Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Zanimivo rata, ko je preglasen originalen auspuh. Kaj boš pa potem?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Ker sem večji :ras:

prou .. a pol teb pripadajo večje kazni k men za isti prekršek ... :jezik:

sam vprašam, pa ne tul name :blush: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

prou .. a pol teb pripadajo večje kazni k men za isti prekršek ... :jezik:

sam vprašam, pa ne tul name :blush: 

Pa si temi uničil ...:sleep2:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Dr_Jakob pravi:

Zanimivo rata, ko je preglasen originalen auspuh. Kaj boš pa potem?

Nekdo (zlo pameten) je zbrisal moj post pa bom ponovil, organ pravi da ni njegov problem kaj boš ti potem, on bo pisal položnico, ti pa toži proizvajalca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Kmet2 pravi:

Motor je na servisu do petka, ko ga dobim ga poslikam z številkami vred ,prav tako homologacijski kartonček in če boš pri volji ga pripeljem kjer že pać boste da preverimo glasnost ......bi to šlo ?

Sam mi moraš vsaj obljubit ,da me spustiš do doma da ga vržem dol .v primeru nepravilnosti :)

Lp Ostrižena Ovca

 

P.S. vse ostalo sploh ne bom komentiral , zame svinjarija brez primere .......ko bi bili tako zagriženi in disciplinirani pri gospodarstvenikih ,politikih in ostali eliti bi bili danes boljši kot Švica tako pa se približujemo z veliko hitrostjo BIH .......

Ga boš pripeljal na prikolici ? :lol1:

Mi se ne približujemo BiH, ampak se oni nam. In potem bodo izginili v daljavi :?.

pred 12 urami, DAMI34 pravi:

V naši državci se vedno najdejo kaki "členi", tako al drugače, pol maš pa legalizirano sušilnico sadja. Če pravi Kmet da je ror vpisan, mu verjamem. Seveda pa naj preveri cifre, da je ta pravi ror vpisan. Glede na to, da trdi, da je race varianta, je meni vse supaj zlo dvomljivo. Sicer pa Diavel ima mnogo lepši original ror, kot pa en raufnk z akrapo nalepko. 

Si pa res čuden; tista hiška je sušilnica sadja. To pa ja vsi vemo, saj je črno na belem. :jezik:

Si že ugotovil, zakaj tako težim s temi členi in neko zakonodajo ? Ker je ta hudič od predpisa veljaven in lahko nekoga zakonito prime za vrat. Da vsi vemo, kaj lahko in, kaj ne smemo. In, da smo seznanjeni s tem in onim, kar moramo vedeti, da ne izpademo butci. Nevednost in ignoranco želim zmanjšati. 

Saj si videl moja prilepljena vprašanja in odgovore inštitucij. Vsaj nekaj poskušam spremeniti oziroma dobiti odgovore. Da vam nato lahko težim tukaj in vas zajebavam. In še bom :jezik: :lol1:.

pred 8 urami, Dr_Jakob pravi:

Zanimivo rata, ko je preglasen originalen auspuh. Kaj boš pa potem?

Novega kupil :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Borutt Eno vprašanje.

Pravilniku o tehničnih pregledih motornih in priklopnih vozil, 68. člen pravi:

Quote

(7) Motor mora teči najmanj 3 sekunde s stalno vrtilno hitrostjo pri 75% vrtilne hitrosti največje moči motorja.

Za moj motor, ki doseže največjo moč pri 8000 obratih, se meritev opravi pri 6000 obratih?

V nadaljevanju piše:

Quote

(11) Jakost izmerjenega hrupa ne sme presegati vrednosti emisije hrupa, predpisane za posamezno vrsto vozila.

Za moj motor je predpisano (nalepka na motorju) 86db(A) pri 3000 obratih.

Torej, kaj policistu pomaga meritev pri 6000 obratih, če nivoja hrupa za moj motor ni določenega pri teh obratih. Meritev pri 3000 obratih, pa ni po zakonu?

Untitled.png

Popravljeno . Popravil Lenkas
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

Nekdo (zlo pameten) je zbrisal moj post pa bom ponovil, organ pravi da ni njegov problem kaj boš ti potem, on bo pisal položnico, ti pa toži proizvajalca.

Ni šans. Če je auspuh originalen, ni čisto nič moja stvar, če je 10x preglasen.

pred 25 minutami, no_name pravi:

Zamenjaš originalni lonec; sej se na avtu tud ne voziš s pregnitim....

