Skoči na vsebino

Španija - Andaluzija


Priporočene objave

pred 59 minutami, Bostjan Lapajne pravi:

 

Najlepši del Španije z motorjem mi je pokrajina Aragon.

Najlepši deli Andaluzije je notranjost .... po podeželju...... od mest se mi je najbolj vsedlo v spomin Cordoba in Granada.

Čim manj vozi ob po obmorski avtocesti. ( po notranjosti so avtoceste brezplačne :)  prazne in lepe)

Aragon že poznam. Zato se odpravljam južneje. V planu so samo ceste v notranjosti razen dva dni bomo stacionirani v Almeriji. Avtocest se bom kljub lepoti poskušal izogibati. Pogledat bomo šli še na Cabo de Gata. Predzadnji dan se spustimo s hribov v Giblartar na željo enega od udeležencev odprave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štart na 1. dan, po južini in gasa do Livorna (630 km) na trajekt ki odpele ob 23.30... Naslednji 2. dan, zvečer smo v Barceloni, prespimo in 3. dan začnemo 10 dnevno turo po južni Španiji in Portugalski... brez tranzita torej cca 4200 km...Pogledamo Sierro Nevado, Gibraltar, Sevilijo, Cordobo, Algarve, Cabo de Roca, , Cartageno in 12. dan. zvečer smo spet v Barceloni na trajektu. 13. dan zvečer smo v Livornu, prenočimo nekje v okolici in se naslednji 14. dan še po kakšnem ogledu Pise itd, odpeljemo proti domu... V naslednjih dneh bom rezerviral poceni prenočišče na periferiji Barcelone, ter Livorna oziroma Pise ob povratku... Vse ostalo sproti ali v šotorih.

Kilometrina po Španiji in Portugalski bo pa sledeča:

2 dni transfer 1000 km po notranjosti: Barcelona – vožnja ob obali proti Valenciji in dalje v notranjost…

Vožnja skozi NP Sierras de Cazorla…

Na najvišjo Evropsko cesto, nad Granado – Veleta

320 km Granada - Malaga - Gibraltar

510 km Gibraltar - Sevilia - Lagos (Portugalska)

410 km Lagos - Algarve - Lizbona;

300 km Lizbona - cabo da Roca - Nacionalni Park Sierra de sao Mamade

430 km Mamade - Cordoba

2 dni transfer 1200 km Cordoba - Cartagena - Barcelona...

EN CEL DAN imamo za REZERVO, če se vmes kaj ne shodi, ali nam bo kje ekstra všeč še malo se navozit..... Riti imamo pa vsi utrjene in motorje nad 14 jurjev da ni kaj komu za jamrat!

Ogledi, ki jih nekako predvidevam:

 

GRANADA - mesto zadnje trdnjave islama v Evropi, ogled mavrske trdnjave Alhambra in čudovitih vrtov Generalife. Alhambra, zgrajena v 14. stoletju, predstavlja eno najlepših del arabske arhitekture, flamenko v jamah nad Granado.

 

 MALAGA - letoviško mesto na Sončni obali Španije in rojstno mesto slikarja Pabla Picassa, sprehod po očarljivih ulicah mesta, vse do Muzeja Picasso in katedrale.


MIJAS  - vasica, ki se dviga visoko nad morjem.

 

MARBELLA - mondeno in očarljivo domovanje številnih filmskih  zvezdnikovi in milijonarjev.

GIBRALTAR - angleška kolonija, letališče, skala, opice…

 

SEVILLA - glavno in najlepše andaluzijsko mesto, stolnica Španski trg in Alcazar. tipična andaluzijska mestna četrt Barrio de Santa Cruz.

 

ALGAVRA  - ogled tržnice v Quarteiri in marine v Vilamouri. V Silvesu, mavrski grad in katedralo iz 13. stoletja. V Monchiqueju - najvišjo točko Algarve – Foia (902 m). Lagos, mesto odkritij, spomenik Henriku Pomorščaku in Zlata cerkev Sv Antona. Tu je bila prva evropska tržnica s sužnji (mestni muzej). V Sagresu najbolj utrjen svetilnik  in rt Sv. Vincenta, (skrajna jugozahodna točka Evrope)…

LIZBONA – Sprehod po stari mestni četrti Alfama, ki je duša stare Lizbone, samostan Jeronimos, stolp Belem in spomenika Kristusu kralju, Liberty avenija in trg Rossio, Katedrala in cerkev Sv Antona, grad Sao Jorge.


