Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

6 hours ago, DAMI34 said:

Absolutno.

Štos je da vcasih drsi vcasih pa ne. 24 ur razlike en dan me je razmetal naslednji dan nic. Temperatura skoraj enaka. In potem je težko dobiti neko pravilo. Govorim za tople dni, pa bolj za tof kot sf

 Ja, saj je tezko dobiti kasno zanesljivo pravilo, ker je cel kup faktorjev prisotnih (temperatura, pa pa koliko je kriticna temperatura za zalivkino trdnost, pa kako siroka je spranja, pa  kako zadanemo zalivke ali precno, ali podolgem, al nekje umes...).  Meni se pac zdi, da guma ne zdrsne na zalivki, ampak da "zdrizne", premakne, razvlece (karkoli pac) samo zalivko... Saj  efekt je v koncni fazi enak. Kar hocm povedati je, da  milsim, da je manj ali skoraj nic odvisno od gume, pa vec ali manj vse od zalivke. Sej je podobno ce zapeljemo na plast peska: pesek se skotali in guma zdrsne. Ima pa lahko na zalivke, tako kot ma na pesek vpliv profil. Kaka polterenska guma zaradi sirsih kanalov lazje najde malo asfalta za oprijem. Pa smo na tem, da tudi guma ima vpliv, ampak spet zaradi precej drugacnega namena in profila gum. Supersportne pa pomoje reagirajo vec ali manj enako. Sm prsu do tega, da nima smisla naprej razpredat :P

 

 

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, jvalant pravi:

 Ja, saj je tezko dobiti kasno zanesljivo pravilo, ker je cel kup faktorjev prisotnih (temperatura, pa pa koliko je kriticna temperatura za zalivkino trdnost, pa kako siroka je spranja, pa  kako zadanemo zalivke ali precno, ali podolgem, al nekje umes...).  Meni se pac zdi, da guma ne zdrsne na zalivki, ampak da "zdrizne", premakne, razvlece (karkoli pac) samo zalivko... Saj  efekt je v koncni fazi enak. Kar hocm povedati je, da  milsim, da je manj ali skoraj nic odvisno od gume, pa vec ali manj vse od zalivke. Sej je podobno ce zapeljemo na plast peska: pesek se skotali in guma zdrsne. Ima pa lahko na zalivke, tako kot ma na pesek vpliv profil. Kaka polterenska guma zaradi sirsih kanalov lazje najde malo asfalta za oprijem. Pa smo na tem, da tudi guma ima vpliv, ampak spet zaradi precej drugacnega namena in profila gum. Supersportne pa pomoje reagirajo vec ali manj enako. Sm prsu do tega, da nima smisla naprej razpredat :P

 

 

za super moto gume ne vem, vem pa za obične cestne, da so hude razlike, tudi med ToF in SF+. Tof precej bolj zdrsne, sva zadnjič z Rumenim klobasala ko sem gume menjal, pa je reku, veš da poznam jadranko..no pa sem  Tof tako plesal, da sem rjavo črtico mel. 

Teoretično je tudi v dežju, ene gume bolj lepijo, druge manj, al pa če povoziš mokro liso. Takrat je tof znatno boljši (manj zdrzne zmakne) kot SF+.

Mal razpredamo, ker smo že pri Mitaskah, drgač se pa tudi jaz ne sekiram več, edino pravilo je, stran od kačic če se da, če pa že moram čez pa mal zmanjšam. Recimo na jadranki so eni ovinki dobesedno prepleteni z mrežo kačic. Ampak to velja za poleti. Ko so temperature 20-22C al manj, me ne briga nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zmonteru, sprobu 15km.., dobra je ?

res da nism pretiravu ker prvi km so bl tko, vse se gor lima  itd... ampak gre brez pretiravanja skor do roba, lepo drži... nc ne trese,mirna v ovinku...

tof sem imel spomlad 2.000 km, pol pa motor prodal... me ni preprical, sprednja mi je tresla prvih 500km pol pa se je unesla in je blo ok.... tud filing ni bil to to... sicer nic nimam ocitat ampak sf je zame boljsi ...tko da ce bom še mitas vzeu bo sf in nc druzga...

