Skoči na vsebino

Kdaj je nekdo pod vplivom alkohola


Dr_Jakob

Priporočene objave

pred 6 urami, gretzky pravi:

- ne vem zakaj sem padel, ker se tistega dne ne spomnim čisto nič. Baje da je to posledica umetne kome, ki med drugim zbriše tudi spomin,

- moje laično mnenje je, da se pri drsenju 10-15 metrov po asfaltu motor ne ustavi pri hitrosti 90 kmh,

- ne vem, kako hitro sem vozil. Ker sem se tam peljal res velikokrat, vem da nisem bil nikoli niti blizu najvišje dovoljene hitrosti,

- drugega udeleženca ni bilo, vsaj počakal ni nihče, pomoč je poklical starejši par, ki je pripeljal z menoj, cesta pa ni prav zelo prometna,

- obležal sem na svoji strani ceste, skoraj na bankini, je pa zanimivo, da je bil pred ravnino ovinke v desno, torej me ni vrglo iz ovinka,

- poškodovan sem bil po desni strani telesa, tudi motor je padel na desni bok, toda PAZI, nekaj zanimivega, karbon na levi rokavici je bil na členkih počen (česar pred vožnjo zagotovo ni bilo, karbon pa ne poči kar tako zlahka), kar pa je še bolj zanimivo, da je bil "nipel" prestavne stopalke odlomljen, česar prej še bolj gotovo ni bilo, saj se tako niti ne bi mogel peljati,

- najbolj logična razlaga bi bila, da je šel nasproti vozeč avto precej po mojem pasu (kar se tam dogaja precej pogosto, že večkrat doživel in videl) in me zadel/oplazil/... in sem zato padel, ampak tega seveda ne vem, saj se ne spominjam ničesar, ljudje iz bližnjih hiš pa so videli in slišali marsikaj, vendar tem stvarem ne morem verjeti niti niso verodostojne,

- ja, priznam krivdo za prometno nezgodo, tehnično gledano sem res padel zaradi neprilagojene hitrosti, ampak če je hitrost 0 kmh, tudi padeš če dvigneš noge, torej je tudi to neprilagojena hitrost, kajne?

Upam, da sem napisal kaj več uporabnih informacij, če pa kaj manjka, ti jih lahko povem.

Pa še nekaj: nisem nek neljubitelj policajev, res ne. So pa med njimi tako dobri kot tudi slabi. In očitno si bolj zapomnimo slabe, pa čeprav je med njimi veliko dobrih. Še nekaj sem opazil, vsaj na našem območju. Je res večino policajev iz Štajerske, ali se mi samo tako zdi?

Ne vem, kaj naj ti odgovorim, ker se ničesar ne spomniš. Torej mi ne moreš dati nobenih koristnih informacij. Lahko samo razglabljamo o domnevah in možnostih. Se pa poraja vprašanje, zakaj nekdo pade na ravnem delu ceste. Nekaj se je moralo zgoditi in sicer si lahko ti naredil napako, tehnična napaka ali pa napaka nekoga drugega. Ampak to je stvar tistih, kateri so bili na kraju. Bi pa nekoliko pomagali zapisnik, skica in fotografije. 

Neprilagojena hitrost je v primeru premikanja in ne v mirovanju. Tudi definicija prometne nesreče vključuje vsaj eno premikajoče se vozilo. 

Ne morem ti nič napisati v zvezi Štajercev, ker je tvoje območje blizu ovinkov. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se zdej ven vlečt, napišeš mu neprilagojena pa je:P ,Prav tako se Štajerci isto niso kaj dosti ukvarjali z vsemi vprašanji ,ki si jih zastavil  in so na kraju ugotovili "neprilagojena hitrost"...........Sej je spal ,kaj pa bo vedu :)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, exclan pravi:

Ni napisal ker je logično ker že debatiramo o neprilagojeni hitrosti je šel pod 90km (sam je tudi napisal da če bi šel z 90km bi drsel več),

a je važno zakaj je padel da se mu pripiše neprilagojena hitrost ( mogoče je stisnil preveč sprednjo bremzo,kamen po kolesom,luknja ....),a tudi če je še kdo udeležen je možno pripisat neprilagojena vožnja ( nekdo je zapeljal na njegovo stran zaradi tega pritisnu brez občutka po zavori in padel),a tudi kako poškodbo imaš je možno pripisat neprilagojeno? napisal da je bil 3 tedne v komi torej udarec v glavo ),ja očitno da so sledi če so tvoji kolegi to napisali ( ne vem drsiš po gešetlu,ostalih metalnih delih ki puščajo sledi po cesti), aaa no a je tudi to važno kje je obležal da se napiše neprilagojena hitrost.

Razen če si mu tako odgovoril ker ne verjameš v njegovo izpoved?