Bi bil presenečen, če bi videl koliko novih originalnih auspuhov je v resnici preglasnih (italjani naprimer radi lažejo o dejanskih vrednostih)

pred 15 minutami, Borutt pravi:

Novega kupil :lol1:

Nop. Če je originalen auspuh, grem pa na nož. Me čist nč ne briga, če je ornk preglasen. Če je originalen, potem ni moja stvar in NI ŠANS da plačam.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

Nekdo (zlo pameten) je zbrisal moj post pa bom ponovil, organ pravi da ni njegov problem kaj boš ti potem, on bo pisal položnico, ti pa toži proizvajalca.

Koliko original izpuhov je postalo preglasnih ? Pa ne sedaj omenjati razpadle izpuhe, kjer ob vsakokratnem dodajanju plina izmeče dele notranjosti. 

pred 28 minutami, Dr_Jakob pravi:

Ni šans. Če je auspuh originalen, ni čisto nič moja stvar, če je 10x preglasen.

Bi bil presenečen, če bi videl koliko novih originalnih auspuhov je v resnici preglasnih (italjani naprimer radi lažejo o dejanskih vrednostih)

Nop. Če je originalen auspuh, grem pa na nož. Me čist nč ne briga, če je ornk preglasen. Če je originalen, potem ni moja stvar in NI ŠANS da plačam.

Raje preberi kakšno stvar na internetu, namesto, da greš z glavo skozi zid. Nič ti ni treba kupiti, samo stric na tehničnem pregledu bo obkrožil tebi neljubo besedico. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah,glasnost je zadn problem.....k pa kmet s kosilnco brez avspuha cel vikend naziga, al pa s kombajnom, je pa vse uredu. Ne, problem je, k se odpeljes mimo nekoga, k traja 10 sekund. Res, tragedija.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Lenkas pravi:

@Borutt Eno vprašanje.

Pravilniku o tehničnih pregledih motornih in priklopnih vozil, 68. člen pravi:

Za moj motor, ki doseže največjo moč pri 8000 obratih, se meritev opravi pri 6000 obratih?

V nadaljevanju piše:

Za moj motor je predpisano (nalepka na motorju) 86db(A) pri 3000 obratih.

Torej, kaj policistu pomaga meritev pri 6000 obratih, če nivoja hrupa za moj motor ni določenega pri teh obratih. Meritev pri 3000 obratih, pa ni po zakonu?

Untitled.png

Se mi zdi, da je ta Pravilnik v preveliki povezavi s tehnično specifikacijo vozila, kjer pa niso omenjena motorna kolesa. Sem preveril za svoje motorno kolo in je emisija hrupa izmerjena in homologirana pri polovičnih vrtljajih glede na vrtljaje pri največji moči. Pri avtu je pa stvar nekoliko drugačna in je emisija hrupa izmerjena in homologirana pri vrtljajih omenjenih v Pravilniku. Bom preveril zadevo, da se ni karkoli izgubilo med prevodom. 

Glede meritve hrupa s strani policije sem že napisal, kaj in kako. Samo poiskati je potrebno. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DinDiin pravi:

Ah,glasnost je zadn problem.....k pa kmet s kosilnco brez avspuha cel vikend naziga, al pa s kombajnom, je pa vse uredu. Ne, problem je, k se odpeljes mimo nekoga, k traja 10 sekund. Res, tragedija.

Smrtno nevarno !!!

Borutt

Ga boš pripeljal na prikolici ? :lol1:

Mi se ne približujemo BiH, ampak se oni nam. In potem bodo izginili v daljavi

 

Kolikkor sem videl se na prikolici vozijo bolj Tuaregi :lol1:.....nisi mi odgovoril.....lahko tudi ZS , če ti je nerodno .

No tukaj se vedno križamo ,ker živiš v namišljenem svetu :cool:  BIH po letu 91 in prej ni nikoli dosegala Slo standardov ,zadnjih 15 let pa smo se ji zelo približali oz. če hočeš pada naš standard z nadzvočno hitrostjo .....BiH je še vedno na istem mestu kot je bila  pred 15 leti ......vsaj po videzu in tamkajšnji policiji .

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Kmet2 pravi:

Smrtno nevarno !!!

Borutt

Ga boš pripeljal na prikolici ? :lol1:

Mi se ne približujemo BiH, ampak se oni nam. In potem bodo izginili v daljavi

 

Kolikkor sem videl se na prikolici vozijo bolj Tuaregi :lol1:.....nisi mi odgovoril.....lahko tudi ZS , če ti je nerodno .

