Skoči na vsebino

Harley Davidson


Noise

Priporočene objave

zato, ker majo druge znamke svoj NAJDRAŽJI model po taki ceni, kot je POVPREČEN HD.

Poglej si malo cenike drugih motorjev preden kaj napišeš.trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je. Npr. nekje sem zasledil,da stane samo sistem gosenic za QUADa skoraj tolk,kot cel HD sportster,zato nebi o cenovnih primerjavah. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej si malo cenike drugih motorjev preden kaj napišeš.trance_25_naughty.gif

saj je prav napisal...

Povprečen HD "tehta" okrog 14000 € in več, če vzamemo da se sportster začne pri dobrih 8, EG pri 28000 in z malo dodelavami gredo cene v nedogled...

14.000 je pa cena resnično zgornja pri večini japonskih in italijanskih zadev... Kar poglejmo malo kaj se za to dražjega še dobi: Yamaha? FJR 15000 in konec, Honda VFR, Pan EU, GW; Kawasaki? GTR in Voyager, BMW? LT, RT , GS... Ducati? HMMM Guzzi? Norge, California Vintage... in vse to je cenovno nekje pri srednjem HDju...

Dragi so ni kaj... škoda...:trance_33_sleep:, drgač bi jih blo več... sam pol ne bi blili več legande...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi so ni kaj... škoda...:trance_33_sleep:, drgač bi jih blo več... sam pol ne bi blili več legande...

Zakaj so dragi in zakaj so legende?

Zaradi kvalitete, dragih delov, zaradi kultnega statusa v šestdesetih letih ali zaradi marketinga ( simbol ameriške dominacije po prihodu Reagana...)? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač skozi leta uporabe so si ustvarili ime. Zdaj, ali dobro ali slabo, so si mnenja različna. In če bi bili pol cenejši, stavim da bi uživali še večji sloves... Ali pa tudi ne. No, tega ne bomo nikoli vedeli. Pri meni Harley uživa pozitiven ugled. Ampak tudi ta prva California Guzzi.. se je ne bi branil. Ali pa R100RT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj je prav napisal...

Povprečen HD "tehta" okrog 14000 € in več, če vzamemo da se sportster začne pri dobrih 8, EG pri 28000 in z malo dodelavami gredo cene v nedogled...

14.000 je pa cena resnično zgornja pri večini japonskih in italijanskih zadev... Kar poglejmo malo kaj se za to dražjega še dobi: Yamaha? FJR 15000 in konec, Honda VFR, Pan EU, GW; Kawasaki? GTR in Voyager, BMW? LT, RT , GS... Ducati? HMMM Guzzi? Norge, California Vintage... in vse to je cenovno nekje pri srednjem HDju...

Dragi so ni kaj... škoda...trance_33_sleep.gif, drgač bi jih blo več... sam pol ne bi blili več legande...

Si slišu kdaj za Yamaho V-max (20.000) ali mogoče za Hondo Gold Wing(28.000),Ducati 1098(34.000),... HD ultra classic electra glide pa stane 26.000

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si slišu kdaj za Yamaho V-max (20.000) ali mogoče za Hondo Gold Wing(28.000),Ducati 1098(34.000),... HD ultra classic electra glide pa stane 26.000

al pa HD eg stane tudi 37.000€ trance_33_sleep.gif .... parampapapa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si slišu kdaj za Yamaho V-max (20.000) ali mogoče za Hondo Gold Wing(28.000),Ducati 1098(34.000),... HD ultra classic electra glide pa stane 26.000

zanimive primerke si mi našu: Ducatija za na pisto... Gold Winga sem omenu (kratica GW)... V-maxa sem pa res spustu... sorry...

Pester izbor nad 20000 res...:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimive primerke si mi našu: Ducatija za na pisto... Gold Winga sem omenu (kratica GW)... V-maxa sem pa res spustu... sorry...

Pester izbor nad 20000 res...whistle.gif

Sploh nisi potegnu pointa diskusije od zgoraj zato lahk nehaš srat o cifrah,ker gre za to da HD niiiii zato dobr ker je drag ampak zato,ker mogoče 80% dražjih motorjev nima 10% tolk duše kot ma HD. Tisti,ki pa si ga je kupu kot statusni simbol,pa bi bi blo mogoče boljš,da si ga nebi! mad.gif

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha XV 1900???

Da te malo potolažim... Tvoj motocikel - v Ameriki imenovan kot Stratoliner je v letu 2006 dobil laskavi naziv Cruiser of the year! ...in "nabrisal" vso ostalo touring konkurenco: HD-ja (tip preveri...), Hondo VTX 1800, Suzukija C-109, Kawo - Vulcan 2000... primerjalni test je objavljen, malo pobrskaj po googlu... nedvomno kvalitetnejša, tehnološko naprednejša, udobnejša, prostornejša zverina od ostalih (vključno s HD-jem)... Lahko se malo pohvališ kako se ti zadevea obnaša, kako se pelje, kakšno je udobje na daljših furah, kolk pokuri, leti... morda sicer v drugi temi, sam folk to zmeraj rad prebere...:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je tudi ta Yamaha zelo všeč, bočna linija je zakon.