In še nekaj govorimo o neprilagojeni hitrosti samo v vednost da ne boš zašel.

Tebi se seveda zdi nelogično dobiti kazen za neprilagojeno hitrost v primeru prometne nesreče na planinskih ridah v ostrem ovinku, kjer je omejitev hitrosti 90 km/h, ker je motorist vozil veliko počasneje oziroma pod najvišjo dovoljeno hitrostjo. 

Kdorkoli se česarkoli spomni, lahko to nekomu pove. In se potem te izjave preveri z vidnimi sledmi na cesti, na vozilih, z drugimi dokazi najdenimi na kraju ali na vozilih, ... 

Pri prometni nesreči se ugotavlja krivda in išče krivca. Če se ugotovi, da je nekdo naredil nekaj narobe oziroma v nasprotju s predpisi, potem se v zakonu poišče ustrezen člen in se ga kaznuje. V primeru, ko ni voznik kriv za prometno nesrečo, se ga ne kaznuje. 

Potrebno je verjeti dokazom, ker ljudje govorijo. 

 

pred 6 urami, exclan pravi:

To o neprilagojeni hitrosti je izmišljena z strani naših vladarjev samo, da pokasirajo čim več, da se ne moreš pritožit in da ni nobenega odgovora razen splošen "prilagodi hitrost razmeram in tvoji sposobnosti obvladovanja motorja". Bolj splošnega odgovorja ne moreš dobit kot je ta.

I nekateri to rada napišejo ker je najmanj dela okoli tega.

Vse ti je lahko jasno ko vsak dan slišiš, da je policija z stavko oškodovala državni proračun za .....€ WTF a je MNZ d.o.o. v lasti države in je profitno podjetje.

iz slovarja: Neprilagojena hitrost, izraz, ki ga uporabimo, če ne vemo kaj je šlo narobe. Simpl ko pimpl.

da dopolnim : in ker nekdo mora bit kriv.

 

100% sam si imel srečo da te sosed ni videl ali pa kak policaj drugače 3 pike pa ne vem koliko € bi padlo!

Pa dajmo nekoliko spremeniti razmere in objekte. Sam voziš po dirkališču in padeš. Ugotovljeno je, da je motor popolnoma brezhiben, asfalt pa odlične kvalitete. Koga bi v tem primeru krivil za svoj padec ? 

pred 6 minutami, Kmet2 pravi:

Ne se zdej ven vlečt, napišeš mu neprilagojena pa je:P ,Prav tako se Štajerci isto niso kaj dosti ukvarjali z vsemi vprašanji ,ki si jih zastavil  in so na kraju ugotovili "neprilagojena hitrost"...........Sej je spal ,kaj pa bo vedu :)

 

Ga vsaj prometni znak ni pretepel :jezik:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Borutt pravi:

Tebi se seveda zdi nelogično dobiti kazen za neprilagojeno hitrost v primeru prometne nesreče na planinskih ridah v ostrem ovinku, kjer je omejitev hitrosti 90 km/h, ker je motorist vozil veliko počasneje oziroma pod najvišjo dovoljeno hitrostjo. 

Kdorkoli se česarkoli spomni, lahko to nekomu pove. In se potem te izjave preveri z vidnimi sledmi na cesti, na vozilih, z drugimi dokazi najdenimi na kraju ali na vozilih, ... 

Pri prometni nesreči se ugotavlja krivda in išče krivca. Če se ugotovi, da je nekdo naredil nekaj narobe oziroma v nasprotju s predpisi, potem se v zakonu poišče ustrezen člen in se ga kaznuje. V primeru, ko ni voznik kriv za prometno nesrečo, se ga ne kaznuje. 

Potrebno je verjeti dokazom, ker ljudje govorijo. 

 

Nadaljevanje odebeljenega:  Če ustreznega člena ne najdete vam še vedno ostane "neprilagojena hitrost" :lol1:

pred 10 minutami, Borutt pravi:

 

Ga vsaj prometni znak ni pretepel :jezik:.

Da bi šele znak vidu kakšen je bil :jezik:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Tebi se seveda zdi nelogično dobiti kazen za neprilagojeno hitrost v primeru prometne nesreče na planinskih ridah v ostrem ovinku, kjer je omejitev hitrosti 90 km/h, ker je motorist vozil veliko počasneje oziroma pod najvišjo dovoljeno hitrostjo. 

Kdorkoli se česarkoli spomni, lahko to nekomu pove. In se potem te izjave preveri z vidnimi sledmi na cesti, na vozilih, z drugimi dokazi najdenimi na kraju ali na vozilih, ... 

Pri prometni nesreči se ugotavlja krivda in išče krivca. Če se ugotovi, da je nekdo naredil nekaj narobe oziroma v nasprotju s predpisi, potem se v zakonu poišče ustrezen člen in se ga kaznuje. V primeru, ko ni voznik kriv za prometno nesrečo, se ga ne kaznuje. 

