Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

Aja še to sem pozabil povedat da 9.500 km je zdržala ni bila še na indikatorju pa še 2x sem jo zažgal :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

jst ne vem, al sem čudn al pa butl. 

Namreč zadnja 190/55/17 ima 5mm do senzorja. prevozil 700km in izrabil 0,8mm. 

Stil vožnje vse v dvoje, mehko pospeševanje, redko preko 120km/ h tudi na AC, drugače 105km/ ravno toliko da 6 brzina še vleče. 

Verjetno si meril komplet profil, drugač mi pa ni jasno kako lahko nekateri po 3000km imate še 5mm. Pa brez šale. Meni (vsaj 10kompletov sem znucal mitask in to na različnih mopedih) 1mm/1000km.

Vozil sam, imam 70 kg, merjen celotni kanal, po AC 140, v Dalmaciji 25 stopinj, Makedonija in do Niša 32 stopinj, kovčki skupaj 20 kg. So pa bile asfaltne površine na jugu bolj zlizane od kamionov in mogoče tudi zaradi tega manj obrabe. Je pa zanimivo, da so kolegi mestoma jamrali nad oprijemom, sam pa teh težav nisem imel.  Na srečo dežja nismo imeli.

Vozim pa tudi sam mehko, poraba je bila 3,3 litre/100. Sovražim AC, ampak če je skupina ... Prej imel Dunlop RS, 12000 km, en del z gospo. Po 3 letih ratale trde in prehod na Mitas je bil zame super. Pri nagibu so šle Dunlop bolj do roba, očitno je profil malce drugačen.

IMG_20170612_110539.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

190/50 ima SX, dokaj neposrečena dimenzija, s precej položnim radijusom. 55ka se velik lepše vozi, oziroma enostavneje meče levo in desno.

Dejstvo!kljub temu da na motorjih imel homologirane 50 so bile na njem vedno 55

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mitas Sf so men res zakon.. sem meu pireli gt 2013 letnik... in zdej nove mitaske... cist drug motor zdej. 

Vem da je letnik gume pomemben... ampak mitas res lima. Prej me je po drobnem pesku kr nosilo itd.. zdej nc ne cutis ce gres cez drobn pesek kamencke vejice in listje po neurju... itd :)  

So pa ble nafilane 3.0 in 2.6.  Po dveh dneh sem jih danes preveril in sta mele 2.7 in 2.3 bara....

Dofilal kot more bit in pomoje bo zdej  tako ostalo, will see

Do roba pa js pomoje ne bom prsu tud ko bo guma utecena... za normalno zvozit ovinek res ne rabim bolj nagnit kot sem ze takoj po montazi.. spet bo sredina prej adijo ha

 

20170630_115501.jpg

Popravljeno . Popravil Rogerg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za versys je samo Mitas :) 

pred 18 urami, amateur pravi:

Vozil sam, imam 70 kg, merjen celotni kanal, po AC 140, v Dalmaciji 25 stopinj, Makedonija in do Niša 32 stopinj, kovčki skupaj 20 kg. So pa bile asfaltne površine na jugu bolj zlizane od kamionov in mogoče tudi zaradi tega manj obrabe. Je pa zanimivo, da so kolegi mestoma jamrali nad oprijemom, sam pa teh težav nisem imel.  Na srečo dežja nismo imeli.

Vozim pa tudi sam mehko, poraba je bila 3,3 litre/100. Sovražim AC, ampak če je skupina ... Prej imel Dunlop RS, 12000 km, en del z gospo. Po 3 letih ratale trde in prehod na Mitas je bil zame super. Pri nagibu so šle Dunlop bolj do roba, očitno je profil malce drugačen.

IMG_20170612_110539.jpg

Mitaska ti bo do indikatorja pri taki vožnji držala tudi najmanj 12k km...

Vročina pa kaj hudo ne vpliva na obrabo, niti AC, če voziš okoli 120.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 6. 2017 ob 16:22, sesir pravi:

Serbus ded....kako smo?

Kva voziš zdej in kako to,da voziš mitaske?

Gre vredu. Zdej vozim dunlop sportmax d212 gp pro. Mi bolj ustrezajo kot mitas za počet neumnosti, jih pa hitro pobere... tko da za na morje bom dal gor z veseljem spet mitas.

Nova pnevmatika 190/50-17 je še vedno na voljo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tele mitaske pa res hvalte, se mene je zamikal, da jih nataknem. Vidm, da velik pisete o tlakih v gumah. Pa dejansko cutuite razliko za 0,1 ali 0,2 bara?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, a79 pravi:

Tele mitaske pa res hvalte, se mene je zamikal, da jih nataknem. Vidm, da velik pisete o tlakih v gumah. Pa dejansko cutuite razliko za 0,1 ali 0,2 bara?

samo pri vožnji na čas

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sprednja guma po preračunu sedanje obrabe bi morala držai 20,04k

zadnja pa sedaj vidim le 10,11k km, pomeni da moram malo bolj mehko vozit.

do oznake seveda, nelegalno pa še 2jurja dodatno :) 

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem malo,ker sem hecal damija šel preverit kuk tlaka po dobrem leti še v Mitaskah na skuterju...

