Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

Sploh ni bistvene razlike, tudi če primerjam z drugimi gumami, napr. 1.vgradnja, potem pa Conti RA3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stanje na brojacu km je 6290km. Guma je montirana na 4752km. 

Racunica pokazuje prijedjenih 1538km. 

Za mene je to sokantni podatak. Jos ako uzmemo u obzir da je i S22 nestala na jos manje km...... Jos niti jednu cestovnu gumu do sada nisam ovako brzo potrosio. Sa S1000XR dvije za redom..... Istina nisam jedini kojemu se to dogadja sa gumama proizvodnje iza DOT 4519. 

Slika C1_4 - dubina profila na sredini - 2,5-2,7mm

Slika c1_5 - dubina profila na lijevom boku - ispod indikatora znaci ispod 0,8mm

Slika c1_6 - dubina profila na desnom boku - na indikatoru - znaci 0,8mm 

 

OK - Mitas nije skup. Pogotovo ovaj set jer sam ga dobio za 100,-€. No taj podatak kvari statistiku.

Da sada kupujem SF+ neka srednja vrijednost  bi bila 163,60 za set. 

Racunica € / km je jednostavna --> 163,60/1538 = ca. 0,11€ / km 

 

 

c1_1.jpg

c1_2.jpg

c1_3.jpg

c1_4.jpg

c1_5.jpg

c1_6.jpg

Popravljeno . Popravil kronik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DAMI34 said:

ja ti maš 2 opcije:

1. da razmisliš, kje zajebeš da gumo ubiješ :P že druga taka (s22)

2. da ne verjameš točki 1 in reklamiraš še sf+ in računaš da si verjetno fasal dve gumi, ki sta "kao" slaba roba

3. moje mišlenje pa je, da se občasno proizvajalcem hudo jebe, kaj nam podtaknejo. Da očitno proizvodnja ni tako kontrolirana in par kil v zamesu gume očitno tistemu ki dela za 700-800€/mesec določenega materiala ne igra bistvene vloge. Potem se pa čudimo, kako pride tudi do 30% razlike pri vožnji z enako gumo.

 

Med nama, pojdi na točko 2. Jaz imam na SXu S22 in bi se po tvoje reklo: pa nije baš nešto. Če bo 3000km naredila bo dobro.

 

1. vec intenzivno razmisljam!! 

2. Bridgestone S22 smo reklamirali - Bridgestone je pokazo good will i dao nam svakome po zadnju gumu. 

3. da! proizvajalcem se zivo jebe sta mi imamo za reci. Oni zaradjuju! Uz to ako gledamo i sredine prema rubu gume i to podijelimo na tri jednaka dijela, tocno onaj dio ( srednja trecina ) je dio na kojem se najcesce ubrzava i "slucajno" bas tamo je najtanji sloj gume!! 

Popravljeno . Popravil kronik
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

SF+ al tof?

ToF

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, Endlich pravi:

ToF

kot sem omenil, nisem več prepirčan v proizvajalce, al pa je res mraz naredil svoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja itak. Zmeri je proizvajalec kriv, da naredis z gumo namesto 5k, 2-3k km z isto gumo ane? 
Ker se enemu operaterju na liniji ni dal zmetat notri XXX kg silike ampak je zmetal X kil manj?

Pa na keri drogi ste? :D 

 

S22 si dobil zastonj ker si naredil firmi reklamo(vsaj na motosvetu). Ti lahko razlagas o slabi kilometrini, drug bo videl kaksne ekstreme ta guma dopusca..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, ukica said:

Ja itak. Zmeri je proizvajalec kriv, da naredis z gumo namesto 5k, 2-3k km z isto gumo ane? 
Ker se enemu operaterju na liniji ni dal zmetat notri XXX kg silike ampak je zmetal X kil manj?

Pa na keri drogi ste? :D 

 

S22 si dobil zastonj ker si naredil firmi reklamo(vsaj na motosvetu). Ti lahko razlagas o slabi kilometrini, drug bo videl kaksne ekstreme ta guma dopusca..

na prvih 15 setova Mitas Sport Force+ je njihov vijek trajanja bio 2.700km. 
I to na slicnim motorim sa istom snagom,  okrenim momentom. 
Brzina kretanja je takodjer bila ista, vozeno sa istom ekipom......

zasto je onda sada odjednom 1.000km manje?!? 

Popravljeno . Popravil kronik
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, kronik said:

na prvih 15 setova Mitas Sport Force+ je njihov vijek trajanja bio 2.700km. 
I to na slicnim motorim sa istom snagom,  okrenim momentom. 
Brzina kretanja je takodjer bila ista, vozeno sa istom ekipom......

zasto je onda sada odjednom 1.000km manje?!? 