Potrebno je verjeti dokazom, ker ljudje govorijo. 

 

Pa dajmo nekoliko spremeniti razmere in objekte. Sam voziš po dirkališču in padeš. Ugotovljeno je, da je motor popolnoma brezhiben, asfalt pa odlične kvalitete. Koga bi v tem primeru krivil za svoj padec ? 

Ga vsaj prometni znak ni pretepel :jezik:.

Z vsem kar si napisal v prvem citatu bi se tudi načelom strinjal ampak ker si samo ti tak in mogoče še dva ali tri ki bi prometno nesrečo obravnavalo mi je ta način samo na papirju dober v resnici 80% policajev pa ubere lažjo varjanto in sicer -neprilagojeno!

Enačit zdaj nekoga ki pade na dirkališču kjer se išče meje motorja in samega človeka ni realno in ne enako.

Na cesti je dosti faktorjev zaradi česa padeš pa, da si še tak mojster na pisti recimo če že primerjaš dirkališče z cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, exclan pravi:

Z vsem kar si napisal v prvem citatu bi se tudi načelom strinjal ampak ker si samo ti tak in mogoče še dva ali tri ki bi prometno nesrečo obravnavalo mi je ta način samo na papirju dober v resnici 80% policajev pa ubere lažjo varjanto in sicer -neprilagojeno!

Enačit zdaj nekoga ki pade na dirkališču kjer se išče meje motorja in samega človeka ni realno in ne enako.

Na cesti je dosti faktorjev zaradi česa padeš pa, da si še tak mojster na pisti recimo če že primerjaš dirkališče z cesto.

Če se ne strinjaš s tem, da nisi prilagodil hitrost vožnje, potem podaj zahtevo za sodno varstvo in dokazuj svoj prav oziroma izpodbijaj ugotovitve policistov. Simpl.

Nisi odgovoril na vprašanje. Pa še ustrezen člen najdi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Če se ne strinjaš s tem, da nisi prilagodil hitrost vožnje, potem podaj zahtevo za sodno varstvo in dokazuj svoj prav oziroma izpodbijaj ugotovitve policistov. Simpl.

Nisi odgovoril na vprašanje. Pa še ustrezen člen najdi. 

Ko sem v enem od svojih primerov navedel sodnici da imam tudi jaz svoje priče, mi je lepo povedala da moje priče ne potrebuje na sodišču ker so že policajove dosti" verodostojne " . Policaj ki ni bil v službi je vozil za mano z mobitelom in me snemal ko je vozil ,čeprav je imel v avtu še 3 ljudi , ki bi to lahko počele . Prehiteval je za mano čez polno črto ,se ni držal omejitev itd .....sem že povedal da ni bil v službi in moje priče niso hoteli zaslišat ! 

Ja naredil sem prekrške in pri tem nikogar ogrožal ,policaj ki ni bil v službi in z svojim privat vozilom me je snemal med vožnjo,naredil iste prekrške kot jaz ali še hujše saj je ogrožal sopotnike z snemalnimi kadri in telefoniranjem med vožnjo veliko bolj kot jaz svoje.  Posnetek itak ni veljal laži njega in sopotnikov v avtu kako sem vse ogrožal pa je zalegel do te mere da sem dobil visoko kazen in prepoved vožnje! 

A to sodno varstvo misliš ? .......še enkrat na stvari gledaš plastično in ne dopuščaš druge možnosti kot ti jo narekuje tista knjižica z zakoni in členi ,tista je sveta :OK:

Je pa res, to je tvoja služba in se moraš držati črke zakona pa tudi če je butasta, tu se mi kar mal smilite, ker ste nekateri zelooo zelo pametni  in vestni policaji z dušo v službi in hvala za vsa pojasnila in usmeritve, vedno so tehtne in smiselne ne pa vsakdanje življenske ........

A življenje niso samo zapisi dostikrat nekompetentnih ljudi kaj in kako temveč tudi tista sivina vmes tista sivina ki manjka pisalcem zakonodaje in členov .....:) 

 

No zdej mi lahko pa vse člene in zakone zmečeš in kopiraš, poveš par metaforičnih kot znaš in poleg še kakšno modro poveš :)

Ker dopuščaš možnost da ljudje grešimo, moraš dopustiti, tudi, da ni vse ravno tako kot je zapisano v zakoniku ,namreč tudi tega so pisali ljudje:P nekoč za nepridiprave ,danes za inkasantstvo !

Aja....simpl a ne....

 

Popravljeno . Popravil Kmet2
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Ko sem v enem od svojih primerov navedel sodnici da imam tudi jaz svoje priče, mi je lepo povedala da moje priče ne potrebuje na sodišču ker so že policajove dosti" verodostojne " . Policaj ki ni bil v službi je vozil za mano z mobitelom in me snemal ko je vozil ,čeprav je imel v avtu še 3 ljudi , ki bi to lahko počele . Prehiteval je za mano čez polno črto ,se ni držal omejitev itd .....sem že povedal da ni bil v službi in moje priče niso hoteli zaslišat ! 

