Skoči na vsebino

Yamaha Tenere 700 (2019)


celjan89
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

servisna navodila T7sh.pdf

15B1E4E6-7756-4DEA-9832-540165C2C052.jpeg.3743b8414cc2c5f66b88b5aab1bc1a62.thumb.jpeg.2bd511e4a127d34be2090be0366a0f13.jpeg

Priporočene objave

pred 9 minutami, krucymucy pravi:

Vsi? No ocitno samo ti ne menis tako.

Ceprav tudi ta original WP je zrel za predelavo. :D

a vsi so novo tenerejko že vozli? ok

kruci, pusti ti vzmetenja pri miru, ko nanese na to temo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, nihce je se ni vozil. Ampak je ni treba vozit da ves, da so nataknili enako vzmetenje od kyb kot je recimo na MT09, tracer, XSR ...

In je zanic, cetudi vsako leto "izboljsano".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, krucymucy pravi:

Ne, nihce je se ni vozil. Ampak je ni treba vozit da ves, da so nataknili enako vzmetenje od kyb kot je recimo na MT09, tracer, XSR ...

In je zanic, cetudi vsako leto "izboljsano".

peljal sem dva trejserja, za moje pojme vrhunsko vzmetenje, na tenerejki. bo še boljše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Snecer said:

peljal sem dva trejserja, za moje pojme vrhunsko vzmetenje, na tenerejki. bo še boljše

No na GT je se izboljsano vzmetenje, cetrtic.

Si ne morem mislit kako vrhunsko bo sele po menjavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Snecer said:

a ti misliš da so te fedre raketna znanost? kyb dela protipotresne fedre za stolpnice itd

da ne bi znal za nek motorček naredit je smešno

Ne da ne znajo.

Omejeni so, komplet dobavljen yamahi ima vnaprej dogovorjeno ceno, tej ceni potem prilagodijo komponente uporabljene v proizvodnji. Seveda bi lahko izdelovali vrhunsko vzmetenje za nizko ceno, ampak to je profitabilno samo v glavah druzboslovcev, v realnem svetu zal ni tako.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Snecer said:

a ti misliš da so te fedre raketna znanost? kyb dela protipotresne fedre za stolpnice itd

da ne bi znal za nek motorček naredit je smešno

fun fact, Kruci pa Bradl sta referenca :D

 

https://www.crash.net/motogp/news/210909/1/bradl-unimpressed-by-kayaba-suspension

 

Hecno, de primerjate KTM in Tenerejko, ki se bo prodala u desetkratniku KTMjevih cifer. KTM je pač cepin, Tenere pa kramp. Poprečn človek dost bol rabi kramp ko cepin. Če si to priznaš, je pa drugo vprašanje. Verjetno bota oba odlično služka svoji ciljni skupini. noben pa me ne bo prepričal, da sta to resni ofroad mašini. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za dakar bo treba tenerejko predelat

za normalno vožnjo bo pa brez dvoma premium

vzmetenje:fedra, olje, amortizer... jaka znanost, še največ je v materialu

vzameš od konkurence skopiraš, nalepka gor

 

pred 2 minutami, Kugelschreiber pravi:

fun fact, Kruci pa Bradl sta referenca :D

 

https://www.crash.net/motogp/news/210909/1/bradl-unimpressed-by-kayaba-suspension

 

Hecno, de primerjate KTM in Tenerejko, ki se bo prodala u desetkratniku KTMjevih cifer. KTM je pač cepin, Tenere pa kramp. Poprečn človek dost bol rabi kramp ko cepin. Če si to priznaš, je pa drugo vprašanje. Verjetno bota oba odlično služka svoji ciljni skupini. noben pa me ne bo prepričal, da sta to resni ofroad mašini. 

 

 

ktm 790r bo kolk, 15 jurjev? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nadaljujem se malo.

