Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

pred 19 minutami, DAMI34 pravi:

 

to je vprašanje, ki ga organ noče razumeti. 

organa boli kurac, saj je tebe ujeu, da maš preglasn auspuh :jezik: 

jaz mam homologiran motor na 295 km/h .... zakaj zakaj zakaj se ne smem tok pelat :cry:

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

organa boli kurac, saj je tebe ujeu, da maš preglasn auspuh :jezik: 

jaz mam homologiran motor na 295 km/h .... zakaj zakaj zakaj se ne smem tok pelat :cry:

 

ne mešat hrušk in jabolk :ras:

tvoj ror itak ni preglasen, saj je akrapovič.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

ne mešat hrušk in jabolk :ras:

tvoj ror itak ni preglasen, saj je akrapovič.

 

pust me pr mir :ras:

res je .. mam homologiran auspuh s katalizatorjem spodaj .. če bi odstranil katalizator, homologacija ne bi veljala več, čeprav je bila izdana, saj velja le v primeru, da montirani izpuh izpolnjuje vse ostale pogoje vključno s katalizatorjem ...

nepanism zakompliciru :ras: 

:ninja: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

pust me pr mir :ras:

res je .. mam homologiran auspuh s katalizatorjem spodaj .. če bi odstranil katalizator, homologacija ne bi veljala več, čeprav je bila izdana, saj velja le v primeru, da montirani izpuh izpolnjuje vse ostale pogoje vključno s katalizatorjem ...

nepanism zakompliciru :ras: 

:ninja: 

ne nabiji :P

marsikater ror, dokaz so slike homolomo organa, se je homologiral brez katalizatorja :D

nekateri rori , pa že po defoltu povečajo glas, pa čeprav imaš katalizator. Starejši mopedi so pa itak brez katalizatorjev. 

pa pust me pr mer :twak:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bi raje kj bl pametnega dali na motor al nase namesto teh loncev, ki delajo same probleme?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da ze marsikateri originalen izpuh presega predpisano glasnost. Proizvajalec nima istih standardov in postopkov, kakor jih imajo nasi organi za merjenje glasnosti. 

Ventili v izpuhih (exup ipd) so bili resda na zacetku namenjeni zgolj za boljsi performans agregata, dandanes so pa marsikje vgrajeni v izpisne cevi zgolj zato, da glasnost ustreza predpisom. Po predpisani vrednosti v meritvenem standardu se zadeva (butterfly valve) odpre in zadeva zadiha s polnimi pljuci in seveda tudi z vec decibeli od predpisanih.

Najvecji problem - "siva cona" je, ker se postopka proizvajalca in nasih organov razlikujeta. Ne merita pri istih obratih in na isti nacin.

Tako da... Hlapec Jernej bo moral poslat kozlovsko ovadbo v Strassburg, al pa vse ven pobrat in si pridusat: JBG, me vsaj slisjo.  :smoke:

 

BTW:Na forumu je tema o tem ze dolgo let odprta na spodnjem linku:

http://motosvet.com/tabla/topic/4918-meritev-glasnosti-avspuhov/?do=findComment&comment=161263

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, BRANE pravi:

ne bi raje kj bl pametnega dali na motor al nase namesto teh loncev, ki delajo same probleme?

lonci ne delajo problemov, organi jih :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Borutt pravi:

Predpisi so takšni kakršni so in se jih je potrebno držati. Ta stavek seveda marsikomu ne paše, ker ta marsikdo najraje dela po svoje in mimo predpisov, kateri zanj tako ali tako ne smejo veljati. Saj to sploh ni tako hudo, kot je hudo težko potem poslušati tisto jokcanje in teženje, da se samo njemu dogaja krivica in, da samo njega j... organi. To sem napisal na splošno, da se ne bo kdo prehitro spoznal. 

Pri predelavah vedno obstaja možnost kršenja predpisov, saj ta isti marsikdo lahko kupi poceni in zanič dele, kateri niti v sanjah ne ustrezajo nekim homologacijskim zahtevam, saj bi rad čimbolj poceni prišel skozi in pri tem ne gleda na varnost, ampak samo na izgled. Pa naj bo ta marsikdo fensi šmensi, če mu tako paše. Ampak spet; naj ne joka ...