Ja naredil sem prekrške in pri tem nikogar ogrožal ,policaj ki ni bil v službi in z svojim privat vozilom me je snemal med vožnjo,naredil iste prekrške kot jaz ali še hujše saj je ogrožal sopotnike z snemalnimi kadri in telefoniranjem med vožnjo veliko bolj kot jaz svoje.  Posnetek itak ni veljal laži njega in sopotnikov v avtu kako sem vse ogrožal pa je zalegel do te mere da sem dobil visoko kazen in prepoved vožnje! 

A to sodno varstvo misliš ? .......še enkrat na stvari gledaš plastično in ne dopuščaš druge možnosti kot ti jo narekuje tista knjižica z zakoni in členi ,tista je sveta :OK:

Je pa res, to je tvoja služba in se moraš držati črke zakona pa tudi če je butasta, tu se mi kar mal smilite, ker ste nekateri zelooo zelo pametni  in vestni policaji z dušo v službi in hvala za vsa pojasnila in usmeritve, vedno so tehtne in smiselne ne pa vsakdanje življenske ........

A življenje niso samo zapisi dostikrat nekompetentnih ljudi kaj in kako temveč tudi tista sivina vmes tista sivina ki manjka pisalcem zakonodaje in členov .....:) 

 

No zdej mi lahko pa vse člene in zakone zmečeš in kopiraš, poveš par metaforičnih kot znaš in poleg še kakšno modro poveš :)

Ker dopuščaš možnost da ljudje grešimo, moraš dopustiti, tudi, da ni vse ravno tako kot je zapisano v zakoniku ,namreč tudi tega so pisali ljudje:P nekoč za nepridiprave ,danes za inkasantstvo !

Aja....simpl a ne....

 

Kdo je uvedel postopek v tem tvojem primeru ? Kdo je bil priča ? Koga si ogrožal ? ...

 

pred 6 urami, Kmet2 pravi:

Nadaljevanje odebeljenega:  Če ustreznega člena ne najdete vam še vedno ostane "neprilagojena hitrost" :lol1:

Da bi šele znak vidu kakšen je bil :jezik:

 

pred eno uro, twom pravi:

+1

 

pred 54 minutami, Mavti pravi:

+2

Razmišljanje nekoga, ki misli, da vse ve in pri tem ne ve, da je potrebno vsako stvar tudi dokazati. 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Borutt pravi:

Kdo je uvedel postopek v tem tvojem primeru ? Kdo je bil priča ? Koga si ogrožal ? ...

 

 

 

Razmišljanje nekoga, ki misli, da vse ve in pri tem ne ve, da je potrebno vsako stvar tudi dokazati. 

Na klic policaja so mi postavili zasedo in me izločili iz prometa,predlog sodniku je podal policist, ki me je obravnaval . Priča so bili njegovi sopotniki v avtomobilu in moji sopotniki . Po njihovem pričevanju vse v prometu ,tud prometne znake :P ja naredil sem prekrške,čez polno sem šel prehitevat na vidnem in preglednem on pa za mano tud v smrt.....

Ta policaj je bil našvasan tudi ko je bil trezen, in prav slednje ga je tudi odneslo iz stolčka višjega policijskega inšpektorja in če se spustim še malo bolj osebno je bil g. Kotar vsem dobro znani okoliški šerif, ki jih je večkrat dobil po betici zaradi svojih pijanskih izpadov v službi in izven nje! Kar preveri, sej imaš to možnost.

Zadnja poved,ki si mi jo namenil pa dokazuje predvsem samo to kar ti pišem v prejšnjih postih, dokazovanje, sploh pa proti uradni osebi v uniformi je za mladega voznika jalovo početje, saj je sodnija en kup biokratskega dreka ki služi državi in ni neodvisna institucija kakršna bi lahko oz. morala biti! 

Seveda pa ti slediš svoji zlati knjigici in gledaš samo naprej ...........ne bom se več spuščal, v diskusijo, ker je jalova in kot praviš,ne vem vsega pa tudi ne mislim, da vem vse vem samo to da sem človek, ki se tudi zmoti, naredi napako in nisem tako popolen kot nekdo misli da je, pa ni  :jezik:

P.S. vse se da od sodnega varstva naprej , toda lepo bi bilo če bi bili obravnavani vsi po istem kopitu .....