Avtomobilska industrija je teoreticno na tako visokem nivoju "kustomizacije", da bi lahko naredili vsak avto, v celotnem ciklu proizvodnje, pa niti eden ne bi bil enak. Prakticno to delajo vec ali manj v ralzicnih izvedenkah, a ce zelis, ti ga naredijo tocno s tem kar obkljukas. 

Jaz sem cakal, od narocila pa do predaje, stiri mesece. Ker sem pac klikal kamerce, sportno podvozje, led luci, navi sistem ... a obenem nisem hotel opreme, ki v drazjem paketu pride zraven tega.

Lahko bi bilo pri motorjih isto, tako pa raje delajo eno leto dve barvi, naslednje leto pa spremenijo barvo pa je nov model. :D

Tako bi pa obkljukal kvadratke - barvo, vzmetenje, rocice, stopalke, navi, gretje ...

Snecerji bi pac obkljukali KYB ker je vrhunsko.

Tisti ki ne vedo da je KYB vrhunski, bi pa pac placali malo vec za Wilbers ali podobno.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Snecer said:

vzmetenje:fedra, olje, amortizer... jaka znanost, še največ je v materialu

vzameš od konkurence skopiraš, nalepka gor

zakaj kitajci ne skopirajo versys-a pa prodajajo za dva jurja s 25% marze?

jaka znanost zvarit par pohistvenih cevi pa en dvovaljnik gor obesit.

nalepke versys bi pa na alibabi kupili v kompletu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Snecer said:

za dakar bo treba tenerejko predelat

za normalno vožnjo bo pa brez dvoma premium

vzmetenje:fedra, olje, amortizer... jaka znanost, še največ je v materialu

vzameš od konkurence skopiraš, nalepka gor

 

ktm 790r bo kolk, 15 jurjev? 

ej za oba ta motorja me tako boli kurac de se ne da povedat. za asfalt v dvoje sta mi premajhna/prešvoh, za izven asfalta je pilot neuporabno prešvoh. Ziher bo KTM dražji, sej bo gotovo bol hardkor motor. Sej lepo poveš, pogosto kupuje ulica. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, krucymucy pravi:

Da nadaljujem se malo.

Avtomobilska industrija je teoreticno na tako visokem nivoju "kustomizacije", da bi lahko naredili vsak avto, v celotnem ciklu proizvodnje, pa niti eden ne bi bil enak. Prakticno to delajo vec ali manj v ralzicnih izvedenkah, a ce zelis, ti ga naredijo tocno s tem kar obkljukas. 

Jaz sem cakal, od narocila pa do predaje, stiri mesece. Ker sem pac klikal kamerce, sportno podvozje, led luci, navi sistem ... a obenem nisem hotel opreme, ki v drazjem paketu pride zraven tega.

Lahko bi bilo pri motorjih isto, tako pa raje delajo eno leto dve barvi, naslednje leto pa spremenijo barvo pa je nov model. :D

Tako bi pa obkljukal kvadratke - barvo, vzmetenje, rocice, stopalke, navi, gretje ...

Snecerji bi pac obkljukali KYB ker je vrhunsko.

Tisti ki ne vedo da je KYB vrhunski, bi pa pac placali malo vec za Wilbers ali podobno.

 

 

na versysu sem menjal showa za wilbers, spredaj zadaj

občutna razlika je v barvi fedre... ki sem si jo izbral

ostalo, za moje pojme, skor isto, oz wilbers bolj trd

ti rabiš aktivno vzmetenje, ki ga še ni za motorje... pa še pol ne bo ok

pred 3 minutami, krucymucy pravi:

zakaj kitajci ne skopirajo versys-a pa prodajajo za dva jurja s 25% marze?

jaka znanost zvarit par pohistvenih cevi pa en dvovaljnik gor obesit.

nalepke versys bi pa na alibabi kupili v kompletu.

je skopiran, ni pa za 25%, tudi er6 so skopirali, cfmoto, poglej si

tak da... 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spredaj nisi menjal bistva.

