Skoči na vsebino

Yamaha Tenere 700 (2019)


celjan89
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

servisna navodila T7sh.pdf

15B1E4E6-7756-4DEA-9832-540165C2C052.jpeg.3743b8414cc2c5f66b88b5aab1bc1a62.thumb.jpeg.2bd511e4a127d34be2090be0366a0f13.jpeg

Priporočene objave

pred 1 uro, Snecer pravi:

in še Štefan Petrovhanzi :)

 

 

Štefan naj se prvo navadi vozit avto,ne da kar" čez "dirkače vozi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 11. 2018 ob 9:26, franc pravi:

Verjeli ali ne, sem nekaj takega kot na zgornji sliki videl v živo.

Par na tenere, oba stoje po makadamu. Sem skoraj s klopce padel od smeha. Ampak njima je to očitno ustrezalo.

lp

Pa sovoznik ima tudi svojo balanco :lol1:

Ob 7. 11. 2018 ob 13:05, GULI pravi:

Večino terenov kjer se bo vozila t7 ali pa 850 se da prevozit tudi z R1

 

Večino asfaltnih terenov, v hosti pa še nisem srečal R1, pa ga najbrž tudi ne bom, edino če si ga @Kmet2 kupi :jezik:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no da ne bom preveč smetil,zagotovo bo pri marsikaterem motoristu prevagalo v prid Yamahe njena servisna mreža,ki je zagotovo številčnejša kot pa od konkurence

pred 2 minutami, Snecer pravi:

naš se je boril za skupno zmago ja... 

važno je sodelovati

Popravljeno . Popravil lukec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, MitcH' said:

Večino asfaltnih terenov, v hosti pa še nisem srečal R1, pa ga najbrž tudi ne bom, edino če si ga @Kmet2 kupi :jezik:

@trebor je bil na Nanosu enkrat. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, krucymucy pravi:

@trebor je bil na Nanosu enkrat. :)

Še bom šel, hehe.

Bom pa preizkusil tudi to novo Yamahco, ko bo prišla, ker bo treba počasi dodati še kakšnega dvokolesnika v garažo. Drugače bo treba z R1 na Škotsko. :smoke:

 

LP Robert

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, Buschi said:

In da zaključim: kolko tistih, ki so jo boste privoščl tole novo Tenerejko, boste šli direkt u šumo pa drek? Noben. Ker vam bo škoda razbit popolnoma nov motor za 14-15 jurjev.

Ne zaradi skode, ampak zato ker je pretezka in pol dneva izgubis ko to ven vleces iz potoka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa zna bit kr trpežna zadeva,sploh tale inštrument panel,šus plata bi bila komot plastična in z tem tudi lažja

t7 1.jpg

t72.jpg

Popravljeno . Popravil lukec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

59 minutes ago, vandrovec said:

Ja, gs 1,2 (navaden) je lažje obvladljiv..:naughty:.se opravičujem, ker ga stalno mešam v to temo. Ti manjši imajo prednost le v ceni.

Imel. Najbrz bi ga imel se, ce me ne bi sneli z njega.

Odlicen moped, ki rabi predelavo vzmetenja, ni pa za off road. Za lep makadam in asfalt je pa odlicen. 

Da ni za off road sem spoznal ko sem ga iz grma ven vleku in ko sem v potoku ostal. 

Je pa res da sem imel v enem primeru trail attack, v drugem pa tr91 gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ovira za gsa so široki cilindri in zaščita spodaj, kjer je blizu kamenje, robniki,...drugače gre tam kot mala tenerejka. Ja gume so tudi pomembne, sam imam 70:30 asfalt/teren. 

Bo pa zaradi višine T700 boljša za daljše vožnje, stoje in tudi slabši teren...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, vandrovec said:

Ovira za gsa so široki cilindri in zaščita spodaj, kjer je blizu kamenje, robniki,...drugače gre tam kot mala tenerejka. Ja gume so tudi pomembne, sam imam 70:30 asfalt/teren. 

Bo pa zaradi višine T700 boljša za daljše vožnje, stoje in tudi slabši teren...