No tukaj se vedno križamo ,ker živiš v namišljenem svetu :cool:  BIH po letu 91 in prej ni nikoli dosegala Slo standardov ,zadnjih 15 let pa smo se ji zelo približali oz. če hočeš pada naš standard z nadzvočno hitrostjo .....BiH je še vedno na istem mestu kot je bila  pred 15 leti ......vsaj po videzu in tamkajšnji policiji .

 

Pričakuješ odgovor glede meritve hrupa tvojega motorja ? Nimamo naprave za merjenje hrupa.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Borutt pravi:

 

Si pa res čuden; tista hiška je sušilnica sadja. To pa ja vsi vemo, saj je črno na belem. :jezik:

Si že ugotovil, zakaj tako težim s temi členi in neko zakonodajo ? Ker je ta hudič od predpisa veljaven in lahko nekoga zakonito prime za vrat. Da vsi vemo, kaj lahko in, kaj ne smemo. In, da smo seznanjeni s tem in onim, kar moramo vedeti, da ne izpademo butci. Nevednost in ignoranco želim zmanjšati. 

Saj si videl moja prilepljena vprašanja in odgovore inštitucij. Vsaj nekaj poskušam spremeniti oziroma dobiti odgovore. Da vam nato lahko težim tukaj in vas zajebavam. In še bom :jezik: :lol1:.

 

pust me pr mer :P

 

pred 9 urami, Borutt pravi:

Koliko original izpuhov je postalo preglasnih ? Pa ne sedaj omenjati razpadle izpuhe, kjer ob vsakokratnem dodajanju plina izmeče dele notranjosti. 

 

glede na  strokovnost meritev, ki jih tvoji kolegi opravljajo na terenu, predvidevam da kr velik :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, Ciko86 pravi:

in verjetno imajo samo enega in se zega uporabljajo na crnem kalu :whistle:

pa na ridah tut :whistle: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, HD-Dyna pravi:

Dobr da vem, kam ne smem :blush:

pa na Rakitni tut :jezik: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, HD-Dyna pravi:

Zloba :P

Blokiru sm te :ninja:

Pa na Škoflci tut :jezik: .... aja .. škoda k si me blokuru, nauš tega vidu :lol1:

Republiška lahko izvaja meritve glasnosti  kjerkol po Sloveniji ..... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

Pa na Škoflci tut :jezik: .... aja .. škoda k si me blokuru, nauš tega vidu :lol1:

Republiška lahko izvaja meritve glasnosti  kjerkol po Sloveniji ..... 

Nč ne vidm, še manj slišim :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niso vsi enako glasni brez dušilca, moj akrapovič v prostem teku lepo mirno teče, nakar mass na kolegovem se že dere brez da bi gas nažigaval in mene so že nekajkrat ustavli (na štajerskem, kjer sem doma) in nikoli rekli da imam glasen izpuh, tud čez mejo na hrvatijo se peljem brez in nič čudno ne gledajo, ampak gledam da lepo dodajam gas...še na tehničnem grem (Avtokrka Šentjur) brez dušilca (imam ga sabo za vsak primer) in sploh niso dojel-gledal da je kao preglasen..in to dve leti zaporedoma..

..ko sem homologiral rabljen Akrapovič, pa sem potreboval vse dokumentacije in brez računa, da je bil vgrajen ni šlo skozi in sem šel na Hondo čepin takrat z Hornetko, ki sem že prej sam montiral Akrapoviča, so na Čepinu samo malo pogledali in mi dali papir in plačal polno ceno, kakor da so oni montirali..

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Ktr1sk pravi:

Niso vsi enako glasni brez dušilca, moj akrapovič v prostem teku lepo mirno teče, nakar mass na kolegovem se že dere brez da bi gas nažigaval in mene so že nekajkrat ustavli (na štajerskem, kjer sem doma) in nikoli rekli da imam glasen izpuh, tud čez mejo na hrvatijo se peljem brez in nič čudno ne gledajo, ampak gledam da lepo dodajam gas...še na tehničnem grem (Avtokrka Šentjur) brez dušilca (imam ga sabo za vsak primer) in sploh niso dojel-gledal da je kao preglasen..in to dve leti zaporedoma..

..ko sem homologiral rabljen Akrapovič, pa sem potreboval vse dokumentacije in brez računa, da je bil vgrajen ni šlo skozi in sem šel na Hondo čepin takrat z Hornetko, ki sem že prej sam montiral Akrapoviča, so na Čepinu samo malo pogledali in mi dali papir in plačal polno ceno, kakor da so oni montirali..

 

Kolikor jaz poslušam strokovne policijske razlage to ni možno , kot ni možno homologirat neprimernega izpuha .......in potem Svizec .........

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!