Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

11 minutes ago, Roger G. Jagger said:

Nikjer nisem trdil, da ga poznam (ne beri povrsno oz. kar ti pase).....! Zna bit pozitivna oseba, kar sem slisal o njem. 

Seveda bom sel, kamor bom SAM zelel......kaj si mislil......?!

  Nic ne mislim. Lej,  svetovali smo ti osebo, ki ve kaj dela in se posveti 100%. Ti ni vsec, da ne naredi takoj in to je to. Drugace se zna z njim zmenit za okvirno uro, pripeljes, spijes kavo ali dve, clovek naredi delo kot se sika in to je to. Sem vozil menjat gume k njemu iz Jesenic. Sedaj sam odvijem gumo in jo odpeljem mimo dveh, do tretjega, ki tudi dobro opravi delo...

3 minutes ago, DAMI34 said:

saj sem že 100x napisal poglej tabelo obrabe.

Kronik sf+ 3,5-4 jurje, Dami sf+4,5-5,5

KronikToF 4 jurje, Dami ToF vsaj 7

opaziš neko razliko? Kugla me prepričuje da zato ker sem bil na prvomajskem izletu, jok in malomorgen. Vsako leto grem in več sredine skurim kot doma.

ps: @kronikje tudi bil na prvomajskem tripu, da ne bo izgovora, ti si bil on pa ne. 

In koliko ga kdo žgem ni tule bistvo, počakam še par ljudi, da vidim razliko SF+ vs ToF, recimo @KARMEN1

Če bo njena razlika ali dobiček ToF vs SF+ zanemarljiv, potem niso vsi ToFi isti.

Ampak pustimo času čas, je kar kup uporabnikov, ki so ToF nataknili.

BTW: Kronik bo naredu 5.500 ker: ima se  1mm in zadnja voznja, ki je imela 600km, mu je pojedla 0.6mm. Torej 3.500/4000 vs 5.500/xxxx

kar je priblizno enako kot tvojih 5000 vs 7000

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jvalant pravi:

  Nic ne mislim. Lej,  svetovali smo ti osebo, ki ve kaj dela in se posveti 100%. Ti ni vsec, da ne naredi takoj in to je to. Drugace se zna z njim zmenit za okvirno uro, pripeljes, spijes kavo ali dve, clovek naredi delo kot se sika in to je to. Sem vozil menjat gume k njemu iz Jesenic. Sedaj sam odvijem gumo in jo odpeljem mimo dveh, do tretjega, ki tudi dobro opravi delo...

BTW: Kronik bo naredu 5.500 ker: ima se  1mm in zadnja voznja, ki je imela 600km, mu je pojedla 0.6mm. Torej 3.500/4000 vs 5.500/xxxx

kar je priblizno enako kot tvojih 5000 vs 7000

jaz sem razumel da je na senzorju. Ampak ajde, počakajmo še ostale kupce.

ps. moja 2mm do senzorja (trenutno sem na 5 jurjih) bi morala celo tri jurje narediti, ampak recimo da se bo hitrej rabila bolj ko bo šla proti koncu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DAMI34 said:

jaz sem razumel da je na senzorju. Ampak ajde, počakajmo še ostale kupce.

Ja je, ampak kot mi je odgovoril on meri do konca, ne do senzorja. Predvideva da tako meri vse gume, torej cifre nekako drzijo...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, DAMI34 pravi:

saj sem že 100x napisal poglej tabelo obrabe.

Kronik sf+ 3,5-4 jurje, Dami sf+4,5-5,5

KronikToF 4 jurje, Dami ToF vsaj 7

opaziš neko razliko? Kugla me prepričuje da zato ker sem bil na prvomajskem izletu, jok in malomorgen. Vsako leto grem in več sredine skurim kot doma.

ps: @kronikje tudi bil na prvomajskem tripu, da ne bo izgovora, ti si bil on pa ne. 

In koliko ga kdo žgem ni tule bistvo, počakam še par ljudi, da vidim razliko SF+ vs ToF, recimo @KARMEN1

Če bo njena razlika ali dobiček ToF vs SF+ zanemarljiv, potem niso vsi ToFi isti.

Ampak pustimo času čas, je kar kup uporabnikov, ki so ToF nataknili.