Pojdi, zunaj je sonček ne prepričuj tepca, kaj pa on ve :cool:

To pa so bili drugače osebni problemi policaja do mene, in tu bi res lahko govorili o zlorabah, še danes ga pljunem v ksiht vsakič ko ga vidim, zdej je postal navaden šofer v špediciji .............za vsakega palca raste, pa nisem potreboval nobenemu skorumpiranemu sistemu dokazovat svoj prov , karma ga je užgala nazaj , tako kot mene in zdej lepo počivam in ležim izpita si ne zaslužim  al kako že praviš:)

 

Popravljeno . Popravil Kmet2
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

Če se ne strinjaš s tem, da nisi prilagodil hitrost vožnje, potem podaj zahtevo za sodno varstvo in dokazuj svoj prav oziroma izpodbijaj ugotovitve policistov. Simpl.

Nisi odgovoril na vprašanje. Pa še ustrezen člen najdi. 

Saj to je ves problem te kazni z obrazložitvijo neprilagojene hitrosti ne moreš dokazat svoj prav in zaradi tega pravim, da se je elita politike in vladnih ustanov to izmislila ker sigurno pokasirajo policajem ,ki pa nimajo časa za podrobno analizo prometne pride prav, pri tem izreku -ni dokazov v moje še dobiš butastega sodnika kar je v večini in to je to.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Kmet2 pravi:

Na klic policaja so mi postavili zasedo in me izločili iz prometa,predlog sodniku je podal policist, ki me je obravnaval . Priča so bili njegovi sopotniki v avtomobilu in moji sopotniki . Po njihovem pričevanju vse v prometu ,tud prometne znake :P ja naredil sem prekrške,čez polno sem šel prehitevat na vidnem in preglednem on pa za mano tud v smrt.....

Ta policaj je bil našvasan tudi ko je bil trezen, in prav slednje ga je tudi odneslo iz stolčka višjega policijskega inšpektorja in če se spustim še malo bolj osebno je bil g. Kotar vsem dobro znani okoliški šerif, ki jih je večkrat dobil po betici zaradi svojih pijanskih izpadov v službi in izven nje! Kar preveri, sej imaš to možnost.

Zadnja poved,ki si mi jo namenil pa dokazuje predvsem samo to kar ti pišem v prejšnjih postih, dokazovanje, sploh pa proti uradni osebi v uniformi je za mladega voznika jalovo početje, saj je sodnija en kup biokratskega dreka ki služi državi in ni neodvisna institucija kakršna bi lahko oz. morala biti! 

Seveda pa ti slediš svoji zlati knjigici in gledaš samo naprej ...........ne bom se več spuščal, v diskusijo, ker je jalova in kot praviš,ne vem vsega pa tudi ne mislim, da vem vse vem samo to da sem človek, ki se tudi zmoti, naredi napako in nisem tako popolen kot nekdo misli da je, pa ni  :jezik:

P.S. vse se da od sodnega varstva naprej , toda lepo bi bilo če bi bili obravnavani vsi po istem kopitu .....

Pojdi, zunaj je sonček ne prepričuj tepca, kaj pa on ve :cool:

To pa so bili drugače osebni problemi policaja do mene, in tu bi res lahko govorili o zlorabah, še danes ga pljunem v ksiht vsakič ko ga vidim, zdej je postal navaden šofer v špediciji .............za vsakega palca raste, pa nisem potreboval nobenemu skorumpiranemu sistemu dokazovat svoj prov , karma ga je užgala nazaj , tako kot mene in zdej lepo počivam in ležim izpita si ne zaslužim  al kako že praviš:)

 

Sem bil cel dan na motorju in se mi gladko j... za vso golazen na položajih, kamor so prišli po vezah. 

Te bom raje prišel pogledati in kaj prigrizniti.  Bolj tisto drugo :P.

pred 15 urami, exclan pravi:

Saj to je ves problem te kazni z obrazložitvijo neprilagojene hitrosti ne moreš dokazat svoj prav in zaradi tega pravim, da se je elita politike in vladnih ustanov to izmislila ker sigurno pokasirajo policajem ,ki pa nimajo časa za podrobno analizo prometne pride prav, pri tem izreku -ni dokazov v moje še dobiš butastega sodnika kar je v večini in to je to.

 

Kaj je po tvojem krivo za padec motorista v ovinku  ? Se navezuje na tistega dirkača. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Borutt said:

Kaj je po tvojem krivo za padec motorista v ovinku  ? Se navezuje na tistega dirkača. 

Pa ti spremljša kaj ta forum?

več kot jasno je, da je za padec kriv 

1. cvetni prah

2. neprimeren tlak v gumah

3. radarji v postojni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Borutt pravi:

Sem bil cel dan na motorju in se mi gladko j... za vso golazen na položajih, kamor so prišli po vezah. 

Te bom raje prišel pogledati in kaj prigrizniti.  Bolj tisto drugo :P.

Kaj je po tvojem krivo za padec motorista v ovinku  ? Se navezuje na tistega dirkača. 

Nevem katerge dirkača misliš?

