Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

pred 50 minutami, Buschi pravi:

Šit, pa lih sm mislu spredno nabavt!

tako so meni rekli. Lahko jo kdo ima na zalogi. V Krju jih baje ni razen dakarc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Ob 11. 4. 2023 ob 12:32, DAMI34 pravi:
Nekaj podobnega kot Pirelli STR
 
Mitas is launching a new tread pattern in its adventure range, the 𝗘𝗡𝗗𝗨𝗥𝗢 𝗧𝗥𝗔𝗜𝗟-𝗔𝗗𝗩.
The ENDURO TRAIL-ADV features our latest technical innovations and meets the unique demands of modern adventure riders . It is classified as a 𝟳𝟬% 𝗼𝗻-𝗿𝗼𝗮𝗱 and 𝟯𝟬% 𝗼𝗳𝗳-𝗿𝗼𝗮𝗱 𝘁𝘆𝗿𝗲 and delivers all-around performance and confidence on and off the road
It will be available from May 2023, initially in two sizes: 120/70ZR19 60W TL/TT front and 170/60ZR17 72W TL/TT rear.

340856559_1272445397001506_3396632242971537723_n.jpg

Me zanima , če bo letos na voljo 110 80 19 in 150 70 17

slika.png.7992c69b2516926dcfddade99732ad21.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neb vedu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Wakasaki pravi:

sm pisu Mitasu pa da vidmo.

na objavi, ki si mi jo citiral je napisana dimenzija in kdaj pridejo vn. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, DAMI34 pravi:

na objavi, ki si mi jo citiral je napisana dimenzija in kdaj pridejo vn. 

Jasno ko beli dan, zato pa se sprašuje.

Maja 2023 120 pa 170 dimenzija v naslednjih mesecih pa še kakšne druge.

Mene zanima 110 in 150 in maja bo 1 leto od tega.slika.png.693cc69e4836b91f55516b837e2e51de.png

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Wakasaki said:

Me zanima , če bo letos na voljo 110 80 19 in 150 70 17

slika.png.7992c69b2516926dcfddade99732ad21.png

Za te dimenzije je pri touring force kar trajalo, na pamet bi rekel 3 leta. Pa se po tem je zadnja monocompound. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

"Today Mitas tires are produced in the Czech Republic, Slovenia, Serbia, Sri Lanka and in America. "

Že kdo vozi srbske TouringForce?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
2 minutes ago, MiNa said:

"Today Mitas tires are produced in the Czech Republic, Slovenia, Serbia, Sri Lanka and in America. "

Že kdo vozi srbske TouringForce?

Indijo si pozabil. Enduro trail XT+ v dimenziji 140/80/18 je made in India. Ce vse ne vem, doticna je.

Michelinova heavy duty zracnica je pa srbska ja.  

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 12. 2023 ob 9:23, DAMI34 pravi:

počak do spomladi, sedaj se razen dakarce ne dobi nič od E07+

.

... a je zdej že "spomlad" ??? :eek:

... jest bi počas že rabil nekaj :huh:

 

 

 

ps.

... E07+ ... al Enduro TRAIL XT+  ?? :eek:

morm resno začet luže okol bajte iskat :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, pik1 pravi:

.

... a je zdej že "spomlad" ??? :eek:

... jest bi počas že rabil nekaj :huh:

 

 

 

ps.

... E07+ ... al Enduro TRAIL XT+  ?? :eek:

morm resno začet luže okol bajte iskat :kva2:

tok časa čakaš, da je e07+ postal enduro trail+ :P

za ukul bajte bo, pa strogo pazi da ne bo Dakar verzija, pa čeprav jih vozim, tudi dakarce, je navadna čist dovolj in bolj lima pri objestni vožnji in v dežju. Pa še cenejša je od dakarce. 

product-229214-500x500.jpg.caa0df9e86f9a564f98a9c653a065e29.jpg

MITAS 150/70B18 E-07+ ENDURO TRAIL 70T TL* M+S ZADAJ 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja izkušnja je, da je 07+Dakar smrt u dežju !

Hvala bogu sem se je znebil skupaj z prejšnjim  motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Buschi pravi:

Moja izkušnja je, da je 07+Dakar smrt u dežju !

Hvala bogu sem se je znebil skupaj z prejšnjim  motorjem.

Zanimivo, jaz pa tud nisem imel nobenih problemov v dežju :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Buschi pravi:

Moja izkušnja je, da je 07+Dakar smrt u dežju !

Hvala bogu sem se je znebil skupaj z prejšnjim  motorjem.

jaz vozim že tretjo zadaj. In jo v dežju res ne maram, pa tudi v suhem je slabša od štandardne. 