Sedaj ti vsi dopovedujejo, kar sem ti jaz že zdavnaj želel dopovedati, da je tisto tvoje “puljenje” in “gonjenje” plod tvoje domišljije in si v nekem povprečju po hitrosti. Ostali so hitrejši. Tudi to ti želijo sedaj dopovedati. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jvalant pravi:

Ja je, ampak kot mi je odgovoril on meri do konca, ne do senzorja. Predvideva da tako meri vse gume, torej cifre nekako drzijo...

ne ne držijo, ker on zliže gumo do gladkega, poglej njegove slike, to pomeni moj domet +1000km.

Kar vem je tudi zapisal da če doseže 5 jurjev bo zadovoljen. Dejstvo pa je da je on v bistvu pričakoval boljšo kilometrino jaz pa nekoliko manjšo (pri sebi)

Pravkar, Borutt pravi:

Sedaj ti vsi dopovedujejo, kar sem ti jaz že zdavnaj želel dopovedati, da je tisto tvoje “puljenje” in “gonjenje” plod tvoje domišljije in si v nekem povprečju po hitrosti. Ostali so hitrejši. Tudi to ti želijo sedaj dopovedati. 

na, sam še ti si se manjkal, zdej pa povej, a sem kralj ravnin al nisem, ker če so ostali hitrejši nehaj nabijat o moji vožnji in nabijaj ostalim.

Pa naslov teme preberi, ni : rad bi jebal Damija, ampak Mitas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

ne ne držijo, ker on zliže gumo do gladkega, poglej njegove slike, to pomeni moj domet +1000km.

Kar vem je tudi zapisal da če doseže 5 jurjev bo zadovoljen. Dejstvo pa je da je on v bistvu pričakoval boljšo kilometrino jaz pa nekoliko manjšo (pri sebi)

na, sam še ti si se manjkal, zdej pa povej, a sem kralj ravnin al nisem, ker če so ostali hitrejši nehaj nabijat o moji vožnji in nabijaj ostalim.

seveda drzijo, ker je tudi SF zlizal do gladkega, torej je razmerje za Kronika SF proti ToF enako. to je  edino merilo. Ce pa naredi 1000km manj kot ti, je pa zaradi voznje. Se posebej, ce vse meri do gladkega, ze vseskozi dela 1000 vec kot ti

2 minutes ago, KARMEN1 said:

Ko naredim 1000 čez indikator, zelo slabo vozim. S katerokoli gumo.

 Zakaj slabo? Ali uzivas? Ce da, vozis odlicno. Pika, klicaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, jvalant said:

  Nic ne mislim. Lej,  svetovali smo ti osebo, ki ve kaj dela in se posveti 100%. Ti ni vsec, da ne naredi takoj in to je to. Drugace se zna z njim zmenit za okvirno uro, pripeljes, spijes kavo ali dve, clovek naredi delo kot se sika in to je to. Sem vozil menjat gume k njemu iz Jesenic. Sedaj sam odvijem gumo in jo odpeljem mimo dveh, do tretjega, ki tudi dobro opravi delo...

No, da zakljuciva tole......! Ce sva popolnoma ekzaktna; spraseval sem, kje nabavit ToF in ne kje premontirati!! Potem je bil predlagani Pit Stop (in sem omenil, da je bil ze kontaktiran), vprasanje kje ugodno do ToF pa se vedno odprto....! Tako, da nekaj zelo nisi predlagal.....

 

lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jvalant pravi:

seveda drzijo, ker je tudi SF zlizal do gladkega, torej je razmerje za Kronika SF proti ToF enako. to je  edino merilo. Ce pa naredi 1000km manj kot ti, je pa zaradi voznje. Se posebej, ce vse meri do gladkega, ze vseskozi dela 1000 vec kot ti

cca ja. Ampak se spomniš kje se je debata začela?

Ko je kugla izjavil da sem gumo prišparal na tripu. Sredino...jp..

No tule zaključim.

Pravkar, Roger G. Jagger pravi:

No, da zakljuciva tole......! Ce sva popolnoma ekzaktna; spraseval sem, kje nabavit ToF in ne kje premontirati!! Potem je bil predlagani Pit Stop (in sem omenil, da je bil ze kontaktiran), vprasanje kje ugodno do ToF pa se vedno odprto....! Tako, da nekaj zelo nisi predlagal.....

