Skoči na vsebino

Yamaha MT 07 Tracer


Big Py

Priporočene objave

6 hours ago, Snečer said:

v čem je v vseh pogledih boljši od versysa? :)

Masina gotovo.

Ce pa ugibam naprej je lazji, bolj lahkoten za prekladat v ovinkih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravjo da vsak svojga konja hvali... js povem kot mislim in dalje ne mislem razpredat ... vsak zase ve kaj mu paše.....

povem loh samo to da sem malo bral tu in po drugih straneh, ..yutub..itd...preden sem sel na test... in ko sem bral tu da je neudoben ,da sedis kot na leseni klopci ..da je po ovinkih nevozen ker ima slabo vzmetenje in plava ...itd... komentarji da je ' kitajsko' sestavljen itd ... sem sel samo iz firbca probat ker me je res zanimalo, ker po slikah mi je bil vsec...  no ob ogledu mi je bil takoj vsec... mogu sm ga vzet to pove vse.... preprical me je s tem da gre res zelo dobro glede na konje, vlece ko norc...na mestu je lahek, ko spelješ pa kot da voziš bicikl.... v ostre ovinke gre tok lepo da neves da je bil ovink.... sem mislu da bo slabs ker ima 180 gumo zadaj..pa ocitno ni....res lepo se pele ... sama velikost je za mojo manjšo visino in tezo  kot po narocilu... kot ulit...  sedez dovolj udoben, ne rabim comfort sploh... dobis pa  za samo 180e comfort z gretjem vred ce bi zelel .... ima dost velik tank in res majhna poraba, ... zlo lep dizajn mašine in detajlov po celem mopedu...pac stvar okusa men je top.... js moped tud rad pucam in gledam in ne samo vozim zato mi je to pomembno....zvok same mašine zelo lep, .... verso prdi drugace, ko nek moped....  

ugl. moje videnje... ce mas 100 kil in zadaj debelo babo + 3 kufre polne in misles prepotovat svet...pol to res ni za kupt...so gs-i itd.... ce pa rabis za solo fun bike in ti velikost ustreza ... pol ga pa priporocam.... seveda pa vsem ne ustreza, treba probat...

edino kar naredim pri vsakem motorju prvi dan je to da zadnji feder nasponam skor do konca, pol je se bolj miren v zavojih ...tud na temu sem, ker je bil na tovarnisko skoraj najnizji stopnji ... in pa zadnja zavora slabo prime... rad bi da bi bolj grabila, moras zloo stiskat da kj prime, ..... ostalih 'napak' js ne vidim

aja, za probo sem pelju še svojo zadaj da vidim kak ji bo...pravi da top... mirno in udobno,dobri rocaji( gumirani + naslon) imam turing verzijo... je pa majhna in suha tko da ni gužva ...pac ni to za 100 kilske  orjake sej se vid da je moped 'majhen ' 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi mislil kupit 700. Pa sem potem 900GT zaradi USD vilic in aluminijastega okvirja predvsem. Agregat je tudi pri 700 dovolj zmogljiv. Vzmetenje sem pa vseeno menjal na nekaj mesecev starem mopedu, je precej bolje.

En nasvet, preload se ne nastavlja tako da zategnes do konca, pac pa se lepo izmeri ko je povsem iztegnjeno in potem se enkrat, ko sedis gor v opremi. Cilj je nastaviti na nekih 30% celotnega hoda ko sedis gor. Seveda mora imeti tudi nekaj prostega hoda pri neobremenjenem motociklu, a to ni potrebno veliko, 5-10mm zadostuje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja js 900 niti gledu nism ker ne rabim velik motor in ne delam neki velik km... max 5000 letno.... tko da bl ko ne sem iskal 'igračo' in ne turer.... je pa fajn ce maš 100+ konjev a :)

ja glede nastavljanja zadnjega fedra...nevem...ne delam znanosti iz tega,priznam.... vem da sem mel versota na zgornji stopnji, in mi je blo najbolš... tega mam zdej na predzadnji stopnji... tko po obcutku je bolje...to pri meni šteje.... mogoce bom kdaj tud spredaj menju ker naj bi blo bolje....nevem, a zaenkrat ne vidim potrebe ker za mojo tezo in normalno voznjo gre cist ok.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tracerjem imam prevozenih 13kkm od novega, nekaj trodnevnih izletov in lahko recem, da je super motorcek za enega. Kar se tice motorja in agilnosti in lahkotnosti, ga ni konkurencnega v tem razredu. Seveda sem zamenjal gume, saj se z original miselinkami nisem ujel, dunpolke rs3 pa gredo do roba brez problemov, nipli so ze kar oguljeni :).  Vendar pa je prisel cas, ko rabim nekaj vec in bom presedlal na kvako,  lepi spomini pa bodo ostali. Ce koga zanima, modra trejserka 700 je na voljo, ima traveler paket, ostalo original, dva servisa pri primcu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo, js mam 3 leta stare še original gume...in gre čist ok... skoraj do roba pridem, na nobenem motorju še nisem tolk... bom pa spomladi ob menjavi tud sam verjetno probal te dunlop ker jih kr pohvalite, pa da vidim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Gassa pravi:

