Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

Sedel na frišno roadsmartko, prvo križišče, kjer sem normalno podoziral plin (bilo pa je pod 10 stopinj) in sem ga komaj ujel :) (er6)

Peljem versača na rs1, mi mehanik bledi razlaga, da guma drsi, ko satan, da mi ga je skor vrgel in da naj pazim...

Z nabavo mitaske pa je ta zadeva izvodenela, takoj po montaži sem šel na test na Pohorje na "polno" (po mojih kriterijih).

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, Snecer said:

Sedel na frišno roadsmartko, prvo križišče, kjer sem normalno podoziral plin (bilo pa je pod 10 stopinj) in sem ga komaj ujel :) (er6)

Peljem versača na rs1, mi mehanik bledi razlaga, da guma drsi, ko satan, da mi ga je skor vrgel in da naj pazim...

Z nabavo mitaske pa je ta zadeva izvodenela, takoj po montaži sem šel na test na Pohorje na "polno" (po mojih kriterijih).

 

Priznam, prvi občutek na novih Dunlopkah je bil res hecn in zanimiv vendar prav pretiravat pa ne rabiš(in ostali tudi ne). Tole je slika po prvih 40km na Rakitno in nazaj v Cerknico na SportSmart 2. Prednja je brez roba tako, da tudi z utečeno gumo prav dosti dlje nisem prišel pa še vedno je tu ostalo manj roba kot je razvidno na tvojem posnetku.

 

 

PhotoGrid_1472580734640.thumb.jpg.fbb1b1c50bda23d3d3d7f8bf57fd78dd.jpg

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

na kratko @Snecerje prav povedal, predlagam pa vsaj v začetku redno kontrola tlaka, ker vsaj nekaj časa kar hitro pada. 2x, 3x jo moraš dofilat, da se ustali.

sicer pa postopno upeljevanje gume in brušenja le te ne škodi.

Nisem zaznal, da bi izgubljala tlak oziroma je bil samo pri prvi kontroli malenkost drugačen, kot je bil pri vulkanizerju. To je pa lahko zaradi različnih dejavnikov. 

pred 59 minutami, Snecer pravi:

Seveda, prvo varnost.

Hotel sem zgolj povedati, da tega na Mitaski ne bo. Sicer pa je to že za drugo temo :)

 

 

Vi kavasakijevci ne poznate Suzukijeve moči :lol1:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Nisem zaznal, da bi izgubljala tlak oziroma je bil samo pri prvi kontroli malenkost drugačen, kot je bil pri vulkanizerju. To je pa lahko zaradi različnih dejavnikov. 

SF+, vsaj 10 kompletov že porabil, vsakokrat moram novo zadnjo 2-3x dopolnit, potem se pa ustali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

SF+, vsaj 10 kompletov že porabil, vsakokrat moram novo zadnjo 2-3x dopolnit, potem se pa ustali.

Ventilček montiraj :lol1:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Ventilček montiraj :lol1:.

to bo ja, torej žvečilni gumi ni ok? :P

Brez šale, sicer je pa tukaj kar nekaj uporabnikov SF+, pa naj še oni podajo svoje mnenje. Od redne kontrole tlaka, pa glava ne boli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

to bo ja, torej žvečilni gumi ni ok? :P

Brez šale, sicer je pa tukaj kar nekaj uporabnikov SF+, pa naj še oni podajo svoje mnenje. Od redne kontrole tlaka, pa glava ne boli.

Na TerraForce je tako, kot sem napisal. Tlak kontroliram pred vsako vožnjo. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Borutt pravi:

Ventilček montiraj :lol1:.

No, ob enem sem dal zamenjat tudi vse ventilčke.
Moram priznat, da danes sem naredil z enim kompletom 40 in z drugim 40km, pa moram reči, da sem resnično zadovoljen.
Kotalni učinek, nekaj nagibov (nič extremnega) in človek ima povsem drug občutek, že zaradi tega, ker je nova ... vrhunsko.

popravek:
za moje potrebe ..... popoln izdelek

Popravljeno . Popravil NumLock
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Brez šale, sicer je pa tukaj kar nekaj uporabnikov SF+, pa naj še oni podajo svoje mnenje. Od redne kontrole tlaka, pa glava ne boli.

Tudi jaz imam podobne izkušnje s SF+. Po montaži je treba gumi malo dopumpati, potem pa se to ustali in je ok.

Pred čisto vsako vožnjo pa ne preverjam tlaka, ampak samo na vsakih par voženj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Na TerraForce je tako, kot sem napisal. Tlak kontroliram pred vsako vožnjo. 