CABO DA ROCA – najzahodnejša točka Evrope

 

Queluzu - rokokojski dvorec s čudovi­to ureje­nim parkom…Sintra - kra­lje­va palača,  velja za najlepše portugalsko mesto

 

CORDOBA - ena največjih mošej na svetu - Mezquite, bisera arabske arhitekture v času kalifata, stari del mesta, notranja dvorišča - patios v stari židovski četrti Barrio de la Juderia.

 

PUŠČAVA – na transferju nazaj proti Cartageni

Kakšno mnenje?  Za tiste, ki ste že bili?  Morda še kaj kamor bi bilo vredno zaviti?

Bom res hvaležen za namige in mnenja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, ferek pravi:

Morda še kaj kamor bi bilo vredno zaviti?

Če vam časovno znese na smeri Marbella-Giblartar lahko zavijete še do Ronde - kar se tiče bikoborb se  je tu vse začelo v areni in sicer kot dresura konj ...

Rezultat iskanja slik za Ronda

PS: ... in če bo VB v času vašega kruzanja še v EU, potem na mejni kontroli pri vstopu v Giblartar gotovo ne bo nobenih težav (hec mora bit ... )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Španiji gredo povezave vzhod-zahod bolj slabo (nekako dobiš občutek, da vse poti vodijo v Madrid ali pa saj Zaragozo) . Potem pa ne gre ravno hitro. Tržnico v Quarteriji lahko mirne duše preskočiš, je bolj zanimivo spiti kakšno "caipirinho" na korsu (google najde še cigansko tržnico, ne videl ne iskal, tako da za njo ne morem reči nič) . Trdnjava v Sagresu je velika in je kar sprehod če hočeš kaj videti (mi je bil rt bolj zanimiv, pa še manj hoje je) . Do Lizbone bi priporočil obalno cesto in trajekt (Setubal-Troia) . Lizbona je velemesto in rabiš kar nekaj časa da prideš kamorkoli (promet je "zanimiv" sploh če padeš v kakšno konico) bil sem 3 dni pa še vedno ne vem kako zgleda.

Sintra, ali si vzameš čas in si jo podrobno ogledaš ali pa jo "preskočiš" (iz Lizbone je Cabo in Sintra kar celodnevni zalogaj) , v okolici je pa par zanimivih cest za vožnjo (Sintra je turistična, pazi se nategunov, v kakšni restavraciji ti lahko hitro podtaknejo kakšen "pogrinjek" , drugje po Portugalski takih problemov ni bilo) . Cabo roca, impresivno ampak rado piha (že poleti je lahko precej neprijetno, veter je zmožen zvrnit motor) a, pa tudi tukaj je "sprehod" obvezen, drugače je brezveze, kakšno plezanje je pa za kakšne bolj orto alpiniste .

Gibraltar je "dogodek" , samo moraš na skalo (peš ali gondola) in včasih so imeli poceni tehnično robo.

Marbelle-Malage bi se izognil v velikem loku, če me spomin ne vara je to tako kot bi se 80 km vozil po Portorožu (hitrost je pa tudi taka) . 

Granada je zanimiva (pred leti, ko sem bil tam, je bila "natrpana" , če nisi bil takoj zjutraj tudi parkirati nisi mogel (z avtom)) .

Za mene je tvoj urnik "prenatrpan" , ampak očitno potujem res na izi.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, franc pravi:

Za mene je tvoj urnik "prenatrpan" , ampak očitno potujem res na izi.

Hvala...  res koristne informacije... morda še komu pridejo prav...

Sicer pa kot pravim, en dan imamo rezerve, če se pa kaj ne bo shodilo pa tudi nič hudega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, zdaj berem "za sabo" . Na Portugalskem so pogrinjki običajni samo stanejo 1-2€ (vredni vsakega centa) , se pa lahko zgodi, da ti podtaknejo kakšne dodatke pa si hitro na 20+€ (za pogrinjek) .

lp

ps. na Portugalskem ne delajo sendvičev s salamo in sirom (ali sir ali salama) , če vam jih uspe prepričati da to združijo :grupni:

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikjer videl, nikoli slišal. Govedina (odlična) , svinjina (zelo podobno kot "doma" ) , polenovka s krompirjem v oblicah (nisem ravno ljubitelj) , Včasih so na vsakem vogalu prodajali piščance na žaru (par let nazaj jih nisem nikjer več videl, portugalci se spomnijo, ampak nisem razumel v čem je poanta da jih ni več) , Pri sardelah (in ribah na splošno) je dobro biti pazljiv, ker imajo portugalci malo drugačen način priprave (jih dobiš z drobovino vred) . To je "tradicionalna" kuhinja (kot jo jaz poznam) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že nekaj časa nazaj sem v enem od španskih forumov zasledil objavljene najlepše motoristične ceste Andaluzije. Če je to to al ni boste vedeli tisti, ki ste jih že prevozili.