Bi pa prosil, da kdo napiše kakšen primer neizpravnosti oziroma neustreznosti s predpisi nepredelan motor. Je že kdo imel kakšen problem zaradi motorja v tovarniškem stanju ? 

Malce se izmikaš odgovoru. Rad bi izkušnjo? Sem totalni novinec, ki še nikoli ni imel niti mopeda, še kolo sem komaj kdaj zajahal. Všeč so mi ducatiji in verjetno bom kaj takega nabavil in point zakaj ti to pišem? Mene bo lahko vsak nasral, da ima vse izpravno original na motorju in za mojo nevednost ter vašo politiko kaznovanja bom seveda najebal izključno jaz, saj me že tako vnaprej napadaš, da bom delal ne vem kakšne predelave. Kakšen je vaš šele pristop v živo. Dobro, priznam idiotov, ki želijo mimo vseh zakonov in ki delajo po svoje je res preveč. Ampak zato me ne rabite vnaprej obsojat kot da sem največji kriminalec, po LJ pa se vam vozi na tisoče mulcev z predelanimi odprtimi mopedi ter kradejo motorje za katere nikoli več ne slišimo kaj šele vidimo. Seveda verjamem da je nekaj dobrih policajev ampak slabo kaže in ravno taka drža vas najbolj tepe. 

 

Brez zamere, saj sem drugače vedno spoštljiv do vsakega in osebnih slabih izkušenj z policaji nimam, sem si pa želel da bi včasih reagirali malce drugače, a pustimo to, je druga tema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, DAMI34 pravi:

ne nabiji :P

marsikater ror, dokaz so slike homolomo organa, se je homologiral brez katalizatorja :D

nekateri rori , pa že po defoltu povečajo glas, pa čeprav imaš katalizator. Starejši mopedi so pa itak brez katalizatorjev. 

pa pust me pr mer :twak:

kako bo pa na licu mesta gledu slike homologomo organa :?

motor si kup :ras:

NINĐA PAWA :mad:

po zadnem pelu pa auspuh zgubu .. štekaš :huh:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, maus pravi:

kako bo pa na licu mesta gledu slike homologomo organa :?

motor si kup :ras:

NINĐA PAWA :mad:

po zadnem pelu pa auspuh zgubu .. štekaš :huh:

 

nč ne štekam, sicer sem pa povedu vse kar lahko v tej temi in še več :P

a štekaš?

itak men dela iz rora pok, pok, pok...zmagu ,tralalala

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri še vedno nočejo ali pa ne zmorejo razumeti. Pustite motor v originalnem stanju, pa ne bo nobenih meritev ali preverjanj dokumentov. Pri predelavah vedno tvegate, da boste izven homologacijskih zahtev. In točno za to kupujete druge izpuhe, da bo vse skupaj glasneje in bolj fensi ter šmensi. Zakaj potem jočete, ko vam stric izmeri preveč hrupa, katerega več ste sami želeli ? 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko kupiš motor, ki ima original izpih in vse na videz, ko pa prižgeš pa nenormalno ropota, jaz z mojim akprapovičem (nisem imel notri dušilca) in kolega z R1 in originalnim izpuhom, samo da je notranjsot bohve kaj predelano, je njegov res preglasen, moj pa tih proti njegovem, se peljeva iz podčetrka proti mestinju in naju ustavi policija, niso merili hitrosti, samo osebno in dokmente je želel in potem je bil policaj navdušen nad R1 in potem kolega vpraša policista, kaj si me slišal, a dober ropota itd heh, pa povedal kaj vse je naredil ipd..mene še obrajtal ni,..ker itak nisem izstopal :P, vglaven zaželel nama je samo srečno vožnjo :) in po pameti :)

..vsekakor pa če imaš original imaš čisto vest, ker itak misliš, da verjetno je vse po predpisih, plus tega da je škoda denarja metat stran oz vsak ve zase ;) 