Zakaj to sprasujes mene? Vprasi sebe kaj delas drugac.. kot pravite bratje hrvatje. Mozda si postao jos ludji.

 

Drugac pa.. primerjal si s Tuono in S1000R.. vsak od teh dveh motorjev ima vsaj 40-50kg manj, xr ima pozo sedenja zeloooo pokoncno in siroko. Verjetno zaradi siroke balance gas odpiras velik prej v ovinku kot si prej.. bo slo? :) 

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, ukica pravi:

Zakaj to sprasujes mene? Vprasi sebe kaj delas drugac.. kot pravite bratje hrvatje. Mozda si postao jos ludji.

 

Drugac pa.. primerjal si s Tuono in S1000R.. vsak od teh dveh motorjev ima vsaj 40-50kg manj, xr ima pozo sedenja zeloooo pokoncno in siroko. Verjetno zaradi siroke balance gas odpiras velik prej v ovinku kot si prej.. bo slo? :) 

ne bo šlo :P

Kilometre redno beležim, tehniko svoje vožnje tudi poznam, vozim isti moped, pa vseeno nastajajo hude razlike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, ukica said:

Zakaj to sprasujes mene? Vprasi sebe kaj delas drugac.. kot pravite bratje hrvatje. Mozda si postao jos ludji.

 

Drugac pa.. primerjal si s Tuono in S1000R.. vsak od teh dveh motorjev ima vsaj 40-50kg manj, xr ima pozo sedenja zeloooo pokoncno in siroko. Verjetno zaradi siroke balance gas odpiras velik prej v ovinku kot si prej.. bo slo? :) 

tuono i S1000R su na oko 200kg.

S1000XR 230kg. 

 

Da tih 30tak kg toliku razliku radi?! tesko mi je za povjerovati..... 

Na VFR1200F koja ima 270kg i puno vise NM-a sam radio vise km... 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poslusi Snecerja :)  Bolj z obcutkom na rocici gasa, pa bodo kilometri cudezno narasli :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, kronik said:

Stanje na brojacu km je 6290km. Guma je montirana na 4752km. 

Racunica pokazuje prijedjenih 1538km

Za mene je to sokantni podatak. Jos ako uzmemo u obzir da je i S22 nestala na jos manje km...... Jos niti jednu cestovnu gumu do sada nisam ovako brzo potrosio. Sa S1000XR dvije za redom..... Istina nisam jedini kojemu se to dogadja sa gumama proizvodnje iza DOT 4519. 

Slika C1_4 - dubina profila na sredini - 2,5-2,7mm

Slika c1_5 - dubina profila na lijevom boku - ispod indikatora znaci ispod 0,8mm

Slika c1_6 - dubina profila na desnom boku - na indikatoru - znaci 0,8mm 

 

OK - Mitas nije skup. Pogotovo ovaj set jer sam ga dobio za 100,-€. No taj podatak kvari statistiku.

Da sada kupujem SF+ neka srednja vrijednost  bi bila 163,60 za set. 

Racunica € / km je jednostavna --> 163,60/1538 = ca. 0,11€ / km 

 

 

c1_1.jpg

c1_2.jpg

c1_3.jpg

c1_4.jpg

c1_5.jpg

c1_6.jpg

Greska u racunici!!!! 

Stanje na brojacu je naravno 6612km i sa tom gumom sam prosao 1862km!

Zato je 163,60€ / 1862km =  0,09€/km

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne delat panike z DOTXX19, @kronik je pač ekstrem, primer maksimalne obrabe, motor z 200ps (oz sedaj manj), način vožnje, kar vse se lepo vidi iz gume, ki jo radira, torej prekomerno obrablja. Karkoli bo nataknil, bo "uničil".

Ne vem kdo sploh dosega tako nizko kilometrino z gumami :) 

Danes sem opravil testno vožnjo po montaži, gum, servisu, da sem videl če je vse na svojem mestu.

Po 33km še vedno "nedotaknjena". Stil vožnje umirjen, motor z 67ps, ne pretirano težko kljuse in šofer in je rezultat normalen.

DSC_0266.thumb.JPG.5c3d5e454b7418ba1c8cf722ed9fa517.JPG

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5.400 km se mi zdi nizka kilometrina, sem poprecen motorist. Odkrito priznam, da sem pricakoval vec. 

Vseakor pa mocno verjamem, da je temu botrovala nizja tenperatura ,vozil sem se tud pri 5+ celzija, nic avtoceste in relativno kratke ture, ki obicajno pomenijo nekoliko bolj zivahno voznjo.

