Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

pred 11 minutami, HD-Dyna pravi:

1. Odgovor enak prejšnjemu;

2. Odgovor enak prejšnjemu;

3. Odgovor enak prejšnjemu;

4. Odgovor enak prejšnjemu;

5. Odgovor enak prejšnjemu;

6. Maus mora plačat kafe pa burger !!!!

toćka 6 ... slabo je napisano .. a je črnila zmankalo :?

ne morm prebrat ... ne gre :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

V 5. točki se kar smešiš s takšnimi izjavami. Ti urejaš neurejene stvari ? Kupi izpuh za cestno uporabo, pa boš takoj ugotovil, da je že vse urejeno. 

Saj bi ga, pa je preveč grd :blush:

pred 1 minuto, maus pravi:

toćka 6 ... slabo je napisano .. a je črnila zmankalo :?

ne morm prebrat ... ne gre :huh:

Pejt še enkrat prebrat ... Zdej ne rabiš očal :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, maus pravi:

sj je bla gasilska slika ... @Borutt naju je slikal z Mirom ... uzadaj je biu pa gasilski auto .. a to ni gasilska slika :?

ta vikend so bli organi kar tečni z homologacijo in rorom ... kar nekaj ljudi sem slišal, ker so dobili kazen 400 € (200 polovička) ... če naletite na lokalne policaje se mogoče izvlečete, republiška pa nima milosti

smo enmu na ridah takoj pomagali DB kiler not našraufat :P

 

Sej sm lepo napisal:

otroci imejte ispravne Mopede!!! Pa ne se zajebavat z organi!!!! :P

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, HD-Dyna pravi:

 

6. Maus mora plačat kafe pa burger !!!!

:eek: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Borutt pravi:

V 5. točki se kar smešiš s takšnimi izjavami. Ti urejaš neurejene stvari ? Kupi izpuh za cestno uporabo, pa boš takoj ugotovil, da je že vse urejeno. 

točka 5

odgovor je enak prejšnjemu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, HD-Dyna pravi:

A je zdej dost tinte :lol1:

pust me pr mir :ras: 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, HD-Dyna pravi:

Pa lih k sem te mislu na kafe powabit :ninja:

ok .. kava .. pol me pa pr mir pust ... štekaš :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, cikadina pravi:

tako debato o izpuhih bi clovek pricakoval na kakem tomos forumu, kjer se menijo 12letniki :dry:.

vozilu se v homologacijski karton vpise predelava, kdor jo vpise "verjame" dokumentaciji, ki jo predlozi lastnik in njegova naloga je samo preverit ali "papirji in stevlike" stimajo. tako lahko pri nas si tudi kravje roge namest balance vpises, ce dobis dovolj butastega "vpisovalca".

zato se mi zdi to vpisovanje predelav brez veze, ker ne dela nobenega reda. To pa, da se meri glasnost je pa prav. Tistemu, ki je usec tuljenje svojega motorja, nej se zapre v zvocno izolorano grazo pa nej tam naziga koliko mu srce pozeli, druge pa ni treba posiljevat s taknso "muziko".

kok si groba :cry:

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, cikadina pravi:

tako debato o izpuhih bi clovek pricakoval na kakem tomos forumu, kjer se menijo 12letniki :dry:.

vozilu se v homologacijski karton vpise predelava, kdor jo vpise "verjame" dokumentaciji, ki jo predlozi lastnik in njegova naloga je samo preverit ali "papirji in stevlike" stimajo. tako lahko pri nas si tudi kravje roge namest balance vpises, ce dobis dovolj butastega "vpisovalca".

zato se mi zdi to vpisovanje predelav brez veze, ker ne dela nobenega reda. To pa, da se meri glasnost je pa prav. Tistemu, ki je usec tuljenje svojega motorja, nej se zapre v zvocno izolorano grazo pa nej tam naziga koliko mu srce pozeli, druge pa ni treba posiljevat s taknso "muziko".

če se že meri naj se za vse,js nisem še videl čoperja da bi mu merili glasnost..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Ciko86 pravi:

če se že meri naj se za vse,js nisem še videl čoperja da bi mu merili glasnost..