Kaj je krivo za padec v ovinku ogromno faktorjev : spustila guma,luknja na cesti,odmikanje bebcem ki sekajo ovinke,no in tako všečna zdeva policajem (ne vsem) neprilagojena hitrost a si to htel imet napisano pa imaš.

Torej neprilagojena hitrost je definirana kot prekršek brez dokaza kaj brez obrazložitve kaj se je realno zgodilo dokazovat moram jaz in kot vedoč, da bom pušnu se tega ne grem iz teh razlogov ( policaji ki gladijo muda šefom,sodniki ki se jim jebe za rajo ker so iz marsa in jih boli kurac kaj se dogaja na zemlji itd) ni šans.

Zdaj pa preberi kako so neodgovorni in boli jih kurac zaščiteni naši vrli javni uslužbenci ( če naredijo škodo moram jaz dokazovat da so jo naredili in spet uspeh je že definiran ko neuspeh spet iz istih razlogov samo da so tu zdaj šefi in ministri na delu)

Lepo obrazoženo kaj ga čaka če bo sral.

3. Zakon o javnih uslužbencih v posebnem poglavju uveljavlja tudi odškodninsko odgovornost javnih uslužbencev (XVIII. poglavje, 135. len) v skladu s katero je javni uslužbenec odškodninsko odgovoren za škodo, ki jo naklepno ali iz hude malomarnosti protipravno povzroči delodajalcu pri delu ali v zvezi z delom. Za škodo, ki jo na delu ali v zvezi z delom protipravno povzročil javni uslužbenec tretji osebi, je nasproti tej osebi odškodninsko odgovoren delodajalec, ki,  je škodo izplača, lahko uveljavlja regresni zahtevek za poplačilo celotne izplačane odškodnine. Tretja oseba sicer lahko kot oškodovanec zahteva povračilo škode tudi od tistega, ki ji je protipravno povzročil škodo, če je bila škoda povzročena naklepno

No če ga boš sral je tukaj rešitev.

Predlog, ki ste nam ga posredovali, predvideva tudi možnost kaznovanja javnega uslužbenca, posameznega oddelka in ministra. V zvezi s tem je treba opozoriti na temeljno načelo kazenskega prava, da namreč ni kaznivega dejanja in kazni brez zakona. Nikomur ne sme biti izrečena kazen ali druga kazenska sankcija za dejanje, ki ga zakon ni določil kot kaznivo dejanje, še preden je bilo storjeno, in za katero ni bila z zakonom predpisana kazen ali druga kazenska sankcija. Da bi za posamezna dejanja javnih uslužbencev, oddelkov oziroma ministrov lahko izrekali kazni, bi morala biti ta kot kazniva dejanja opredeljena v posebnem delu Kazenskega zakonika (KZ–1, Uradni list RS, 55/08, 66/08 in 39/09), ki kot kazniva dejanja že opredeljuje različne oblike zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic.

 

no in zdaj mi ne reči da je neprilagojena hitrost ni za kasiranje in nič drugega 

pa ne mi reč, da se ne more ugotovit zakaj je en bebo padel na ovinku ,če so ugotovili da je voda na Marsu ne bodo tud tega daj no.

Ja sem te videl na vikiju saj imaš SV1000 srebrni ? MB reg.

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Exclan , ma ne boš ti policaju dopovedal , on vidi črno belo, saj mu drugega ne preostane :P Pa ni bil z sivim SV1000 ,ne vozi on takšnih jajc, je razvajena rit kot jaz :D

Borutt , to so besede , vedno dobrodošel, sam toliko počak da se zložim skupaj do te mere, da ti lahko kaj narežem :OK:

pred 9 urami, 5413lvl3145 pravi:

Pa ti spremljša kaj ta forum?

več kot jasno je, da je za padec kriv 

1. cvetni prah

2. neprimeren tlak v gumah

3. radarji v postojni

:OK: bravo, ti moraš biti vsaj predsednik parlamenta, v 3 točkah bi rešil vse probleme te naše kure :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pol pa je bil en drug policaj ki vozi ta jajca.

Mah grem jaz malo na dvosledno vozilo, ker me že prsti bolijo  naj še rit za kazen!:)

 

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, exclan pravi:

Nevem katerge dirkača misliš?

Kaj je krivo za padec v ovinku ogromno faktorjev : spustila guma,luknja na cesti,odmikanje bebcem ki sekajo ovinke,no in tako všečna zdeva policajem (ne vsem) neprilagojena hitrost a si to htel imet napisano pa imaš.

Torej neprilagojena hitrost je definirana kot prekršek brez dokaza kaj brez obrazložitve kaj se je realno zgodilo dokazovat moram jaz in kot vedoč, da bom pušnu se tega ne grem iz teh razlogov ( policaji ki gladijo muda šefom,sodniki ki se jim jebe za rajo ker so iz marsa in jih boli kurac kaj se dogaja na zemlji itd) ni šans.