Ker je kazalo 0.7 bara sem nekak dvomil in dofil na 1bar...včeraj pa šel na pumpo preverit...in glej ga zlomka blo 1.1...gume sem nafilal na 2.0...čeprav sanjajo 2.5...

Prvi občutki,da pretrdo vse...če me bo ob naslednjem poizkusu še motila trdota bo spusto na 1.5...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 7. 2017 ob 19:48, Snecer pravi:

sprednja guma po preračunu sedanje obrabe bi morala držai 20,04k

zadnja pa sedaj vidim le 10,11k km, pomeni da moram malo bolj mehko vozit.

do oznake seveda, nelegalno pa še 2jurja dodatno :) 

Prjatu ima enak motor kot ga imam sam, imela sva oba Dunlop RSmart, pa je imel on bol znucano zadnjo gumo, jest pa sprednjo. Vozi pa on 5-10 km/h hitreje od mene. Očitno različen način vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 7. 2017 ob 19:37, a79 pravi:

Tele mitaske pa res hvalte, se mene je zamikal, da jih nataknem. Vidm, da velik pisete o tlakih v gumah. Pa dejansko cutuite razliko za 0,1 ali 0,2 bara?

Smo šli lani po Jadranki do Biograda, pa potem v Livno, Jajce in čez Bihač domov. Tri dni smo se vozili, ceste prazne, šlo hitro. V Grosuplju na bencinski pogleda profil gume (Dunlop RS) in ugotovi, da mu jo je nenavadno obrabilo. Gre preverit tlak in ta je bil precej nižji od predpisanega. Pa sem ga vprašal, ali ni čutil da vozi z bolj mehko gumo. Ne je rekel (je lahak, prtljage bilo bol malo). Verjetno je že pred odhodom vozil podpumpano gumo in se na to navadil!?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, amateur pravi:

Prjatu ima enak motor kot ga imam sam, imela sva oba Dunlop RSmart, pa je imel on bol znucano zadnjo gumo, jest pa sprednjo. Vozi pa on 5-10 km/h hitreje od mene. Očitno različen način vožnje.

pri opisu ti piše, da še nimaš motorja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, amateur pravi:

Prjatu ima enak motor kot ga imam sam, imela sva oba Dunlop RSmart, pa je imel on bol znucano zadnjo gumo, jest pa sprednjo. Vozi pa on 5-10 km/h hitreje od mene. Očitno različen način vožnje.

On mal bl pospešuje, ti mal več bremzaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer...a mi posodiš tvoj tyre gauge, da si izračunam, za koliko kkm je še tale guma... 

..če kdo rabi .... Poceni prodam :P

 

..za ene par levih ovinkov bo še...

20170703_173850.thumb.jpg.719da96f6303096b8151d85c994bd240.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 7. 2017 ob 19:48, Snecer pravi:

sprednja guma po preračunu sedanje obrabe bi morala držai 20,04k

zadnja pa sedaj vidim le 10,11k km, pomeni da moram malo bolj mehko vozit.

do oznake seveda, nelegalno pa še 2jurja dodatno :) 

stari sam ti gum ne 

trošiš,

ti gume

delaš :P

 

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

Snecer...a mi posodiš tvoj tyre gauge, da si izračunam, za koliko kkm je še tale guma... 

..če kdo rabi .... Poceni prodam :P

 

..za ene par levih ovinkov bo še...

20170703_173850.thumb.jpg.719da96f6303096b8151d85c994bd240.jpg

če smo pošteni, če bi jaz moje toliko iztrošil, prosim, da vsem mojim postom dodate še 1000km :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, DAMI34 pravi:

 

če smo pošteni, če bi jaz moje toliko iztrošil, prosim, da vsem mojim postom dodate še 1000km :P

 

Se spomnim...pred 2000...metzeler z1 mislim...po 1000km zgledala podobno....fajna pa bla!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

   Motoristi pozor!

Prvih 10 kupcev, ki bo med 6.7. in 20. julijem 2017 kupilo komplet (min. 2 pnevmatiki) moto pnevmatik MITAS bo prejelo praktično darilo na dom! Bodi med prvimi in si  zagotovi super nagrado!  

PS: Kaj dobiš za darilo najdeš na na našem FB pofilu https://www.facebook.com/Superguma.si/

Ekipa Superguma.si.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snecer pravi:

Set zame je pri njih za 159,26 EUR, Širnik pa ima za 144,88 EUR.

Zato pa lahko dobiš še tam darilo, sponzorsko :) 

To ni zate, ti maš en komplet za večno. :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Snecer pravi:

Set zame je pri njih za 159,26 EUR, Širnik pa ima za 144,88 EUR.

Zato pa lahko dobiš še tam darilo, sponzorsko :) 

Vprašaj še pri Vulco-tu v Hočah...meni se ni splačalo it k Širniku. Mitaske (E07)z premontažo....125EUR...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po opažanju na vikiju kjer večinomo to leto prevladujejo taljancini jih ima vedno več in več mitaske gor,pa naj bo r6 zx10r r1 in podobne..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!