Jest pa še nism vidu čoperja k bi 300 letu po cest :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, HD-Dyna pravi:

Jest pa še nism vidu čoperja k bi 300 letu po cest :P

sj se ne gre za hitrost ampak za hrup :P

štekaš :jezik: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

sj se ne gre za hitrost ampak za hrup :P

štekaš :jezik: 

Hitrost ubija :P

Glasnost te ne bo :lol1: 

Razen, da te spravim v smrtni strah :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Ciko86 pravi:

če se že meri naj se za vse,js nisem še videl čoperja da bi mu merili glasnost..

pa strokovno..ne pa na posluh :D

 

pred 3 urami, maus pravi:

sj se ne gre za hitrost ampak za hrup :P

štekaš :jezik: 

nč ne šteka k je gluh, a ne vidš da čoperja vozi :P

pred 3 urami, HD-Dyna pravi:

Hitrost ubija :P

 

hitrost ne ubija, nenadno ustavljanje te :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, HD-Dyna pravi:

Jest pa še nism vidu čoperja k bi 300 letu po cest :P

a si ni nobeden ogledal filma torque,kjer gre čoper 400 na uro ??:whistle:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Domov sem pripeljal Ducati Diavel z Akrapovičem ki je vpisan v homologacijski kartonček ! Toda , prepričan sem da je ta izpuh preglasen , ker je moteć že po 100km  in piska po glavi ko se uležeš v posteljo ............

 

Borutt..........šel bom na vožnjo, me ustavijo in izmerijo preglasen izpuh,na licu mesta lahko dokažem ,da sem takšen motor že kupil z homologiranim izpuhom .....kaj mi sledi ? Kazen? Izredni tehnični ? Zaplemba? Ostanem brez tablic .......skratka za stanje kot je nisem odgovoren na noben način ,saj sem kupil motor z uradno homologiranim izpuhom ,sam se nisem dotikal ničesar razen servisa in menjava pnevmatik .

Lp

Hvala za odgovor .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Kmet2 said:

Domov sem pripeljal Ducati Diavel z Akrapovičem ki je vpisan v homologacijski kartonček ! Toda , prepričan sem da je ta izpuh preglasen , ker je moteć že po 100km  in piska po glavi ko se uležeš v posteljo ............

 

Borutt..........šel bom na vožnjo, me ustavijo in izmerijo preglasen izpuh,na licu mesta lahko dokažem ,da sem takšen motor že kupil z homologiranim izpuhom .....kaj mi sledi ? Kazen? Izredni tehnični ? Zaplemba? Ostanem brez tablic .......skratka za stanje kot je nisem odgovoren na noben način ,saj sem kupil motor z uradno homologiranim izpuhom ,sam se nisem dotikal ničesar razen servisa in menjava pnevmatik .

Lp

Hvala za odgovor .

Podobno zadevo sem vprasal ze jaz 1 stran nazaj. 

Ti lahko namignem..kriv si in bos placal ;) Razen ce bos ti dokazal da nisi ti predelal izpuha, ali pa da je bil ze tak homologiran. 

Ce imas iphona, si namesti aplikacijo Decibel 10th(ni sicer zanesljiva je pa dober priblizek), drzi telefon cca 50-70cm stran od izpuha, v isti visini pa izmeri glasnost. 

Pri meni je brez db killerjev pokazalo toliko kolikor je lani policaju ko me je meril..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

Domov sem pripeljal Ducati Diavel z Akrapovičem ki je vpisan v homologacijski kartonček ! Toda , prepričan sem da je ta izpuh preglasen , ker je moteć že po 100km  in piska po glavi ko se uležeš v posteljo ............

 

Borutt..........šel bom na vožnjo, me ustavijo in izmerijo preglasen izpuh,na licu mesta lahko dokažem ,da sem takšen motor že kupil z homologiranim izpuhom .....kaj mi sledi ? Kazen? Izredni tehnični ? Zaplemba? Ostanem brez tablic .......skratka za stanje kot je nisem odgovoren na noben način ,saj sem kupil motor z uradno homologiranim izpuhom ,sam se nisem dotikal ničesar razen servisa in menjava pnevmatik .

Lp

Hvala za odgovor .