Zadnjega si verjetno kupil pa 640, ki je vstopni model. Ne vem kaksen je, nisem vzel tega, sem pa prebral da je kot dan in noc proti originalu. Vsaj na MT seriji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, krucymucy said:

zakaj kitajci ne skopirajo versys-a pa prodajajo za dva jurja s 25% marze?

jaka znanost zvarit par pohistvenih cevi pa en dvovaljnik gor obesit.

nalepke versys bi pa na alibabi kupili v kompletu.

sej ga?!!!

 

http://www.cfmoto.com.au/650mt-abs-2019

 

versač je u isti coni 11800

 

 

Just now, krucymucy said:

Spredaj nisi menjal bistva.

Zadnjega si verjetno kupil pa 640, ki je vstopni model. Ne vem kaksen je, nisem vzel tega, sem pa prebral da je kot dan in noc proti originalu. Vsaj na MT seriji

ma dej, ta dan pa noč  je tud larifari. Dan pa noč po 60-80kkm. če fukneš novo dol, ma ni dan pa noč. Ni.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, krucymucy pravi:

Spredaj nisi menjal bistva.

Zadnjega si verjetno kupil pa 640, ki je vstopni model. Ne vem kaksen je, nisem vzel tega, sem pa prebral da je kot dan in noc proti originalu. Vsaj na MT seriji

vplačaj :) pa se boš pelal z leejem

20180730131338.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, krucymucy pravi:

Spredaj nisi menjal bistva.

Zadnjega si verjetno kupil pa 640, ki je vstopni model. Ne vem kaksen je, nisem vzel tega, sem pa prebral da je kot dan in noc proti originalu. Vsaj na MT seriji

spredaj progresivne, drugo olje itd

zadaj ni osnovni, ampak najjaće kar majo, osnovni je cenejši

dami nas bo shladil... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Snecer said:

spredaj progresivne, drugo olje itd

zadaj ni osnovni, ampak najjaće kar majo, osnovni je cenejši

dami nas bo shladil... 

Ce menjas samo vzmeti je bolj tako, za odtenek bolje.

kaj je ta najjaci? 641 zunanji rezervoar, kompresija in rebound s hidravlicnim preloadom?

dami bi te lahko malo ohladil ja, v vsaki temi gres off topic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Snecer said:

a vsi so novo tenerejko že vozli? ok

Virtualno jo bodo/boste lahko vozil 2020..oz. early realease 2020 2019  ... ce vas ne bodo nafukal se za kaksno leto ali dve.

Top motor je....Virtualno top  :D

BTW: bojda imajo mal problemov z novo nakrivljenim okvirjem okoli "starega" agregata . . .rad poka 

Official: No Tenere’ 700 In North America Until 2nd Half 2020 (EICMA 2018)

North Americans will have to wait until second half 2020 to get their hands on one.

Well unfortunately, my sources at Yamaha were correct.  It’s official.  The new Tenere’ 700 will not be available in North America until the second half of 2020 as an early release 2021 model.  Going to the Tenere’ 700’s dedicated web page brings you to a picture of a rider spinning up the rear wheel in a desert like setting.  A box to the right of the picture reads:

“THE NEXT HORIZON IS YOURS  A lightweight, no compromise adventure bike with outstanding reliability opens up a new world of possibilities.”

Then they show the kicker.  “Available 2nd half 2020”.  Yamaha cites different government standards and factory production schedules as reasons for the delay.

The Tenere 700 is an intriguing machine and on its face, looks like a winner.  But with this announcement, I must say I am hugely disappointed.

Europe and Australia/New Zealand will get the machine next year as a early release 2020 model. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, krucymucy said:

641 zunanji rezervoar, kompresija in rebound s hidravlicnim preloadom?

to mam jez, in? Fedr pač. Dela. So bli tud trenutki, ko sm mislil da bi moralo bol razmetat, pa je lepo pogoltnilo. svršavat pa ne morem, ker se mi ne zdi nič tako blazno posebnega. Razn le hočem povdarjat de ga mam. 