S tracerjem imam prevozenih 13kkm od novega, nekaj trodnevnih izletov in lahko recem, da je super motorcek za enega. Kar se tice motorja in agilnosti in lahkotnosti, ga ni konkurencnega v tem razredu. Seveda sem zamenjal gume, saj se z original miselinkami nisem ujel, dunpolke rs3 pa gredo do roba brez problemov, nipli so ze kar oguljeni :).  Vendar pa je prisel cas, ko rabim nekaj vec in bom presedlal na kvako,  lepi spomini pa bodo ostali. Ce koga zanima, modra trejserka 700 je na voljo, ima traveler paket, ostalo original, dva servisa pri primcu.

brez dvoma je super motorček, pravi koncept, škoda da ga malo še ne "uredijo", boljši integrirani kufri, USD vilice itd, da bi bil še premium izdelek. po moje se to da za kakšnega jurja še vse poštimat

pred 1 minuto, bajkr88 pravi:

zanimivo, js mam 3 leta stare še original gume...in gre čist ok... skoraj do roba pridem, na nobenem motorju še nisem tolk... bom pa spomladi ob menjavi tud sam verjetno probal te dunlop ker jih kr pohvalite, pa da vidim :)

če voziš sam, lahko daš komot Mitas Sportforce+, je malo težje priti do roba, niso tako ploščate kot dunlopke, limajo pa bolj in so bolj udobne za vozit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, bajkr88 said:

zanimivo, js mam 3 leta stare še original gume...in gre čist ok... skoraj do roba pridem, na nobenem motorju še nisem tolk... bom pa spomladi ob menjavi tud sam verjetno probal te dunlop ker jih kr pohvalite, pa da vidim :)

Ce ti ustreza - super, midva se nisva ujela ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
On 8/21/2020 at 4:02 PM, Gassa said:

S tracerjem imam prevozenih 13kkm od novega, nekaj trodnevnih izletov in lahko recem, da je super motorcek za enega. Kar se tice motorja in agilnosti in lahkotnosti, ga ni konkurencnega v tem razredu. Seveda sem zamenjal gume, saj se z original miselinkami nisem ujel, dunpolke rs3 pa gredo do roba brez problemov, nipli so ze kar oguljeni :).  Vendar pa je prisel cas, ko rabim nekaj vec in bom presedlal na kvako,  lepi spomini pa bodo ostali. Ce koga zanima, modra trejserka 700 je na voljo, ima traveler paket, ostalo original, dva servisa pri primcu.

Motor prodan, novemu lastniku zelim, da mu sluzi tako dobro, kot je meni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kako pa se kaj novi model Tracer 700 vozi? Je že kdo poskusil ali si ga kdo lasti?

Pravijo (po netu sem bral teste), da je kar preskok glede na prejšnjo generacijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

2021 dobi tudi varianto GT

 različica GT, bo opremljena s paketom bočnih kovčkov, večjim vetrobranskim steklom in bolj na debelo oblazinjenim sedežem

 

tracer7ft_biggalleryimage.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Ob 20. 8. 2020 ob 10:27, bajkr88 pravi:

še vedno nobenega , vsi poskriti ...:)

no js sm kupu, motor je top...v vseh pogledih meni boljsi od versysa...masina pa itak vrhunska, res lepo gre....

p.s   če koga zanima imam za prodat original nosilce in stranska kovčka (poltrda) in pa touring povišano šipo.... vse je kot novo...

Objavi kakšno sliko da vidimo kako zgleda ta tvoja mašina, jaz sem tudi interesent za kupiti to Yamahco. Kolk pa si velik, jaz sem 170 cm, a bi dosegel do tla lepo, baje se pri tej novi lažje dosega do tal za nižje riderje.

 

hvala

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, jaz sem enake višine kot ti, sem razmišljal, če ga dam znižat ali sedež malo poberem in sem raje sedež malo znižal, kar me na potovanjih nič bolj ne boli rit kot druge. Sedaj sežem tla z eno nogo s celim podplatom, z obema, pa so peta v zraku. 

Lp

Popravljeno . Popravil topi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Krmilo je širše in višje kot pri predhodniku, ni težko najti pravi položaj z majhno prilagoditvijo. To pa je tudi vse...zaradi vremena stoji. S sopotnico sva že preizkusila sedenje in je OK, komfortni sedež še doda svoje. Stopalke za sopotnika so tudi udobno nizko in sedi se sproščeno, prav tako so držala za sopotnico na pravem mestu.

 

Original gume so se mi zdi Michelin 4 in še nekaj...vglavnem klump. Potrebno vreči ob prvi priliki dol in nabaviti Dunlop Sportsmart Mk III.

 

Kvaliteta izdelave na prvi pogled ni slaba, seveda pa moram narediti prve kilometre. Čeprav je potrebno "šparati" motor prvih 1.000 km do 5.500 o/min., še drugih 1.000 km pa do 6.000 o/min.

Popravljeno . Popravil spartanbp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Je mogoče menjal kdo vzratna ogledala na Tracer 700? Prvo so mi prenizko, drugo pa je, da so zašiljena in je vidljivost nazaj slabša.

Zato študiram o nabavi kakšnih bolj tradicionalne sorte ogledal...če je kdo nabavil, naj pove :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!