Lahko ti samo prilepim člen, kjer je opredeljena krivda voznika. Potem je pa na tebi, da se prerekaš s prejšnjim lastnikom in proizvajalcem izpuha zaradi njunega deleža krivde. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore,sem približno predvidel ,da bom pri državi spet ovca za striženje,kljub temu ,da nisem kriv in nimam s postopkom homologacije in nasploh z izpuhom prav nič!

In potem se naj grem spet sodno varstvo in ostale nebuloze , ki se vejo kako končajo ..........res smo super,tisti pa ki je v kartonček vpisal pa vpisuje naprej neprimerne  izpuhe in  jih uradno potrjujejo ........pa nikome ništa ........

Borutt , še naprej se striže kremplje namesto da bi začeli pri glavi ......bolano do amena .....!!!

 

 

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, ukica pravi:

Podobno zadevo sem vprasal ze jaz 1 stran nazaj. 

Ti lahko namignem..kriv si in bos placal ;) Razen ce bos ti dokazal da nisi ti predelal izpuha, ali pa da je bil ze tak homologiran. 

Ce imas iphona, si namesti aplikacijo Decibel 10th(ni sicer zanesljiva je pa dober priblizek), drzi telefon cca 50-70cm stran od izpuha, v isti visini pa izmeri glasnost. 

Pri meni je brez db killerjev pokazalo toliko kolikor je lani policaju ko me je meril..

meri se 1 m stran, pa še par pogojev mora biti izpolnjenih...

pred 44 minutami, Borutt pravi:

Lahko ti samo prilepim člen, kjer je opredeljena krivda voznika. Potem je pa na tebi, da se prerekaš s prejšnjim lastnikom in proizvajalcem izpuha zaradi njunega deleža krivde. 

Salomonski odgovor za kasiranje :P

 

pred 11 minutami, Kmet2 pravi:

Hvala za odgovore,sem približno predvidel ,da bom pri državi spet ovca za striženje,kljub temu ,da nisem kriv in nimam s postopkom homologacije in nasploh z izpuhom prav nič!

In potem se naj grem spet sodno varstvo in ostale nebuloze , ki se vejo kako končajo ..........res smo super,tisti pa ki je v kartonček vpisal pa vpisuje naprej neprimerne  izpuhe in  jih uradno potrjujejo ........pa nikome ništa ........

Borutt , še naprej se striže kremplje namesto da bi začeli pri glavi ......bolano do amena .....!!!

 

 

eno vprašanje, al dve? :blush:

Akrapo ima dušilce?, ali ima Diavel še katalizator, koliko je naveden znesek dB in pri katerih obratih na identifikacijski ploščici in na homologacijskem kartončku?

Je možno da so homologirali zlo visoke db, pa je vse BP.

V nasprotnem pa ti nekdo lahko naredi druge dušilce, ki bolj zadušijo zvok, daljše z manj luknjicami...itd SAMTEGANISEMREKUINPOVEDUNAGLAS!!!!

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

meri se 1 m stran, pa še par pogojev mora biti izpolnjenih...

Salomonski odgovor za kasiranje :P

 

eno vprašanje, al dve? :blush:

Akrapo ima dušilce?, ali ima Diavel še katalizator, koliko je naveden znesek dB in pri katerih obratih na identifikacijski ploščici in na homologacijskem kartončku?

Je možno da so homologirali zlo visoke db, pa je vse BP.

V nasprotnem pa ti nekdo lahko naredi druge dušilce, ki bolj zadušijo zvok, daljše z manj luknjicami...itd SAMTEGANISEMREKUINPOVEDUNAGLAS!!!!

Izpun nima nobenih db kilerjev ,ker je race varianta ...............za vse ostalo kar me sprašuješ nimam pojma ,pripeljal in odpeljal na servis . 

Sam je tako glasen ,da to ne more biti nekaj v redu če je v redu !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Izpun nima nobenih db kilerjev ,ker je race varianta ...............za vse ostalo kar me sprašuješ nimam pojma ,pripeljal in odpeljal na servis . 

Sam je tako glasen ,da to ne more biti nekaj v redu če je v redu !

Race variante, poglej na akrapo stran niso street legal :P Zna bit da so hommologirali eno, pol pa nabili gor drugo, jooooj kake lumparije

Boruttt piši položnico :D

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!