 

lep pozdrav

par strani nazaj preberi, če se ne motim so objavljene celo cene

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, jvalant pravi:

seveda drzijo, ker je tudi SF zlizal do gladkega, torej je razmerje za Kronika SF proti ToF enako. to je  edino merilo. Ce pa naredi 1000km manj kot ti, je pa zaradi voznje. Se posebej, ce vse meri do gladkega, ze vseskozi dela 1000 vec kot ti

 Zakaj slabo? Ali uzivas? Ce da, vozis odlicno. Pika, klicaj!

Ne, ne uživam. Ko guma nima več pravega oprijema, je čas za zamenjat, ne žulit še malo, pa še malo..........

Meni je to brezveze, ker vožnja ni več prava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Roger G. Jagger said:

No, da zakljuciva tole......! Ce sva popolnoma ekzaktna; spraseval sem, kje nabavit ToF in ne kje premontirati!! Potem je bil predlagani Pit Stop (in sem omenil, da je bil ze kontaktiran), vprasanje kje ugodno do ToF pa se vedno odprto....! Tako, da nekaj zelo nisi predlagal.....

 

lep pozdrav

 Lej rekel sem "predlagali smo",  pac tule na forumu. Pa zakljuciva, meni je useeno ce pac tako vidis zadeve. Jaz ti nisem hotel nic zalega.

3 minutes ago, KARMEN1 said:

Ne, ne uživam. Ko guma nima več pravega oprijema, je čas za zamenjat, ne žulit še malo, pa še malo..........

Meni je to brezveze, ker vožnja ni več prava.

 Sem te drugace razumel... Se strinjam. Se mi pa zdi, da je to mal bolj psiholoske narave: tudi meni ni fletno ce se mi zgodi taka guma... Sem pa ze pozabil, se odlicno peljal in doma pogruntal da sem skoraj na platnu. Niti priblizno nisem opazil, da je z oprijemom kaj narobe :)

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Roger G. Jagger pravi:

Tole je ze za menjat? Tisti debelejsi indikator (enojni), je ponekod ze skoraj zravnan s povrsino......

30F36B54-13BD-4137-829D-E1CCB5910EE8.jpeg

skoro pa nova guma!!! sa tom se jos bez problema odradi 1.500km 

 

FLOC5025.thumb.JPG.78df684a8337950ace2c48dedcc5320e.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, kronik pravi:

skoro pa nova guma!!! sa tom se jos bez problema odradi 1.500km 

 

FLOC5025.thumb.JPG.78df684a8337950ace2c48dedcc5320e.JPG

to je lepo obrabljena guma in izrabljen vsak € ki ga je človek plačal zanjo :D

ps. jaz gladke gume ne maram, ker jo običajno na jadranki prepuščam 2x že. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34 minutes ago, kronik said:

skoro pa nova guma!!! sa tom se jos bez problema odradi 1.500km 

 

FLOC5025.thumb.JPG.78df684a8337950ace2c48dedcc5320e.JPG

Ti to resno, da je se za 1500km? No, take oguljene nebi ravno vozil....oz. ze Rangerji bi znali kaj povedat in kaksne pozdrave napisat....!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, na Multistradi bom naredil max 4000, na Er6 pa bo ziher 8-10. S tem da je na MS veliko boljsi obcutek zaradi vzmetenja, ciklistike... v obeh primetih delam podobne voznje. V tezi motorjev ni hude razlike, gumo trga moč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, perry pravi:

Evo, na Multistradi bom naredil max 4000, na Er6 pa bo ziher 8-10. S tem da je na MS veliko boljsi obcutek zaradi vzmetenja, ciklistike... v obeh primetih delam podobne voznje. V tezi motorjev ni hude razlike, gumo trga moč

kak je lahko boljši občutek, če ga je sama elektronika? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, Roger G. Jagger pravi:

Ti to resno, da je se za 1500km? No, take oguljene nebi ravno vozil....oz. ze Rangerji bi znali kaj povedat in kaksne pozdrave napisat....!

lp

ali 1000km sigurno!! 

I to bez razmisljanja! 
A rengerjima ispricam uvijek istu pricu! Zena sa autom vozi stvari doma a ja na motoru iz RH i guma se jbg. potrosila. 

Nove me vec cekaju u garazi! 

Popravljeno . Popravil kronik
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, Snečer said:

kak je lahko boljši občutek, če ga je sama elektronika? 