A-397: Ronda-San Pedro de Alcántara

A-369: Ronda-Estación de San Roque

N-340: Nerja-Almuñécar

A-384: Almargen-Arcos de la Frontera

A-374: Algodonales-Ronda

A-373: Villamartín-Ubrique

A-372: El Bosque-Grazalema

N-340: Tarifa-Algeciras

A-348: Lanjarón-Ugíjar

A-335: Montefrío-Alcalá la Real

N-432: Puerto López-Estación de Luque

A-315: Torreperogil-Quesada

A-324: Huelma- A-44

A-331: Lucena-Villanueva de Tapia

A-339: Lucena-Alcalá la Real

N-432: Córdoba-Espiel

N-420: Montoro-Provincia de Ciudad Real

A-455: Lora del Río-Cazalla de la Sierra

Se-6102: Lora del Río-La Puebla de los Infantes

A-451: Osuna-Almargen

N-433: Venta del Alto-Aroche

N630: Venta del Alto-Santa Olalla

A-476 Castillo de las Guardas-Minas de Río Tinto

A-493: La Palma del Condado-Valverde del Camino

N-435: Valverde del Camino-Cumbres de Enmedio

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja španska sodelavka pravi da je karte za Alhambro dobro kupit vnaprej. Imajo omejeno število obiskovalcev in so lahko ob vikendih in njihovih praznikih razprodane.

tukaj je nekaj informavij, link do nakupa kart je nizje na strani

tukaj ocitno kupis karte

Mislim da prodajajo 3 mesece vnaprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ljubitelje vestern filmov je impresivna pokrajina vzhodno od Granade, v okolici kraja Tabernas, je tam še precej postavljenih mest, kjer so snemali "kavbojke", pa tudi pokrajina je taka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda še vprašanje glede cen... Obala? ... Notranjost?... Španija - Portugalska... Nočitve v sobah ali kampih?

V Cene V trgovinah verjetno isto kot pri nas?

Kaj pa gostilne?... Kosilo?... Lokalna, domača hrana?

In predvsem PIVO?  ...tega gre pri naših furah skoraj toliko kot bencina...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Portugalsko je tako: sever je bistveno cenejši kot jug, cene v Lizboni in algarvu so enake ali malenkost višje kot pri nas (v povprečju, obstajajo bistveno cenejši in ugodnejši lokali, samo je malo verjetno, da jih kot turist najdeš) . S hrano običajno ni problema, samo moraš paziti na delovni čas kuhinje (ko je kosilo je kosilo, če si zamudil ali si prezgodaj je bolj malo verjetno da boš kaj jedel, to večinoma velja tudi za Španijo) cene so ugodne in hrana (običajno) dobra . Na Portugalskem ima praktično vsak malo večji "bife" zadaj jedilnico (je pa verjetno včasih malo problem z jezikom) . Na severu je pivo (0,5 L ) pod 2€ na jugu pa je 2dcl piva 1€ (tako je bilo 2011, mislim da se ni kaj bistveno spremenilo) . V bolj turističnih krajih se moraš malo paziti "nategunov" (ni slabo malo pogledati jedilnik) . Cene v trgovinah so primerljive z našimi (Španija je za odtenek cenejša kot Portugalska) . Spanje: imajo 2 "vrsti" kampov, če najdeš "občinskega" je drobiž (3-8€ je bilo) "komercialni" pa okrog 20€ (1 oseba, motor, šotor) . Divje kampiranje običajno prenašajo brez problema (razen kjer je to izrecno prepovedano) . Ponekod po  trgovinah je pivo v hladilniku drugod ne (verjetno je kakšna logika ampak je ne poznam) . Španija je zelo podobna, v notranjosti je jezik hitro problem (če ne znaš špansko... ) . Poceni hotelov ni ravno lahko najti, sobe so nekako v rangu 30-60€ , obstaja neka varianta s prenočišči (nekaj kot hostli) samo tega sistema jaz nisem naštudiral, pa še precej odbijajoče mi je zgledalo (običajno zamreženo, brez osebja, "na klic" tel. št. na vratih) . Kampi ravno povsod niso (je dobro prej "naštudirati" zemljevid) . V Španiji ti znajo v trgovini pijačo iz hladilnika dodatno zaračunati (verjetno velja samo za turiste, ker je ena bakica nakurila prodajalko, ko mi je zaračunala "hladno" vodo, kaj pa nisem razumel) .

