Skoči na vsebino

Yamaha Tenere 700 (2019)


celjan89
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

servisna navodila T7sh.pdf

15B1E4E6-7756-4DEA-9832-540165C2C052.jpeg.3743b8414cc2c5f66b88b5aab1bc1a62.thumb.jpeg.2bd511e4a127d34be2090be0366a0f13.jpeg

Priporočene objave

pred 13 minutami, MiNa pravi:

Trg je praktično že zasičen. Prodaja pa gre najbolje tistim, ki so najdražji (Upravičeno?). Dvokolesniki so pač statusni simbol za večino. To so prodajniki že naštudirali, čeprav bi iz zapisov tule na MS sklepal, da so za nas pravi šolarji.

Potrošniki smo pač taki (večinoma), da kupujemo po sitemu samo enkrat se živi, kar je v bistvu tudi res.

Nerealno je pričakovat, da bo T7 8K€ prej med 10-11 (9,999-11,999).

Že zelo dolgo nazaj je kolega dejal, če te zanima koliko je stvar vredna, jo daj na "vago" in ti bo takoj jasno, koliko je tu dodatka na našo željo po "imeti"...

Pravi bajker ne kupuje na Vago $$$$$$$$,ampak z dušo...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, MiNa pravi:

Trg je praktično že zasičen. Prodaja pa gre najbolje tistim, ki so najdražji (Upravičeno?). Dvokolesniki so pač statusni simbol za večino. To so prodajniki že naštudirali, čeprav bi iz zapisov tule na MS sklepal, da so za nas pravi šolarji.

Potrošniki smo pač taki (večinoma), da kupujemo po sitemu samo enkrat se živi, kar je v bistvu tudi res.

Nerealno je pričakovat, da bo T7 8K€ prej med 10-11 (9,999-11,999).

Že zelo dolgo nazaj je kolega dejal, če te zanima koliko je stvar vredna, jo daj na "vago" in ti bo takoj jasno, koliko je tu dodatka na našo željo po "imeti"...

Rome imaš za kolege? :) (hec)

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, lukec pravi:

Vago

Si prebral celo temo? Večino moti njena teža. Čeprav je ironija, lažje ko je , višja je cena.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah nič...še najbolj realne so cene na trgu rabljenih vozil. Za pol cene bo še vedno enako vozna...B)

...tam enkrat 2025 :)

...do takrat bo pa gs ropotal, itak razlike ni velike :naughty:

Popravljeno . Popravil vandrovec
  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, vandrovec pravi:

Jah nič...še najbolj realne so cene na trgu rabljenih vozil. Za pol cene bo še vedno enako vozna...B)

Ko gledam cene rabljenih.......dobim skoraj več, kot sem zanjo dal pred leti. Pa je ne dam....ker je tudi zame še vedno top, kot je bila pred leti. Razmišljam podobno, kot tale model

 

Popravljeno . Popravil xtzs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, xtzs pravi:

Ko gledam cene rabljenih.......dobim skoraj več, kot sem zanjo dal pred leti. Pa je ne dam....ker je tudi zame še vedno top, kot je bila pred leti. Razmišljam podobno, kot tale model

 

ne pri vseh. Določene znamke in modeli majo cifro, ostali ki so bili občutno "predragi" (tudi moj gt) pa so v 2-3 letih izgubili skoraj pol. Ceno rabljenih določa žal trg, povpraševanje in ponudba. Pa še proizvajalec, ki včasih naredi preveč modelov, pa že vrže novega na trg in se starih znebi po "ugodni" ceni. 

Je pa pri večini motorjev taka matematika:motorji do 10k€ ponavadi izgubijo manj.

Na splošno pa so vsi novi šli s ciframi hudo navzgor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

ne pri vseh. Določene znamke in modeli majo cifro, ostali ki so bili občutno "predragi" (tudi moj gt) pa so v 2-3 letih izgubili skoraj pol. Ceno rabljenih določa žal trg, povpraševanje in ponudba. Pa še proizvajalec, ki včasih naredi preveč modelov, pa že vrže novega na trg in se starih znebi po "ugodni" ceni. 

Je pa pri večini motorjev taka matematika:motorji do 10k€ ponavadi izgubijo manj.

Na splošno pa so vsi novi šli s ciframi hudo navzgor.