 

ne morš sveta po seb sodit. ti si pač strašno občutljiv na vzmetenje, in če je tebi nezadostno, to ni nujno res. 

 

po moje se prevč drdra o teh vzmezenjih in zavorah. Če ma nalepko brembo je prec fantastično. če ma nalepko ohlins al wp enako. Po drugi strani pa je BAJE serijski ohlins bistveno slabš od aftermarket kosov. ne vem, nism nikoli šraufal u drobovje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Kugelschreiber said:

to mam jez, in? Fedr pač. Dela. So bli tud trenutki, ko sm mislil da bi moralo bol razmetat, pa je lepo pogoltnilo. svršavat pa ne morem, ker se mi ne zdi nič tako blazno posebnega. Razn le hočem povdarjat de ga mam. 

 

ne morš sveta po seb sodit. ti si pač strašno občutljiv na vzmetenje, in če je tebi nezadostno, to ni nujno res. 

 

po moje se prevč drdra o teh vzmezenjih in zavorah. Če ma nalepko brembo je prec fantastično. če ma nalepko ohlins al wp enako. Po drugi strani pa je BAJE serijski ohlins bistveno slabš od aftermarket kosov. ne vem, nism nikoli šraufal u drobovje. 

Vice Verso  ...  ce je tebi in se komu zadostno to se zdalec ne pomeni, da je dobro 

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Kugelschreiber said:

Po drugi strani pa je BAJE serijski ohlins bistveno slabš od aftermarket kosov. ne vem, nism nikoli šraufal u drobovje. 

Spet jih kupec drzi za jajca. Za ceno se zmenijo in pac naredijo kakor znajo najbolje. Neki malega profita pac morajo imeti.

Ko delajo za aftermarket delajo pa po svoje, nekdo bo ze kupil, ce ne drugi krucy ... no pa se zdalec nisem edini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Nearrain said:

Vice Verso  ...  ce je tebi in se komu zadostno to se zdalec ne pomeni, da je dobro 

Absolutno. Ampak...u resnici, je nov motor, z vzmetenjem vred za 90% uporabnikov dober, al ne?

 

zato pa so pol še ktmji pa aftermarket oprema.... tistih 5-10%, ki jih peščica rabi, večina pa hoče. 

4 minutes ago, krucymucy said:

Spet jih kupec drzi za jajca. Za ceno se zmenijo in pac naredijo kakor znajo najbolje. Neki malega profita pac morajo imeti.

 

ja, ampak na testih in od folka slišiš kako je to noč pa dan....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Kugelschreiber said:

Absolutno. Ampak...u resnici, je nov motor, z vzmetenjem vred za 90% uporabnikov dober, al ne?

En tak procent jih ne ve ali je v redu ali ne.

Bom se jaz vlekel neke procente iz riti evo.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, Kugelschreiber said:

Absolutno. Ampak...u resnici, je nov motor, z vzmetenjem vred za 90% uporabnikov dober, al ne?

 

zato pa so pol še ktmji pa aftermarket oprema.... tistih 5-10%, ki jih peščica rabi, večina pa hoče. 

90% uporabnikov ne ve kaj je dobroin se niso peljali motorja z dobrim vzmetenjem je sigurno dober.

5% uporabnikovo je vesoljno pamet pojedlo na internetu in jih na cesti ne moti nic, ce je v objavljenem testu pisalo, da je nov motor z novim vzmetenjem.

In potem je tu se 5% nezadovoljnezev, kateri na zalost vesoljne publike in tudi proizvajalca kritizira skorpucalo, ker pac ve kaj je dobro in kaj hoce.

Gamad nepotesena :smoke:

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, krucymucy said:

En tak procent jih ne ve ali je v redu ali ne.

:hmm: ija, zanimiva opazka. Moje procentanje Izhaja iz stalisca, ce ne moti, pol je ok. In ko vidim kako se večina, velika večina, vozi, jih  ne more motit NIČ.  Je tud to del fore? Ker  s SUVom sem počasn ko pondelk, in.....je nonstop use ok.  :D  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!