Zdaj pa preberi kako so neodgovorni in boli jih kurac zaščiteni naši vrli javni uslužbenci ( če naredijo škodo moram jaz dokazovat da so jo naredili in spet uspeh je že definiran ko neuspeh spet iz istih razlogov samo da so tu zdaj šefi in ministri na delu)

Lepo obrazoženo kaj ga čaka če bo sral.

3. Zakon o javnih uslužbencih v posebnem poglavju uveljavlja tudi odškodninsko odgovornost javnih uslužbencev (XVIII. poglavje, 135. len) v skladu s katero je javni uslužbenec odškodninsko odgovoren za škodo, ki jo naklepno ali iz hude malomarnosti protipravno povzroči delodajalcu pri delu ali v zvezi z delom. Za škodo, ki jo na delu ali v zvezi z delom protipravno povzročil javni uslužbenec tretji osebi, je nasproti tej osebi odškodninsko odgovoren delodajalec, ki,  je škodo izplača, lahko uveljavlja regresni zahtevek za poplačilo celotne izplačane odškodnine. Tretja oseba sicer lahko kot oškodovanec zahteva povračilo škode tudi od tistega, ki ji je protipravno povzročil škodo, če je bila škoda povzročena naklepno

No če ga boš sral je tukaj rešitev.

Predlog, ki ste nam ga posredovali, predvideva tudi možnost kaznovanja javnega uslužbenca, posameznega oddelka in ministra. V zvezi s tem je treba opozoriti na temeljno načelo kazenskega prava, da namreč ni kaznivega dejanja in kazni brez zakona. Nikomur ne sme biti izrečena kazen ali druga kazenska sankcija za dejanje, ki ga zakon ni določil kot kaznivo dejanje, še preden je bilo storjeno, in za katero ni bila z zakonom predpisana kazen ali druga kazenska sankcija. Da bi za posamezna dejanja javnih uslužbencev, oddelkov oziroma ministrov lahko izrekali kazni, bi morala biti ta kot kazniva dejanja opredeljena v posebnem delu Kazenskega zakonika (KZ–1, Uradni list RS, 55/08, 66/08 in 39/09), ki kot kazniva dejanja že opredeljuje različne oblike zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic.

 

no in zdaj mi ne reči da je neprilagojena hitrost ni za kasiranje in nič drugega 

pa ne mi reč, da se ne more ugotovit zakaj je en bebo padel na ovinku ,če so ugotovili da je voda na Marsu ne bodo tud tega daj no.

Ja sem te videl na vikiju saj imaš SV1000 srebrni ? MB reg.

Napisal sem ti primer padca na dirkališču. In mi še nisi odgovoril, ampak se izmikaš in nabijaš. Torej , kdo je kriv za padec oziroma kaj je krivo za padec, ko so razmere idealne in motor brezhiben ?

V prometni nesreči, kjer naj bi se napisalo, da voznik ni prilagodil hitrost vožnje ... se mora to opisati oziroma podkrepiti z dokazi, kar pa so sledi.

Brez teh dokazov se ne more pisati o tem, da voznik hitrosti vožnje ni prilagodil ..., saj je vse skupaj samo zgodbica kar pa ni strokovno in morebiti tudi ni zakonito. 

Pravzaprav pa bi morali pogledati posamične primere, da bi lahko ugotovili kaj pametnega. Zato pa je napisan prvi odstavek. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri mojem padcu z mopedom je bila prisotnost alkohola v moji krvi 0,000000000000000000000000000 , vendar so mi vseeno "uskladiščili" prometni izpit za vse kategorije, ker če, zaradi poškodbe glave, samo pomislim na pivo ali kakšen kozarec vina, sem že pijan ... :blush: :blush: :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Borutt pravi:

Napisal sem ti primer padca na dirkališču. In mi še nisi odgovoril, ampak se izmikaš in nabijaš. Torej , kdo je kriv za padec oziroma kaj je krivo za padec, ko so razmere idealne in motor brezhiben ?

V prometni nesreči, kjer naj bi se napisalo, da voznik ni prilagodil hitrost vožnje ... se mora to opisati oziroma podkrepiti z dokazi, kar pa so sledi.

Brez teh dokazov se ne more pisati o tem, da voznik hitrosti vožnje ni prilagodil ..., saj je vse skupaj samo zgodbica kar pa ni strokovno in morebiti tudi ni zakonito. 

Pravzaprav pa bi morali pogledati posamične primere, da bi lahko ugotovili kaj pametnega. Zato pa je napisan prvi odstavek. 