Ampak nekako je HD prevladal, mogoče zato, ker se je želja po njem že vlekla kako desetletje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je tudi ta Yamaha zelo všeč, bočna linija je zakon.

Ampak nekako je HD prevladal, mogoče zato, ker se je želja po njem že vlekla kako desetletje.

Saj se men tud vleče in mislim,da bo naslednji pri hiši,ko se zopet mal pozabjo te moje investicije v ta železa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej si malo cenike drugih motorjev preden kaj napišeš.trance_25_naughty.gif

mah ne govorim o konkretnih modelih, tuki maš lahko prow, ampak o znamki kot 'statusnem simbolu' v primerjavi z drugimi (rep na prejšnjo).

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objekt, ki uteleša statusni simbol ni odvisen samo od fizične oziroma bolje finančne vrednosti. Tuki gre za splošno družbeno priznano (simbolno) vlogo objekta. Ze nekakšen nezavedni dr. konsenz. Zlo dvomim, da vsaj v SLO družbi večina ljudi gleda na HD (oziroma na motorje nasplošno) kot na označevalec statusa. Satatusni simbol v slo po moje še najbol določa avto. Potem sledi kakšna hiša, pol pa daleč vse drugo(obleka, zlatnina, umetn ine,...) To zdej govorim mal na pamet. Bi blo pa zanimiv videt kako empirično raziskavo, bom mal pobrsku...

Še ne primer da mal bol ponazorim kaj sem hotu povedat. Status Masaja na priemr bolj kot karkoli drugega določa število govedi, ki jo poseduje...kakšnega arabca (čist stereotipno) recimo število žena pa količina zlatnine...slovenca dobr avto (krave pa zlatnina verjetno ne, ker žvimo v monogamiji pa tud število žena ne)...itd. Statusni simbol je tako vsajen v določeno kulturo družbe in je definiran predvsem z ˝konsenzom˝ ki velja v tej družbi-v kapitaliztičnih družbah je to res velikokrat čist ekonomska vrednost, ni pa nujno.

všeč. :) zihr sem, da tut v slo uvrščamo HD oz. motorje med pleh-indikatorje statusa, kot je tut avto in vse, kar se kovinsko sveti na soncu. :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

všeč. smile.gif zihr sem, da tut v slo uvrščamo HD oz. motorje med pleh-indikatorje statusa, kot je tut avto in vse, kar se kovinsko sveti na soncu. trance_29_photo.gif

Med nekaterimi motoristi pomeni HD status, nekateri pa ga niti pogledajo prav ne, saj ga niti ne ločijo od drugih tako imenovanih chopperjev razen mogoče po nalepki. Ne vem zakaj je sploh toliko debate o teh motorjih kaj so in kaj niso?! Že 100x se je tukaj napisalo, da vsak vozi to kar si lahko privošči oz koliko denarja je pripravljen plačat za dvokolesni luksuz oz razvedrilo, saj če imaš veliko dela nimaš dosti časa za te špase. Ne glede kaj si motorist kupi mu bo nekdo populjaval, češ kakšno drek pumpo je kupil itd.

LP

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno imajo vsako oči "svojega malarja" in definitivno uporabljamo motorje

za različne namene - "dirkanje", potovanje, kruzanje,...

Zato je primerjava Ducati 1098 in Harleya malo hecna :-)

Je pa HD zelo prijeten za vozit, za poslušat in za pogledat ;-)

LP : Miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno imajo vsako oči "svojega malarja" in definitivno uporabljamo motorje

za različne namene - "dirkanje", potovanje, kruzanje,...

Zato je primerjava Ducati 1098 in Harleya malo hecna :-)

Je pa HD zelo prijeten za vozit, za poslušat in za pogledat ;-)

LP : Miha

brezveze da razpravljamo HD zakon in pika. amen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ko prebiram da HD to in HD tisto....

Pa moj znanec je mel te probleme it tiste....

kaj kdo se z svojim motorjem dosedaj ni imel nikoli tezav..

HD je nekaj kar nekateri od vas ne bodo nikoli razumeli... pomeni biti drugače.... in ne le ena izmed ovac v čredi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brezveze da razpravljamo HD zakon in pika. amen

Točno to! O tem že ves čas debatiramo. HD je zakon. Ampak za tiste kateri hočejo da jetrance_25_naughty.gif .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ko prebiram da HD to in HD tisto....

Pa moj znanec je mel te probleme it tiste....

kaj kdo se z svojim motorjem dosedaj ni imel nikoli tezav..

HD je nekaj kar nekateri od vas ne bodo nikoli razumeli... pomeni biti drugače.... in ne le ena izmed ovac v čredi...

To imaš tudi prav. V Ameriki so same ovce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He-he, v Ameriki je pa kontra. Tam popljuvajo vse, kar ni Harley ali Buell. Ali pa tudi ne. Modri ljudje so tu in tam. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!