalitete, dragih delov, zaradi kultnega statusa v šestdesetih letih ali zaradi marketinga ( simbol ameriške dominacije po prihodu Reagana, Terminator in ostala zabavna industrija, ki glorificira american made in spodbuja nacionalno evforijo...)? HOG kot bajkerski supermarket, ki postavi potrošnika v sužnjelastniški odnos do ene in same ekskluzivne znamke) :naughty:

Na tvoja vprašanja je tako enostavno odgovoriti, če ša dobro pomislim pa zelo težko.

Od kje meni ideja, da vozim HD? Misliš, da sploh vem........ Enostavno všeč........ Izpit sem delal na CBF500, stara kobilica :)

Zakaj Dyna Street Bob? Enostavno mi je na pogled ugajal tak motor, naked, visoka balanca; kubikov malo morje, konje so nekam izgubili - so pobegnili iz motorja, ....

Sem preživel preveč časa pred TV in gledal ameriške kavbojke, špageti vestrne, kasneje Goli v sedlu, Marlboro Mann, Ghost rider.

Zakaj pa drugi kupujete "plastiko", oitovalne motorje, štirikolesnike, ...... ?

Zanimivo pa je, da vsa ta ameriška podjetja gledajo zelo na široko (vsa stara in še vedno živeča) Zakaj imajo ameriški multi podjetniki tak pogled na svet, zakaj so tako "neumni", ...... Zakaj naredijo nekaj kar se potem stopnjuje v nekakšne kulte, pripadnosti, H.O.G, ..... Vsi znamo pljuvati po nečem kar se je prijelo, obstaja, .... Zakaj sami ne dosežemo podobnega?

H.O.G. - ja močan je, kdo je komu suženj in kaj se dogaja v H.O.G.-u. Nič pametnega bi rekel, usližbenci se prerivajo za boljše pozicije in plače. Klasika v vsakem podjetju..... Čisto druga tema in drug forum. Mene, kot lastnika zanima samo to kaj lahko dobim od H.O.G.-a. Od HD organizacije pa neglede na to kakšna je.

Zakaj pa drugi proizvajalci motornih koles nimajo tako močne organizacije?

Ni minil dober mesec od prevzema motorja, ko sem obtičal na cesti s svojim Street Bobom. Cel dopis si lahko prebereš na spletnih straneh Lipa Chapter Slovenija.

Poklical sem v Anglijo H.O.G. asistenco in so me v NEDELJO sredi Ljubljane prišli iskat z avtovleko (slovenski prevoznik, ki ima pogodbo z AMZS, pa to sploh ni važno).

Vse se je zgodilo v roku ure in pol od klica v Anglijo.

Ja res je, da moraš plačati članarino H.O.G.-u, plačuješ tudi zavarovanje in se na srečo ne zgodi kaj rakega, da bi jo moral izkoristiti. H.O.G. želi imeti denar-članarino in za ta denar oinuja nekaj. Članstvo pa ni obvezno in pod prisilo.

Zakaj bi blatil nekaj kar je meni osebno rešilo problem. Zakaj mi ni mogel pomagati zastipnik/uvoznik HD za Slovenijo?

Nisem ljubitelj amerikancev, želim pa imeti kompletno podporo s strani sistema. Kdo jo lahko nudi pri drugih znamkah motorje pa nebi vedel, ker se nisem pozanimal.

Bi lahko pisal in pisal upam, da sem nekako zadel bistvo. Sem pa navedel toliko stvari, da me lahko spet raztrgate po celem forumu, če vam to ugaja :D in potem dobite svoje zadovoljstvo.

Vedno je potrebno preveriti dejstva in potem ropotato okoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, če se voziš okoli z motorjem ki crkuje pol je to pametno imeti.... rolleyes.gif

u to pa je argument...

vrjetno si od kakega kolega kolega slišal, da je enemu tipu

od kolega kolegu HD ful jebal.....

boljse to met kot pa

fejzerco ki jo vsaka ovca vozi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u to pa je argument...

vrjetno si od kakega kolega kolega slišal, da je enemu tipu

od kolega kolegu HD ful jebal.....

boljse to met kot pa

fejzerco ki jo vsaka ovca vozi

Dnevno spremljam in berem tole temo in se ne morem načuditi kako folk že 10tič razlaga zakaj ne in zakaj ja Harley. Eni so nardil cele študije glede tega. Pustite folk da uživa na svojih motorjih ki so si jih kupili za svoj denar. Nihče nebi plačal za neko stvar, katera mu nebi ugajala(pa naj bo videz,vozne lastnosti,pripadnost k neki skupi,karkoli). Izjava da Fejzerce vozijo ovce je retardirana in žalitev za vse lastnike,lahko pride samo od takega zaostalega človeka kot je HILTON. Upam si staviti da njegovo premoženje ni daljše od 10cm ker se tako preteguje s svojim trumfom.....

LP pa brez zamere ovca Hilton!!! :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NIKOLI ni obratno: Dobrodušen, bradat, okrogel Harleist (zapisano stereotipno - niso vsi taki) nikoli NE PLJUVA po drugih znamkah, NIKOLI se ne reži (NE)smiselnosti 130 KS iz 600 ccm, zamenjevanju original auspuhov za HA HA HA večjo hrumenje in + 7,9 KS... in SE tudi ne obremenjuje z živobarvnimi pajaci, smučarskimi pancerji, kameljimi grbami in drugo robotsko plastično opravo ter kavico in redbullom SS pilotov... AAAA obratno pa: RESICE fffuuuj! NETI bljaak! novoletne lučke na mopedu SMEEEŠŠŠOOO! Pa PIR JE SPIL! sramota! Nevarnost na cesti!:krneki::krneki:

Naj si nekdo upa odpreti temo: "BIMOTA ali DUCATI - kup precenjene minimoto plastike", pa da vidimo koliko harleistov (čoperistov) bo "pljuvalo" po teh NABRITIH mopedih, katerih tud jaz osebno, če sem čisto iskren, NITI NE POGLEDAM!:trance_33_sleep:

zabaven je tale forum, NI KAJ!:evilgrin:

Bom še enkrat kar samega sebe citiral...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!