Ravno o tem govorim. Sam čez neko mero ne grem, ne dovolim, da me na suho pobrijejo, kot ovco.:angryrant1:

Nova Tenere mi je všeč, a če bo cena prenapihnjena- naj jo kar imajo....Naprimer V Strom 650 (pa ni čisto po mojem okusu) je primer dobrega, kvalitetnega, neproblematičnega motorina / ceno:worship:. Tenere je nekje v tem rangu in 30 ali celo 50% višja cena je zame povsem nesprejemljiva...........Pa v bližnji prihodnosti, navkljub morebitni zelo ugodni ceni Tenerejke 700, nakupa ne načrtujem (čeprav so za vsak primer € že pripravljeni), ker sem enostavno z obstoječo zelo zadovoljen. Nisem eden tistih , ki jim potrošništvo prekomerno  kroji življenje.:jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, xtzs pravi:

.Pa v bližnji prihodnosti, navkljub morebitni zelo ugodni ceni Tenerejke 700, nakupa ne načrtujem (čeprav so za vsak primer € že pripravljeni), ker sem enostavno z obstoječo zelo zadovoljen. Nisem eden tistih , ki jim potrošništvo prekomerno  kroji življenje.:jezik:

Dito. Če bi menjaval ne bi Tenerejke zamenjal za novo Tenerejko nikoli. Če bi menjaval bi razmišljal kvečjemu o prestopu v višjo kubaruro...recimo AT. Ampak glede na to, da še pri Tenerejki ostaja lufta na gas ročki bi bila takašna poteza povsem nepotrebna...menjava stare Tenerejke za novo pa skregana z racionalnostjo in ekonomijo. Ko sem včeraj lepo kruizal z njo po Pohorju....stara Tenerejke mi je res pisana na kožo....robustna, enostavna, poceni, izjemno vodljiva....v nebo kričoča dejstva, da ostane v garaži. 

Potem pa pri menjavi sledi še nova dodatna oprema kot so crash bari, nosilci kovčkov, zadnja plata, grelne ročke, stopalke.....kar znese preko palca dodatnega čuka in pol....

Razliko v ceni pa se da tudi drugače porabit....recimo za kakšno pametno potovanje, ki ga odpelješ z starim ali novim motorjem enako.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, krucymucy pravi:

Ej, odlicno izgleda. Belo rdeca kombinacija sploh.

Tudi meni, imam to barvno kombinacijo, prejšnja tudi belo rdeča....moja barva:worship:

Lahko poveš kaj več, prvi vtisi, občutki na njej, kvaliteta materijalov ..., primerjava z aktualno:eek: (če poznaš), s  konkurenco..saj vem:hmm: , zapeljat jo bo treba:scut:

Popravljeno . Popravil xtzs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, xtzs said:

Tudi meni, imam to barvno kombinacijo, prejšnja tudi belo rdeča....moja barva:worship:

Lahko poveš kaj več, prvi vtisi, občutki na njej, kvaliteta materijalov ..., primerjava z aktualno:eek: (če poznaš), s  konkurenco..saj vem:hmm: , zapeljat jo bo treba:scut:

Prvi vtisi. 

Polozaj sedenja mi zelo odgovarja, krmilo je dovolj visoko tudi za stojeco voznjo, nisem velik, komu bo mogoce malo nizko. Krmilo je tudi, vsaj meni dovolj siroko in ne prevec zavito navznoter. 

Sedez je precej trd, mislim da bo treba za daljse voznje potrebno razmisliti o predelavi. 

Visina sedeza vemo koliko je iz podatkov, ampak je dokaj ozek, tako da je le malo visji od tracerja recimo. 

Vsec mi je da je motor ozek, ozji od ravno tako predstavljene konkurence. Bolj odprto vse skupaj, lazje za ciscenje in manj za polomit. 

Ni vsec armaturka, prevelika in prevec strleca, nekako ne pase tja. To ima konkurent bolje reseno. 

Prednje celjusti brembo, na vseh treh predstavljenih je bilo tudi precej opreme, akrapo, zascite hladilnika, alu kovcki, alu scitnik verige ...

Skratka prvi vtis je zelo pozitiven, vsec mi je. 

Sedaj pa cakam da bo na voljo za test. 

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 21 minutami, krucymucy pravi:

Hud spisek opreme ...

Za peljat se ne rabiš kopice kratic. Ali pač?

A je kdo klical in se pozanimal za ceno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, spuzvica pravi:

Jaz sem poklical, nic ni se znano, niti cena, dobava, niti narocil se ne sprejemajo.

Pure teaser...

Hahaha....so znani po tem "poceni napizdim folk".

Ko sem pred malce več kot dvema letoma prišel k njim in rekel..."rad bi kupil dve Tenerejki"...so se samo nasmejali...ko so mi čez 10 dni iz Ptuja pripeljali dve Tenerejki je bil cel halo po bajti...jebi ga.

Veliko govorijo pa bolj malo storijo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!