 

 

Na dirkališču je seveda kriv človek sam če je vse idealno ampak na dirkališe ne greš da bo "prilagodil vožnjo razmeram in prilgodil hitrost"

ker si pač na dirkališču in če še nisi bil na dirkališču  bi vedel ali veš (če si bil) da hočeš bit  hitrejši . 

Si dobil tvoj odgovor brez da  nabijam.?

Če pa si mislil na cesto  hmm idelane razmere na cesti a se to tudi zgodi? in še nekaj definiraj kaj bi bile po tvoje idelane razmere na cesti?

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, exclan pravi:

Na dirkališču je seveda kriv človek sam če je vse idealno ampak na dirkališe ne greš da bo "prilagodil vožnjo razmeram in prilgodil hitrost"

ker si pač na dirkališču in če še nisi bil na dirkališču  bi vedel ali veš (če si bil) da hočeš bit  hitrejši . 

Si dobil tvoj odgovor brez da  nabijam.?

Če pa si mislil na cesto  hmm idelane razmere na cesti a se to tudi zgodi? in še nekaj definiraj kaj bi bile po tvoje idelane razmere na cesti?

Razloži mi, zakaj na mokri cesti voziš počasneje. Mogoče prilagodiš hitrost vožnje razmeram na cesti ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker se mi ritna luknja stisne! ker nimam dobrega filinga na motorju ker ne zaupam proizvajalcu gum da dobro držijo ob dežju,ker  vem da se mi podaljša zavorna pot ohhho in da nimam komu kaj dokazovat kako se dobro peljem po mokrem ker se peljem za svojo dušo.Točno tako prilagodim hitrost vožnje razmeram in tako tudi prilagodim ko je suho in še vedno nekaj km več kot je dovoljeno. Ker pa  butast kurac palac izleti iz stranske ceste in se jaz umikam levo levo levo ampak še vedno premalo poknem v avto in glej ga zlomka nisem prilagodil hitrost razmeram na cesti , ( in ne mi zdaj kakat, da to ni možno se je zgodilo in konkretno meni in ker sem imel policaja ki se mu ni ljubilo pisat nič zaradi lenobe sem bil jaz kriv no pripomogel je tudi butast sodnik pa čeprav je hitrost bila manjša od dovoljene -izvedenec izračunal  a ja sodnik me je celo okaral da naivnost ne sodi na cesto po njegovem bi moral poknit direkt v avto brez, da se izogibam)zdaj mi pa ti razloži kako lahko pri vseh pizdarijah ki se bodo zgodile prilagodim hitrost razmeram edino mi ostane, da doma počivam na fotelju in pijem pivce za živce ali gledam usrano TV no tukaj sem mi že kartijo pravice na svobodno gibanje kam kurac jaz želim in to je neskončna zgodba ki se nikoli ne konča in jaz sem z tem zaključil ne da se mi več.

lp

Borutt pa brez zamere imaš prav 100°%

 

To so moji razlogi za počasnejšo vožnjo po mokri cesti.

Popravljeno . Popravil exclan
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod vplivom alkohola je super vozit. Ob primeru padca je vinjena(lahko je tudi pirjena, šnopcana, wiskana itd...) oseba  bolj "mehka" in se zgodi da se kar "zlije" po cesti. Tako pride do manjših poškodb udeleženca, kot pa če je trzen, ker ob primeru padca  preveč  tedo reagira in poškodbe so tu. S tem se bolj obremeni tudi zdravstvo. Če nekdo pade trezen najprej pomisli na rešilca. Pijan voznik, pa se hitro pobere in že misli kje bo spil naslednji glaž. Boli ga šele drugi dan.

Če pa spiješ dovolj pa vsaj enkrat vidiš (za tiste, ki ne vozimo po tujini) kaj pomeni voziti po večpasovnici.

Pa nazdravje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, skalar36 pravi:

Pod vplivom alkohola je super vozit. Ob primeru padca je vinjena(lahko je tudi pirjena, šnopcana, wiskana itd...) oseba  bolj "mehka" in se zgodi da se kar "zlije" po cesti. Tako pride do manjših poškodb udeleženca, kot pa če je trzen, ker ob primeru padca  preveč  tedo reagira in poškodbe so tu. S tem se bolj obremeni tudi zdravstvo. Če nekdo pade trezen najprej pomisli na rešilca. Pijan voznik, pa se hitro pobere in že misli kje bo spil naslednji glaž. Boli ga šele drugi dan.

Če pa spiješ dovolj pa vsaj enkrat vidiš (za tiste, ki ne vozimo po tujini) kaj pomeni voziti po večpasovnici.

Pa nazdravje!

večpasovnica je še v redu .. kaj pa recimo gost drevored ko rastejo drevesa namesto podolgem kar požez čez cesto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, thumper pravi:

večpasovnica je še v redu .. kaj pa recimo gost drevored ko rastejo drevesa namesto podolgem kar požez čez cesto...

Takrat je čas da nehaš pit :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!