Ko enkrat "pogruntaš" sistem ni problema.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 2. 2016 at 9:29, ferek pravi:

Morda še vprašanje glede cen... Obala? ... Notranjost?... Španija - Portugalska... Nočitve v sobah ali kampih?

V Cene V trgovinah verjetno isto kot pri nas?

Kaj pa gostilne?... Kosilo?... Lokalna, domača hrana?

In predvsem PIVO?  ...tega gre pri naših furah skoraj toliko kot bencina...

 

Cene spanja :

Roquete del Mar v hotelu 32 € polpenzion na osebo.

Ronda 22,5 € na osebo luksuzen apartma - samo spanje, hrano si sami organiziramo

Sevilla 19 € na osebo v Ibis hotelu blizu centra, zajtrk nekaj malega za doplačilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Nek gospod MODERATOR je neodgovorno "pobrisal" malo preveč...

Pa da ne pozabimo... čist na kratko debato ene strani:

Po Andaluziji KRADEJO NA POLNO! Posebej v Sevilji!

AHTEJTE!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil letos januarja tam pa nisem imel takega občutka. Res pa je, da smo imel motorje zmerej v garaži, razen v Almeriji, kjer smo jih imeli pred hotelom. Kot je nekdo na tem forumu dejal. "Zaupaj ljudem, vendar motor vseeno zaklepaj!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Ob 10. 3. 2016 at 6:43, AK84 pravi:

Jaz sem bil letos januarja tam pa nisem imel takega občutka. Res pa je, da smo imel motorje zmerej v garaži, razen v Almeriji, kjer smo jih imeli pred hotelom. Kot je nekdo na tem forumu dejal. "Zaupaj ljudem, vendar motor vseeno zaklepaj!"

Že pakiramo in odštevamo : dneve, ure, minute!!!!:grupni:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha... pa cekine tut hehehe...

mam pa eno vprašanje za vse ki ste se tam že klatili... se je možno pripeljat do katerega od "western mest" v deserto de tabernas, kjer so snemali kavbojke in to od blizu pogledat? ...je kaj označeno? ...In kako je z obiskom "skale" v Gibraltarju?

Hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na skalo v Gibraltarju greš lahko z gondolo (cable car) v lastni režiji za 17€. Lahko pa greš z raznimi shuttli in vodiči za 20€+.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Fadil pravi:

Na skalo v Gibraltarju greš lahko z gondolo (cable car) v lastni režiji za 17€. Lahko pa greš z raznimi shuttli in vodiči za 20€+.

Hmmm definitivno v lastni režiji... Koliko časa bi pa peš plezal gor?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pozabil, vendar ne bi šel. Boš pa nad samim Gibraltarjem razočaran, sem prepričan. Mesto precej zanemarjeno, hrana nikakva ( fish&chips), klasična Anglija... Na veliko hvalijo shopping, ker naj bi bil duty free zone, ampak, verjemi, da je za nas vse dražje, kot v Italiji. Od Ray Ban očal, oblačila, parfumi, foto oprema....Skratka vse omembe vredno. Mogoče je poceni za angleške turiste, ki pridejo tja s križarko. Za nas defenitivno ni. Ko boš primerjal s Španijo, ki je precej cenejša, bolj urejena in fantastična hrana, ti bo vse jasno. V Andaluziji obvezno probaj Gambas pil pil. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekoč davno, ko sem bil na Gibraltarju, je bil izjemno ugoden kar se tiče tehnične robe (časi se očitno spreminjajo) . Peš na "skalo" ni nevem kako daleč (točno se ne spomnim več, ni pa bil kakšen "alpinistični" podvig) . Mi smo hoteli videti opice (na koncu se je izkazalo, da "hodijo" opice po cesti, ker so jih taxisti navadili na hrano, da jih kažejo turistom, v glavnem za opice nebi bilo potrebno planinariti, je pa razgled zanimiv, ob boljši vidljivosti bi bil verjetno še boljši (videlo se je samo obrise afrike)) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!