Glede sirine. Na Trebevicu, po bob stezi je slo malce na tesno ja, ampak je slo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, vandrovec pravi:

Ovira za gsa so široki cilindri in zaščita spodaj, kjer je blizu kamenje, robniki,...drugače gre tam kot mala tenerejka. Ja gume so tudi pomembne, sam imam 70:30 asfalt/teren. 

Bo pa zaradi višine T700 boljša za daljše vožnje, stoje in tudi slabši teren...

in to za pol cene :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do 2020 se lahko razburjamo in modrujemo o oslovi senci, ker je velika verjetnost, da je prej ne bo.

Kar se tice cene...po moje nad 10K EUR, manj sigurno ne, ce se konkurenca suce nad 14K EUR.

 

IMHO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Nearrain pravi:

Do 2020 se lahko razburjamo in modrujemo o oslovi senci, ker je velika verjetnost, da je prej ne bo.

Kar se tice cene...po moje nad 10K EUR, manj sigurno ne, ce se konkurenca suce nad 14K EUR.

 

IMHO

A ni pisalo 2020 čez lužo, pri nas pa v 2019? 

jaz pa mislim, da je lahko 9.999 eur, še kaka 2-3 jurje nad ostalo mt07 familijo.

piše druga polovica 2019 Evropa...

Yamaha has announced that the Tenere 700 will be available in Europe in the second half of 2019, while in the US market, the bike will only debut a year later, in 2020.

med junijem in decembrom 2019 :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Snecer said:

A ni pisalo 2020 čez lužo, pri nas pa v 2019? 

jaz pa mislim, da je lahko 9.999 eur, še kaka 2-3 jurje nad ostalo mt07 familijo.

piše druga polovica 2019 Evropa...

Yamaha has announced that the Tenere 700 will be available in Europe in the second half of 2019, while in the US market, the bike will only debut a year later, in 2020.

med junijem in decembrom 2019 :) 

Pobiram stave  :smoke:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, mato295 pravi:

Upam na ceno okrog 10k€. Upam, da se ne plasirajo na nivo Honde Africe.

Pa zresnite se ljudje, no! Tenere 700 ni v razredu Afrike, kot Reno Clio ni v razredu Audija 6. Poglej za koliko se je prodajala predhodnica, tukaj pa imaš le nov model plus je še kaj dodano in za toliko bi realno lahko šla cena gor. Se pravi plus par 100 €- to bi bila realna cena. Cestna varianta tega motorina se prodaja za koliko? Okoli 6k€ menda, pa ne mislit, daYamaha komu kaj podari. Tukaj se mi zdi da je vsaj  polovica prisotnih pripravljena sprejeti kakršnokoli ceno (ne le za ta moped). Cena mora biti vsaj približno realna, da kupim, če ne, grem naprej h konkurenci. Lahko za višjo ceno, a moram tudi več dobiti. Realna cena je 8k€ in nič več.

Razmišljanje po principu- če je cena dobra za soseda, je dobra tudi zame. Sosed je skočil v prepad. Naj skočim še sam?

Super Tenere je super motor, cena porazna, prav takšna tudi prodaja. Upam, da se je Yamaha iz tega kaj naučila......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, mato295 said:

Upam na ceno okrog 10k€. Upam, da se ne plasirajo na nivo Honde Africe.

Tisto imajo z veliko tenerejko pokrito.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trg je praktično že zasičen. Prodaja pa gre najbolje tistim, ki so najdražji (Upravičeno?). Dvokolesniki so pač statusni simbol za večino. To so prodajniki že naštudirali, čeprav bi iz zapisov tule na MS sklepal, da so za nas pravi šolarji.

Potrošniki smo pač taki (večinoma), da kupujemo po sitemu samo enkrat se živi, kar je v bistvu tudi res.

Nerealno je pričakovat, da bo T7 8K€ prej med 10-11 (9,999-11,999).

Že zelo dolgo nazaj je kolega dejal, če te zanima koliko je stvar vredna, jo daj na "vago" in ti bo takoj jasno, koliko je tu dodatka na našo željo po "imeti"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!