Jutri nataknem na motor nove Mitaske in potem bom imel cez 5.000 ali 7.000 km bolj jasno sliko.

S 7000km bi bil zelo zadovoljen, upostevati moramo, da so Mitas gume veliko cenejse od konkurence.

P .S. Vozim pa RT-ja, ki naj ne bi bil pretiran "jedec" pnevmatik ...

Popravljeno . Popravil Endlich
Dodatna razlaga
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Snečer said:

Ne delat panike z DOTXX19, @kronik je pač ekstrem, primer maksimalne obrabe, motor z 200ps (oz sedaj manj), način vožnje, kar vse se lepo vidi iz gume, ki jo radira, torej prekomerno obrablja. Karkoli bo nataknil, bo "uničil".

Ne vem kdo sploh dosega tako nizko kilometrino z gumami :) 

Danes sem opravil testno vožnjo po montaži, gum, servisu, da sem videl če je vse na svojem mestu.

Po 33km še vedno "nedotaknjena". Stil vožnje umirjen, motor z 67ps, ne pretirano težko kljuse in šofer in je rezultat normalen.

DSC_0266.thumb.JPG.5c3d5e454b7418ba1c8cf722ed9fa517.JPG

 

@Snečer  jedan dio recenice mi je ostao upecatljiv: 

"ne pretirano težko kljuse in šofer" tko nije tu pretjerano tezak a tko nije kljuse???? ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@kronik je gumožder ?.

Glede na to, da jih on takoj znuca na robovih, jaz pa po sredini, bi si midva lahko gume menjavala.

Ampak še vedno ne bi prišla na neko "povprečno" kilometrino ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, KARMEN1 said:

@kronik je gumožder ?.

Glede na to, da jih on takoj znuca na robovih, jaz pa po sredini, bi si midva lahko gume menjavala.

Ampak še vedno ne bi prišla na neko "povprečno" kilometrino ?

mozda busmo morali odvoziti jednu turu zajedno. 
Ja naucim od tebe i ti naucis nesto od mene.

Zvuci kao ne tako losa ideja, ili? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, kronik pravi:

@Snečer  jedan dio recenice mi je ostao upecatljiv: 

"ne pretirano težko kljuse in šofer" tko nije tu pretjerano tezak a tko nije kljuse???? ?

O teži mojega motorja sem pisal (konjič, kljuse...) pa tudi o svoji, šoferjevi. Pozabil sem še na pravilno nastavljeno vzmetenje in smo tam :) 

Ko vidim mojstre, kako z gumo rišejo po ovinkih, me ne čudijo takšne majhne kilometrine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Snečer said:

O teži mojega motorja sem pisal (konjič, kljuse...) pa tudi o svoji, šoferjevi. Pozabil sem še na pravilno nastavljeno vzmetenje in smo tam :) 

Ko vidim mojstre, kako z gumo rišejo po ovinkih, me ne čudijo takšne majhne kilometrine.

Ako si pisao o tezimi tvog motora onda je ok! :) Nisam bio siguran!! 

 

 

Mene pa cudi! Jer mi je Mitas sa istim nacinom voznje izdrzao cak i do 3.200km! Ovo je katastrofa!! 
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, kronik pravi:

mozda busmo morali odvoziti jednu turu zajedno. 
Ja naucim od tebe i ti naucis nesto od mene.

Zvuci kao ne tako losa ideja, ili? 

Sem ZA ?!

Ko odprejo meje, greva na Jadranko.

Kdor prvi pride do Paklenice, časti kosilo ???

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, KARMEN1 said:

Sem ZA ?!

Ionako planiram do SLO kada se granice otvore. 

Dolina Idrije i Kokre i Soce i Predil i ..... ? 

 

Dogovoreno - ja placam rundu! 

Popravljeno . Popravil kronik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, kronik pravi:

Ako si pisao o tezimi tvog motora onda je ok! :) Nisam bio siguran!! 

 

 

Mene pa cudi! Jer mi je Mitas sa istim nacinom voznje izdrzao cak i do 3.200km! Ovo je katastrofa!! 
 

Lahko da je kaj narobe z motorjem, je nov a ne? napaka na softweru, v sistemu zdrsavanja (traction control) itd. vseeno je to bmw...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Snečer said:

Lahko da je kaj narobe z motorjem, je nov a ne? napaka na softweru, v sistemu zdrsavanja (traction control) itd. vseeno je to bmw...

i prijatelj na XR-u ima iste probleme. 
 

Ali ovo sa Traction control ..... da ne reagira ravnomjerno hmmmmm ?!?! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!