Se jo pa da vozit, ampak šele ko spustiš tlak na 2,0. Potem je precej boljša kot z 2,4.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Je že kdo namestil Enduro Trail XT+? Naj bi bila dobra tudi za pesek in blato, hkrati pa ne preveč izgubila na asfaltni podlagi?

 

431064491_1882924445494375_382088891921025257_n.jpg

Mitas-ENDURO_TRAIL-XT-plus_880x575.webp

nasploh se mi dopade profil (prva) ki zna verjetno mnogo bolje zagristi na terenu kot pa E07+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih smo vozili zadaj E-09, spredaj pa C-17, ker je bila E-09 za spredaj preplitka. Top kombinacija. Za po asfaltu, še posebno mokrem malo bolj "zlhka", tulijo itak, po makadamih in tudi bolj zahtevnem off roadu pa si car. Med ostalimi furami sprobano tudi v sipinah, 4x v Tuniziji in 1x v Maroku, tudi dolgi transferji z avtocesto.

Enduro Trail XT+ je v bistvu E-09.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi tudi življenska doba ni slaba? Tja 6 jurjev že nardi? Zadaj..spredaj itak nardi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem pa vedel, da so bivšo E07+ z novim imenom tudi precej spremenili, vsaj tak pravi Birch na posnetku. Odkar ma novo ime enduro trail+ je lažja, bolj agilna, baje je tudi gumena zmes drugačna. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predhodnica Enduro Trail XT+, E-09 je, kot je povedal kp-kp, odlična na makadamu in off roadu. Na asfaltu pa je glasna, dobro se čuti grob profil. V hitrejših nagibih po asfaltu da prednja ne daje ravno najboljšega občutka, tako kot tudi ni prijetna pri višjih hitrostih po AC .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na AT 750 je z zmerno hitrostjo po asfaltu in off roadu brez namernih zlorab naredila 6000km +. Je pa potrebno upoštevati, da ima AT 750 le 62 konjev. Ima pa bistveno daljšo življensko dobo od TKC 80.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Kronolog FB pravi, da sem prvo mitasko zmontiral 10let nazaj. Od takrat je slo u luft 4 sprednje in 6 zadnjih SF, 120/70-17 in 180/55-17. 2018 sem menjal na dimenzije 110/80-19 in 150/70-17. Zdrsal 2 kompleta terraforce, 3 komplete touringoforce, pa dodatno dve zadnji, terra in touring, vsako po eno. Z mal srece, jeseni nazaj na touringforce. 
 

IMG_4605.jpeg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in še si živ :P

ne morem belivat :P

 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdrsal nekaj kompletov SF, nato en kup kompletov SF+, nato nekaj kombinacij SF+ spredaj in zadaj ToF, nato spet en kup kompletov E07+ (obe verzije od standard do Dakarc samo zadaj) in sedaj sem že na Enduro trail+...

kaj loh rečem, včasih so bile določene serije mal mimosun, al pa po domače so spuščale na prehodih v mokro...nikol pa niso bile tak blesave kot dunlop Sportsmart2, ki je prva spuščala v stilu (fak zakaj? ) do nič kaj boljše  na oprijemu BT (T30 če se ne motim), ali pa super so te BT22 primejo ko jež jeba, ampak a bodo sam 3 jurče nardile...in so. Do Preperelijev, ki so roko na srce res dobre v oprijemu na vseh podlagal, žal pa trpijo cestne angelce OEM na SDGT za bočnim oprijemom in zmorejo manj od mitask SF+ pri izstrelitvi iz ovinka in življenjska doba jim je krajša od ToF ST pnevmatik. Na dežju sta obe tam tam...prekleto sigurne.

 

Na knofarcah/chevron profil sem pa doma (bivša E07+, sedaj izboljšana verzija Enduro trail+)....velik profila, lahko pretiravam, ne sekirajo se za podlago v vseh vremenskih pogojih od mraza do vročine, do blata in dežja al peska...kilometrov ohoho...8 najmanj z zadnjo preko 12 s prvo, ki bi nardila verjetno 20 sam...mam tok dnara, da jo raj menjam, ker čez novo gumo je ni.

aja..nauk zgodbe: Mitas je zakon :D

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kugelschreiber kako si bil zadovoljen s Tourinforce? Vozil sem že Teraforce pa so kar hitro dobile drugo obliko. Odločam se namreč med ToF in Dunloop Meridian...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, makib said:

@Kugelschreiber kako si bil zadovoljen s Tourinforce? Vozil sem že Teraforce pa so kar hitro dobile drugo obliko. Odločam se namreč med ToF in Dunloop Meridian...

Meninso ble zelo uredu. Trenutno je gor dunlop mutant, pa bi kar rad nazaj na turingforce. Terra so precej precej mehkejse. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!