A mislis da je razlika med Multistrado in eR6 samo elektronika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, DAMI34 said:

zato ne, ker od kar obstaja SF+ beležim enake rezultate (4-5 jurjev na SF+, kronik pa 4 jurje), torej tudi na ToFu ne morem narediti 40-50% več kot ostali. In nisem rekel, da sem merilo, le to sem samo zase, bolj me moti, ker drugi (vsaj 2 Kronik in Jvalant) bosta dosegla kvečjemu kilometrino SF+, jaz pa 40% več. Počakajmo še druge uporabnike

 

 Hmm, nekaj si moral spregledati: 4500 sem naredil z Dukom. Na 990SM pa 3500 z SF+ in bom okoli 5000/5500 z ToF. Torej od oka 30-40% vec. S tem, da guma ni kockasta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, jvalant pravi:

 Hmm, nekaj si moral spregledati: 4500 sem naredil z Dukom. Na 990SM pa 3500 z SF+ in bom okoli 5000/5500 z ToF. Torej od oka 30-40% vec. S tem, da guma ni kockasta...

pa ti vzameš v obzir da govorimo o obrabi kurčeve sredine ST pnevmatike, katera "bi morala" naredit več?

@XTRima prav, ko je na to opozoril. Nisem opazil, da bi kdo jokal, da mu boki zmankujejo.

IMG_20190503_125639.thumb.jpg.5e693bc0785c1208b42c317c606fdc5f.jpg

To je moja po 4.500km, če pogledaš, kvadrat od gume (kar pomeni da sem večinoma sredino trošil, 2000km AC itak), od tega 700km AC pri 6-10C

to je tvoja po 3kkm:

IMG_20190609_141053.jpg.01f178d38ead87778197d242e635ee4c.thumb.jpg.7bf25d21dfdedbef2b1860bcdd617c34.jpg

to je @kronik po 3kkm:

IMG_9023.JPG.6d95efc7ce011bd46f5d3f742c68d4a9.thumb.jpg.687a592a4a01a7a67c9eaebda0627071.jpg

 

Tako da še vedno govoriti o stilu vožnje s kurjenjem sredine ne igra bistvene vloge (razen če ga konstantno nabijate od semaforja do semaforja al pa skozi 180 naravnost), še več, če ga veliko in dobro puliš po ovinkih, bi bila še manj izrabljena sredina, pa bolj boki.

Meni se samo zdi, da guma dejansko rabi težo, oziroma pod obremenitvijo manj mikrodrsi in se manj rabi. Bom strogo meril sedaj solo vožnjo in izrabo sredine. (ali pa imamo različne sredine)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primerjate iste pnevmatike na različno težkih motorjih , primerjate pnevmatike na motorjih z različnimi agregati , primerjate različne pilote itd pa se čudite , da so velika odstopanja...... 

Sej se hecate ne, ker če se ne ..........:headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

Primerjate iste pnevmatike na različno težkih motorjih , primerjate pnevmatike na motorjih z različnimi agregati , primerjate različne pilote itd pa se čudite , da so velika odstopanja...... 

Sej se hecate ne, ker če se ne ..........:headbang:

se hecajo, meni je od začetka vse jasno, ko vidim obrabo gum

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnja menjava pri meni je bila sledeča, sf+ na 135jurjev gor in na 139500 dol, po mojih izračunih je to 4500km :D , nataknil ToF, to je bilo sred aprila, zdaj kaže števec 144950km, se pravi 5450 km, guma je na 4mm, nova je imela 6mm, meril zanalašč , menjam zmeraj obe:klicaj: Vozim mešano, avtocesta in jadranka na pas mater 3x, letos me je pral dež 300km v komadu, zato sem šel na avtocesto, 130km/h je hitrost na moji kravi, kjer mi dež nič ne more, niti kapljice, skupaj s sopotnico :D Moje mnenje o ToF, dokler bo taka, solidna na dežju, dobra na vročem, vrhunska v ceni, ne menjam:klicaj: Ker delam krepkih 10jurjev na sezono, vmes je potovanje zmeraj 2jurja +, letos bo 3+, Turčija :yea1: mi je ta guma sedla kot as na 10ko :D Vozil sem že vse žive variante, Metzeler, Michelin, Avon, Bridgeston, Continental, od teh vseh edino Michelin ne priporočam, moje mnenje, ko je dež, je za ubit:D In ja, po mojih izračunih bo 1 ToF za 2 SF+ :yea1:Komplet me je koštal z montažo 180€ 

IMG-3882.JPG

IMG-3883.JPG

IMG-3884.JPG

Popravljeno . Popravil builder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!