 

IMG_20200908_171243.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sf+ boljši tudi meni je, žal pa moram poseči po kompromisu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, bajkr88 pravi:

zmonteru, sprobu 15km.., dobra je ?

res da nism pretiravu ker prvi km so bl tko, vse se gor lima  itd... ampak gre brez pretiravanja skor do roba, lepo drži... nc ne trese,mirna v ovinku...

tof sem imel spomlad 2.000 km, pol pa motor prodal... me ni preprical, sprednja mi je tresla prvih 500km pol pa se je unesla in je blo ok.... tud filing ni bil to to... sicer nic nimam ocitat ampak sf je zame boljsi ...tko da ce bom še mitas vzeu bo sf in nc druzga...

 

IMG_20200908_171243.jpg

Kaj maš to čez zobnik Oz. Verigo? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oiler sm si naredu... in da mi cim manj paca gumo in feltno sm si naredu se tak alu nosilc da lovi kapljice... ni lep ,dela pa ?

pa zadnji alu blatnik sm tud sam naredu da ne mece tolk peska v fedr in ketno itd... 

Screenshot_20200908_204026_com.android.gallery3d.jpg

Popravljeno . Popravil bajkr88
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, maxxa said:

???? Ze dolg nisem tega slisala

Ja, vecino tule ne svenka, ampak wobla ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalaprava pravi:

Zima bo huda.... je treba drva pripraviti in zložit ?

no ja .. tok lesene guma pa verjetno res niso  :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, maus pravi:

no ja .. tok lesene guma pa verjetno res niso  :huh: 

Gorijo skor tako dobro kot najtabulejše Conti, ampak Conti še vedno zmaga na kresu ?

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalaprava pravi:

ampak Conti še vedno zmaga na kresu ?

Po dimu ali plamenu?

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, MiNa pravi:

Po dimu ali plamenu?

po oprijemu v asfalt :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Custom Force je že namontiral kdo, cruiser pnevmatika.....? Menda so od začetka tega leta na tržišču. Včeraj sem imel defekt in na vleki domov. Doma gledam...jebiga, je profil na Continentalki itak že na zadnji tretjini... menjava bi itak sledila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Če ti bo v pomoč, iz članka Motorevije specijal - hrvaški Motorrad. Razen nad ceno niso navdušeni nad lastnostmi v mokrem, v suhem pa deluje povprečno. Med sedmimi gumami je zasedla peto mesto.

LP Bajsi

IMG_20201030_073229[4864].jpg

IMG_20201030_073002[4863].jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor.  Sem bolj... sorte, da rad sam preizkusim.  Ko sem imel ER-5, sem dal gor Heidenau, čeprav so jo nekateri skritizirali, da je pes ne bi poscal... Pa so bile boljše od prejšnjih Michelink. Upam, da bo s to Custom Force podobno. Mah, če zdrži sezono, sem zadovoljen. Kar je nad 10 jurjev, zmaga. Continentalka je zdržala komaj 6000 km, znucana.... Dunlopke pa 9-11Tkm...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil sem e-07+ predno gumo za enduro. Kaj naj dam na zadnjo, e-07+ ne obstaja v moji dimenziji, e-07 navadna bo vredu? Raje kaj drugega? Zdaj mam offroad gumo, kar verjetno ni najbolj kul.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, tkc pravi:

e-07 navadna bo vredu?

Tole piše na strani Mitas....

"A variety of tests on different motorcycles and under different conditions confirmed that E-07+ is fully compatible with E-07. They can be fitted as a pair (e.g. E-07 front, E-07+ rear)."

Najbrž bo tudi obratno OK...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, MiNa said:

Tole piše na strani Mitas....

"A variety of tests on different motorcycles and under different conditions confirmed that E-07+ is fully compatible with E-07. They can be fitted as a pair (e.g. E-07 front, E-07+ rear)."

Najbrž bo tudi obratno OK...

Moram priznat, da sem tole sicer videl, pa sem vseeno hotel slišat še kakšno mnenje, sploh ker je dan obraten primer, pa "plus" guma bi naj bla bolj cestna, ponavadi pa vidim da ljudje dajejo bolj off-road gumo spredaj. Na sploh nisem našel nekaj dosti info če je 07 plus dobra guma za spredaj.

Najbrž samo preveč kompliciram in v praksi nima kaj dosti veze, itak sta podobni gumi, ampak berem že dva dni o teh gumah in sem malo "notri padel" hahah 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!