TF ni SF+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Si prebral naslov teme ? Bo šlo sedaj ? 

Jasno. Pisali ste o tlakih , repliciral si Damiju  . Ni vsaka pnevmatoka ista čeprav jo izdeluje ista firma . Bo šlo sedaj ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Kmet2 pravi:

Jasno. Pisali ste o tlakih , repliciral si Damiju  . Ni vsaka pnevmatoka ista čeprav jo izdeluje ista firma . Bo šlo sedaj ?

 

Govora je o pnevmatikah Mitas. Na prejšnji in na tej strani pa je razvidno, kaj ima kdo od te znamke. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, Borutt pravi:

Govora je o pnevmatikah Mitas. Na prejšnji in na tej strani pa je razvidno, kaj ima kdo od te znamke. 

Ja jz ker sem član MS bom naslednje spet kupo Mitas...za skuter 50 in za 60eu dve z montažo...super:010

Razmišljam...kuk MS propagira Mitas...imamo mogoče člani še kak poseben popust?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Kmet2 pravi:

Jasno. Pisali ste o tlakih , repliciral si Damiju  . Ni vsaka pnevmatoka ista čeprav jo izdeluje ista firma . Bo šlo sedaj ?

 

mogoč je pa mislu da mam na SDGT namontirane TF. Sej ne bi slabo zgledu.

:D

 

pred 10 urami, sesir pravi:

Ja jz ker sem član MS bom naslednje spet kupo Mitas...za skuter 50 in za 60eu dve z montažo...super:010

Razmišljam...kuk MS propagira Mitas...imamo mogoče člani še kak poseben popust?

Precej MSjevcev ima Mitas iz očitnega razloga, ker je soliden nakup za solidno ceno.

Moraš pa vedeti, da procente ali popuste od "poceni gum" težko dobiš. Le te bi lažje dobil od kake precenjene znamke.

Lahko ti pa povem, da mi je Sava menjala gume, ko je bil vpoklic, seveda sem jih prej porabil skoraj do konca (koliko drugih firm to naredi), da sem 2016 dobil gratis testni komplet. Kar pa tudi nekaj velja, mar ne. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, DAMI34 pravi:

na kratko @Snecerje prav povedal, predlagam pa vsaj v začetku redno kontrola tlaka, ker vsaj nekaj časa kar hitro pada. 2x, 3x jo moraš dofilat, da se ustali.

sicer pa postopno upeljevanje gume in brušenja le te ne škodi.

 

pred eno uro, DAMI34 pravi:

mogoč je pa mislu da mam na SDGT namontirane TF. Sej ne bi slabo zgledu.

:D

...

Tvoj prvi zapis je nasvet nekomu, ki ima Mitas TerraForce. Bo šlo sedaj ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Borutt pravi:

 

Tvoj prvi zapis je nasvet nekomu, ki ima Mitas TerraForce. Bo šlo sedaj ? 

ne bo držalo, poglej eno stran nazaj, ko smo začeli debato o vpeljevanju in odgovor na tale post:

sicer pa jaz ne bi delala drame, qul, če maš vedno enak tlak, SF+ pa rabi v začetku parkrat dofilat, da se ustali, sva že 2 tole zasledila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

ne bo držalo, poglej eno stran nazaj, ko smo začeli debato o vpeljevanju in odgovor na tale post:

sicer pa jaz ne bi delala drame, qul, če maš vedno enak tlak, SF+ pa rabi v začetku parkrat dofilat, da se ustali, sva že 2 tole zasledila.

NumLock nima TF ? Ali nisi njemu odgovoril ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

NumLock nima TF ? Ali nisi njemu odgovoril ? 

s Snecerjem sva govorila o SF+, en post prej je versače na sliki, sedaj pa res nimam pojma, sicer pa kot sem napisal, kontrola tlaka ne škodi, se strinjaš? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

s Snecerjem sva govorila o SF+, en post prej je versače na sliki, sedaj pa res nimam pojma, sicer pa kot sem napisal, kontrola tlaka ne škodi, se strinjaš? 

Ne moreš se rešiti zavajanja, kajne. Odgovoril si NumLocku. Vsi pa vemo, kakšne pnevmatike ima. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Ne moreš se rešiti zavajanja, kajne. Odgovoril si NumLocku. Vsi pa vemo, kakšne pnevmatike ima. 

prou, zmagu si :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Ne moreš se rešiti zavajanja, kajne. Odgovoril si NumLocku. Vsi pa vemo, kakšne pnevmatike ima. 

S svetovanjem redne kontrole tlaka v pnevmatikah...ZAVAJA? Wtf?Kva ti pa je danes borutt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!