Popravljeno . Popravil Ktr1sk
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Nekateri še vedno nočejo ali pa ne zmorejo razumeti. Pustite motor v originalnem stanju, pa ne bo nobenih meritev ali preverjanj dokumentov. Pri predelavah vedno tvegate, da boste izven homologacijskih zahtev. In točno za to kupujete druge izpuhe, da bo vse skupaj glasneje in bolj fensi ter šmensi. Zakaj potem jočete, ko vam stric izmeri preveč hrupa, katerega več ste sami želeli ? 

se ne strinjam, zakaj ne smem nekaj legalno kupit....sicer sem pa že rekel:

 »To je bil zdej Moped Auspuh šou. Je povedou, kar je mou. Če pa kej povedou ni, pa povejte si sami!« :ras:

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, DAMI34 pravi:

se ne strinjam, zakaj ne smem nekaj legalno kupit....sicer sem pa že rekel:

 »To je bil zdej Moped Auspuh šou. Je povedou, kar je mou. Če pa kej povedou ni, pa povejte si sami!« :ras:

Včasih imam občutek, da ste v vojski izvajali skoke iz letala brez padala. 

Če je vse legalno, ne more biti izpuh preglasen. Je sedaj jasno ?

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Borutt pravi:

Včasih imam občutek, da ste v vojski izvajali skoke iz letala brez padala. 

Če je vse legalno, ne more biti izpuh preglasen. Je sedaj jasno ?

Ne...beri od začetka, da ti bo jasno, da je lahko legalen in preglasen. Kakorkol smo skoke izvajal, preglasni nismo bili :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

Ne...beri od začetka, da ti bo jasno, da je lahko legalen in preglasen. Kakorkol smo skoke izvajal, preglasni nismo bili :P

 

Ne more in ne sme biti preglasen. Ti je tako težko to razumeti ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Ne more in ne sme biti preglasen. Ti je tako težko to razumeti ?

lahko je, tebi je težko razumet, da se da tudi sušilnice sadja legalizirat. 100x sem ti napisal, da so homologirani, torej legalni, pa kljub temu preglasni.

Konec debate. Moped šou je šou :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

lahko je, tebi je težko razumet, da se da tudi sušilnice sadja legalizirat. 100x sem ti napisal, da so homologirani, torej legalni, pa kljub temu preglasni.

Konec debate. Moped šou je šou :P

 

Ne morejo in ne smejo biti preglasni.

Ti delodajalec vsakič vse izplača ? Ne joči, ko ti česa ne bo izplačal, saj je vse legalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Ne morejo in ne smejo biti preglasni.

Ti delodajalec vsakič vse izplača ? Ne joči, ko ti česa ne bo izplačal, saj je vse legalno.

Lahko so, vendar ne smejo...sem te popravil.

Delodajalec in moje jokanje je pa čist moj problem...ki nima nobene veze z izpuhom. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

Lahko so, vendar ne smejo...sem te popravil.

Delodajalec in moje jokanje je pa čist moj problem...ki nima nobene veze z izpuhom. 

Potem pa naj nihče ne joka, ko bo stric izmeril preveč decibelov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Potem pa naj nihče ne joka, ko bo stric izmeril preveč decibelov. 

sej nihče ne joka, le strici izkoriščajo sivine za kasirat :P

 

Aja, zdej pridem na OMW pa ti bom ob kavi mal pojokal :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, DAMI34 pravi:

Ne...beri od začetka, da ti bo jasno, da je lahko legalen in preglasen. Kakorkol smo skoke izvajal, preglasni nismo bili :P

Če je bil za kosilo pasulj, je bil tudi to lahko problem :P

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ducati Monster 821 (m.2015) ima tovarnisko preglasen izpuh in so zaradi tega z m.2016 malo podaljsali cevi (tovarnisko)!

Kaj pa to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, biker77 said:

Monster 821 ma super zvok..

Se strinjam.... ;) 

 

Yagi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!